Jump to content

Moto Zajednica

Motor iz snova ?!

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Serbia

Povodom tema u vezi Stroma, Versysa ili BMWa F 650 GS ...

Evo bicu malo jasniji .

Motor mi treba zbog takozvanog FUN-ADVENTURE efekta koji mi moze pruziti ni zbog cega drugog (brzine i snage posebno ne).

Ja sam covek koji ima svojih 40tak godina i relativno slabo fisicki aktivan. Ali volim izlaske u prirodu , ribolov i avanturu (eee kad se setim gde sam sve prosao na svom Tomosu ATX ). Sada mislim da se izvucem iz kuce jer mi je posao vezan za kompjuter i ne vidim belog dana. Posto ne mislim da crknem sa punom pikslom pored monitora a motore volim od malena i benzin mi je u krvi a radilica u srcu resio sam da svoju Gileru runner unapredim u nesto vece sto ce mi trajati narednih 15-20 god, znaci ne mislim da menjam ! E sad nemojte pogresno da me shvatite ali nikako sebe ne vidim sa 60 god na Stromu ili Versysu dok na Bemburi lepo chuchim :D , to je jedna sasvim druga prica . BTW stvar je veoma jednostavna BMW je stabilan, nizak (I JA SAM), lak za voznju (vidim na netu i zenske ga voze), dobar u niskim obrtajima , off-road... jednom recju ipak BMW (kultni motor). Da je skup jeste , preskup je, ali zar mnogi ne daju te pare za Daciju Logan ili Hyundai Getz i sta su postigli ? Voze se na posao i sa posla svaki dan u svojim sivim zivotima. Ovo je nesto drugo sto ja planiram, nesto sto je tesko objasniti a svodi se na to sto kazem FUN i Avantura efekat . Ne samo ono ZUUUZUUU nego BROMBROM polako, lagano i ceo svet je vas !!! Granice su samo u glavi !

Ovde na forumu su uglavnom mladji ljudi koji ce ovo o cemu ja pricam shvatiti za kojih 20tak godina (SRESCEMO SE NEGDE PORED REKE). Znaci treba mi motor u smislu : Zeno idemo na Dunav na pecanje! ... ili tu do Save pa pod sator ili pak do Rzava na pastrmke ! Ali i do Zakintosa, sto da ne? Nisam ni ja deda za klub penzionera kad jednom budem i imao tih 60 godina! Nekako mi se sve svelo ipak na BMW F 650 GS bez obzira na vase komentare.

Koliko kosta ostvarenje nasih snova? Ima li para vrednih toga ?!

ewrresizeti1.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Uzmi bilo sta, pliz!!!

 

Nego nesto razmisljam, bez zajebancije.

A TransAlp? To je ono sto si opisao u svom snu definitivno, stavka po stavka. Plus, jedino ce ti on trajati 15 godina...

 

 

:D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Slicno posmatram funkciju motora-ne znam koliko kosta BMW,ali koliko vidim po komentarima,papreno je skup...e sad nije mi jasno zasto(kad vec imas para da kupis nov motor)nisi razmislio o Yamahi XT660.Sigurno je dosta jeftinija,pruza sve ono sto ti od motora zahtevas,dugogodisnja tradicija XT-a je dokazala svoj kvalitet,pouzdanost i izdrzljivost-jedino sto nije BMW-ali ne znam koliko ti je brend vazan....

Yamaha XT660R

Tip motora: 4-taktni, 1 cilindrièni, 4 ventila, SOHC

Hlaðenje motora: Vodeno hlaðenje

Zapremina: 660cc

Promer x hod: 100 x 84mm

Stepen kompresije: 10:01

Maks. snaga: 35.3Kw (48.0 HP) @ 6,000rpm

Maks. obrtni moment: 60.0Nm (6.1 kg-m) @ 5,250rpm

Podmazivanje: Uljna pumpa

Karburatori/Napajanje gorivom: Elektronsko ubrizgavanje goriva

Spojka: vlažna, višeploèna

Sastav paljenja: TCI

Pokretanje: Elektrièno

Prenos: 5 brzina

Prenos: Lanac

Rezervoar: 15 litrov

Kolièina ulja: 2,9 litra

 

 

Šasija

 

Prednje vešanje: Teleskopske vilice

Hod vešanja, napred: 225 mm

Zadnje vešanje : Njihajuæa vilica

Hod vešanja, nazad: 200 mm

Zadnje vešanje : Jedan disk, FI 298mm

Zadnja koènica: Jedan disk, FI 45mm

Prednja guma: 90/90-21 M/C

Zadnja guma: 130/80-17 M/C

 

 

Dimenzije

 

Dužina: 2,240mm

Širina: 845mm

Visina: 1,230mm

Visina sedišta: 865mm

Razmak osovina: 1,505mm

Najmanja udaljenost od zemlje: 210mm

Težina: 172 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

BMW f 650 gs ma savrsen motor, mozda malo preskup al vredi te pare,

ma nebi svjcarska vojska uvela sad u njihovu upotrebu iskljucivo bmw f 650 gs da to nije proverena stvar.

Ja vozim Japanca al imam i bmw ipak su ga nemci napravili da to traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Serbia

Transalp preglomazan(200kg) i previsok. sediste 86cm

Yamaha XT-660 previsoka. sediste 86,5

BMW sediste 78cm.

Ne svidja mi se ideja da ceo zivot vrhovima prstiju gurkam makinu . Sta cu kad sam nizak .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

E,pa onda cestitam na novom BMW-u,posto vidim da si odlucio(na kraju krajeva,ti najbolje znas sta ti odgovara)i da te dobro posluzi(u sta sam uveren)-javi nam kad ga uzmes kakve su impresije...pozdrav :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

Ne znam da li ste upoznati sa cinjenicom da se motor moze prodati u slugaju da vam se ne svidi i sa tim parama kupiti drugi koji vam vise odgovara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Ne znam da li ste upoznati sa cinjenicom da se motor moze prodati u slugaju da vam se ne svidi i sa tim parama kupiti drugi koji vam vise odgovara!

 

da ali u slucaju kupovine novog motora se to bas i ne isplati...

a ako sam dobro razumeo Columbia govori o novom motoru... [/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Auuu brate...a ja sam mislio da sam neodlucan kad nsto kupujem....ali ti ga ubi :lol:

Hoces motor koji ces da vozis sledecih 20 godina i sa kojim ces da dobro izgledas i sa 60??? :shock: :shock: Tako nesto NE POSTOJI.

Ne moze od babe - devojka (pitaj Vericu Rakocevic). Pa valjda ces za dve decenije da zaradis toliko kinte, da makar 3-4 puta promenis to dvotockalo ''snova''?

 

I jedan stih:''....ako kupis prelepoga Stroma...teraces ga do starackog doma...'' :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

BMW kupi BEZ DILEME !!!!

 

Ajde i koja slika (jeste da nije F650 ali je isto tako bmw)

 

piston.jpg

final_drive.jpg

dsc00881_239.jpg

 

i tako dalje ...

 

Transalp preglomazan(200kg) i previsok. sediste 86cm

Yamaha XT-660 previsoka. sediste 86' date='5

BMW sediste 78cm. [/quote']

Koliko si ti visok ??

Meni je fabrickih 86cm bilo nisko pa sam sa Hyperpro oprugama dodao jos 5cm (sad je 91cm).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

F650 je ekstra motor, i svaka èast na izboru. Ovo sa slika se tebi sigurno neæe desiti jer nemaš kardan nego lanac, a i i ne razumem njihovu poentu. Odgovara ti visina sedišta, želiš jedan cilindar, ja uopšte ne vidim koji drugi motor bi mogao da uzmeš. Mislim da si ovim motorom, ne ostvario snove, veæ ih proširio jer æe on da ti pruži mnogo više nego što od njega oèekuješ.

 

Samo napred!

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Èitajuèi razne teme ovog foruma' date=' dobio sam utisak, da je g. Smajser na platnom spisku Suzukija.....[/quote']

 

Ma jok :D Za mene je samo Gasin motor - pravi motor! 8) Di beste...nemacka medicina :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma GS 650 je bombonica od motora!? Ne znam uopste cemu dilema!?

 

P.S.Micite ove slike gore da Gasho ne vidi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Zasto da sklanjamo slike ?

Pa to je suva realnost. GS forumi su prepuni ljudi koji se zale na pouzdanost, izradu i gomile drugih problema sa GS1200. Cinjenica je da su drugi modeli manje kvarljivi (ali opet jesu).

http://www.ukgser.com/forums/showthread.php?t=62199&highlight=reliability+poll

Nikad do sada nisam naisao na ovoliki procenat problema koji mogu da se dogode na jednom modelu.

Moja poenta nije da BMW pravi lose motore i da niko ne treba da ih kupuje ali sa druge strane treba pogledati cinjenice: nije toliko pouzdan i kvalitetan koliko je skuplji od drugih. I pored toga, ukusi i misljenja su razlicita. Ja sam samo naveo suve cinjenice i to cak od gomile ljudi koji voze BMW motore.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

hm pa kad bi uzeli servise i prodaju motora , nidje na kasicicu da najdesh bmw da uzmes ???????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19
hm pa kad bi uzeli servise i prodaju motora ' date=' nidje na kasicicu da najdesh bmw da uzmes ???????[/quote']

 

Ne razumem sta pitas... :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja