Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine maxi skutera! (Kymco Xciting 500)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Pozdrav drugari!

 

Hteo bih da se sledece sezone resim mog kineskog motorceta. Nije da me nije sluzio, nego su mi apetiti porasli! Zeleo bih nesto jace. E sad posto sam ljubitelj maxi skutera, da li neko moze da mi pomogne oko odabira istog.

 

Posle dosta razmisljanja dosao sam do sledecih motora:

 

1.Kymco Xciting 500

2.Suzuki Burgman 400 (2001-2002)

3.Aprilia Atlantic (2000-2002)

 

E sad interesuje me jos par stvari. Da li je za motor koji je star 4-5 godina mnogo 30 000 predjenih kilometara?

Da li neko poseduje ove maxi skutere, pa moze da mi kaze par stvari o njima, na sta da obratim paznju kad budem kupovao motor, itd?

I na kraju, ali ne najmanje vazno, da li je neki clan sa iskustvom raspolozen da odvoji vreme i krene u potragu za motorom sajedno samnom. Potragu bih poceo pocetkom sledece sezone, eventualno pred kraj februara. Naravno vreme ce biti finansiski nadoknadjeno :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Hvala druze, procitao sam sve tri strane. Samo bih voleo da mi neko kaze da li je 30 000 za taj motor mnogo? Potrosnja od 8l ? Khm...i to mi je nekako mnogo...ali boze moj. Sto je neko napisao, ako hoces da ti motor od 220 kila + vozac i suvozac na semaforu skace, onda plati gorivo :)

 

Da li ima neko ko se razume u maxi skutere a voljan je da se upusti u avanturu potrage motora samnom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Pa vidi ima skutera iz 2007 koji su presli 400000 km nije ti godiste uvek merilo za kilometrazu vec vozac! Ako uzimas Kymco onda najbolje trazi servisnu jer je verovatno kupljen ovde posto se oni slabo uvoze,to ti je koliko toliko sigurno! Ja sam se dvoumio izmedju motora i skutera i uzeo motor sto i tebi predlazem ali to sam moras odluciti! Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Znam da nije, zato i pitam. Nasao sam jedan iz uvoza  :o , neces verovati. Problem je sto su daleko, u Knjazevcu. 2005. godiste, presao 10 000. Kaze lik, mozda moze da mi nadje servisnu.

 

Motor kazes? Najveci problem je sto ja volim polozaj sedenja na maxi skuterima, a i cesto bih isao u medjugradsku voznju sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Znam da nije, zato i pitam. Nasao sam jedan iz uvoza  :o , neces verovati. Problem je sto su daleko, u Knjazevcu. 2005. godiste, presao 10 000. Kaze lik, mozda moze da mi nadje servisnu.

 

Motor kazes? Najveci problem je sto ja volim polozaj sedenja na maxi skuterima, a i cesto bih isao u medjugradsku voznju sa njim.

 

 

 

Razmisli dobro,otvori cetvore oci ne zelim da pricam lose o nekome sa kim nemam iskustva ali bolje otvori temu u kojoj bi ljudi iz prve ruke davali iskustva sa doticnom firmom pa onda odluci,a pritom mislim da mozes za te pare da uzmes Xcitinga od prvog vlasnika negde blize sa servisnom istorijom!

 

Pogledaj i ovo:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=21485.msg283210#msg283210

 

 

Pa ako ides u van gradske voznje cesto kako kazes onda uzmi motor bez razmisljanja,ako ti ne odgovara polozaj sedenja na R-u na primer uzmi neki enduro ili F!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ovde mozes da procitas moje iskustvo sa Burgmanom.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=34399.0

 

Vozio sam sva tri skutera koja si naveo. Ja sam visok 188cm i ako si priblizne visine, bezi od Atlantica, jer ce ti udarati kolena u upravljac. Burgman je najudobniji, dok je Kymco najlepsi ali su mu servisni intervali jako kratki, mislim da se rade na 2000 ili 3000km, sto je totalno bez veze. Ako kupujes Burgmana, gledaj da bude mladji od 2002. ili makar druga polovina 2002., jer su od tada poceli da se rade noviji modeli koji su dosta lepsi od serije popularno nazvane Mercedes (zbog zadnje stopaljke koja je jako slicna Mercedesovim).

 

Ja bih ovako glasao:

 

1. Burgman (ali noviji modeli od 2002.+)

2. Kymco

3. Aprilia

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Hvala na savetima! Najverovatnije cu se onda opredeliti za Kymco Xciting od 500 :)

 

Moram jos da razmislim, ipak nije tako mala svota novca u pitanju.

 

@Zeljkamp jel mozes jos neke utiske o Xcitingu da izneses?

 

Edit: I meni je redosled motora isti kao tvoj! E sad posto nemam za Burgmana, a razmisljam da je bolje da iste pare dam za par godina mladji motor, odluka je pala na Xciting!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Slazem se u potpumosti sa Zeljinim izborom, pa ja sam isprva kupio Burgmana pa se u zadnji cas predomislio i uzeo Stroma, ali to nije tema  ;D

Kymca sam terao od 500cc, previse tezak za upravljenje po gradu i manevrisanje i okretanje u mestu.Visok sam 186cm, tezak 70kg, a mana mu je i sto ume da srkne benzina sacuvaj boze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Slazem se u potpumosti sa Zeljinim izborom, pa ja sam isprva kupio Burgmana pa se u zadnji cas predomislio i uzeo Stroma, ali to nije tema  ;D

Kymca sam terao od 500cc, previse tezak za upravljenje po gradu i manevrisanje i okretanje u mestu.Visok sam 186cm, tezak 70kg, a mana mu je i sto ume da srkne benzina sacuvaj boze.

 

Da ne pisem isto.. u potpunosti se slazem jedino bih dodao za srkanje da je mnogo blaga rec.. sve koje znam da su ga vozili prodali su ga zbog potrosnje pa ti sad proceni.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Saxi i Ssnupi su ti rekli skoro sve o Kymcu, tako da ti moras da odlucis. Sedi i probaj ove skutere, pa ces videti koji ti odgovara. Sto se tice pomoci, tu sam ako ti treba... ;)

 

Da sam na tvom mestu, ja bih sacekao malo, skupio parice i kupio Burgmana. Burgmanu je jedina prava mana visoka cena, sve ostalo je daleko bolje nego kod Xciting-a i Atlantic-a.

 

P.S. Da li si ti mislio na Atlantic-a od 250 ili 500cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Mislio sam na Atlantic-a od 500cc.

 

E sad ste me primili na Burgmana. Ovako, mislim da cu tamo u februaru imati nekih 4 soma eura. Sta mislite, da li mogu da uzmem neki burgman od 400, 2007-2008 godiste? Sta mi savetujete da pazim kad uzimam polovnog burgmana? Potrosnja, odrzavanje (da li je dosta skupo?). E i jos jedno pitanje, posto se ne razumem mnogo. Negde pise AN 400, a negde samo 400? Koja je razlika, i da li je uopste ima? Koliko sam ja uspeo da primetim razlika u modelima iz 2006-2007-2008 su samo u boji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mislim da ces za 4000e moci da kupis Burgmana novije serije, tako da je bolje da skupis parice, pa da se bacis u potragu. ;)

 

Odrzavanje nije jeftino, ali ni skupo, jer ako uzmes dobar motor, onda mu radis redovne servise i picis. Nabavka rezervnih delova nije sjajna ni kod jednog ovlascenog dilera, ne zaboravi da zivis u Srbiji.

 

Razlika kod obicnoh Burgmana i onim sa AN je u opremi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Hvala na odgovorima :) Vozim novog Renault Megana, pa znam sta znaci skup servis!  ;D

 

A sta podrazumeva AN oprema, a sta standardna? (sorry, malo sam dosadan) :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Hvala na odgovorima :) Vozim novog Renault Megana, pa znam sta znaci skup servis!  ;D

 

A sta podrazumeva AN oprema, a sta standardna? (sorry, malo sam dosadan) :S

AN mi je klasicna oznaka i ne znaci nista, a razlika u opremi je sto skuplju varijantu dobijas sa naslonom za suvozaca i grejacima rucica sto je preskupo i od 2009 godine imaju i ABS koji vredi svaku paru pogotovu za skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Prijatelju za tu cifru mozes da kupis mnogo dobar motorcikl a usto prakticniji i manje kvarljiv od bilo kog skutera.Pogledaj neku hondu foresight 250 nije previse skupa a bar ima delova za servis ide oko 120-130 sasvim dovoljno,jedino ti mozda tvoja visina bude ogranicavajuci faktor!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pogledaj na stranim sajtovima, pa uvezi sam, nije nikakav problem, a dobijes bolje odrzavan motor i relativno verodostojnu kilometrazu. Imas na www.mobile.de, www.motoscout24.de i takodje www.moto.it.

Ja ti predlazem da pogledas Apriliju Scarabeo 250...500. Masina ista kao kod Beverlija ali na manjoj ceni kako kod prodavaca, tako i kod lopova.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Ja sam presao sa XCITING-om 500 12-13 hiljada, sto se potrosnje tice postoji ogromna razlika izmedju gradske voznje i otvorenog puta, ako planiras vise po gradu (a valjda su svi skuteri prvenstveno za to), nikako ti ne preporucujem! Mnogo je tezak, ni masina nije bas stedljiva, a u gradskoj voznji kad ga malo vozis pa ugasis i ostavis na par sati valjda ispari gorivo iz karburatora, sta li, meni je znala da poraste potrosnja i na 10L po gradu (6L na otvorenom uz umerenu voznju). Sto se servisa tice, slepci iz KDM-a su pokusali da me nabede da za svaki Kymco ide na 2k, medjutim za XCITING500 u servisnoj knjizici pise 1k-6k-12k-18k... pa sam ga tako i vozio u servis i nije bilo problema. U najkracem, za grad ovaj skuter nije, a za otvoren put nijedan skuter nije  ;D posebno za uzbrdice (po ravnom jos i nekako).

plus: servisni interval, cena, max brzina na ravnom (150+)

minus: potrosnja, tezina, ubrzanje, max brzina uzbrdo (svaki skuter, ne samo ovaj)

 

Pridruzujem se savetima kolega da uzmes pravi motor, ako ti je do polozaja sedenja uzmi neki cruiser, 250cc uz menjac ubrzava i ide brze uzbrdo nego 500cc sa varijatorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Prvo da se svima zahvalim na dogovorima i savetima.

Toliko ste napljuvali Xciting da mi se slosilo i ne pada mi na pamet da ga uzimam.  :-X

Bice ili neki Burgman, ako budem imao dovoljno para, ili jedan, sto vi kazete "pravi motor".

Jedan mi je zapao za oko. Suzuki SV 650s. Vidim da mogu da uzmem takav motor za nekih 3000-3500 eura, a da bude noviji motor (koliko toliko, negde 2005.god). E sad vidjao sam sa oznakom S posle 650 i bez. Jel zna neko da mi kaze razliku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Burgmana matorog nemoj, mnogo trosi, skupi delovi, ruzan... AKo mozes uzmi K7 pa na dalje... Za 3000-3500 mozes da uzmes i BMW-a!  ;D Sve je stvar ukusa. Pare u dzep i kreni redom, sedi na svakog i sa kog ne ustanes tog kupuj.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja