Jump to content

Moto Zajednica

Neander Motors-Prvi Dizel Motocikl

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Još jednom struènjaci iz Nemaèke nam pokazuju da ništa nije nemoguæe i da napretku u svetu motocikluzma nije došao kraj. Naime oni su meðu prvima u svetu koji su konstruisali Dizel motor u serijskoj proizvodnji. Godišnji broj proizvedenih jedinica æe biti izmeðu 50 i 100 dok se ne provere reakcije na tržištu. Radi se o turbo dizel mašini zapremine 1400 cm3 i 100 KS pri 4200 ob/min i do 100 km/h mu treba neverovatnih 4 sekunde. Mašina ima ugraðen intercooler, a glavne promene na mašini su postignute postavljanjem dve bregaste osovine i dve radilice. Dve radilice su postavljene tako da idu u suprotnom smeru zbog maksimalnog smanjenja vibracija koje inaèe proizvodi dizel motor. Mašina ima dva cilindra sa po èetiri ventila na svakom od njih. Njegova cena na tržištu je 75.000 €.

 

s4kfW_01hk5.th.jpg

 

EXTTM_05mo6.th.jpg

 

EvdDN_16ht7.th.jpg

 

k95WQ_19wh3.th.jpg

 

ODXaF_22zo0.th.jpg

 

7TVzz_25ns5.th.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

hahahahahahahahahahahahahahha 75 000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alooooooo 3 4 auguste brutale ili 3 full oprema gs1200adv ili da ne nabrajam hahaha smijeshni su i zbilja ocekuju reakciju trzista pozitivnu ,svashta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ajd da reaktiviram malo ovu temu jer me zanima da li neko zna nesto vise o onom dizel motoru za Americku vojsku,skoro sam negde gledao,dal bese na Discovery-u ili tako negde,samo se secam da je bio Cross (ali sa farom) i da je bio zelene boje (mozda je Kawa pa zato)?Takodje mislim da je kapaciteta 250cc,ali nisam siguran,uglavnom glupi Ameri konacno vide da nije dobro da prave istu gresku kao Nacisti u WWII sa alama na benzin kojima treba pun rezervoar na svakih 150-200km!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Bice sve vishe ovakvih pokusaja,pa kad svedu vibracije na minimum, eto pojacane konkurencije na trzistu..;)..

A 75000E je suvishno komentarisati.. :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

TU SI TICO!!U pitanju je ovaj motor,i bio sam u pravu za boju jer jeste baziran na Kawi,samo nije bas bukvalna kopija naravno,vec je ovakav:

Hayes Diversified Technologies M1030M1

M1030M1 - Diesel Military Motorcycle

 

After several years engine development at Cranfield University, the M1030M1 is ready to hit the road. It is produced by Hayes Diversified Technologies, and it based around a modified Kawasaki KLR650. The bike goes up to 90 mph and does 95 mpg (US gal) at 55 mph. (Sunce mu zarko,skoro 160km na jedan galon,to je negde oko 4l,neznam bas u decimalu tacnu cifru ali stvarno je impresivno mala potrosnja)!!

The bikes successfully took part at the British National Rally and the International Speed Trials in Bonneville.

 

The U.S. Marine Corps bought 440 of the M1030M1 model, under the name 'M1030M1 JP8/Diesel'. The M1030M1E AVTUR/Diesel Military motorcycle was sold to British and European NATO countries. The civilian version is called D650A1 "Bulldog". Production of the vehicles were planned for March 2006, but the civilian version was delayed.

Evo mu i slike: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/M1030m1.jpg

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Evo jos malo podataka, doduse malo bajatih, sa KLR foruma.

 

Hayes Diversified Research and F1 Engineering of Hesperia, CA, converts KLR650 engines to diesel for the USMC. With additional modifications, the bike becomes the M1030M1 motorcycle. They will be releasing civilian models shortly. The first 100 bikes will be collectors' items, and will sell for $16k each, with deliveries starting in March 2006. Orders can be placed starting October 2005, and a deposit will be required and placed in escrow.

 

Koga nesto vise o dizelima interesuje, moze da pogleda http://www.dieselmotorcycles.com/

 

Inace, pitao sam se koji ce q... ovo ikome, ispostavilo se da sve makine u US Army rade na dizel ili na kerozin, tako nesto, pa im je komplikovano bilo da dopremaju benzin samo za motorcikle. Ako su lagali mene, i ja lazem vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Za 10-15 hiljada kupis MOTOR,a za ostalih 60.000 benzin.. i sta ti vise treba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
Za 10-15 hiljada kupis MOTOR' date='a za ostalih 60.000 benzin.. i sta ti vise treba :D[/quote']

 

Ja bi za ~60000$ kupio glanc novi Ducati "Desmosedici RR" (i to "obicnu" varijantu), a za kusur gorivo - pa dok traje nek traje... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja