Jump to content

Moto Zajednica

Kamerice nase mile...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Apropo manjih ulaganja - onda ne mogu da se kradu pare i naduvavaju fakture. Mislim da je cela modernizacija mupa isla po sistemu "amerikanci nam poklone deo opreme (npr. kamere, cca 100000$ a onda mi kupimo softver od 500000 i ostatak sistema za milionce (cifre su lupanje ali je odnos takav).

Bilo je (ako se ne varam) na diskaveriju kako funkcionise londonski sistem, ali se ni tamo nije sve videlo, samo pult i centralni monitori. A za efikasnost: npr. resim da radim nesto (duboko ilegalno), procitam na forumu gde su kamere, napravim rutu evakuacije (naravno izbegavajuci kamere) i pobegnem smejuci se neefikasnom sistemu. Ili prodjem pored kamere koja se ne vidi iz aviona, nije izlistana na forumu i slicno, snimi me i u'apse me plavi. Pre glasam za drugu varijantu, ipak ce nesto morati da se radi po tom pitanju.

Jos jedna stvar o efikasnosti: kada su kamere visoko postavljene onda ne mogu da snime tablicu na motoru od npr kofera ili samo ploce za kofer.

Nevezano za celu pricu, ono sto mene kopka je koliki je period cuvanja snimaka.

Iako me prica o laznim kamerama ne bi iznenadila, mislim da bi to jako brzo procurelo.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Sve to ima smisla sto kazes. Nego, cudno mi da jos nisam cuo za slucaj da je neko od nas platio kaznu jer mu je kamera snimila tablicu, a siguran sam da je bilo prilika za to. I sam ponekad prodjem na zuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Pretpostavljam da se sistem jos uhodava, montirali su ga za unezverijadu oko i u belvilu, pa posle zavrsetka iste prebacili kamere na raskrsnice. A verujem i da cekaju novi zakon jer ce se njim omoguciti fotografija/snimak kao dovoljan dokazni materijal.

Rekoh ranije u temi, treba sve semafore podesiti da blinkaju zeleno, pa zuto i ko posle toga prodje na crveno treba da ga oderu. Zuto bi moralo da bude bez posledica. Malo je off-a, ali u civilizovanom svetu su uvece ukljuceni samo zuti treptaci jer je mnogo manje vozila i suludo je da se ceka na raskrsnici ako nema nigde nikoga, nego prva i lagano. Ali kod nas bi pre toga trebalo resiti problem srpskog ruleta i tatinih sinova.

Sacekacemo par meseci, pa cemo videti (cuti) sta se desava. U medjuvremenu mozda dobijemo informaciju iz prve ruke (insajderi :))

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Pre godinu-dve je bilo bjavljeno na sva zvona da ce se uvesti totalno digitalni sistem kontrole saobracaja u gradu, kao po uzoru na Pariz,London i Prag.

Pricalo se da ce biti kamere za pracenje saobracaja i kontrola istih i semafora iz jednog centra, objasnjavali su da je to bolje(sto i jeste) nego kad saobracajac kontrolise raskrsnicu jer on ne moze da sagleda situaciju na vise raskrsnica i tako `odglavi` guzvu, ne paleci semafore za pesake gde nema nikoga da predje ulicu, smanjujuci interval zelenog svetla za ulice gde ceka malo auta a produzujuci za one gde se skoro i ne krecu jer je velika guzva. Zanimljivo je sto su Cesi rekli da Prag bez tog sistema sad ne bi mogao da funkcionise jer je smanjio guzve do 30%, i ako bi to uradili ja bi licno bio spreman da platim registraciju vise samo da ne pizdim svaki dan u guzvi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

...Rekoh ranije u temi, treba sve semafore podesiti da blinkaju zeleno, pa zuto i ko posle toga prodje na crveno treba da ga oderu.

+1

Zuto bi moralo da bude bez posledica.

+1

Malo je off-a, ali u civilizovanom svetu su uvece ukljuceni samo zuti treptaci jer je mnogo manje vozila i suludo je da se ceka na raskrsnici ako nema nigde nikoga, nego prva i lagano.

+1

Ali kod nas bi pre toga trebalo resiti problem srpskog ruleta i tatinih sinova...

+1

Da vidimo šta smo imali:

+4.

Mudro zboriš bledoliki.

;)

Neboishu za predsednika! ;)

Ili bar za ministra policije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Sadasnje tablice na motorima su neuhvatljive za te kamera pa zato i hoce da nam prodaju nove sa vecim slovima i br na njima.Za neko ozbiljnije krivicno delo policija koristi snimke sa siguronosnih kamera koje ima svaki ozbiljniji lokal  pa cak i trafike po Beogradu.Zadnje sto pamtim je da su za ubistvo Pukanica u Zagrebu  koristili sve snimke iz objekata u okolini i tako su  i navatali lika kako skida kacigu i odlazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Dobar predlog, ali mislim da je zlaja kaparisao mesto predsednika, a misa-pei ministra policije.

Moze neko savetnicko, i onako oni odradjuju sav posao, a politicari se slikaju i smeskaju...

 

Tablice kolike god bile, kada se montira ploca za kofer i/ili kofer su sa te visine nevidljive.

 

A sto se tice pukanica, trebalo je da dan ranije parkiraju drugi skuter u neposrednoj blizini, pa da se bez skidanja kacige proseta do njega, odveze se i jupiiiii... Uhvatili bi ga ali za "drsku od stomaka" (copyright by scuba (ako se ne varam)).

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da opravdam mmesto ministra policije /ili saobracaja/.... ;D

 

Jedan od gorucih problema u Beogradu je i to sto gomila sveta ulazi u raskrsnicu, mada je savrseno jasno da nece kroz nju prci na postojecu promenu svetla na semaforu. To je i po ovom zakonu kaznjivo, ali policija nista ne preduzima. Primer je K. Milosa ili Bulevar Revolucije. Sve takve "alave" sto se guraju, treba oglobiti tako da im na pamet ne padne da ikada udju u raskrsnicu ako nemaju bar tri slobodna mesta pred sobom.

 

Bicevanje na licu mesta se podrazumeva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mislim da je vecina kamera relativno skoro postavljena... ona na sajmu je postavljena letos... ne znam koje su im mogucnosti... doduse mene interesuje na koji nacin rade... verovatnu uzimaju struju iz bandere ali kako prenose podatke... neko mi rece WiFi jem.... ko zna mozda imaju i IP adrese :D pa kao http://www.informatika.com/webkamera/trg-nikole-pasica.htm  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ofarbaću motor u roze i okačiću čipkane haltere skroz okolo pa će me štititi zakon o sexualnim slobodama. Čik nek me kazne, odma ću reći da mi to namerno rade jer imam roze motor sa crnim halterima  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

AU kad se sad nisam šlogiro!!!! eh da mi je videti bavarski tenkić u rozla pa još sa čičko Scubom u halterima  ;D pa da mrem - nek ide život... mada, misIm da bi ti lepo stajalo a pošto je ta sekta definitvno najjača nema niš' od kaznu - samo ponesi Motulov vazelin :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Malo pojašnjenje:

bavarski tenkić će biti ukrašen ćipkom a ne ja. Na žaloS, nema moj broj za haltere koliko god da se rastežu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

E pa sad...neće se vređamo  :D nije baš trebalo pojašnjenje nego mi na zamisao rozla tenkića odma iskrlo resto pa reko da iznesem javno. Ma ima u Louisu spec XXXXXXX čipkičica - ću ti pazarim za 8. mart kad budNem otišo kod švaba bez vizLu  ;D

 

A mozda i kamera pregori od jacine prizora ;D

 

Jo jo, langsam aber sicher, natuerlich  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa neće da može  :D

A mozda i kamera pregori od jacine prizora ;D

Jedino ako te neki od šalDŽija ne snimi na kvarno. al onda ideš na cevku (youtube)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

;D ma bolje d'odemo na pivce il' još bolje neku domašnu mučenicu  :D 'beš cevku agresorsku :) i stvarno odma prestajem  :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ma @##@@# temu :) , ima informacija na prvoj strani pa kome koristi koristi kome ne mi odosmo dalje... kad budes farbao obavezno da me vikas da gledam :D  ili ako budes imao opet ono pranje motora iznutra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Vidi ti njega! Pojavio se iz mrtvih. Od svega si zapamtio samo pranje iznutra.

 

@Zokki

može mučenica al samo po dve (novi ZOBS  ;D ;D ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Da opravdam mmesto ministra policije /ili saobracaja/.... ;D

 

Jedan od gorucih problema u Beogradu je i to sto gomila sveta ulazi u raskrsnicu, mada je savrseno jasno da nece kroz nju prci na postojecu promenu svetla na semaforu. To je i po ovom zakonu kaznjivo, ali policija nista ne preduzima. Primer je K. Milosa ili Bulevar Revolucije. Sve takve "alave" sto se guraju, treba oglobiti tako da im na pamet ne padne da ikada udju u raskrsnicu ako nemaju bar tri slobodna mesta pred sobom.

 

Bicevanje na licu mesta se podrazumeva ;)

 

Apsolutno se slažem sa tobom.

Situacija: npr vozim (kola) kroz Kneza Miloša, i zeleno mi je, ali vidim da su ispred mene poslednja kola tek izašla iz raskrsnice i stoje u koloni.

Ja neću uopšte da uđem u raskrsnicu, jer ako se promeni svetlo pre nego što se kolona krene - zakrčio sam ljude iz poprečnih ulica.

Sad - krajnje je interesantna reakcija ostalih učesnika koji idu iz mog pravca:

- oni koji su iza mene sviraju (?!?)

- oni koji su u sledećoj (ili prethodnoj) traci se ubacuju ispred mene i zakrčuju raskrsnicu...

 

Kako da se boriš protiv takvih budala...?

 

Elem, da nije sve crno i belo, evo još jednog primera:

Pre 5-6 godina kada sam poslednji put prolazio kroz raskrsnicu u zemunu kod Ekonomske iz pravca opštine NBG pa levo ka vatrogasnom domu, tako je tupavo regulisana da ako ne uđeš "na kvarno" u raskrsnicu - nikada nećeš moći da prođeš od vozila koji ti dolaze u susret... Tu mi je kum popio prijavu baš zbog gore navedene priče... Ali - nema šanse da prođeš na drugi način jer se zeleno pali ili u isto vreme ili malo pre iz suprotnog pravca...

I dok neko ne stavi prs' na čelo i re-definiše intervale - šta da radi narod? Da ide okolo...?

 

 

p.s. - Mrzim da offujem. Ali kada je već bio off na ovu temu (o čemu sam ja pisao) u ovoj temi (o čemu se piše - u glavnom... ;D) - sorry... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja neću uopšte da uđem u raskrsnicu, jer ako se promeni svetlo pre nego što se kolona krene - zakrčio sam ljude iz poprečnih ulica.

Sad - krajnje je interesantna reakcija ostalih učesnika koji idu iz mog pravca:

- oni koji su iza mene sviraju (?!?)

- oni koji su u sledećoj (ili prethodnoj) traci se ubacuju ispred mene i zakrčuju raskrsnicu...

 

Kako da se boriš protiv takvih budala...?

 

Jednostavno, voziš motor (još bolje skuter) umesto automobila i za tebe uvek ima mesta  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Znam za ekipu matoraca iz kasnih sedamdesetih i osamdesetih koji su nocu skidali tablicu sa fice i golih guzica sa peli na zadnji branik i  oslonjeni na krov te  tako kod kovaca vise puta namerno prolazili bulevarom  JNA  na crveno i vatali dobar kadar za gospodu u plavom ;D Siguran sam da u arhivi imaju pregrst slika za nasu temu domaci but i guz :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja