Jump to content

Moto Zajednica

Jedan za ovo, jedan za ono....

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Dok zlostavljam svoj organizam u pokushajima da zaradim dovoljno para za sezonu 2010 moram odluchiti na chemu cu se voziti sledece godine... odustao sam od "jednog motora za sve" jer to ne postoji bez mnogo kompromisa...

 

loshmi je kupio caponorda, ja ga provaozao malo i skapirao neke stvari... shta je afrika, tenera itd i shta je 1000cc i 98hp... uglavnom, capo zavrshava sva moja putovanja u dvoje i 100l kofera itd....

 

ali ja sa tim motorm necu ici po gradu i necu orati njive i brdo iza vikendice.... treba mi neshto jeftino, pouzdano, sposobno da preskochi par stepenika, rupa itd... probao sam drugaricin DR 650 SE i super kul mi je... i nije mnogo skup... nagledao sam se XT-a po netu i to je definitivno jedan od....

 

znachi Caponord ali Rally Raid verzija (malo je vishi, jedan zubac manje pa bolje ubrzava i bolji je pri sporoj vozhnji a konachna brzina je malo veca jer su agregat iz RSV-a malo drugachije spremili nego za obichnog capo-a, bolja suspenzija i veci hod prednjeg i zadnjeg tochka, ... i da ... uz rally raid dolazi SVE, hand guard-ovi, rollbarovi, centralni shtender, alu bochni koferi,.. pa nemam dodatnih ulaganja)..

cral_01.jpg

 

sve ovo koshta oko 6000€ ili manje.. zavisi od godishta i zemlje u kojoj se prodaje... u italiji sam ih nalazio i za 4500€... iako nisam protiv kupovine afrike 1996-2002 godishta, ipak mi 2003-2005 za capo-a deluje kao neshto shto nece crci u sledecih par godina.... a mozhda i greshim...

 

a sad ostaje drugi motor.... 1500 € za neki mali motor za grad sa kojim mogu i da odem na kraci put (200 - 300 km) i da se vozim po brdu, shator u rancu, i te varijante lechenja od kancelarije ;)

 

predlozi dobrodoshli :) a i komentari na rally raid... osim "redak je, shta cesh za delove"... toga sam i ja svestan :-\

 

pored ove kombinacije sam gledao i KTM 640 ADV za grad, njivu itd plus neshto za put ali u tom sluchaju taj putni bi trebao da koshta oko 2000 € a to sam vec proshao sa Transalpom i znam da mi nije dovoljan za duzha putovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12923 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja ne znam ništa o tom motoru sem da izgleda PERFEKTNO!! A na temu "jedan za ovo, jedan za ono..."

sam negde već napisao da mi sem ova dva NEIZOSTAVNO trebaju još dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Druze, ako mozes da finansjski izdrzis dva motora, mislim na dve registracije, odrzavanja i ostalo sto pripada, samo napred! Ovaj Caponord izgleda fenomenalno, a sto se tice one gradsko-off road varijante, cak i neki 250 bi ti zavrsio posao!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

@tocrank ma da, od svake boje po jedan :) i opet bi fallilo :)

 

@boki.64 ako se dobro organizujemo (milom ili silom) i spustimo registracije na neke realne cifre.. i dobijemo mogucnost registracije na 3-6-12 meseci... shto da ne... jeftinije mi je da platim dve registracije i da imam taj mali jeftini motor za grad... jer jedan pad sa ovog caponorda i ode par stotina do par hiljada evra u sekundi.. taj mali mozhe da pada do mile volje... :)

 

1000-1500 evra cu skrpiti u sledecih 2-3 meseca... a pare za caponorda ce leci u nekom trenutku... do tada moram neshto kupiti.... e sad... shta se pokazalo u praksi kao izdrzhljivo.. jer ipak off road i gradska vozhnja nisu isto... treba mi neshto shto ce stajati na semaforu bez da prokuva a opet moci da povuche mojih 95kg i 190cm kozijim stazama, i naravno, da se ne meri u radnim satima vec u hiljadama kilometara :)

 

vecina ljudi koja ima taj drugi mali motor ga tera samo u off.. niko ga ne vozi i po gradu.. makar ja ne znam nikog takvog :)

 

i opet da se vratim na inicijalnu dilemu.... oko caponorda... osim par majstora koji se bez obrazlozhenja gnushaju rotax agregata.. shta je problem sa imanjem aprilije u srbiji... nema dobrog servisa? skupi delovi?

 

a da batalim ovu prichu sa dva polovna i da uzmem jedan nov (Yamaha XTZ 660 6700€,...)....

 

uf :) ne mora niko da odgovara na ovu temu... makar ja negde da se praznim... devojka ce me ostaviti ako nastavim da je smaram :) vi me valjda razumete :) slatke muke itd :) zima je.. kad izadje sunce i sednem na bilo koji motor bice me briga za sve... samo cu se voziti... sada imam vremena da razmishljam o svemu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

To stoji, ali je Varadero ipak samo putni motor dok je ovaj Caponord sposoban i za sve ostalo... nekako sam gadljiv na nedostatak zhica u tochku :)

u rangu od 5000-7000€ moze da se bira Varadero (ima ih par stotina na mobile.de ;D).... Caponord Rally Raid-a ima daleko manje.. 10ak u celoj evropi po oglasima...

 

prednost ili mana? :) imati motor koji imaju svi i koji svaka baba zna da popravi ili kupiti redak motor u koji sam zaljubljen :D ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

To stoji, ali je Varadero ipak samo putni motor dok je ovaj Caponord sposoban i za sve ostalo... nekako sam gadljiv na nedostatak zhica u tochku :)

u rangu od 5000-7000€ moze da se bira Varadero (ima ih par stotina na mobile.de ;D).... Caponord Rally Raid-a ima daleko manje.. 10ak u celoj evropi po oglasima...

 

prednost ili mana? :) imati motor koji imaju svi i koji svaka baba zna da popravi ili kupiti redak motor u koji sam zaljubljen :D ???

 

 

...ne očekuj previše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

@BladesEyeZ poshto sam ja nerazuman ochekujem da neko 'ladne glave izgovori neku mudrost :D ali da :) u pravu si ;D

 

@TomoB shto? probao sam obichan caponord... ovaj bi trebao biti bolji u dosta toga od njega (nabrojao sam gore neke od stavki)... kapiram da mozhe sve shto mozhe debeli GS? neke stvari bolje od GS-a a loshije od KTM 990 ADV.. ali za te stvari bih pojurio neko prometalo sa manje kila i cilindara... ali josh uvek ne znam shta je to... trebao bih da ulovim zimsku sezonu za taj motor jer kapiram da ce to shto je sada 1500 koshtati 2000 kad se otopi sneg...

 

plus, ja sam se razmahao... imacu oko 5-6-max 7000€ u narednih par meseci (ako se sve nastavi po planu)... prvi put imam toliko para za motor pa mi se otvorilo sto opcija... voleo bih da ih prezhvacem pa kad stignu pare da odem i kupim bez dodatnog razmatranja :D

 

umesto caponorda za 5 i neke testere za 1500€ mogu da jurim i KTM 950 ADV... ima dosta opcija... nisam pametan... samo ovaj capo izgleda kao bombona pa nisam objektivan u izboru :)

 

sad gledam ,kepo je uradio ovo chemu ja tezhim... jedan veliki, jedan mali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo ce da postuje novi zakon i time se utesio da mu ne treba brzi motor (putna 140 km/h) i time prelomio na Africi   ;D a ujedno dobio motor koji sa adekvatnim gumama i sposobnim vozacem moze da se vozi bilo gde.

Naravno ne mislim na potoke i gudure!

Uzmi dobru Africu napucaj je dobro i uzivaj u zivotu ako hoces da imas najbolji kompromis, a i bices cool momak  ;D

E sad, ako ima adekvatna zamena za Africu onda ne razmisljaj mnogo.

Iskreno ja se plasim KTM-a, brutalni su, sa njima djavo ne spava pogotovo ako volis da ga čačkaš  ;D

U svakom slucaju zelim ti puno srece u svojim slatkim mukama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U svim ovakvim pricama se pre ili kasnije stigne na velikog GS-a... :)

 

Rusicu, kako mislis da se snabdevas delovima za ovaj Caponord? Sem toga, po Netu se provlaci prica za ocajan ram Capo-a koji lako puca. Kad vec imas tu lovu ulozi je u nesto stabilno i dugotrajno, nesto sto ce ovde uvek imati prodju. Nemoj tek tako da odbacis Varadera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Moja neka preporuka bi bila Caponord ali ovaj ko Losmijev jer se sva oprema može pojeftino dodati u Srbiji ( čitaj: rolbarovi, centralni stender i nosači kofera kod scube, koferi ala Lalajko) jer je jeftiniji od Raid verzije a nudi poprilično.

A ako jetiniji motor za po grdu i gudurama neki XT600, DR650, ili honda XL.

Afriku ne volim pa je ni ne uzimam u bilo kakvo razmatranje jer sam dorao do istog zaključaka kao i ti

CITAT:

loshmi je kupio caponorda, ja ga provaozao malo i skapirao neke stvari... shta je afrika, tenera itd i shta je 1000cc i 98hp... uglavnom, capo zavrshava sva moja putovanja u dvoje i 100l kofera itd....

A vala ni BMW-a jer ne mislim da vredi pare koje košta, da ne mislite da pišem napamet probao sam i 1100GS i 1200GS.

E sad znam da će te me pojesti ali to je moj stav...... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dobra ti ova tema za pricu...

Ja se ne bih plasio Caponorda, ali nisam bas siguran za koju bi ga nameru obzirom na izbor rallyraid-a. Ako putujes u dvoje treba ti 1000ccm, ali zaboravi na OFF (makadam i sl.). Ako putujes sam, onda ti i manja kubikaza zavrsava posao mnogo bolje. U tom slucaju, varijanta sa novom Tenerom 660 ili KTM 690adv su mozda opcija dva u jedan.

Naravno, ako putujes u paru, treba ti 1000ccm, ali ti ne treba Rallyraid. Onda ti u obzir pored Caponorda dolazi i Varadero...

 

F800GS i KTM 950/990 ADV ti izlaze iz cifre, a mozda su oni dva u jedan.

Ja sam imao slican problem i resio sam ga sa dva motora, Strom 1000 jer putujem u paru i CR 125 R za planinu jer je najlaksi/najjeftiniji izbor, ali donekle, jer mi ponekad zatreba registracija na CR-u. Kad budem menjao CR-a uzecu neki tipa WR 400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za delove ne brini isto je za sve motorcikle , čitaj naručivanje ili odlazak preko granice naj jeftnijie i najbolje rešenje.

A za svu problematiku Aprilie idi na na neki od Aprilia foruma pa vidi šta ljudi po svetu pišu i namoj se oslanjati na mišljenje ljudi ovde koji znaju samo za BMW i Hondu i nikada neče priznati da se slučajno neki od datih motora ikada ikom pokvario.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12923 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A i to odlaženje preko granice više nije bauk ko što je bio. Ni poručivanje delova neće biti ista stvar pošto će se i carina na robu

iz EU ili već ocarinjenu u EU ukinuti. Te ako ti se ovaj mnogo sviđa to je dovoljno dobar razlo da ga kupiš. A pogrešićeš šta god da

uradiš  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

... namoj se oslanjati na mišljenje ljudi ovde koji znaju samo za BMW i Hondu i nikada neče priznati da se slučajno neki od datih motora ikada ikom pokvario.....

 

hehe ne preteruj Grofe :) Ja samo mislim da je riskantno dati 6000e za nesto sto kad nas ima lep naziv : vencanica. Ne sumnjam da se lepo vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

 

 

              Ja mislim da se ne zezas mnogo sa tom aprilijama nego kupi VARADERO i BOG DA TE VIDI.Varadero je na nasim prostorima isto dosta redak motor tako da ne vidim da je aprilija neka posebna ekskluziva , a moz da ti se desi da ti eskluziva izadje na nos u pogledu kvarova i odrzavanja.U svakom slucaju moj glas ide Varaderu zato sto je mnogo kvalitetniji motor ,sa snagom su egal a za off nisu nisu ni jedan ni drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Jel može neko da mi objasni u čemu je fora sa tim delovima? Japan je odmah iz ćoška i tamo se odlazi sa belim šengenom, a Italija je na kraju sveta pa su delovi nedostupni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Oh da, izvinjavam se  ;D

 

sram te bilo... muchish me ni krivog ni duzhnog :) kad je vidim u ovakvom izdanju... uf.. nikako mi nije sve jedno...

 

Posto ti se svidja Italijanski dizajn, sta kazes na ovo.

Vidi ga, stoji sam!!  ;D ;D

 

fuj! ;D ali bash je dobro izbalansiran... morash priznati :D :D :D

 

 

Rusicu, kako mislis da se snabdevas delovima za ovaj Caponord? Sem toga, po Netu se provlaci prica za ocajan ram Capo-a koji lako puca. Kad vec imas tu lovu ulozi je u nesto stabilno i dugotrajno, nesto sto ce ovde uvek imati prodju. Nemoj tek tako da odbacis Varadera.

 

to za ram sam video par puta.. i na slikama i u tekstu.. ali, navodno, ovaj rally raid ima bolji ram... kvalitetniji aluminijum i shta vec.. moram to josh da istrazhim...

a za delove kao i za sve ostalo.. nerviram se nedelju dana.. i na kraju "uvezem" deo... nishta od delova nisam zavrshio u BG-u... niko nema nishta na lageru.. ili ima za neke nenormalne pare (honda centar s - shraf komada jedan 860din)

 

Moja neka preporuka bi bila Caponord ali ovaj ko Losmijev jer se sva oprema može pojeftino dodati u Srbiji ( čitaj: rolbarovi, centralni stender i nosači kofera kod scube, koferi ala Lalajko) jer je jeftiniji od Raid verzije a nudi poprilično.

A ako jetiniji motor za po grdu i gudurama neki XT600, DR650, ili honda XL.

Afriku ne volim pa je ni ne uzimam u bilo kakvo razmatranje jer sam dorao do istog zaključaka kao i ti

CITAT:

loshmi je kupio caponorda, ja ga provaozao malo i skapirao neke stvari... shta je afrika, tenera itd i shta je 1000cc i 98hp... uglavnom, capo zavrshava sva moja putovanja u dvoje i 100l kofera itd....

A vala ni BMW-a jer ne mislim da vredi pare koje košta, da ne mislite da pišem napamet probao sam i 1100GS i 1200GS.

E sad znam da će te me pojesti ali to je moj stav...... 

 

sa tobom se slazhem u svemu... i verovatno ce  biti tako.. obichan caponord je jeftiniji od 1000 do 2000 €.. ali ovaj rally raid je nekako poseban :) i za izbor onih malih ista pricha.. ta tri su mi u glavi.. samo moram da probam yamahu i hondu da bi uporedio sa suzom koju sam vec testirao..

 

Dobra ti ova tema za pricu...

Ja se ne bih plasio Caponorda, ali nisam bas siguran za koju bi ga nameru obzirom na izbor rallyraid-a. Ako putujes u dvoje treba ti 1000ccm, ali zaboravi na OFF (makadam i sl.). Ako putujes sam, onda ti i manja kubikaza zavrsava posao mnogo bolje. U tom slucaju, varijanta sa novom Tenerom 660 ili KTM 690adv su mozda opcija dva u jedan.

Naravno, ako putujes u paru, treba ti 1000ccm, ali ti ne treba Rallyraid. Onda ti u obzir pored Caponorda dolazi i Varadero...

 

F800GS i KTM 950/990 ADV ti izlaze iz cifre, a mozda su oni dva u jedan.

Ja sam imao slican problem i resio sam ga sa dva motora, Strom 1000 jer putujem u paru i CR 125 R za planinu jer je najlaksi/najjeftiniji izbor, ali donekle, jer mi ponekad zatreba registracija na CR-u. Kad budem menjao CR-a uzecu neki tipa WR 400.

 

pa ja sam kao ti, put u dvoje a sam po shumi i gradu... stroma sam razmatrao ali mi je nizak i nekako mi ne lezhi... varadero je veci ali i tezhi i masivniji i nekako nije to to... ja tezhim ka tom bmw-u i ktm-u ali to je par sezona od mene (finansijski)...

 

A i to odlaženje preko granice više nije bauk ko što je bio. Ni poručivanje delova neće biti ista stvar pošto će se i carina na robu

iz EU ili već ocarinjenu u EU ukinuti. Te ako ti se ovaj mnogo sviđa to je dovoljno dobar razlo da ga kupiš. A pogrešićeš šta god da

uradiš  ;)

 

i opet si 100% u pravu... :) :)

 

Ne sumnjam da se lepo vozi.

 

grof ga je duzhe "probao" od mene... ja sam bio odushevljen kako se tolika mazga lako kontrolishe.. chim je krenuo, motor se pretvorio iz slona u bicikl... fenomenalna mashina... precizna, upraljiva, puna snage, dobre kochnice, udoban.. ma ludilo... treba probati.. i dati mu shansu... pa nek nas 10ak vozi caponorda.. lakshe ce biti za servis i delove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ja mislim da se ne zezas mnogo sa tom aprilijama nego kupi VARADERO i BOG DA TE VIDI.Varadero je na nasim prostorima isto dosta redak motor tako da ne vidim da je aprilija neka posebna ekskluziva , a moz da ti se desi da ti eskluziva izadje na nos u pogledu kvarova i odrzavanja.U svakom slucaju moj glas ide Varaderu zato sto je mnogo kvalitetniji motor ,sa snagom su egal a za off nisu nisu ni jedan ni drugi.

 

ma ne palim se ja na ekskluzivu.. to me i plashi... samo me motor odushevio na svakom nivou.. tj obichni capo me odushevio.. a ovaj raid izgleda bolesno dobro...

 

varadero mi je totalno obichan... nisam se nashao u njemu i filozofiji iza njega...

 

Jel može neko da mi objasni u čemu je fora sa tim delovima? Japa je odmah iz ćoška i tamo se odlazi sa belim šengenom, a Italija je na kraju sveta pa su delovi nedostupni?

 

upravo tako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja