Jump to content

Moto Zajednica

Elektronika: Moto kompjuter

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Za analogne skale koje se prikazuju ekranski nije problem nacrtati jer nema ogranicenja, ali kad treba napraviti masku za pravi instrument ovo je vise nego zgodan program! Kad sam to radio prosli put morao sam da jurim skener da skeniram plocicu, pa da se zajebavam u Corelu...

Hvala za link! Veoma korisno.

 

Evo kako je ispalo kad se radi peske...

2530699595_2a6a600c9c.jpg

 

instrumenti su morali biti prilicno iseceni kako bih dobio jedinstven panel koji moze da se osvetljava od pozadi

2502749832_0f1d358a60.jpg

 

2502750672_3ebe6ca2c1.jpg

 

Sto se tice moto kompjutera... nema promena. Nakacio sam neki virus i zaglavio u krevetu 2 nedelje sa upalom pluca. Pa ponovo monetarni deficit... magare trazilo kojekakve potrebstine a nisam imao srca da ga odbijem.  ::) Kako sneg pada bice ovo duga zima, ko stvorena za desktop radove, pa mi se i ne zuri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: N.Bgd 7a
  • Motocikl: Piaggio Free, Gilera Runner 180

nisam chitao sve jer sam na poslu pa me stalno prekidaju .. ali koliko sam ukapirao svima vam je neki problem corel acad i modelovanje .. krive i tome slichno ..

ako vam zatreba neshto tome slichno .. poshaljite na pm ... rad sam da pomognem bez ikakvih nadoknada za projekte slichne ovome ...

meni je to verovatno 10 min a vama mozhda mnogo znachi

 

poz

i svaka chast na projektu, mozhda nece biti minijaturan al svrsishodan hoce sigurno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Druze, hvala na ponudi za pomoc. Meni licno nisu problem vektori. Sve projekte sam realizovao uz pomoc Corela. Sasvim je dovoljan za CNC isecanje plocastih materijala. Ono sto mi ponekad nedostaje je poznavanje CAD-a, za projektovanje kompleksnijih sklopova koje je nezgodno raditi u 2D programima. Da je CNC glodanje povoljno kao sto je CNC lasersko ili waterjet secenje, vec bih se potrudio da naucim neki program, ovako nemam motivaciju. Ako ne mogu da realizujem ono sto nacrtam sve to ispada samo igra... kao nesto pravim.. i ovako bi izgledalo da se napravi. Mislim da cu se zadrzati na 2D za sada. Ako mi zatreba pomoc, imacu te u vidu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Auh, kakva grunfcina.... :o

Kako mi ovo promace do sad. Ja htjedoh nesto da pitam, pa prvo kao sav normalan svijet UTFS, kad ono ovo.

Svaka cast.

 

Dakle da se ukljucim u prenos.  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Dobro si me podsetio da treba da zavrsim ovaj projekat. Mada, pare me nesto koce, a Trandzara trazi nove lamele, plocice za kocnice, membrane, lezajeve..  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Fibra, da li si odustao od projekta ?

 

U medjuvremenu se pojavilo par drugih racunara koji bi mozda bili i bolji izbor za ovo..

Raspberry PC, MK802 Android mini PC ili neki kineski tablet...

 

Jedina stvarna prepreka u ovim slucajevima je rijesiti pitanje ekrana osjetljivog na dodir :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja