Jump to content

Moto Zajednica

Kamerice nase mile...

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ne znam da li sam pogodio rubriku...

 

DRUGARI, OBRATITE PAZNJU I DOBRO ZAPAMTITE OVE RASKRSNICE JER PROLAZAK NA ZUTO JE POTPUNO ISTA STVAR KAO PROLAZAK NA CRVENO !!!

 

  Kružni tok kod

  Bogoslovije

 

  raskrsnica

  Cvijićeve ulice i Bulevara despota Stefana

 

  raskrsnica ulica

  Mije Kovačevića i Čarlija Čaplina

 

  raskrsnica ulica

  Cvijićeve i Starine Novaka

 

  raskrsnica ulica

  Francuske i cara Dušana

 

  Bul. despota

  Stefana

 

  raskrsnica Bulevara

  kralja Aleksandra i Ruzveltove

 

  Vasina, ostrvo kod

  Studentskog trga

 

  Trg Republike,

  Ruski car

 

  Trg Republike, pešačko

  ostrvo

 

  raskrsnica ulica

  cara Dušana i Tadeuša Košćuška

 

  raskrsnica

  ulica Braće Jugovića i Makedonske

 

  raskrsnica ulica

  Dunavske i Francuske

 

  raskrsnica Bulevara

  kralja Aleksandra i Takovske

 

  ugao Ulice

  Dragoslava Jovanovića i Trga Nikole Pašića

 

  na samom trgu

  Nikole Pašića

 

  Ulica Kralja

  Milana, kod Skupštine Srbije

 

  raskrsnica ulica

  Kneza Miloša i Kralja Milana, na pešačkom ostrvu

 

  kod Terazijske

  česme

 

  raskrsnica ulica

  Takovske i Kraljice Marije

 

  raskrsnica ulica Brankove

  i Narodnog fronta

 

  raskrsnica ulica

  Brankove i Pop Lukine

 

  raskrsnica ulica

  Karađorđeve i Bulevara vojvode Bojovića

 

  raskrsnica ulica

  Nemanjine i Savske

 

  raskrsnica ulica

  Savske i Nemanjine, Savska bb na pešačkom ostrvu

 

  Karađorđeva, ostrvo

  kod autobuske stanice

 

  raskrsnica ulica

  Kneza Miloša i Nemanjine, kod tramvajskih šina

 

  raskrsnica ulica

  Kneza Miloša i Višegradske

 

  raskrsnica Bulevara

  kneza Aleksandra Karađorđevića i Bulevara Vojvode Putnika

 

  Mostarska petlja

 

  Kružni tok kod

  bolnice "Dr Dragiša Mišović"

 

  raskrsnica Bulevara

  kneza Aleksandra Karađorđevića i Dr Milutina Ivkovića

 

  raskrsnica Bulevara

  kneza Aleksandra Karađorđevića i Humske

 

  kružni tok

  "Topčiderska zvezda"

 

  petlja ulica Vojislava

  Ilića i Stevana Prvovenčanog (auto put Beograd-Niš)

 

  raskrsnica ulica

  Vojislava Ilića i Ustaničke

 

  raskrsnica Radničke

  ulice i Obrenovačkog puta

 

  Bulevar vojvode

  Mišića, kod ulaza Beogradskog sajma

 

  raskrsnica ulica

  Omladinskih brigada i Jurija Gagarina

 

  raskrsnica

  Crnotravske ulice i Bulevara oslobođenja

 

  raskrsnica ulica

  Crnotravske i Borske

 

  Bulevar

  oslobođenja, kružni tok na Auto komandi

 

  raskrsnica

  Crnotravske i Raške ulice

 

  raskrsnica Bulevara

  Mihaila Pupina i Milentija Popovića

 

  kod Sava centra i

  hotela Interkontinental

 

  Uključenje na most

  Gazela sa Novog Beograda

  na sredini između traka kod priključenja puteva

 

  Bulevar Mihaila

  Pupina

 

  kružni tok kod

  Beogradske arene

 

  Skver kod opštine

  Novi Beograd,

  na ostrvu u Ulici omladinskih brigada

 

  raskrsnica Bulevara

  umetnosti i Bulevara Nikole Tesle

 

  petlja Ulice

  omladinskih brigada i Bulevara Arsenija Čarnojevića

 

 

  raskrsnica ulice

  Ušće i Bulevara Nikole Tesle

 

  uključenje na

  tramvajski most sa Novog Beograda

 

  raskrsnica

  Karađorđevog trga i Bulevara Nikole Tesle

 

  raskrsnica ulica

  Pariske komune i Tošin bunar, kod Studentskog grada

 

  raskrsnica ulica

  Proleterske solidarnosti i Jurija Gagarina

 

  Ugao ulica Nemanjine

  i Deligradske, kod restorana McDonalds

 

  Trg Slavija, kružni

  tok

 

  petlja kod

  restorana "Franš"

 

  Ustanička ulica,

  kod Specijalnog suda

 

  ulaz na Pančevački

  most, železnička stanica Sever

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

A sto bih pazio na te kamere? Ne idem na crveno i gledam da nikog ne zgazim. A ako ga i zgazim, vidi se na toj kameri da je doticni kriv. Nek oni isporuce cestitke onima koji igraju "Beogradski rulet" i to takve da se puse. Najbolje je da im uzmu vozilo i da njima zabrane da ikada ponovo voze, makar i trotinet.

 

Ne volim Velikog brata, ali, mozda jeste ovo resenje za kojekakve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

E Mišo, Mišo... Pejo, Pejo...

 

Pa jel' ti još uvek veruješ u deda mraza..?

Zna se ko će da na*ebe. Oni koji su do sada bahato prolazili na crveno - prolaziće i dalje...

I neće im ni isporučivati čestitke.

To je rešenje za raju kojoj se okolnosti skockaju da "previdi" crveno (čitaj: popunjavanje rupa u kasi)...

"elita" će još duuuuuuuuuuuugo vremena - na žalost - ostati nedodirljiva...

Daj bože da grešim...

 

p.s. - zar slična tema nije već bila na forumu?

 

I koja je to fora "prolazak na žuto je isto kao i na crveno?" Jel' ja (A i ti Mišo) trebam da gledam u pasulj kada će da se promeni? Pa što ga onda ne izbace skroz - Crveno pa Zeleno. Ko je imao sreće - prošao na zeleno. Ko nije - više sreće sledeći put - za pola godine kada vam vratimo vozačku...

Jel' to neka pikanterija iz novog ZLOBSA?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cuj, 300% si u pravu, mada su sada uveli "treptace". A koliko vidim, ovde ima i podosta raskrsnica koje nisu semaforske.

 

I mala dopiuna, Pej je od sar-peja, dzukele sa avatara, a prezivam se Lukic, a ne Pejic, Pejovic ili nesto slicno ;) ;D

 

A to zuto, pa ako ne mogu "bezbedno da zaustavim vozilo", onda prolazim raskrsnicu, do sada bilo, mada novi ZLOBS , kako kazes, me ne bi zacudio ako sve zivo izjednaci.

 

A i imam  predlog... Da oni nama /obicnoj raji, reponjama, gedzama, gedzovanima, plebsu/ ispostave neke uplatnice koliko hoce od svakog ponaosob para za tu godinu, uredno podeljenu svotu na 12 meseci i sa zaracunatom kamatom, da im lepo, bez zagusivanja suda to platimo. Ionako pristajemo na sve i to bez vazelina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Ne znam da li sam pogodio rubriku...

 

DRUGARI, OBRATITE PAZNJU I DOBRO ZAPAMTITE OVE RASKRSNICE JER PROLAZAK NA ZUTO JE POTPUNO ISTA STVAR KAO PROLAZAK NA CRVENO !!!

 

  Kružni tok kod

  Bogoslovije

...

  kružni tok

  "Topčiderska zvezda"

 

  Uključenje na most

  Gazela sa Novog Beograda

  na sredini između traka kod priključenja puteva

 

 

  kružni tok kod

  Beogradske arene

 

  Skver kod opštine

  Novi Beograd,

  na ostrvu u Ulici omladinskih brigada

 

 ...

 

  Ugao ulica Nemanjine

  i Deligradske, kod restorana McDonalds

 

  Trg Slavija, kružni

  tok

 

  ...

 

 ...

  ulaz na Pančevački

  most, železnička stanica Sever

 

 

Misa me pretece...

Raskrsnice bez semafora, samim tim i bez mogucnosti za kaznjavanje.

Moguce da je cilj ovih kamera nadgledanje protocnosti saobracaja i eventualna potraga za vozilima koja su ucestvovala u odredjenim delatnostima.

A sto se tice kaznjavanja za crveno svetlo, izbacio bih mogucnost da plavi kaznjavaju za taj prekrsaj dok se ne uvedu kamere u svako vozilo, a do tada samo snimak sa raskrsnice, uz obavezno trepcuce zeleno, pa zuto, da imas par sekundi da reagujes, i ko posle toga prodje kroz crveno da broji stotine evrice i da ostavi dozvolu na cuvanje neko vreme.

 

 

Pozdrav, Nebojsa

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

aj malo nek neko pojasni ovu posto mi je to ruta za kuci:

 

Kružni tok kod  Bogoslovije

 

tu nema semafora a prosto ne verujem da ce onaj za ekranom da belezi ko kome nije propustio prednost u kruznom toku pa da mu onda post-festum salje prijavu ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

za sada jos ne kaznjavaju ali ce novim zakonom koji stupa na snagu 10 decembra biti i ta mogucnost.. ranije su bile analogni fotoaparati ciji su filmovi dosta skupi(mnogo ASA) a sada i tesko nabavljivi i iste menjaju sa kamerama visokog kvaliteta.. ranije je bilo da pozovu vozaca da da izjavu ko je tad i tad vozio taj i taj auto na tom i tom mestu a od decembra ce automatski poslati uplatnicu da platis u roku od osam dana+bodovi ako priznajes ili da odes na sudjenje gde ce ti predociti slike i naplatiti sudske troskove+kaznu+bodovi

 

i naravno, bice blicanja i po auto putu, neke kamere su vec spremne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

meni je dosao spisak pa ko velim da podelim... ne skodi a cim ne skodi onda valjda koristi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ni meni nikada nije bilo jasno taj prolazak na zuto

panduri cesto cimaju i pisu kaznu da je isto kao i za crveno...kada sam polagao rekli su mi da je zuto prolazno,i da sluzi da onaj ko se zatekao u raskrsnici moze da prodje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ni meni nikada nije bilo jasno taj prolazak na zuto

panduri cesto cimaju i pisu kaznu da je isto kao i za crveno...kada sam polagao rekli su mi da je zuto prolazno,i da sluzi da onaj ko se zatekao u raskrsnici moze da prodje...

 

ja sam prosao kolima na bledo zuto,panduri za mnom na crveno i posle 500-600m neki lik me isece ja zabodem naglo kocnicu,pandur iza mene takodje i suvozac pukne glavom od tablu jbg nije se neadao a ne nosi pojas.

 

tad upale rotaciju zaustave me i suvozac izadje i pocne da se dere sto naglo kocis bre i slicno a drzi se za glavu..

 

ja mu kazem zar niste videli da me je covek isekao morao sam.

 

on kao nista nisam video i idalje se dere i psuje i onda ja popizdim i odjebem ga u fazonu: sta ja da ti radim kad ne drzis bezbedno rastojanje

 

i onda on e jel tako ? e sad cu da ti pisem kaznu!

 

koju kaznu?

 

pa za ono crveno svetlo malo pre

?????????

 

itd napisa mi on ja kod sudije kao da joj objasnim sve al ona nece da slusa i samo me jedno isto pitanje uprno pita :

 

da li ste prosli na zuto svetlo ili ne?

 

ja rekoh da ali ne na crveno i zato sto nije bilo bezbedno da se zaustavim zbog policijskog vozila koje vozi 2 metra iza mene istom brzinom kao ja

 

ali ona nece da slusa samo kaze hvala dovidjenja slobodni ste

 

i ja popijem zabranu na 3 meseca i poprilicnu kaznu

 

pre nego sto sam izasao mi je rekla: u ocima zakona zuto vam je potpuno isto kao i crveno svetlo

 

eto ne znam zobs ali tako vam je u praksi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ma bezobrazluk.kao sto neko rece trebas da gledas u pasulj dali ce se upaliti zuto!

pogotovo na vecim raskrsnicama,kada se sporije vozi,cak i da udjes na zeleno tren pre paljenja zutog opet ces izaci na crveno i opet ce naici neki pandur koji ce da ti pise kaznu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Buahahah koja laz. Jedino mi nije jasno ako si video da je i sudija baksuz sto nisi uzeo advokata pa onda laganica.Malo ti malo oni i tako to ide.

Ai mogao si i  da trazis suceljavanje sa pandurom pa kom opanci kom obojci. Ima tu resenja. Pa nismo mi ovce za sisanje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Buahahah koja laz. Jedino mi nije jasno ako si video da je i sudija baksuz sto nisi uzeo advokata pa onda laganica.Malo ti malo oni i tako to ide.

Ai mogao si i  da trazis suceljavanje sa pandurom pa kom opanci kom obojci. Ima tu resenja. Pa nismo mi ovce za sisanje.....

pa sta mi vredi?

 

pandur dodje na suceljenje i povede kolegu svedoka i sjebo sam se plus troskovi za advokata

 

najjaca fora je sto sam ja ukocio polako zbog njih i stao prednjom polovinom auta u raskrsnicu a oni staju iza mene i blicaju mi kao u redu je prodji i ja prodjem i oni za mnom na crveno kao sve je cool dok me taj lik nije isekao pa je suvozac poljubio komandnu tablu  ;D ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

A ti nemas svedoke....pa to je najmanji problem. Evo ja sam svedok.    Mrzim sto uniformisana lica misle da je broj na znacki sve sto im treba u zivotu. Dakako ima resenja povodom toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Mala dopuna: kamere su odavno prisutne na raskrsnici kod Miloševog konaka/Topčiderske crkve (Teodora Drajzera/Vojvode Putnika-Patrijarha Dimitrija) a prošle godine su zamenjene tj. stavljene nove.. Sredinom i krajem '90-ih su snimale svaki prolazak na crveno, pa pretpostavljam da nove to rade i sada. obratite pažnju kada prolazite tuda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Ne znam da li sam pogodio rubriku...

 

DRUGARI, OBRATITE PAZNJU I DOBRO ZAPAMTITE OVE RASKRSNICE JER PROLAZAK NA ZUTO JE POTPUNO ISTA STVAR KAO PROLAZAK NA CRVENO !!!

 

...

  uključenje na

  tramvajski most sa Novog Beograda

...

 

Juce sam obratio paznju na ovu kameru i mislim da ona ne moze da snima prolazak kroz crveno svetlo.

Postavljena je mnogo visoko i zbog pozicije postoje dve opcije:

1. optika riblje oko, snima sirokougaono, ima pregled cele raskrsnice sa izoblicenjem slike na krajevima, skoro iz pticje perspektive, nema sanse da se vidi (upotrebljivo) tablica,

2. klasicna optika, snima pravo (odredjene sirine vidnog polja), vidi npr. samo sredinu raskrsnice bez ikakvih izoblicenja slike, neupotrebljiva za crveno svetlo jer ne snima celu situaciju.

 

Generalno, i dalje sam misljenja da se te kamere koriste za nadgledanje saobracaja (jednog dana vide da se pravi guzva na mostu, pa povecaju interval zelenog svetla u tom pravcu za 10 sekundi...) i za pracenje pocinilaca krivicnih dela (npr. lica u plavom golfu su pocinila "nesto" kod zeleznicke stanice. Prate se kamere na tramvajskom mostu, gazeli, brankovom mostu, slaviji... pa se vidi kojim su pravcem otisli. Pa ako su otisli ka slaviji prate se kamere na bulevaru JNA, pravni fakultet... i na taj nacin se suzava potraga (nema potrebe jurcati za njima po novom beogradu).

Kamere za crveno svetlo su postavljene u Dimitrija Tucovica i mislim da je to jedini upotrebljivi nacin (niska kamera (cca 3m), mali ugao, lepo se vidi tablica, vozilo, semafor, verovatno i zaustavna linija, sto u kompletu sa bazdarenim satom daje upotrebljiv dokazni materijal.

 

Mala dopuna: kamere su odavno prisutne na raskrsnici kod Miloševog konaka/Topčiderske crkve (Teodora Drajzera/Vojvode Putnika-Patrijarha Dimitrija) a prošle godine su zamenjene tj. stavljene nove.. Sredinom i krajem '90-ih su snimale svaki prolazak na crveno, pa pretpostavljam da nove to rade i sada. obratite pažnju kada prolazite tuda...

 

Ako sam dobro zapamtio ta kamera se nalazi na semaforu i snima bocno vozilo (isto kao i raskrsnica bul. Kralja Aleksandra i Ustanicke). Mislim da to ne moze biti upotrebljivo kao dokaz za crveno svetlo jer mora postojati neka sinhronizacija izmedju semafora i kamere (mozda postoji, ne mogu da garantujem, ali mi ne lici na nasu policiju da ima tako nesto).

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Kako to da nemamo nekog policijskog insidera na forumu da prenese da li se nesto vidi preko tih kamera ili su samo za grubi nadzor stanja u saobracaju. Kao sto je neboisa rekao, ako kamere nisu postavljene kako treba, dzaba im visoka rezolucija i ultra zoom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Cena:

Verujem da su placene mnogo, vrede manje nego sto su placene, ali je to opet mnogo (hi tech, rezolucija, mogucnosti...)

Ima drugi problem. Ako su u pitaju IP kamere (a suludo je u ovo doba kupovati analogne za veliki sistem koji treba da se nadogradjuje i siri godinama) one imaju jedinstvenu MAC adresu i ako se pojavi na internetu eto crvene lampice negde u nekoj sobi i velikog problema za onog kod koga je nadju. A kada mu zaprete teskom kradjom, ometanjem sluzbenog lica u vrsenju duznosti, posedovanjem kradene robe i jos dvadesetak dela lako  ce dobiti ime i broj telefona "dobavljaca". Razmisli da li ti se isplati.

 

Insider:

Imamo ga (ili nekoliko) ali se ne oglasavaju po tom pitanju. Moguce da je soba za nadzor sa strogo kontrolisanim ulaskom i pravom pristupa, bas da bi se dobila efikasnost sistema. Npr. ako bi se organizovala "novinarska poseta" videlo bi se da postoje jos neke kamere koje nisu toliko vidne i postavljene na banderama na sred raskrsnice ;)

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...Moguce da je soba za nadzor sa strogo kontrolisanim ulaskom i pravom pristupa, bas da bi se dobila efikasnost sistema. Npr. ako bi se organizovala "novinarska poseta" videlo bi se da postoje jos neke kamere koje nisu toliko vidne i postavljene na banderama na sred raskrsnice ;)

Ne mislim da su za efikasnost sistema potrebne skrivene kamere niti da kontrolna soba treba biti sa kontrolisanim pristupom. Gledao sam gomilu snimaka takvih soba na TV-u gde se ulazi u detalje kako sistem radi i koje su mu sve mogucnosti. Ono sto je danas lako izvodljivo je skeniranje svih tablica i uporedjivanje sa bazom, pa je moguce automatski dobiti informaciju o vlasniku vozila ili pratiti njegovo kretanje. Ovo se sad malo kosi sa pravima privatnosti jer tako moze da se prati bilo koje vozilo, ali to je neka druga tema...

Jedini razlog da bi sistem koji je kod nas u upotrebi ostao skriven od javnosti je taj sto mozda uopste nije stvarno efikasan. Ono sto hocu da kazem je da mozda mi samo treba da mislimo kako mogu da vide brojeve tablica. Ovo ima smisla. Dovoljno je da se u sredstvima javnog informisanja objavi kako su postavljene super-kamere svuda po gradu da bi ljudi obazrivije vozili iz straha da ce biti snimljeni. Naravno, po gradu se mogu postaviti lazne kamere da sve izgleda uverljivo. Mislim da je podjednako efikasno da mi mislimo da smo pod kontrolom a ulaganja su manja.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja