Jump to content

Moto Zajednica

Afrika, lageri osovine volana

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Pomagajete ljudi, ne mogu da izbijem spoljne prstene lagera iz kucista osovine volana. Da li je moguce bez spec alata, buduci da se nema u sta udarati? Bas bi mi pomoglo ako je neko vec smislio neku prevaru da se resi taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Najlakse je ovako: http://www.garagenight.tv/ep-5-replacing-steering-head-bearings/

Pogledaj i poslusaj sta covek prica sve ce ti biti jasno :)

Pogledao, kod mene malo teze ide jer je verovatno fabricki lezaj u pitanju. Ti pisi pivo a ja odoh u garazu. Hvala, bas mi je to trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

kada smo drugar i ja menjali na mom motoru, on je zasekao malom brusilicom taj deo odozdo. Vrlo pazljivo!

 

Uradjeno: brusilicom sam napravio kosi zarez na unutrasnjem prstenu koji je ostao na osovini i cim sam ga kucnuo sekacem sisao je. Posle sam video prskotinu na prstenu - tvrd i krt materijal. Operacija vadjenja spoljnog prstena kao na filmu koji mi je Aca preporucio. Cak sam turpijom napravio na kucistu osovine sa obe strane mali konus, za neki sledeci put. Hvala svima!

 

p.s. Usput sam ukapirao da se ovakva pitanjca postavlju na Garazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Reci gde si nabavio lezaj upravljaca i po kojoj ceni?

Jos nisam, cekam info od Sekule. U Centru S je Nacshi oko 2700 din, a Koyo (sa kuglicama) za koji ne znam da li spoljni precnik odgovara kosta upola manje. Sad kad sam izbio spoljni prsten znam i spoljni precnik pa cu sutra u Koyo. Naravno, ostaju jos Dust Seal-ovi, Sale iz Trstenika mi je rekao da su dva oko 15e. On mi je inace trazio za sve 90e. Javim ti sutra za Koyo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

ima blizu centra S u istoj ulici gde se racva kad se krene prema autokomandi prodavnica lezajeva, imaju sve moguce lezajeve a cene vise nego povoljne

 

Firma Astrid, lageri Koyo, cene povoljne, tel 3975 273, lageri za osovinu volana koje sam trazio kostaju 1300 din kom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

@exman, na kojoj adresi je prodavnica Koyo ležajeva i da li se prodaju i semerinzi ?

 

 

Trise Kaclerovica 27k, 011 3975 273, pitaj ali mislim da prodaju samo lezajeve. Semerinzi su kod Saleta 15e oba (za osu volana).Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja