Jump to content

Moto Zajednica

E-SCOTTOILER VS PROOILER? ISKUSTVA?STA?GDE KUPITI?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da li je neko stavio elektronski Scottoiler na svoj bajk i kakva su iskustva?

Da li je neko stavio Prooiler na svoj bajk i kakva su iskustva?

Za Elektrokski Scottoiler znam da se prodaje u http://www.pegaz-moto.rs/

Za prooiler ne znam ko prodaje kod nas.

Oba sistema su elektronska.

Trebam na prolece da kupujem jedan od ova dva sistema.Po preporuci Lalajka,za sada, prednost dajem Prooileru ali ne znam gde mogu da kupim. >:(

Ovako, E-scottoiler je lepsi ali opet...Voleo bih da cujem neko iskustvo ako uopste neko to ima na bajku. ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja imam pro-oiler i vrlo sam zadovoljan. Kad narucis, kazes za koji motor ti treba, pa ti oni preporuce pocetni seting.

Onda kroz vrijeme smanjujes po malo dok ne dodjes do dovoljnog minimuma. Nakon toga samo svakih 10000 km provjersi da nije nestalo ulja.  ;)

Ulje ide bilo koje, moze i suncokretovo, ali ja sipam ulje od motora. (po Hondinoj preporuci  ;D)

 

Narucis ovdje. Posaljes email. Mozes slobodno platiti u naprijed, nece te zeznuti.  ;)

 

www.pro-oiler.com

 

Cijena:

 

Europe (non-EC) - znaci za Srbiju:

€161.50 + €9.00 p&p = €170.50

Excl. all taxes and duties

 

edit: O, da, zaboravio sam da napomenem da uz pro-oiler uvijek ide dupla brizgaljka i da nema nikakvih daljih troskova (ako izuzmemo 5 deca ulja na 10000 km)

 

Foto-TUNAF6ES.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Narucim Email-om,ostavim adresu,model motora i cekam paket? Mislim da moram prvo da platim nekom karticom,ukoliko je imam..... Odakle salju? Ti si u Holandiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam u Holandiji, oni su u Belgiji.

Mozes i da ih nazoves. Tip se zove Pablo i vrlo je ljubazan.

Mozes da platis karticom, paypall-om ili da im prebacis na racun.

Za sve detalje mozes njega  da pitas.

 

Ako mislis da ti ja narucim, pogledaj pod "shop" cijene, za Holandiju je 205 eura + postarina od mene do tebe.

Vi ste izvan EEC, pa vam ne uracuna PDV.

Paket je kao malo deblja knjiga A4 formata.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja sam u Holandiji, oni su u Belgiji.

Mozes i da ih nazoves. Tip se zove Pablo i vrlo je ljubazan.

Mozes da platis karticom, paypall-om ili da im prebacis na racun.

Za sve detalje mozes njega  da pitas.

 

Ako mislis da ti ja narucim, pogledaj pod "shop" cijene, za Holandiju je 205 eura + postarina od mene do tebe.

Vi ste izvan EEC, pa vam ne uracuna PDV.

Paket je kao malo deblja knjiga A4 formata.

 

 

 

 

 

 

Ma ne ti. :) Nikoga ne smaram na taj nacin.Hvala za info.Mada oko ulja si me zbunio. :D Oni ne prodaju neko svoje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne. Motorno ulje je odlican izbor. Ako podmazuje dovoljno motor, zasto ne bi moglo podmazati lanac?

Znaci mozes uzeti najjeftinije motorno ulje iz samoposluge ako hoces, ali kolicine su mizerne, tako da mozes koristiti svoje ulje koje ti ostane kad ga mjenjas.

Stvar je u tome sto se motorno ulje tesko zadrzi na lancu (kisa ga opere) pa zato imamo razna specijalna rijesenja koja se lijepe.

S obzirom da oiler stalno kapa novo ulje, tog problema nema. Tu i tamo ces morati preci krpom i obrisati ulje, pogotovo u pocetku i posle voznje po kisi, ali kad ga nastelis onda je stvar ukusa. Vrlo lako se uklanja suhom krpom, jer nije ljepljivo.

 

Na slici vidis novi lanac kad sam ga montirao, a brizgaljka je skroz lijevo u onom drzacu. Drzac je takav da mozes pomaknuti brizgaljku kad se lanac dotegne. Meni stoji na istom mjestu vec 15000 km na motoru od 150 ks.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Scottoiler eSystem je upravo stigao zvanično u Srbiju. Još ni na našoj internet stranici nismo objavili tu vest. Toliko je friška.

Tako da ga još ga niko nije ugradio i nema ni iskustava. Za sve što te interesuje o eSystemu pogledaj Scottoiler forum na:

 

http://www.scottoiler.com/forum/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8150 postova

Prooiler mi je hvaljen sa nekoliko strana licno, a hvaljen je i na hrvatskom strom forumu (to si verovatno i sam procitao). Mana je sto moras da ugradjujes sam (makar je to mana meni), jer posao (sta god ljudi rekli) je vise nego pipav i nije trivijalan.

 

E-system sam svojevremeno gledao i nisam ga kupio iskljucivo iz razloga sto je nov na ovom trzistu, ne postoje iskustva, a ima sw komponentu podloznu bagovima u ranim verzijama. Ispostavilo se da sam bio u pravu. Umesto toga sam kupio vakuumsku verziju u Pegazu, gde su mi i ugradili stvar (ako se dobro secam, bas grof ;)).

 

Za vakuumsku ver mogu da kazem da vredi apsolutno svake pare. Uzivanje u voznji je podignuto jedno 100x. Posto pomalo kapiram kako razmisljas, shvatam da te vakuumska verzija ne zadovoljava i u tom smislu resenje ti je:

 

a) ako si spretan i imas vremena da detaljno i lagano, temeljno instaliras i stelujes uredjaj - uzmi prooiler. Pod uslovom da hoce da isporuce u Srbiju (jer je bio sa tim problem ranije)

 

b) U svim ostalim slucajevima kupi i ugradi e-system kod Pegaza. Bagovi su navodno sredjeni, ali stoji da i dalje nema neposrednih iskustava.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Izgleda  da isporucuju u Srbiju.170eu.Ako uspem da narucim,napisacu ovde i kako.Jer,ako je ta cena onda je 90 eu jeftiniji od EScotta,dolazi sa duplim kapaljkama i svakako je daleko bolji izbor.EScott je preterano SKUP!! 260 eu je bas, bas napumpano.Ali ajd' i to neka ne bude prepreka.Bune me sve one greske an EScott-u o kojima su pisali na forumu.Umalo da ga narucim.Navodno su priznali da su prve serije imale problema.Tako stoji na forumu.Da li je to ispravljeno,za 260 eu necu da rizikujem.

Kod Prooilera je sistem pouzdaniji kako mi je to Lalajko objasnio.

Obratio mi se emailom izvesni Pablo iz Prooilera:

Hello Mijlan

 

Thanks for your interest in the Pro-Oiler for your DL650

 

If you would like to place an order, you can confirm direct by email.

 

Please advise your delivery address.

 

Payment is by Visa/MasterCard, PayPal, in your option.

 

For credit card payment, I would need

* Card Nr

* Name on card

* Expiry

You can confirm your details by email - or if you prefer not to send them by email, then by fax

(+32 3 232 37 02)

Alternatively, if you give me your contact number and hours, I can call you.

 

For PayPal, the address is paypal@pro-oiler.com

 

Look forward to hearing from you.

 

Brgds

Pablo Crofts

 

PRO-OILER

Antwerpen, Belgium

Tel +32 3 231 4869

Fax +32 3 232 3702

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8150 postova

Izgleda  da isporucuju u Srbiju.170eu.Ako uspem da narucim,napisacu ovde i kako.Jer,ako je ta cena onda je 90 eu jeftiniji od EScotta,dolazi sa duplim kapaljkama i svakako je daleko bolji izbor.

 

Jeste, prooiler je bolji izbor, jer je daleko zreliji proizvod. Duple kapaljke zaista nisu bitne (a mozes i da ih dodas za e-scott). Teorija da na niskim brzinama duple kapaljke bolje podmazuju je, onako, kako da ti kazem - google znanje fizike ;). Centrifugalna sila koja je odgovorna za nanosenje ulja na lanac sa lancanika je dovoljna vec na veoma malim brzinama (cca 20kmh). Ispod toga nije dovoljna taman ni da imas 5 kapaljki, jer ulje sa lancanika ni ne dolazi na lanac. Ali, koliko dugo vozis tako sporo? Za 1min normalan protok je oko 2 kapi, a u tom intervalu sigurno si inad potrebne brzine. Takodje, sve i da 1h vozis ispod 20kmh lanac je i dalje dovoljno podmazan... Prosto, ovo je analogna stvar, tj. dovoljno je da lanac uvek bude podmazan kako bi sve bilo ok... Dve kapaljke su marketinska stvar, jer su u realnim uslovima potpuno nebitne (ovo ne pricam napamet).

 

Having said that ;), ponavljam da prooiler jeste bolji izbor. Ako si spretan za samostalnu ugradnju, nemas sta da se mislis - i jeftiniji je i zreliji je proizvod i daje isti rezultat (kao bilo koji podmazivac lanca, tj. lanac je podmazan a sprej ne moras da koristis). E sad, e-system izgleda lepse na motoru (ima lep gadget za korman), a kapiram da je to tebi jako vazno.

 

Ukoliko izbacis izgled, vec gledas cisto funkcionalno (znam da ti se ovo nece svideti ;)) - svaki podmazivac (ukljucujuci vecinu iz samogradnje) tacno isto obavlja posao: podmazuje lanac, bez potrebe za sprejem, a uglavnom i za ciscenjem (tj. dramaticno proredjuje ciscenje). Veruj - tako je...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Miljane imas srece,carini se samo Scottoiler carina na Prooiler je ukinuta 01.10.2009.

Pozdrav...

 

Ded pojasni ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Miljane imas srece,carini se samo Scottoiler carina na Prooiler je ukinuta 01.10.2009.

Pozdrav...

Pa kolika je to carina za EScottoiler kad je 260 eu?????????

Prooiler se ne carini? I kad se probudis noge ti u lavoru? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo...Ne mora VISA kartica..MOze jednostavnim prenosom sredstava preko svoje devizne knjizice na njihov racun.

 

Hello Miljan

 

Yes, we can do a bank transfer.

 

The price is Eur 170.50

including shipping

excluding Serbian taxes/duties, if any

 

For a bank transfer our details are:

Account name: IPT bvba

Bank: Fortis Bank, Meir 48, B2000 Antwerpen

IBAN Nr: BE26 2200 5568 7029

BIC Code: GEBABEBB

 

Look forward to hearing from you

 

Brgds

Pablo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1803 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Uplacivanje novca na racun u inostranstvu kosta 10-15 eura bez obzira na iznoz transakcije tako da i na to obratis paznju.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Preko devizne knjizice moze, ali onda to ide kao "novcana pomoc clanu porodice". To je jedini nacin da posaljes novac u inostranstvo, ako nemas profakturu po kojoj placas.

 

Provizija na tu transakciju je oko 200din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo...Odvojih malko vremena pa da izvestim ljude o sledecem koraku:

Kada sam se svojevremeno raspitivao u kojoj banci da otvorim racun,zeleo sam prevashodno da to bude banka sa srpskim a ne inostranim kapitalom.Sta cu jad sam patriota.I tako mi kazu da je malo banki koje imaju srpski kapital ali da u mom mestu postoji neka Sumadijska banka-"Credy banka" i da su oni sa SRPSKIM kapitalom.Kada sam otvorio racun svi su mi rekli:"koja ti je to banka? Slabi su oni...Idi ovako,idi onamo..."..Narcnise mi kozu kako sam shashav. :D Osvanuo je dan da vidim cemu vredi ta banka,osim sto pirmam platu preko nje.Prime me tamo kao coveka.Kazu da moze placanje preko moje stedne,devizne knjizice i ukoliko je nemam da ce mi je besplatno na licu mesta otvoriti sa mojom licnom kartom.Posto sam im dao IBAN i Swift kod banke kod koje Prooiler firma ima racun oni mi izracunase da ce ta transakcija da me kosta nesto ispod 300 din.Takodje i da usluga medjunarodne banke nije za sumu od 170eu veca od 10eu.Znaci sve ovo ne moze da me kosta vise od 15eu u najskupljem slucaju.Lepota. :) Od ljudi koji su placali slicne stvari preko svojih Banki kazu da ih je banka solidno "odrala" kod transfera. >:(

I tako,moja mala Banka me je lepo obradovala.300 din za uslugu prenosa sredstava i besplatno otvaranje racuna(deviznog).Jer ne moze preko tekuceg,koji vec imam.Ostaje mi da vidim koliko ce me kostati carina i ostale taksice.Pa javljam.Ukoliko prodjem sa nekih 220eu ja sam prezadovoljan cenom opet u odnosu na EScottoiler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imas i speditersku i aerodromsku taksu i uslugu,sa svim troskovima Prooiler 320e

 

au...Ne mogu da se otmem dojmu da te neko gadno navukao..

320 eura $#@$@ kao da su ga space shutlom dotjerali... ???

 

Nesto se razmisljam...skupite se malo na gomilicu, pa da vam ja to dofuram kad budem dolazio. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja