Jump to content

Moto Zajednica

BMW Oil-Heads: Servisne radnje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Provera i podesavanje zazora lezaja viljuske zadnjeg tocka:

 

 

Za ovaj zazor su meni nekoliko majstora tvrdili da je lager zadnjeg točka u pitanju. 50€ lager plus ruke, jedno 8 banki.

 

Ja sam na osećaj podešavo zazor, jako teško i malo čudno se oseća zazor pa sam stego okvirno na 5 kila. Servisni manual kaže 7. Čudno mi ovo podešavanje na teg a ima čova moment kljuć. Teško da ima tu 7 kila obzirom da je rukom na kraju zatego sa kratkim imbusom. U čemu je štos?

 

Sa druge strane ima isto bolcnu, ona se ne dira jer je to fabrički centrirana osna nula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U pravu si, izem ti Nm i kliometre, nikad neću da se naviknem. Zamisli 10 Nm šećera, umesto kilo, pa ne ide nikako.

 

Hvala za link, sad ću to natanane da uradim, prvi put sam uveče na brzka, samo tek da eliminišem luft jer mi je dolazio izjutra stručnjak za točkove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Hteo sam da pitam gde mogu da kupim service manual za BMW R 1200 RT (2010god)?

Unapred zahvalan.Pozdrav svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Hteo sam da pitam gde mogu da kupim service manual za BMW R 1200 RT (2010god)?

Unapred zahvalan.Pozdrav svima.

 

Tvoj motor je tzv. Camhead i po konstrukciji se razlikuje od Oilheads.

 

Servisni manual (tzv. RepRom) možeš, originalnu verziju, kupiti u Delti ili kod Radulovića. Nisam čuo za "alternativne" verzije, za to godište i novije.

 

Tema koja se bavi servisnim radnjama kod Camheads je ovde:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/78565-bmw-camheads-spisak-servisnih-radnji/

 

Tu možeš naći link ka DVD-u sa procedurama servisiranja (košta nešto ispod 30USD i piratovanje prosto nije fer). Iz prve ruke ti mogu reći da je DVD odličan i sadrži većinu bitnih stvari iz RepRoma (sile zatezanja npr.). LInk ti je u poruci #31, strana 2 teme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Koliko sam shvatio iz tvog odgovora Servisni manual (tzv. RepRom) je potpuniji i lakše se dolazi do njega(Delta ili Radulović),i bolje je da njega kupim.Zar ne? :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Koliko sam shvatio iz tvog odgovora Servisni manual (tzv. RepRom) je potpuniji i lakše se dolazi do njega(Delta ili Radulović),i bolje je da njega kupim.Zar ne? :stabre:

 

Reprom košta nešto iznad 100usd original. Uzimaš za svoj motor (po vin). Zahteva znanje, tj. ne opisuje ni jednu servisnu proceduru konkretno.

 

Dvd prikazuje detaljno sve servisne radnje. Paypal plaćanje, stiže poštom za 7 dana.

 

Zavisi šta ti treba...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Potrebno mi je nešto što veoma slikovito objašnjava sve radnje.Uvek imam majstora koji mi održava motor ali volim ulje i filtere da zamenim sam.Pošto sam to radio samo na F650ST-u morao bih dobro da vidim kako se to radi da negde ne napravim neki propust.Uzeću onda DVD.Izvini ako smaram ali ne razumem "Paypal plaćanje".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Potrebno mi je nešto što veoma slikovito objašnjava sve radnje.Uvek imam majstora koji mi održava motor ali volim ulje i filtere da zamenim sam.Pošto sam to radio samo na F650ST-u morao bih dobro da vidim kako se to radi da negde ne napravim neki propust.Uzeću onda DVD.Izvini ako smaram ali ne razumem "Paypal plaćanje".

 

Odgovor na tvoju potrebu je DVD (Jim von Baden). RepRom bi te razočarao;). Evo linka...

 

Ako ti nije jasan pojam "Paypal plaćanje", bojim se da ćeš na žalost imati problem sa naručivanjem... Pogledaj detalje na www.paypal.com . U opštim temama imaš negde zakopano kako da otvoriš PayPal nalog (ukratko: iz SRB, zahteva posedovanje American express kartice).

 

Nadam se da sam pomogao!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

I više nego što misliš druže,ako te put navede do Šapca javi se da ti se odužim bar pićem.Hvala još jednom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Danas sam na osnovu Lalajkovih postavki promenio ulje u motoru,menjaču i diferencijalu,filter ulja i vazduha.Zahvalan,volim kada mogu da brinem sam o svom motoru. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Saleru jos da te naucimo stelovanu ventila, pa sinhronizaciju ubrizgavanja, zamenu kocionih plocica, zamenu kaisa i filtera goriva i jos ponesto, pa posto si najmladji BMW-as da otvoris servis i nama starijima {normalno uz pice i klopu} sve to radis jer nas vec bole ledja. Jel tako takoje.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Deda Dane kada to dodje na red zovem te kod mene,ti sedneš pored motora otvoriš pivo i pričaš mi šta da radim :popovanje: .Ja znam dobro da slušam i kažu da brzo učim pa ćemo sledeći put tvoj motor da radimo i pijemo pivo :cirka1: !Imam dvorište i garažu a i alat polako nabavljam. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

dgurari, sta preporucujete od filtera za vazduh?

 

1. oem filter

2. unifilter (ima ga u touratech-u)

3. k & n filter

ili nesto cetvrto?

 

kakva su vasa iskustva i zapazanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Posle stavljanja kn filtra, pre nekih 15-16k km ja sam primetio nekako tečniji rad motora. Mogućnost jednostavnog pranja i ponovnog korišćenja puno znači za svaki duži put, gde je velika prašina očekivana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

kn je extra investicija. Jednom kupis i miran si. Ako ga budes uzimao odmah pazari i komplet za odrzavanje (deterdzent za pranje i ulje za zamascivanje) i miran si duze vremena. E da nikako se ne pridrzavaj uputstva da ga cistis na 50000km. Ja se zeznuo i prvi put ga oprao za 30000. Ne zelis da znas sta je sve bilo u njemu :).Svakih 10000 ili cesce ga cisti u zavisnosti koliko offroad-a vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Mogu da potvrdim. Prati na 10.000km. SPec. deterdžent nije neophodan, ulje za zamašćivanje posle pranja naravno jeste (najbolje kn, jer dolazi u spreju i super je lako za upotrebu).

 

Treba još pasta za dihovanje filtra, ali to dobijaš uz sam filtar džabe i dovoljna je za jedno 10 montaža-demontaža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja