Jump to content

Moto Zajednica

Projekat SWEET-FIGHTER 650 BB

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

evo i slika

 

Hvala, to je NOVIJI model od 2003-...! Inace PUNO mi je lepsi ram na starijem.....!!!

( a kako sam primetio na FORUMIMA i JACI!!!)

 

Danas je bio DAN za matematiku i kalkulaciju prenosa.

 

Fabricki je 15/44 (N model 15/45), i sa njim sa oklopima je isao 210 kmh, ali dobro ispod blokade u sestoj!!!

Po proracunu mogao je teoretski 237 kmh, ali ima manjak snage za to!!!

 

Znaci 15/44 daje 2,933, a ja sam se odlucio na 14/45 tj. 3,214, gde ce biti puno zivlji, max brzina otprilke ista, oko 216 jer pre nije

mogao vise zbog manjka snage....

 

To je teorija, a u praksi mi je cilj da ide isto kao sa oklopom a da bolje poteze.... MISLIM DA JE TO TO!!!!

Videcu kad ga probam!!

 

 

Mislim da je OK odnos da dobijem zivlji motor, a da ga ne prekratim za normalnu voznju i putovanja sa oko 140 kmh max putnom, mada

ce najcesce biti 100-120 kmh putna na otvorenom,,,,

 

post-145-12879058765135_thumb.jpg

post-145-12879058765276_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imam na PP nekih pitanja zasto bas SV 650 sam izabrao.... a ne neki sa 4 cilindra....

 

Pa da objasnim:

 

1. Mala tezina (165 kg suv) oko 185 na putu, moj zamenom izduva i jos nekih stvari trebao bi da bude ispod 180 kg

 

2. V2 agregat,UZAK, proveren i izdrzljiv, sa dosta snage i obrtog momenta u niskim i srednjim rezimima....

 

3. Izuzetno jak ram, uparen sa SOLIDNIM kocnicama

 

4. Prenos u prvoj kratak 2,462 za STUNT, a sa druge strane sesta duga, rasterecujuca za putovanje 0,851...

 

5. Mala potrosnja goriva (4 - 5.5L) i sam motor je povoljan cenom za nabavku

 

6. SVIDJA MI SE!!!!!!! ;D

 

Napravio sam nesto malo manje od 8000 km sa njim ove sezone, da bi bio siguran da je u TOP stanju kako je

meni i izgledalo kad sam ga uzeo.

 

(kako dobar IZGOVOR za voznju i lutanje, TESTIRANJE!!!)

 

Bez i jednog najmanjeg stucanje, a o kvarovima i da ne pricamo.... PU PU!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

to je i meni palo na pamet, ali izgleda da je stil - estetika u pitanju.... ili da ga ne kaci kad digne na zadnji? Meni su stritfajteri najlepsi motori, ako izuzmemo taj nenormalni zadnji kraj, svi izgledaju kao da su aknuti od nazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

chista estetika imash ih sa normalnim repom , tako podignutim (ko shkorpija meni se nesvidja dodushe) i ima bez repa samo sedishte shto mi je najodvratnije ubedljivo ... nema veze sa tochkiranjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

I meni se taj podignuti rep NE svidja, tako da ta varijanta OTPADA!!!!!!

 

A izgleda mi neprirodno, tacno kao da ga je neko sastavio od pozadi.... ;D

 

A i suvozacica bi morala DOBRO da poskoci da bi NASKOCILA... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Kod mene je odnos 15/45...jednom sam ga " poterao" preko 215...zamalo me vetar nije oduvao s motra! ;D ;D

A mislim da ces  sa odnosom 14/45 da se popizdis od saltanja.. ;) ne znam, probaj pa vikaj kako se ponasa moped...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

pa sta je ovo majstore posao stao ,gde su slike  :o :o :o :o ajde kaci ako ima nesto novo............

 

Trenutno smisljam resenje za SLAJDERE, zelim da budu simetricno postavljeni..... Imam dVe varijante....... Videcu!!

 

Ovih dana je doleteo u garazu jedan plavi GPZ, pa malo majstorije oko njega trenutno!!!

 

Pa IDEMO DALJE!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

cao druze! svidja mi se sta zelis da uradis sa motorom, i ja licno jako volim SV i uopste V agregate...ali, listajuci neke forume specijalizovane za SV650 pre neko vreme, naisao sam na neki podatak da SV650 bas i nije motor za stunt, tacnije za dizanje na tocak i vozenje duze vreme na istom. nekoliko likova se ukljucilo u pricu i svi govore da nakon dugog vozenja na tocku masine su im prolupale, jer se svo ulje iz jednog cilindra slilo u drugi i tu zaribalo sta znam sve...jel si i ti cuo nesto u vezi toga? jel ima istine ili to ameri malko preteruju  ;)  sve najbolje u radovima! pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

cao druze! svidja mi se sta zelis da uradis sa motorom, i ja licno jako volim SV i uopste V agregate...ali, listajuci neke forume specijalizovane za SV650 pre neko vreme, naisao sam na neki podatak da SV650 bas i nije motor za stunt, tacnije za dizanje na tocak i vozenje duze vreme na istom. nekoliko likova se ukljucilo u pricu i svi govore da nakon dugog vozenja na tocku masine su im prolupale, jer se svo ulje iz jednog cilindra slilo u drugi i tu zaribalo sta znam sve...jel si i ti cuo nesto u vezi toga? jel ima istine ili to ameri malko preteruju  ;)   sve najbolje u radovima! pozz

 

Citao....

Gledao....

Proucio  ULJNI SISTEM!!!

 

 

Inace skoro svi motori imaju problem pri dugoj voznji na tocku (BAS DUUUGOJ) jer ulje pobegne pa uljna pumpa povuce vazduh!!!! Kod SV-a oba cilindra se napajaju iz istog voda, a davac pritiska je prvi posle pumpe, tako da bi morao da ZASVETLI!!!!

Pricaju da prednji cilindar ostaje bez ulja, tj glava i bregaste.....

 

Uglavnom za takve voznje ULJE obavezno sipam preko MAX oznake malo....... DO SADA SAM UVEK TAKO RADIO!!!!!

Druga varijanta da se pomeri usis uljne pumpe put nazad gde ce ulje da se slije........ TAKO DA CE BITI RESENO UKOLIKO SE POJAVI PROBLEM!

 

http://www.youtube.com/watch?v=q0b86eW8ffA

 

CITAT jednog od tekstova sa xxx foruma

 

SVbmudssa

04-27-2006, 12:39 PM

"Would an SV make a good stunt bike"...... NO Or how about yes for a little while then you would have to rebuid the engine, and then stunt again, rebuild, stunt, rebuild, etc... ad infinium. ;) Go search www.svrider.com for information about oil starvation problems.

snapcase9

05-28-2009, 01:47 PM

I have an 08 sv650 and an 01 f4i. the sv is wayyyy easier to wheelie at slow speeds and easier to balance because they bars are much higher. My only problem with my sv is it is much harder to stoppie than the f4i, but the ease of pulling the wheel up from a stop with stock gearing makes up for it. Not to mention 50 mpg when commuting! SV's DO NOT get starved of oil in the front cylinder. SPORT RIDER did a report on this very issue last year and concluded that only the 1st gen sv's had an oil starvation problem IF THE OIL WAS NOT FULL. This myth comes from retards who didnt put enough oil in the bike to start with. 905 racing makes stunt cages and 12 bars for the sv650.

Gilligan

05-28-2009, 09:50 PM

SV's DO NOT get starved of oil in the front cylinder. SPORT RIDER did a report on this very issue last year and concluded that only the 1st gen sv's had an oil starvation problem IF THE OIL WAS NOT FULL. This myth comes from retards who didnt put enough oil in the bike to start with. Got a link or anything to back that up? Not trying to doubt you but I have a 650 and I'd like to know for SURE.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

drago mi je da sam pomogao , iskreno smorishe me svi prave jedno te isto maska od brke ili iz luisa i to je to , moze to mnogo bolje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

drago mi je da sam pomogao , iskreno smorishe me svi prave jedno te isto maska od brke ili iz luisa i to je to , moze to mnogo bolje ;)

Hm, daj neke svoje radove...

 

Evo nesto od prije 3god

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14303.msg193518#msg193518

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Evo nesto od pre par dana.. http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13855.60

 

::)

 

p.s. rboban, izvini za off..

 

Nije OFF, u temi je 110%!!!! Inace volim zdravu diskusiju, NOVE ideje i razne poglede tako da IZVOLITE!!!

 

P.S. Pogotovo od ljudi koji znaju sta rade!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nastavio se rad!!!

Krenuo sam da skinem trougao da odnesem da se izbuse rupe za nosace volana pa da ojacam....

Ali isprecila se dVa torex srafa za koji treba da je torex izbusen u sredini koji drze bravu...

Srecom PATAK ima.... ;D

Naravno da su bili zalepljeni LEPKOM onim crvenim i da sam uspeo da sredim glavu jednog.....

SUTRA BUSENJE!!!!!  :o

 

Evo jos po neka slika!

post-145-12879059351634_thumb.jpg

post-145-12879059352335_thumb.jpg

post-145-12879059352918_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pricekacete malo jer je jedan plavi Kawasaki GPZ dosao u veselu radionicu da se spremi za Evropske puteve!!!

 

lJ9as_photo0022resize.jpg w787.png

 

Rasirenih ruku sa cekicem za pojasom ga je docekao majstor Boki i sada nas dvoje svaki dan majstorisemo po nesto. Sve radimo zajedno jer smo oboje glavni majstori (niko nece da popusti  :)) tako da smo u potrazi za segrtom  :D!

Ja sam htela malo da picnem motor ali kod Bokija nema malo,samo PUNO!

 

EaAsL_image030resize.jpg w787.png

 

E kad smo vec krenuli onda ajde da pustimo masti ma volju pa da se malo igramo...ipak je napolju poceo sneg a zima je duga...dosadno nam nece biti sigurno!

 

juTUt_image032resize.jpg w443.png

 

Pitam ja "A kako bi bilo da zadnji disk ofarbam u zlatno kad mi je vec lancanik u tom fazonu?", Boki se nasmeja i disk je vec bio osmirglan,ociscen i ofarban!

Zar mislite da sam se smirila??? Naravno da je odmah skinut prednji tocak, i odose i prednji diskovi u zlatno...cisto simetrije radi  ;)!

 

qcakj_photo0020resize.jpg w787.png

 

NlKHR_photo0021resize.jpg w787.png

 

Kad je Boki video kako sam se izvestila na mojim diskovima obecao mi je da ce mi poveriti i svoje  ;D! Jedva cekam da predjemO na Crnu Pticu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

ALI njemu je bilo zao sto samo Plavu Pticu gledamo i mislio je da je njegov ljubimac ljubomoran pa je uzeo malo njega da cacka i na svoju ruku da odvrce te srafove na volanu i zeznuo stvar kao sto se vidi! Sad ne sme ni da razbusi bez mene  :D!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zlatna faza..... ZMIGAVCI!!!!!

 

Sutra ujutro dolazi PANKER da se izborimo sa TVRDOGLAVIM SRAFOM!!!!!!

 

A ako NE popusti, MAKICA ce mu vec doci glave...... ;D

post-145-12879059473998_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja