Jump to content

Moto Zajednica

Jedno pitanje za sve vas koji vozite motore.........

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Zasto se na putevima Srbije bikeri ne javljaju jedni drugima.

Da bi pojasnio malo evo o cemu se radi.U Evropi je to sasvim normalna stvar.Konkretno u Nemackoj kad se bajkeri sretnu na drumovima  otpozdrave jedan drugog iako se neznaju.Cak i po gradovima ali samo veci motori se pozdravljaju.

To se kod nas neradi skoro nikako ili retko.Na skupovima se desva da se pozdrvalja ali van skupova skoro niko.

Za one koji neznaju,pozdrav je jednostavan, leva ruka se spusti malo dole sa dva prsta kao viktorija ili celim dlanom.Gest znaci da ga pozdravljas i zelis srecnu voznju!

Mislim da bi ta navika ili ti deo kulture bikera trebala da bude i kod nas u Srbiji

E sad pitanja  ;D

Ko od vas pozdravlja bikera kad ga vidi na drumu?

Dali ste ikad to uradili ili radite?

Iz kog razloga  to neradite?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Bila je ova tema davno ....

 

Garantujem da se 95% clanova sa foruma javlja kolegama ....

 

 

Javljam se na vise nacina .... dignem 3 prsta , spustim 2 prsta kao sto si ti rekao , klimnem glavom i svirnem , a pri vecim brzinama spustim nogu  :)

 

Ne javljam se kada neko ne nosi kacigu i to je to ....

 

Ali moram priznati da ima dosta pacijenata kojima kada se javis gledaju te kao tele ...   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ume da me smori kada mi neko ne optozdravi, ali mi je vise krivo kada ne stignem ja nekome da otpzdravim iz bilo kog razloga.....    al mislim da se veliki procenat motorista javlja.... jedino mi je malo glupo u gradu pošto nas ima dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Kultura javljanja na putu između naseljenih mesta je oko 80%. U naseljenim mestima skoro nikakva.

Ja sam većinom suvozač, pa obraćam pažnju. Javljenje se svodi na veliki dijapazon i obično zavisi od motora koji se vozi.  Da pojasnim šta sam htlea da kažem. R imaju običaj da se jave sirenom ili samo podignu par prstiju sa ručice gasa. Čoperi, pogotovo oni sa niskim težištem podižu nogu. Sa ovim hoću da kažem da se svako javlja kako mu je najlakše. Ponekad možda i ne primetimo jer obraćamo pažnju na nešto drugo. Ja sa zadnjeg sedišta obično mašem.

I tačno ponekad mi bude krivo kada mi ne odgovore, ali to ne znači da neću ponovo mahnuti nekom.

Imam osećaj da mnogi i neznaju da treba da pozdrave.

 

Ovo je samo moje mišljenje i zapažanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U Italiji je to sasvim normalna pojava.Mada ima naravno i onih koji to ne rade.Skuterdzije i motociklisti se medjusobno ne pozdravljaju,a primetio sam cak da i BMW-ejdzije ne rado otpozdravljaju pripadnike drugih "sekti".To je mozda neki moj trip,ali mi tako deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Uvek se javim - kad god mi situacija na putu dozvoli. Doduse ja obicno malo podignem ruku ( tako sam navikao ), ili ablendujem .  Kolko sam primetio vecina mi odgovori - stranci otpozdrave uvek, nasi kako ko .  Letos sam malo putovao, i cesto mi se desilo da pozdravim dolazeci motorcikl, on ne odgovori, a tek pri mimoilazenju vidim da nije motorcikl vec skuter kojeg vozi neki klinac .

  Jbg kad od napred svi izgledaju ko ozbiljne masine !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

u gradu se ne javljam jer sam sto puta bio ispaljen ali ako mi se neko javi rado odgovorim,dok na putu 90%slucajeva se javljam i budem otpozdravljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ja se i u gradu i na putu javljam, nekad mi otpozdrave nekad-ne, ali me baš briga zbog toga. Ja se javljam zbog onih koji će otpozdraviti!  ;) Javljam se i na auto-putu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Moram prvo da se izvinim kolegama jer moguće da ne primetim ruku ili nogu jer uglavnom gledam u glavu (kacigu).

Ja bar od kad vozim uglavnom sirenom pozdravljam i klimanjem glavom to sam nešto naučio od mnogo strarijih motorciklista.

Ali ovih dana ne da nema pozdrava nego imam utisak da ljudi misle da sam gugi na motoru , čak mi se onako lepo nasmeju kao vidi pacijent , ali jebiga ljudi nepismeni pa neznaju da pročitaju šta piše na leđima.

Ja radim stolariju i motor vozim zato što to volim i zato što mi mnogo koristi za posao po gradu ,a desi mi se da u danu budem na mnogo mesta po gradu ali koliko sretnem motorciklista nism imao nešto prilika da otpozdravim jer nisam ni pozdravljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Ja se uvek obavezno javljam svima, nekad mi mahnu nekad ne, kad mi se nejave bude mi krivo, ali jbg ovde ima dosta onih koji vise vole sebe na motoru i to kako izgledaju, nego sam motor i celu moto filozofiju i voznju. To me nesprecava da se i dalje javljam, kako u gradu tako i na otvorenom putu.

Lako cete me prepoznati: crvena HONDA XL i Nolan Marko Melandri sa jezicem na temenu kacige.

Pozdrav svima!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

 

Javljam se na vise nacina .... dignem 3 prsta , spustim 2 prsta kao sto si ti rekao , klimnem glavom i svirnem , a pri vecim brzinama spustim nogu  :)

 

Ne javljam se kada neko ne nosi kacigu i to je to ....

 

Ali moram priznati da ima dosta pacijenata kojima kada se javis gledaju te kao tele ...   :)

 

Isto i ja, samo ne spuštam nogu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Mislim da gresis sto se toga tice,bas naprotiv znam da se skoro svi javljaju...dobro mozda ne bas svi..ali na putu 90 posto se javi,mozda ne tim znakom..ali sirenom sigurno..makar iz mog iskustva znam da je tako..i ja se javim svima,a ako mi ne odpozdravi,to je njegova stvar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Uglavnom se javljam, tako sto podignem levu ruku, mada ponekad, u nezgodnim situacijama iz bezbednosnih razloga svirnem ili blicam. Uglavnom motoristi uzvrate pozdrav na ovaj ili onaj nacin, a skuterase boli uvo, javljaju se samo oni koji me znaju pa u zadnje vreme se i ja javljam samo onima koje poznajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Pa ti sto se nejavljaju mislim da i neznaju da bi trebao da se javim.

I meni se desavalo u Srbiji da ga pozdravis a on bleji, kao sta ovaj hoce?

Ja tvrdim da mnogi neznaju sta to u opste znaci.Pa bas iz tog razloga treba pozdravljati,kao sto neko rece bude mi krivo kad ne otpozdravi.Ali vremenom ce valjda shvatiti da je to bikerski (pozdrav) kultura.

Znaci sledeci put kad me neko pozdravi mozda je bas sa ovog foruma ;D PedjaR ja otpozdravljam i pesacima i klincima koji se meni prvi jave,Auta mi cesto blicaju u Srbiji deca masu,biciklisti dizu ruke, tako da svima pruzim mali gest pozdravom.Verujem da su posle toga srecni ;)

Jos jedna stvar mi je zapala u oko u Srbiji.Boris_LION je rekao da nepozdravlja one bez kacige.Bravo borise to i nisu bikeri to su "KAFE BIKERI"kako ih ja zovem.

To je onaj fazon provozacu se da me vide,parkiracu ispred nekog kafica bicu tu pola dana,zenskice ce da me vide (mozda se nesto i uhvati) ti reklamni bikeri za mene i nisu vredni spominjanja.

Mnogo ruzna navika je kod nas da se vozi bez kacige ali to je vec druga tema da neodemo dalko ;D

Za sve vas koji pozdravljate svaka cast momci,pokazite da i mi u Srbiji imamo kulturu bikersku!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Svi mi, osim "kafe bajkera", volimo da osetimo pripadnost, to je u ljudskoj prirodi. To je i jedan od razloga zbog kojegi motocikl ne posmatramo samo kao puko prevozno sredstvo. Zato što nam pruža više od prevoza, zar ne? I zato uvek podignem levu ruku kad se mimoiđem, preteknem, preteknu me, i lepo se osećam kad budem pozdravljen. Nekada iz xyz razloga ne uspem da otpozdravim, i bude mi krivo, jer se bajker koji me mimoišao sigurno ne oseća lepo u tom momentu.

I uvek se setim toga kad neko ne otpozdravi- možda ne može da napipa sirenu, ili je na kvačilu, ili ko zna šta. Uz izuzetak grupe koja te čudno gleda kad pozdraviš (uglavnom Beograd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

vrlo cesto se meni pre javi kolona napucanih R-ova nego neko na coperu. Sto se tice mene, ja se van grada uvek javljam, a po gradu nema vajde javljati se nepoznatim ljudima jer ne volim da dobijam ispale svaki cas  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam cak pozdravio fensi ekipu sa bjb,a,,, al me nisu konstatovali ko buvu u senu,,,pa mi sad glupo bilo kom da se javim.... :-[ :-[ :-[

racunam prolaze kroz moj kraj,,pa da im se javim,masem blicam,,ma jok,,sigurno su pomislili neki tamo bezveze ,,,,, a to primetih svi fensi vozaci se nejavljaju,dok ovi manje fensi normalni vole da se jave,

ustvari,,,sto bogatiji  i fensi to se manje javlja,sto je vece sirotinja /pod tim sirotinja mislim na vozace jeftinijih motorcikla/..  vise se javljaju,,,stvarnost ili ne to je tako.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Zar Naslov teme ne bi trebao da glasi-JEDNO PITANJE ZA SVE NAS KOJI VOZIMO MOTORE.Vidim da si i ti medju nama koji voze.Uspu ja se uvek javljam i to vrlo rado.

Zasto se na putevima Srbije bikeri ne javljaju jedni drugima.

Da bi pojasnio malo evo o cemu se radi.U Evropi je to sasvim normalna stvar.Konkretno u Nemackoj kad se bajkeri sretnu na drumovima  otpozdrave jedan drugog iako se neznaju.Cak i po gradovima ali samo veci motori se pozdravljaju.

To se kod nas neradi skoro nikako ili retko.Na skupovima se desva da se pozdrvalja ali van skupova skoro niko.

Za one koji neznaju,pozdrav je jednostavan, leva ruka se spusti malo dole sa dva prsta kao viktorija ili celim dlanom.Gest znaci da ga pozdravljas i zelis srecnu voznju!

Mislim da bi ta navika ili ti deo kulture bikera trebala da bude i kod nas u Srbiji

E sad pitanja  ;D

Ko od vas pozdravlja bikera kad ga vidi na drumu?

Dali ste ikad to uradili ili radite?

Iz kog razloga  to neradite?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ja uvjek pozdravim i otpozdravim (zavisi ko prije digne ruku). Uglavnom spustim lijevu ruku a nekad i dignem, zavisi, ako ne stinem to legnem na svirenu, valjda ce me cuti.

I to je neki poseban osjecaj kad nekog pozdravim a on otpozdravi, meni je odmah dan uljepsan. Na coperima me nikad ne pozdravljaju i jednom me jedan na Agusti prosao, sam, napucan, al to je neki tatin sin tako da nisam ni ocekivao. Na ostale nemam prituzbi ;D

Stvarno je lepo biti BAJKER  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdravljam sve, kad stignem, podizem levu ruku ili svirnem, zavisi od uslova voznje. Ne pozdravljam one bez kacige na glavi (uglavnom su to skuteri), R-ove ni ne stignem da vidim, fensere po gradu posebno ne.

Van naselja pozdravljam i R-ove koji voze dovoljno polako (recimo po Avalskom putu  :D )

Na semaforu klimnem glavom svima koji me vide.

Kad stojim pored puta, podignem ruku u znak otpozdrava ako mene neko pozdravi prvi. Inace mi frka da ne pomisle da stanu a nisam u frci, pa da ih bez veze zadrzavam  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ah da,,primetih i da se vecina bajkera sto su u moto klubovima sa onim grbovima bojama itd,nejavljaju na pozdravljanje,neznam zasto,i cafe bajkeri takodje,

neznam zasto je to tako al je tako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja