Jump to content

Moto Zajednica

KNM BMW Vrsac - Tura po Rumuniji, 2009

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

Kroz Rumuniju sam se u protekle 3 godine vozio 14 puta, obisao sam je uzduz i popreko, veoma dobro sam upoznao ovu prelepu drzavu, imam mnogo prijatelja od tada tamo.... i da ste me pitali kuda ici, kojim putevima, sta posetiti... ovo bi bila tacna ruta koju bih vam naveo. Ipak imam par napomenica

 

- Sve nezgode sa novcem i menjazom i neprilike sa gorivom i sl. (ovo je napomena i savet za sve putnike) - da ste poneli kartice sa nesto malo deponovanog novca ne biste imali ovih problema. Bili ste u Evropi i nema te pumpe, naplatne rampe i iole ozbiljne prodavnice koja ne prima kartice

 

- U sinai, veliki dvorac je Peles a mali je Pelisor

 

- Da ste krenuli samo 2-3 nedelje ranije na put imali biste sasvim drugacije vremenske uslove. Karpati su cudna "grupa stena" koja u celoj Rumuniji pravi cudnu klimu i jul/avgust su ustvari jedini meseci kada se moze ocekivati idealno vreme za voznju (naravno kisna moraju biti uvek pri ruci) (i naravno ovo ne znaci da se nisam vozio i drugim mesecima... pocetak marta -11C, kraj juna sneg u vec na obroncima Karpata i ledeno-snezni zid visok preko 3 metra na prevoju Transfagarasan,...)

 

- Da ste pre puta malko pregledali putopise i da ste mi pustili poruku mogao bih vam dati savete za nocenje za pojedina mesta za hostel/motel/privatni smestaj daleko komotniji a jeftiniji od kampova. Generalno, skoro svuda moze da se nadje privatan smestaj po veoma povoljnoj ceni

 

Sve u svemu uzivanje je citati i gledati ove slike. Svuda sam prosao, sve ovo sam video i vise puta i pravo je uzivanje podsetiti se svega. Pogotovo posto u poslednjih godinu dana nisam bio a jaaaako mi nedostaje Rumunija, ljudii njihova predusretljivost i prijaznost, devojke koje ne nose grudnjake ispod majicica i naravno prijatljei sa kojima se u poslednje vreme samo cujem i pisem.

 

Samo napred... nemojte biti lenji... pisite dalje da jos uzivam(o)

Hvala dragi prijatelju na pravim informacijama, ali definitivno smo napravili putovanje kroz Rumuniju na principu nasih motocikala bez GPS uredjaja, internet informacija, naknadne internet pameti i google view-a deonica, kojih smo na kraju krajeva uspeno prevezli. Primenili smo stari princip "kartu citaj i seljaka  pitaj", a verujte moja karta nam je bila dovoljna i potpuno verodostojna sa upisanim podacima o kampovima u Rumuniji. Ipak su svi nasi clanovi na ovom proputovanju bili dovoljno iskusni i zajedno imamo dovoljno iskustva u voznji dvotockasa, otprilike ukupno koliko su stari i nasi BMW ljubimci, ali smo sad prvi put ovo klupsko iskustvo prezentovali nasoj javnosti. Ako smo i za trunku uspeli da zainteresujemo buduce   

putnike na dvotockasima da krenu put Rumunije, nase je putovanje bilo uspesno. Gledajuci tvoje putopise kroz Rumuniju ukapirali smo da smo na nekim deonicama potpuno ista mesta posecivali, pa smo i na istim mestima parkirali nase ljubimce. Zaista je neverovatno kako motociklisti slicno, da ne kazem isto razmisljaju. Napravicemo nova putovanja, a nadam se da cemo na neka jezditi zajedno. Pozdrav od KNM BMW Vrsac.     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nadam se da autor teme nece zameriti ako dodam poneku informaciju koje se setim.

 

Zamak Korvin je mesto gde je Vlad Tepes (grof Drakul) bio zatocen 12 godina kada je vlast preuzeo njegov brat. Ugari su ga tu drzali kao adut za eventualne pregovore, a kada se politicka situacija preokrenula, pusten je i preuzeo ponovo vlast u Transilvaniji.

 

****************

Jos jedna primedba... napravili ste slicnu gresku kao i mi prilikom prvog naseg puta u Rumuniju, a to je Sibiu i Brasov u jednom danu, tek da ste ga okusili. Ali verujem da cete to ispraviti kao sto smo i mi i da cete se jos mnogo puta vracati u ove gradove i da cete svaki put otkrivati nove lepe stvari.

 

****************

Svim ljubiteljima putovanja zelim da porucim da krenu na put ovanje u Rumuniju sada dok je jos neiskvarena, nekomercijalizovana. Sve u svemu uzivao sam citajuci i pogotovo gledajuci poznate slike, gradjevine, mesta za parkiranje  :D,... Eeeeeee samo da se sredi motor i na prolece ide nova voznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

[move]BBBBBBBBBBRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAVVVVVVVVVVVVVVOOOOOOOOOOOOOO MMMMMMAAAAAAJJJJJJJJJJSSSSSSSSSSSSTTTTTTTTTTOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRRRRRIIIIIIIIIII[/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

        Stvarno odlican putopis. Uzivao sam citajuci ga. Nista nije ukraseno nego realna slika. Sitni propusti, pogresna skretanja, kvarni dileri, lose vreme itd, mi cini ovaj putopis jos boljim. Verujem da mnogi imaju predrasude o Rumuniji i da su posle ovog promenili misljenja.Zelim vam jos mnogo lepih putovanja i da to podelite s nama ovde.

Pozdrav

 

A,da, koliko mi sada smesno zvuce pitanja ovde da li mogu ovim ili ovim motorom na put. Da li je 600cc dovoljno da putujem 250km, te da li mogu sa motorom starim 7-8 god i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Nema sta, prelepo. S ovim ste me samo dodatno stavili na muke. Ko ce docekati da ova zima prodje i taj dan kada cu se zaputiti tragom vasih bavaraca.

 

p.s.

 

Nego posto Borko prodaje tu njegovu kartu ;D

Samo jedna reč opisuje sve -SJAJNO, može još jedna -NEZABORAVNO.

Kao što piše čovek, a znam da sprema putešestvije. Ako se steknu uslovi i primi me u ekipu idem i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Pozdrav ekipiiz Vrsca, od evropske sekcije iz Kraljeva. Ove godine u junu mesecu, obisli smo doduse izmenjenom marsutom Rumuniju. BMW K100,

BMW K100lt, Moto Guzzi 650lt.

 

MTyDa_img2921t.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

Pozdrav ekipiiz Vrsca, od evropske sekcije iz Kraljeva. Ove godine u junu mesecu, obisli smo doduse izmenjenom marsutom Rumuniju. BMW K100,

BMW K100lt, Moto Guzzi 650lt.

 

GrSlE_img2921t.jpg

znam sve pa ispratio sam vas na put iz Vrsca ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

Nema sta, prelepo. S ovim ste me samo dodatno stavili na muke. Ko ce docekati da ova zima prodje i taj dan kada cu se zaputiti tragom vasih bavaraca.

 

p.s.

 

Nego posto Borko prodaje tu njegovu kartu ;D

Samo jedna reč opisuje sve -SJAJNO, može još jedna -NEZABORAVNO.

Kao što piše čovek, a znam da sprema putešestvije. Ako se steknu uslovi i primi me u ekipu idem i ja.

Naravno da su nasi putevi otvoreni da zajedno jezdimo sa svima koji su spremni na ovakve poduhvate i po koji put da ponovim bez obzira na marku motocikla, stim da eto mi skromno forsiramo BMW. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

šta reći, osim da sam sa velikim interesovanjem putopis čiteo više dana, jer nisam mogao da postignem odjednom, a čitaću ga sigurno još koji put. Na kraju zamalo da se rasplačem, doček, dolazak, klinci...Kad se setim medveda, dvorčeva, puteva, ostajem bez teksta. Ja sam ove godine napravio svoju prvu ,,dužu,, turu od Šapca do Vršca i nazad i video sam kako je lepo vozati se novim putevima kojima nisam išao i  videti mesta u kojim nisam bio... Kad pročitam ovakav putopis, jako mi rastu apetiti za vožnjom...HVALA za ovako lep putopis i da Bogda se još ovako lepo vozali...

ps

Žena me samo gleda i klima glavom. Šta se ti ne skidaš sa tog sajta.! Znam ja tebe... sigurno nešto smeraš...Aaa???

Pa da znate... u pravu je...

Pozz... BJB

Hvala na lepim zeljama i odvojenom vremenu za citanje naseg putopisa koga smo bas za Vas nase moto prijatelje i objavili.To smo ucinili kako bi videli i `proziveli`bar deo onoga sto smo mi doziveli na ovom putesestviju u nadi da cete vec dogodine krenuti ovim predivnim krajevima ili za pocetak bar delom puta koji vam se najvise dopao. Voznja motociklom po nepoznatim putevima, upoznavanje novih zemalja i ljudi, uzivanje u predivnoj prirodi i krajolicima je nesto sto ce anulirati mnoge svakodnevne probleme kod kuce koji nas sve tiste tokom godine, ali 10tak predivnih dana provedenih u jezdenju na ljubimcu vredi truda i zrtvovanja. A u Rumuniji ima lepih suvenira i stvari, tako da pravi poklon za zenu u startu ce izmamiti osmeh i odagnati nevericu, osim ako i sama nije ljubitelj dvotockasa, pa u tom slucaju zelimo Vam lepo vreme,  srecan put i samo napred.       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Čim šuma ozeleni odo ja sa kumovima u  Romania. Pitaću vas za savete u ličnom  razgovoru kad dodjete kod mene na Slaninijadu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Kod čitanja ovog putopisa vratio san se za 2 godine natrag, na putu prema Ukrajini prešao sam dio vašeg puta, a 2009 delomice opet isti putem kao vi. Sreli smo čak "istu" mamu mecu.

Nešto o mojim putevima  http://sunami.freehost386.com

 

 

Put za daleku Constancu, Navodari, Histriu, Babadag i Tulceu, kao i ostale gradove Rumunije ostavio je dubok trag u nama tako da cemo ici sigurno ponovo na tu stranu! Drago nam je da smo ponovili Vas bliski susret  sa  najopasnijim i najvecim sisarom u Rumuniji, a Ostoji (to je onaj sedi bradonja n na belom RT-u 80) niije bilo svejedno da na svom BMW-u pozira na 20 metara od mece i njenog meceta! Nadamo se da ce te navratiti do nas u Vrsac u nasu motobiblioteku pre nego krenete na ovu istocnu stranu! Veliki pozdrav od KNM BMW Vrsac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

divna tura nema sta  bas ste me zainteresovali nego ne rekoste koja je cena goriva  u dinarima  i koji je odnos evro-lej a nebi bilo zgoreg i reci malo o cenam smestaja itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

divna tura nema sta  bas ste me zainteresovali nego ne rekoste koja je cena goriva  u dinarima  i koji je odnos evro-lej a nebi bilo zgoreg i reci malo o cenam smestaja itd.

 

evo na ovoj temi nekih informacija koje te interesuju

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=38517.60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

divna tura nema sta  bas ste me zainteresovali nego ne rekoste koja je cena goriva  u dinarima  i koji je odnos evro-lej a nebi bilo zgoreg i reci malo o cenam smestaja itd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

e pa namucili ste se sa kisom ali lepo bogami bitno je da se vozikate da imate cilj da negde odete nadam se da cete jednog dana i mene zvati da vam se pridruzim u nekoj voznji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

e pa namucili ste se sa kisom ali lepo bogami bitno je da se vozikate da imate cilj da negde odete nadam se da cete jednog dana i mene zvati da vam se pridruzim u nekoj voznji

pa hoćemo Peco samo da kupis onaj BMW što planiras....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

u tom fazonu sam polako obaramo cenu sigurno i uspesno hehehe vec 2900 sam spustio od pocetne cene jos malo cekamo ne kupuje se bmw svaki dan jedanput za sva vremena

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

u tom fazonu sam polako obaramo cenu sigurno i uspesno hehehe vec 2900 sam spustio od pocetne cene jos malo cekamo ne kupuje se bmw svaki dan jedanput za sva vremena

 

naravno ali pozuri da budes spreman za ovogodisnju turu ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja