Jump to content

Moto Zajednica

novi motor u policiji beograda

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ponovili se i u Jagodini...dobili tri skutera od 300 kubika   ???         ;D

 

U Jagodini ? Da li im je to Palma nabavio kao oni u Novom Sadu ... ili je drzava resila da motorizuje i gradove u "unutrasnjosti" ?

U Krusevcu su policajci na motorima zadnji put vidjeni jos davnih 80-ih (imali su par BMW-a R-65 ) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Dobro je to sa Stromom i što izgleda kao civilni jer kad krenu da špartaju gradom rulja na više točkova će shvatiti da mogu iz obesti da skenjaju pandura što će mnogo više da boli od običnog motoriste pa će se na kraju naučiti da gledaju retrovizore i da primećuju motore. Bilo bi dobro i isplativije da se pojavi više policijskih skutera kao u NS, efekat bi bio još veći... u svakom slučaju pozdravljam obnovu voznog parka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Za par godina ce nam biti sarena policija k'o grcki zitas!

 

Nije meni ovo uopste za pohvalu. OK je da dobiju motore. OK je da to budu savremeni, novi motocikli. Ali ovako sareno, to mi je bez veze. A i oko opreme bi mogli da se potrude. Odvratna plava svetla, GIVI kofer i teraj cobane u kratkim pantalonama da ti se gole noge vide!

 

Bas me interesuje dali ta OSL koja dobijaju motore prolaze neku odatnu obuku ili je i to po principu "moj misko" i "ivicinog pasenoga mali"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

"Specijalnim motorima presretačima, policija staje na put divljanju motorciklistima" ovako je maločas započeo voditelj dnevnika prilog  o motorciklistima , a u pozadini snimak nekog belog vfr-a na zadnjem točku preko celog Brankovog mosta....a za njim promocija  v-storma koji će biti presretači po gradu i snimati svaku opasnu vožnju, a zatim i beli džip koji na rotaciji ima kameru koja se okreće  i snima 360 stepeni, i da će od Decembra , i stupanja na snagu novog zakona ,verovatno meriti buku u decibelima, na tehničkom pregledu,zbog žalbi gradjana i zato što je to sasvim normalno na zapadu , a zatim su ispljuvali auto škole koje nemaju nikakvu obuku, i da mladići koji isteraju motore iz salona neretko odmah poginu, jer nisu imali odgovarajuću obuku, i da je prosek godina poginulih 24,,,,,,zatim se neki viši čin iz policije pojavio i ispričao kolike su kazne za ne savesnu vožnju i ugrožavanje bezbednosti saobraćaja.....od decembra naravno.......i na kraju se pojavio neki naš trkač u ful opremi i ispričao kako je pao sa 215 na sat i imao samo ogrebotine, i ako sam dobro čuo najavio otvaranje neke staze za divljanje .... sve u svemu, ako bude ovako kako su sad najavili iskreno se nadam da će prilozi o motoristima bez kacige i opreme , i crne hronike polako otići u zaborav,i da će ljudi polako shvatati da i mi postojimo, i da smo ravnopravni u saobraćaju,da će se sačuvati mnogi životi, u budućnosti..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa i nisu im neki motori,mogli su i nesto jace da uznu,,,,sa svojih 66KS,I NIJEnesto jak i brz...neverujem da bi parirali nekom starijem motorcetu,mogu da jure skutere i motorice do 500 eventualno 600cm,,

mislim na r motore,vec za neki jaci enduro,,,,,,,,,tesko ce oni izaci na kraj sa mangupima na r1,cbr,itd itd,,,neverujem da bi stigli ni mene na boldoru... ;) ;) ;)

mada nije lose da i malo pokaznjavaju automobiliste koji ih jos nisu videli itd,one sto seku nas motoriste itd... ;) ;) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Dakle citava buka, kao sto sam i mislio je smisljena da opravda (verovatno sumnivi) tender (ako ga je uopste i bilo) tj. kupovinu novih motora za MUP.

 

Dalje, stvar jasna. Kad cifra zavrsi u dzepovima kojima je namenjena, za par meseci ti motori ce imati istu funkcionalnost koju imaju i svojevremeno kupljeni policijski pezoi - da se prevezu od stanice do raskrsnice. E da, i da sluze kao pokretna reklama firme koja ih je prodala.... Da li ste primetili da je na vecini policijski pezoa - dakle na drzavnim vozilima koje ona kupila novcem poreskim obveznika, utisnuta reklamna plocica na kojoj pise: Delta Auto doo?

 

Potom ce Kurir ili neka buduca vlada tri dana drljati aferu kako su i zasto nabavljeni bas ti i takvi motori, ko je i koliko para strpao sebi u dzep a stanje na ulicama ce biti isto kao i danas.

 

Da li nesto ukazuje da ce biti drugacije a da ja to ne vidim?

 

p.s.

 

Da se razumemo, ja podrzavam masovnije prisustvo policije na motorima u gradovima, ali vreme je pred nama pa zivi bili pa videli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1590 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Koliko sam ja razumeo ove danas, i motori su opremljeni necim za snimanje, i zato i jesu manje upadljivi, a ne da bi jurili bajkere.

Inace, po trenutnom zakonu, video zapis nije merodavan dokaz, a po novom ce biti.

 

E sad, koliko god to bilo dobro, toliko je i lose.

Naime, sve postojece kamere koje snimaju saobracaj u gradu (a uopste ih nije malo), ako i nemaju taj 'dodatak' mogu posluziti kao meraci brzine. Sta tu ne valja? Pa, ne valja sto, da se ne lazemo, svi vozimo brze od dozvoljenog. Samo se delimo na one koji to rade kad je bezbedno, i na one koji to rade manje-vise uvek.

Da vam navedem primer koji bi ubuduce mogao da garantuje gubitak dozvole - pre cca 6 meseci idem Kneza Milosa ka Topcideru. Na samom kraju ulice/pocetku nadvoznjaka, cisti se guzva, i ja automatski dodajem gas. Kako sam bio u novom Avensisu, nije mnogo trebalo da idem preko ogranicenja. Kod Colonial Sun-a panduri sa radarom. Kazu, vozio si 93 km/h, dozvoljeno 60. Ide dozvola...Dve crvene rese stvar, a posle na garminu proverim - isao sam i 95, ali nema veze.

 

Ubuduce, kad nesto snime, staticna kamera, ili na motoru, svejedno, niko ne juri 'prekrsioca', vec snimak ide 'u stanicu', a onda salju cestitke...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

pa i nisu im neki motori,mogli su i nesto jace da uznu,,,,sa svojih 66KS,I NIJEnesto jak i brz...neverujem da bi parirali nekom starijem motorcetu,mogu da jure skutere i motorice do 500 eventualno 600cm,,

mislim na r motore,vec za neki jaci enduro,,,,,,,,,tesko ce oni izaci na kraj sa mangupima na r1,cbr,itd itd,,,neverujem da bi stigli ni mene na boldoru... ;) ;) ;)

mada nije lose da i malo pokaznjavaju automobiliste koji ih jos nisu videli itd,one sto seku nas motoriste itd... ;) ;) ;)

 

 

E moj druže velegradski...pa kada si video zadnji put da je pub na Bembari jurcao za nekim 'pačenikom'? Pa ne jure oni samo motoraše vec regulišu saobracaj sa svim učesnicima...a i ako bi pojurili, veruj mi stigli bi 80% motoraša jer ne stižu ih samo konjima vec veštinom koju tih 80% ni nema. Ceo život provode na poligonu a mi jedva skrpimo da naš motor vidi pun tank goriva jednom godišnje. To što neko izređa 4-5 brzina na zadnjem ne znaci da je Dr.Mr.Pr za vožnju. Pa i u Americi polako, iz države u državu ukidaju jurnjavu za prekršiocima da se ne bi deca poubijala prolazeci na crveno a pri tom stradali i nedužni!

ON, u svom regionu pamti dvotočkaše, zapisuje table koje kasnije proveri, pa te sačeka kada se najmanje nadaš a ti se još čudiš što nece dve crvene vec ti piše za svaku falinku, kaznu.

Ne može te teko prosto gledati...imam jaci i brži, zapalicu mu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Mislim da su trebali da jih ofarbaju , ali ...

Kad smo vec kod policijskih motora , moja firma je uzela motore koji su bili pravljeni za policiju . Bele boje , koliko je meni poznato inace nema belih u prodaji . Imali su 30-tak BMW R850R  , njega sam vozio , ali nazalost nikad nisam uzeo sliku , sad su vec svi razhodovani . 2004 godiste , presli preko 200.000 milja . Inace ima u prizemlju firme ( pisem na prvom spratu , nocna smena ) jedan jedini R850RT , maltene nekoristen , za prezentaciju , stoji u ofisu . Uslikat cu ga ovih dana ..

Inace to su ovakvi modeli , slike sa neta

post-0-12879048925416_thumb.jpg

post-0-12879048926585_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

"Specijalnim motorima presretačima, policija staje na put divljanju motorciklistima" ovako je maločas započeo voditelj dnevnika prilog  o motorciklistima , a u pozadini snimak nekog belog vfr-a na zadnjem točku preko celog Brankovog mosta....a za njim promocija  v-storma koji će biti presretači po gradu i snimati svaku opasnu vožnju,

 

ovaj koji sam slikao,nije imao nikakvu opremu za snimanje...........za sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

"Specijalnim motorima presretačima, policija staje na put divljanju motorciklistima" ovako je maločas započeo voditelj dnevnika prilog  o motorciklistima , a u pozadini snimak nekog belog vfr-a na zadnjem točku preko celog Brankovog mosta....a za njim promocija  v-storma koji će biti presretači po gradu i snimati svaku opasnu vožnju,

 

ovaj koji sam slikao,nije imao nikakvu opremu za snimanje...........za sad

    Snimak je sa ušća, moguće je da je to motor koji si slikao,.. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

"Specijalnim motorima presretačima, policija staje na put divljanju motorciklistima" ovako je maločas započeo voditelj dnevnika prilog  o motorciklistima , a u pozadini snimak nekog belog vfr-a na zadnjem točku preko celog Brankovog mosta....a za njim promocija  v-storma koji će biti presretači po gradu i snimati svaku opasnu vožnju,

 

ovaj koji sam slikao,nije imao nikakvu opremu za snimanje...........za sad

     Snimak je sa ušća, moguće je da je to motor koji si slikao,.. :o

 

ma taj je motor,dok sam ja slikao ekipa sa kamerama se spremala da snima prilog ,a i stigli su neki momci sa r motorima

znaci...kamere na njemu nema...za sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

"Specijalnim motorima presretačima, policija staje na put divljanju motorciklistima" ....a za njim promocija  v-storma koji će biti presretači po gradu i snimati svaku opasnu vožnju, a zatim i beli džip koji na rotaciji ima kameru koja se okreće  i snima 360 stepeni, i da će od Decembra.............

 

Snimaju iz auta a ne motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ljudi, što se brinete za presretače? Svako ko normalno vozi kao što se vozi po gradu nema razloga da brine. Pouzdano iz prve ruke znam da se normalno provlačenje neće kažnjavati. Ako kolona stoji i ima mesta, može da se prođe. Sitna prekoračenja recimo u Višnjičkoj kad nema gužve ili da bi se pretekao auto ako je bezbedno se neće kažnjavati. Draće prekoračenja od 100km/h pored škole ili 200 na auto putu. Draće ako neko baš zajuni i provlači se po koloni koja se kreće i pri tome ide 80 između kola. Provlačenje na auto putu će moći ako nije očigledno rizično. To što će neko motorom proći žutom trakom da bi svirnuo kolonu pored Tašmajdana i zatim normalno stao na crveno ili se vratio u kolonu, niko neće ni gledati. Pa zato služi motor. Kažnjavaće očigledne bezobrazluke kao što je preticanje kolima kolone na semaforu za levo kod glavne pošte u Kn. Miloša i stajanje na pešačom prelazu i ostala divljanja. Normalna vožnja je bezbedna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja