Jump to content

Moto Zajednica

Racija policije na Miseluku Novi Sad 20.09.2009.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

A da, umalo da zaboravim. Na moje insistiranje da mi daju njihove podatke i brojeve znacki, policajac odgovara:

 

SAMO POGORSAVATE SEBI SITUACIJU!!! Koju situaciju? Glupi prekrsaj, za koji se placa novcana kazna? Klasicno izivljavanje.

 

To je moje pravo bre! I njegova obaveza da mi da podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Vidi... presli ste preko pune linije, dakle radili ste nesto pogresno. Naravno da svako od nas to ponekad uradi, ali je jasno iz tvog stava da ste na njegovo agresivno ponasanje reagovali drsko i time eskalirali stvar...

Bez mnogo filozofije - sledeci put sa distance daj mu sta trazi i manje ces zivaca potrositi... Jer, i meni  da sam pandur kada bi teatralno "zvao ljude na polozajima" bi fasovao sitno zezanje od 30min. I oni su ljudi, sa sujetom i trpilom :D...

 

A pa nije tako kolega. Oni su ljudi na duznosti, da ne kazem da im je posao da stite i sluze! I ovo tvoje mi zvuci na ono: pokrij se usima, sacekaj da se cika izdere na tebe bez razloga i brzo ce se zavrsiti! Izvini, ali ja to ne mogu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Vidi... presli ste preko pune linije, dakle radili ste nesto pogresno. Naravno da svako od nas to ponekad uradi, ali je jasno iz tvog stava da ste na njegovo agresivno ponasanje reagovali drsko i time eskalirali stvar...

Bez mnogo filozofije - sledeci put sa distance daj mu sta trazi i manje ces zivaca potrositi... Jer, i meni  da sam pandur kada bi teatralno "zvao ljude na polozajima" bi fasovao sitno zezanje od 30min. I oni su ljudi, sa sujetom i trpilom :D...

 

A pa nije tako kolega. Oni su ljudi na duznosti, da ne kazem da im je posao da stite i sluze! I ovo tvoje mi zvuci na ono: pokrij se usima, sacekaj da se cika izdere na tebe bez razloga i brzo ce se zavrsiti! Izvini, ali ja to ne mogu ;)

 

Ok... mlad si, pa jos imas idealisticke stavove o profesionalizmu. Veruj, to su uglavnom slabo obrazovani ljudi, sa izrazenom sujetom i djon stav prema njima ima samo kontra-efekat. Saobracajci, a narocito marsovci, su vec sasvim druga prica... ali pozornici "sa dve strafte i epruvetom" :D su bas takvi kakvi su...

 

I da me znas bolje - shvatio bih da ti ovo pricam iz najlicnijeg iskustva. Posle mnogo, mnogo, mnogo rapsrava i svega ostalog sa policijom. Jedno vreme mi je (svetlih devedesetih) provociranje policije bio najdrazi hobi i ideoloski ventil :D. Ipak, koliko god da si ogorcen i po malo i sa pravom rezegniran njihovim neprofesionalizmom - moram da ti najdobronamernije kazem da "pozivanje ljudi na polozaju" nikad nece smiriti stvar nego je eskalirati. Tada bi te i ja zezao letnji dan do podne...

 

U stvari nista strasno - oni vas malo drndali, vama puklo trpilo pa ih provocirali, oni poceli da drndaju jos vise, vi se niste uplasili i ubrzo ste dosli do jedine moguce tacke - vi otisli, a oni nisu uradili nista. Ako ti je za utehu - i oni su sasvim sigurno ostali gnevni (nisu vas improsionirali niti uplasili).

 

Teraj dalje...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Vidi... presli ste preko pune linije, dakle radili ste nesto pogresno. Naravno da svako od nas to ponekad uradi, ali je jasno iz tvog stava da ste na njegovo agresivno ponasanje reagovali drsko i time eskalirali stvar...

Bez mnogo filozofije - sledeci put sa distance daj mu sta trazi i manje ces zivaca potrositi... Jer, i meni  da sam pandur kada bi teatralno "zvao ljude na polozajima" bi fasovao sitno zezanje od 30min. I oni su ljudi, sa sujetom i trpilom :D...

 

A pa nije tako kolega. Oni su ljudi na duznosti, da ne kazem da im je posao da stite i sluze! I ovo tvoje mi zvuci na ono: pokrij se usima, sacekaj da se cika izdere na tebe bez razloga i brzo ce se zavrsiti! Izvini, ali ja to ne mogu ;)

 

Ok... mlad si, pa jos imas idealisticke stavove o profesionalizmu. Veruj, to su uglavnom slabo obrazovani ljudi, sa izrazenom sujetom i djon stav prema njima ima samo kontra-efekat. Saobracajci, a narocito marsovci, su vec sasvim druga prica... ali pozornici "sa dve strafte i epruvetom" :D su bas takvi kakvi su...

 

I da me znas bolje - shvatio bih da ti ovo pricam iz najlicnijeg iskustva. Posle mnogo, mnogo, mnogo rapsrava i svega ostalog sa policijom. Jedno vreme mi je (svetlih devedesetih) provociranje policije bio najdrazi hobi i ideoloski ventil :D. Ipak, koliko god da si ogorcen i po malo i sa pravom rezegniran njihovim neprofesionalizmom - moram da ti najdobronamernije kazem da "pozivanje ljudi na polozaju" nikad nece smiriti stvar nego je eskalirati. Tada bi te i ja zezao letnji dan do podne...

 

U stvari nista strasno - oni vas malo drndali, vama puklo trpilo pa ih provocirali, oni poceli da drndaju jos vise, vi se niste uplasili i ubrzo ste dosli do jedine moguce tacke - vi otisli, a oni nisu uradili nista. Ako ti je za utehu - i oni su sasvim sigurno ostali gnevni (nisu vas improsionirali niti uplasili).

 

Teraj dalje...

 

 

 

Slucajno sam policijsko dete, i vaspitavan sam da budem kooperativan pri zaustavljanju policije. Kapiras kad neko preteruje? Ja sam do kraja ovog mucnog razgovora persirao policiji i to ih je i izbacilo iz takta (ako su ga uopste imali).

Nebitno, idemo dalje, vi stariji ste posustali, na nama mladima je da promenimo neke stvari.. Ili barem pokusamo ;)

Ajde, utrosise nam pola predivnog dana, da im ne posvecujemo jos pola ;)

 

Gospodo draga, on je nestao bez  traga.. (iz ove teme naravno)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ne vidim oko cega se vi ovde sada "prepucavate" u cemu je uopste problem?

 

Sve na ovom svetu se deli na najmanje dve grupe (ulavnom)

Pocnimo od sebe samih ima nas normalnih i nenormalnih (oni koji voze da uzivaju i oni koji voze da siluju)

Tako i kod policajaca (dobar dan, dobar dan-dovidjenja dovidjenja)

 

tako bi mogli da pricamo o kasirki u supermarketu koja me je preko pogledala i koja mi se nasmejala a sta je sa vozacem autobusa?

a da zaboravih majistore 9onaj sto radi dobro i onaj sto radi lose) ....

poredjenja su sasvim nebitna kao i price o policiji

 

poenta teme je dogadjaj na Miseluku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pa jeste li okrenuli neki broj nakon svega toga? Jeste li obavestili nekoga da su vas maltretirali? Ili si im samo ''persirao'' do iznemoglosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1374 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Nebitno, idemo dalje, vi stariji ste posustali, na nama mladima je da promenimo neke stvari.. Ili barem pokusamo ;)

Amin!

 

Pa jeste li okrenuli neki broj nakon svega toga? Jeste li obavestili nekoga da su vas maltretirali? Ili si im samo ''persirao'' do iznemoglosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Ada

Ma panduri..... >:(

E jesi ga obrazlozio svaka ti cast!

 

Na miseluku se okupljaju u velikom broju motorasi i automobilisti...velik broj klinaca bez dozvole, a ima i onih starijih. Ima dosta neregistrovanih...za policiju ima dosta sumnjivih...

Moje misljenje je da uopste ne skodi ovakve racije povremeno praviti.

Ja se nemam cega bojati, a pitam se ako je onaj zaista bezao, da li je on imao opravdane razloge? Mozda je zurio tetki da odnese lek?

 

+1

 

 

 

1+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

I ja se javno izvinjavam što u nedelju nisam bio i svojim prisustvom uveličao uživanje policajaca u onome što su radili  jer ništa lepše kada uživaš u u svom poslu, jel :P Takođe mi je žao što zbog toga sve nesporazume nismo mogli rešiti na uobičajen način na skoro obostrano je uživanje, pogotovo još kad mi kaže i kolega bi da popije kafu, milina kad se dogovorimo kao ljudi. Pozdrav za sve - naročito za njihovu unutrašnju kontrolu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

evidentno da su ovde svi najpametniji , i ja to podrzavam , jer smatram da sam ja lichno glup , a obrazlozicu posle , u ovom nashem okruzenju da ne kazem majka Srbija  , ovde se vecina da ne kazem svi pametni drze stare dobre "da komshiji crkne krava" , e sad da objasnim zashto sam ja glup , meni kao ljubitelju motora je drago da vidim nov motor , pa makar za njim plakao neki shvajcarac kome je osiguranje isplatilo taj dushevni bol u evrima i on kupio nov , znachi meni je drago da se ljudi voze kako se ko snadje i u skladu sa njihovim mogucnostima i naravno zeljama , jbg 2500e su mnogo lakshe za podneti ako ih slupash nego 7000e , a npr kupio si motor da bi ga lomio i vezbo krivine na nekoj neprometnoj raskrsnici ili na trkama , zar je bitno , ili neko ko se istresao iz gaca jer je nasho extra povoljan motor jer je nekom gorelo i nema za registraciju , znachi moze samo felnu da proda a koji ce onda da ga registruje , ali to se sve vrti oko standarda , znam da ce vecina pametnih da mi kaze kako su se navozali sa MZ-om i JAWOM i da ovo i ono , ja iskreno mislim da seru koliko su teshki , nauchno dokazano da 1 od hiljadu misli najiskrenije tako iz chiste emotivnosti na to doba ... ostali su hteli cb750 i da su mogli da kupe divljaka kupili bi ga odma , al to tad nije moglo , pa makar ga vozili 7 dana (naravno kad prodje tih 7 dana svako ko zeli da vam oduzme ljubimca postaje vash neprijatelj jer ste vi to kupili iako u trecini cene ali ste platili ) ... e sad da se vratimo na temu , maltretiranje policije , nije to samo misheluk isto se deshava u Beogradu samo ne toliko teatralno al jedno 20puta opasnije , nestanesh marsovcu koji se pojavi niotkuda nocu , onako blago teleci krenesh da palish i izlete ti iz sporedne ulice dva interventna dzipa kochenje na prednji ili padanje i onda se objashnjavash dal imash papire , ako nemash u zicu , ako imash shto si bezo ko te je*be sam si pao ... "neprilagodjena brzina" standard...

 

e sad da se vratimo na prvu temu a to je zashto , iako znam da ce pametni odma da mi kazu da decu navodim na blud , mogu da kazem da kroz EU chovek moze da vozi motor bez dozvole 4 godine i predje cca 30.000km i da ga ne zaustavi nijedan pandur iako vozi na auo putu u italiji ili francuskoj 2glave , provlachi se izmedju kola na semaforima , obilazi kolone koje nemogu da obidju neku radnu mashinu koja ide 30na sat ... elem postoje dve stvari a to je zakon i njegovo sprovodjenje , prvi je dovoljno dobar da natera ljude da ga poshtuju , a mnogo bitnije je kako se primenjuje i ko ga primenjuje , u inostranstvu motorciklista je ugrozena vrsta kojoj je dozvoljeno da krshi odredjena pravila , da bi brze stigao , jer je zato kupio motor , i to se ne smatra prekrshajem ako je odvozano kako bi svaki organ reda procenio da je bezbedno , pandur nemoze to proceni jer je pandur a od nove godine mu dajesh tu opciju da procenjuje hmmm pitam se koliko ce ih biti dignuto na haubu u 2010 nisam pristalica nasilja ali je to neminovnost jer je strah suvishe veliki kod nashe populacije ... klasichan pandur se hrani vashim strahom jer mu to daje osecaj vlasti , kad to ne pokazujesh onda si bezobrazan , ja samo mislim da organi reda kojima ja dajem platu treba meni da budu na usluzi a ne da ispadne da ih placam da me maltretiraju onda prelazim na gradjansku neposhlusnost tamo gde je moguca , porez moje firme moram da platim jer od toga zivim , ali nemoram mnogo shto shta drugo ... jer kad su mi ukrali auto , nikad ga nisu nashli , kad su mi obili stan dva puta nikad nisu nashli , kad su me pretukli na ulici i opljachkali , pitali su me u stanici skim si se tukao iako sam zapisao i broj taxija i stigao u stanicu 5 minuta posle pljachke ...e to je problem , nemoze on za moje pare da me maltretira , nedam , nisam mazohista da bi to trpeo , i shta jure ljude za te kacige neko ce da zagine zbog toga , ja lichno nosim jer mi je spasla lice kad sam bio mladji , ali to je kao i pojas , ako ja nezelim da se chuvam , ako sam kupio motor zbog adrenalina i sa namerom da ako padnem nosim taj rizik da ce neko samo da ugasi svetlo , shta koga briga za moju glavu , pogledajte u pola sveta nije obavezna kaciga i onda su i oni budale najverovatnije ....

moje mishljenje ja da svi mi glupi dzaba pishemo , u BG-u je ove godine dechko pretrchao ulicu i pandur mu je trazio 1000din rekao je da nema da je iz svoje firme pretrcao na drugu stranu da uzme sendvich i da ima 100din da nije poneo novchanik , lichna karta ,nemam , uza zid , dechko se nije ni oslonio , pandur ga shutne u zglob u raskoraku , pukne zglob , i padne na trotoar , epilog , opirao se ... sluchajno i tome slichno .... ja zato ne placam porez , ja lichno sam imao vrlo malo korektnih iskustava ustvari ni jedno , necu da kazem da je korektno da me neko zaustavi izlegitimishe i pusti , a zaustavio me jer mu je bilo dosadno , to nije korektno makoliko on bio pristojan i uljudan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Pa jeste li okrenuli neki broj nakon svega toga? Jeste li obavestili nekoga da su vas maltretirali? Ili si im samo ''persirao'' do iznemoglosti?

 

Duhovito kolega :D

 

Ali niste shvatili poJentu price.

Elem, nismo ih prijavili, nismo im uzeli podatke, i nismo samo persirali.

Jednostavno smo se usprotivili takvom ponasanju. Zao mi je sto kolegijum ocekuje neki mega rasplet ove price, ali njega jednosatvno nemaaaa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pa jeste li okrenuli neki broj nakon svega toga? Jeste li obavestili nekoga da su vas maltretirali? Ili si im samo ''persirao'' do iznemoglosti?

 

Duhovito kolega :D

 

Ali niste shvatili poJentu price.

Elem, nismo ih prijavili, nismo im uzeli podatke, i nismo samo persirali.

Jednostavno smo se usprotivili takvom ponasanju. Zao mi je sto kolegijum ocekuje neki mega rasplet ove price, ali njega jednosatvno nemaaaa.

Dogovorićemo se još ko nije shvatio koji deo, poJenta je bila  (uze mi uff link iz usta) da svako prijavi ''maltretiranje'' njihovim ''organima'', posle 23 prijave će neko okrenuti neki broj i pitati, ko je pustio stanovnike Indianapolisa da obuku uniformu? To što si prijavio nama na forum , pa se još nadje neki koji elaborira diplomski rad opravdavajući neposlušnos', neće pomoći sledećoj ekipi koju zaustave iživljavanja radi! Dakle telefon (uzmeš od uffa) u ruke i ''tužibaba mode'': psovao, vikao, tražio pare, zaplašivao, pljuvao prolaznike, osećao se na alkohol i ostale basne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

(jeste, drkanje je kad te bez ucinjenog prekrsaja a na ime 'rutinske kontrole' po njegovoj ne obrazovanoj slobodnoj proceni zaustavi i natera da skines kacigu, rukavice, otkopcas jaknu i das mu vozacku i saobracajnu na koju on baci letimicno/letargican pogled i kaze 'teraj'. Sta bre da teram, ovce sto ti je deda ostavio a ti neces da ih cuvas nego si obuko' uniformu?!?)

 

I jos nesto, vozim motor sa stranim tablama zato sto je tamo kupljen na kredit i zato sto necu ovde da placam sve moguce i nemoguce namete koje su smislili pederi na vlasti. Registrovan, placeno osiguranje, imam zeleni karton ali su sad smislili da svako sa prijavljenim boravkom u Srbiji ne moze da upravlja vozilom sa stranom registracijom. Ozbiljno razmisljam da se odreknem srpskog drzavljanstva...

 

:D :D :D E odvalio sam se na ovo boldovano.....Jesi mu stvarno to rekao, ili ti je to samo proslo kroz glavu?

 

Ne daju ni kod nas da vozis na strane table. Svaka drzava hoce svoj harac jbga.

 

Rutinska kontrola je moguca samo kad je explicitno organizovana, a nikako samo onako, bez razloga, kad se policajcu digne.

 

Ako te zaustave van rutinske kontrole, obavezno je obrazlozenje zasto si zaustavljen!!!

 

^ sunce

\/ tama

 

Iako ovo sve zvuci bajno, ima i tamna strana mjeseca. Vozis 51, on ti napise kaznu i ne hebe zdravu logiku. Nema nemoj vise i to.

Znam da ovo sad zvuci "prihvatljivo" u poredjenju sa tamosnjom tamnom stranom, ali vjerujte, tama je tama, i ide na zivce.

Svi mi (vi, oni) vozimo uvijek preko ogranicenja, jer je nemoguce bez kruz-kontrole voziti po ogranicenju. Ja sam se vozio na autoputu brzinom od 160 km/h sa obiljezenim policijskim autom iza mene, sa sve rotirkama i to, ne primjecujuci koliko idem. (i popio kaznu da mi se jos usi crvene), a ne da se ne desi u svakodnevnoj voznji da vozis 60 umjesto 50. To se svima desava i nije uopste opasno, ali ti ipak stizu kazne postom od kojih boli glava. (sto je najgore, automatski  ;D)

 

Kod nas pogine u saobracaju oko 800, a kod vas oko 900 ljudi godisnje (mi nemamo Ibarsku). Nasa drzava ubere oko 300.000.000 eura na kazne za brzinu do 10km/h preko ogranicenja (s punim ustima "sigurnosti", smanjenja broja mrtvih i ostale hipokrizije) , a koliko ubere vasa?

 

Svakom su njegovi problemi najveci, a kad ih rijesimo, otkrivamo nove, u pravilu uvijek jos vece.  ;)

 

Dakle, samo opusteno.... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Predlazem akciju da napravimo spomenik neznamom panduru, posto je drot kursista najbolji prijatelj bajkera. U jednoj ruci lizalica u drugoj radar a na licu osmeh. Strog a pravedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Predlazem akciju da napravimo spomenik neznamom panduru, posto je drot kursista najbolji prijatelj bajkera. U jednoj ruci lizalica u drugoj radar a na licu osmeh. Strog a pravedan.

 

A otkrivanje spomenika naravno uz himnu policijskog fan kluba poznatijeg pod imenom BJB/AMS ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

- registrovan motor

- nosim svu opremu koju je zakon propisao (kaciga i PP)

- polozeno A vec 14 godina

 

ne vidim sto bi mi smetali. Ne podrzavam price da je ok voziti "skinuto sa osiguranja" jer je to i dalje NECIJE tudje. Ako imam 2500 eura za motor, kupicu motor koji toliko kosta, ne treba mi motor koji se pravi mrtav kada vidi pandure, mislim da moj obraz kosta malo vise od te razlike (prava cea- divlja cena), a ni advokati nisu jeftini ovih dana ....

 

Dakle, nemam sta da brinem. Dokle god se normalno ponasa prema meni ne vidim problem, kada on promeni ponasanje, promenim i ja i resimo problem, pa problema OPET NEMA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Otidjoste braćo u debeli OFF.

Pa ajd i ja sa vama. Idem pre par dana na posao, stiže me na semaforu marsovac i pokazuje da stanem desno. Traži dokumenta , ja mu ih dam , počinje priču, ja lepo kažem da nemam vremena i da svrati do mene u firmu na kafu pa možemo na miru da se ispričamo o svim moto temama. Vraća dokumenta i uz pozdrav se rastajemo.

Nije teško biti fin.

 

P.S. Nikada sa ovakvim stavom nisam imao problema sa policijom, naravno i njih ima različitih ali zaista nikad nisam imao problem, naj češće nekidam ni kacigu ni fantomku (kad je nosim) niti mi je to ko kad tražio, a pitao sam jel moram više puta, svaki put je odgovor bio ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne vidim oko cega se vi ovde sada "prepucavate" u cemu je uopste problem?

poenta teme je dogadjaj na Miseluku!

tacno

al aj priduzi nam se  :)

ako ne mozemo ni ovde da se svi skupimo i slozimo kako cemo onda na nekom skupu ili akciji?  ;D

vidis kako se grof solidarisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja