Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja bih hteo da postavim pitanje vlasnicima svih BMW-a zašto im je tolika zanimljiva ova tema? Mora da vam se potajno sviđa ova Yamaha, čim toliko visite ovde, inače bi diskutovali u nekoj temi o BMW-u ;D

.....jer koliko vidim, ovde još niko nije vozio ovu Teneru. Koliko sam čitao test u Moto Pulsu, nova Tenera je dobila najbolje ocene, a oni su je vozili.

ma da, SuperTenera su mi "mokri snovi".....

čitam komentare u ovoj temi i čekam da neko napiše iskustva sa tim motorom a ne samo nagađanja kako je bolji motor od "ovog" i "onog"....lično sam ga vozio jako malo i ne usuđujem se dati nikakav komentar ( ili mišljenje) o tom motoru....čekam slobodni dan da je uzmem na celodnevni test....onda ču napisati nešto o tom motoru (lični utisak)

testirao ju je moj dobar prijatelj (koji vozi FJR i član je ovog foruma) , prevalio sa njom preko 250 km i samo se nadam, da če izneti lične utiske o tom motoru....ja sam zapamtio samo podatak o prosečnoj potrošnji , koji nije mali (8,3 litara/100 km).....ja na svom motoru još nisam nikada bio ni blizu toj potrošnji, tako da sam ostao zapanjen....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

preko 8 litara?? Au.. zavidno jaka potrošnja, nema šta. Pa čak i moja mašina stara 16 godina troši 2 litre manje!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

preko 8 litara?? Au.. zavidno jaka potrošnja, nema šta. Pa čak i moja mašina stara 16 godina troši 2 litre manje!

 

 

Moj Apenac je uzimao cak 6 litara manje.  ;D

 

Edit: Stvarno mi nije jasno kako taj GS toliko malo trosi koliko se prica? Ili je to samo prica.

Ipak je to 1200 cc, ima i konja, a energija je neunistiva kazu fizicari..... :-\

Da se razumijemo, jasno je da moze da ide na 5 litara (na vr' gasa), ali da ne prelazi nikad 6.... ???

 

Edit 2: Jbga, sad ispade opet GS i off, ali mislio sam u odnosu na "prozdrljivu" Super Tenere 1200 2C.... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja bih hteo da postavim pitanje vlasnicima svih BMW-a zašto im je tolika zanimljiva ova tema? Mora da vam se potajno sviđa ova Yamaha, čim toliko visite ovde, inače bi diskutovali u nekoj temi o BMW-u ;D

...

 

Mene zanima ova tema pošto me zanimaju ovakvi motori. 8)

 

Bilo bi super kad bi mogli da na forumu razgovaramo o motorima bez "stranačke obojenosti".... ali to teško ide. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Da se upišem samo.

Manite se ko je bolji. Meni Yamaha super izgleda ali dajte da čujemo mišljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Po meni najlepši enduro koji je ikad napravljen u sunčevom sistemu , čitao sam članak u moto pulsu o njoj još kad je izašla kažu ono ko da je u redu , mislim yamaha  ima tradiciju kad su putni enduro u pitanju pa nebi trebalo biti problem ali mislim da je ovo oko potrošnje već ozbiljnije , jer ovo je motor koji treba da prelazi desetine pa i stotine hiljada i litra ili dve manje više u konačnici je veoma mnogo , bar za većinu nas a ona manjna se vozi avionom .  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Po meni najlepši enduro koji je ikad napravljen u sunčevom sistemu , čitao sam članak u moto pulsu o njoj još kad je izašla kažu ono ko da je u redu , mislim yamaha  ima tradiciju kad su putni enduro u pitanju pa nebi trebalo biti problem ali mislim da je ovo oko potrošnje već ozbiljnije , jer ovo je motor koji treba da prelazi desetine pa i stotine hiljada i litra ili dve manje više u konačnici je veoma mnogo , bar za većinu nas a ona manjna se vozi avionom .  ;D

 

 

Koja tradicija sa putnim endurom ?

 

Ja kolko znam samo super tenere je jedini jamahin enduro koji može da se tera na ozbiljna putovanja a XT je više za po gradu, okolini i solidan je za oranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

preko 8 litara?? Au.. zavidno jaka potrošnja, nema šta. Pa čak i moja mašina stara 16 godina troši 2 litre manje!

 

 

Moj Apenac je uzimao cak 6 litara manje.  ;D

 

Edit: Stvarno mi nije jasno kako taj GS toliko malo trosi koliko se prica? Ili je to samo prica.

Ipak je to 1200 cc, ima i konja, a energija je neunistiva kazu fizicari..... :-\

Da se razumijemo, jasno je da moze da ide na 5 litara (na vr' gasa), ali da ne prelazi nikad 6.... ???

 

Edit 2: Jbga, sad ispade opet GS i off, ali mislio sam u odnosu na "prozdrljivu" Super Tenere 1200 2C.... 8)

 

Tu nije pitanje o stvaranju energije vec o iskoristivosti iste. Koliko se secam, prosecnom motor sa unutrasnjim sagorevanjem u odnosu na ulozenu energiju iskoristivost je svega oko 30%, sve ostalo se rasipa na toplotnu energiju i td i prelazak sa pravolinijkog na kruzno kretanje. Na primer, kompresioni prostor je samo jedan od nacina da se poveca iskoristivost goriva, a postoji i aerodinamika, tezina vozila.... Sad je pitanje ko u kojoj meri uspeva da iskoristi nacine za smanjenje potrosnje energije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Stvarno mi nije jasno kako taj GS toliko malo trosi koliko se prica? Ili je to samo prica.

Ipak je to 1200 cc, ima i konja, a energija je neunistiva kazu fizicari..... :-\

Da se razumijemo, jasno je da moze da ide na 5 litara (na vr' gasa), ali da ne prelazi nikad 6.... ???

 

 

Tu nije pitanje o stvaranju energije vec o iskoristivosti iste. Koliko se secam, prosecnom motor sa unutrasnjim sagorevanjem u odnosu na ulozenu energiju iskoristivost je svega oko 30%, sve ostalo se rasipa na toplotnu energiju i td i prelazak sa pravolinijkog na kruzno kretanje. Na primer, kompresioni prostor je samo jedan od nacina da se poveca iskoristivost goriva, a postoji i aerodinamika, tezina vozila.... Sad je pitanje ko u kojoj meri uspeva da iskoristi nacine za smanjenje potrosnje energije.

 

To je jasno, ali pretpostavljam da su i Yamahini inzinjeri svjesni toga, kao i oni iz BMW-a. Razlika je povelika, a teren vec dobrano istrazen. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja ne verujem da je na ovoj Jamahi toliko visoka potrošnja (8l).  Ima moderan agregat, direktno ubrizgavanje... zvuči mi nelogično.  Verovatno je bio u pitanju samo taj jedan primerak.

 

P.S. Moj stari GS je trošio 5,5 litara na 100 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Stvarno mi nije jasno kako taj GS toliko malo trosi koliko se prica? Ili je to samo prica.

Ipak je to 1200 cc, ima i konja, a energija je neunistiva kazu fizicari..... :-\

Da se razumijemo, jasno je da moze da ide na 5 litara (na vr' gasa), ali da ne prelazi nikad 6.... ???

 

 

Tu nije pitanje o stvaranju energije vec o iskoristivosti iste. Koliko se secam, prosecnom motor sa unutrasnjim sagorevanjem u odnosu na ulozenu energiju iskoristivost je svega oko 30%, sve ostalo se rasipa na toplotnu energiju i td i prelazak sa pravolinijkog na kruzno kretanje. Na primer, kompresioni prostor je samo jedan od nacina da se poveca iskoristivost goriva, a postoji i aerodinamika, tezina vozila.... Sad je pitanje ko u kojoj meri uspeva da iskoristi nacine za smanjenje potrosnje energije.

 

To je jasno, ali pretpostavljam da su i Yamahini inzinjeri svjesni toga, kao i oni iz BMW-a. Razlika je povelika, a teren vec dobrano istrazen. ???

 

Dok neko od nasih ne kupi tu masinu, predje par hiljada kilometara i kaze nam svoje iskustvo nista necemo znati, mozemo samo da nagadjamo. Pitanje je po kakvom je rezimu voznje vozen taj motor, i moj strom moze da trosi toliko ako si dovoljno uporan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

ma da, SuperTenera su mi "mokri snovi".....

 

Ako ti nije želja, koji te to porivi onda teraju da je uzmeš na celodnevni test? Naravno da su je napravili da bude bolja od GS-a :)

 

Isto kao što je BMW napravio novog 1000 RR-a da bude bolji od svih Japanaca (ove sezone).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ma da, SuperTenera su mi "mokri snovi".....

Ako ti nije želja, koji te to porivi onda teraju da je uzmeš na celodnevni test? Naravno da su je napravili da bude bolja od GS-a :)

Isto kao što je BMW napravio novog 1000 RR-a da bude bolji od svih Japanaca (ove sezone).

a zašto da ne, ako se može....ja nisam sentimentalno vezan ni na jednu marku motora...ako nađem motor, koji mi više pruža od ovih koje imam sada, odmah menjam.......

PS: dogovaram se i za test nove Multistrade....možda je to prava stvar....

 

i još uvek tvrdim...najbolji motor je.....NOV MOTOR (pošto je sve u garanciji....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Meni je takodje vsoka potrosnja od 8 litara, al ne zaboravite da tehnoloski dragulj Jamahe V max (tu je jamaha ulozila sve sto zna i pruza) trosi od 11 do 14 litara..

Pa shodno tome me ne bi cudilo da i nova tenere trosi 8 litara.

 

BMW@ I meni je multistrada privukla ozbiljnu paznju.... U Budvi sam video troje bajkera na novim multistradama izgledaju opako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja ne verujem da je na ovoj Jamahi toliko visoka potrošnja (8l).  Ima moderan agregat, direktno ubrizgavanje... zvuči mi nelogično.  Verovatno je bio u pitanju samo taj jedan primerak.

 

P.S. Moj stari GS je trošio 5,5 litara na 100 km.

 

pročitao sam danas u Motoreviji , gde su testirali ove velike endure....pri žešči vožnji je najviše potrošio Motoguzzi Stelvio (9litara), a odmah iza njega Yamaha sa 8,1 litar....ostali su trošili između 7 i 7,5 litara. Tako piše .....nisam ja kriv....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Vidim ja da u ovoj temi samo BMW-jaši balave. Da li je to Yamaha konačno uspela?

prijatelju, odvali 230 dinara za Motoreviju, pa se sam uveri.....ne balavim, več samo prenosim stvari, koje pročitam o tom motoru....ako su lagali mene, ja lažem vas.... ;D

inače interesantan test tih velikih endura....fali samo Caponord....okačio bih scan tog testa, ali sam trenutno na Ohridu bez skenera, tako da ako ne veruješ, put pod noge do prvog kioska i kupi novine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Druže, verujem ja da je tako kako prenosiš, da li je u stvarnosti takva potrošnja, napisaće neki od srećnih vlasnika, ali je meni interesantno koliko komentara od strane vlasnika BMW-a.

P.S. Lep provod želim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja nemam BMW, lozim se na SMT i tako sam se ispresjeco kad sam od vlasnika cuo da guta 10 litara, a rezervoar 14.  :-X

S druge strane koliko konja ima BMW 1200 GS, a koliko Tenera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Tenera ima 109 konja, a GS 103, nije velika razlika. Evo šta kažu neki koji su je vozili:

 

http://varaderoforumcom.h826747.serverkompetenz.net/viewtopic.php?p=9853

http://www.motorcycle-usa.com/277/7526/Motorcycle-Article/2010-Yamaha-Super-Tenere-First-Ride.aspx

 

Čovek koji je ima već tri meseca tvrdi da troši 5-5.2 litra na 100km. Znači, GS-ovci, držite gaće ;D

post-1334-12879092039063_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Tenera ima 109 konja, a GS 103, nije velika razlika. Evo šta kažu neki koji su je vozili:

 

http://varaderoforumcom.h826747.serverkompetenz.net/viewtopic.php?p=9853

http://www.motorcycle-usa.com/277/7526/Motorcycle-Article/2010-Yamaha-Super-Tenere-First-Ride.aspx

 

Čovek koji je ima već tri meseca tvrdi da troši 5-5.2 litra na 100km. Znači, GS-ovci, držite gaće ;D

samo mali ispravak....GS ima 110 konja....

http://www.bmw-motorrad.de/de/de/index.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja