Jump to content

Moto Zajednica

Ukrali mi auspuh - Piaggio x8! >:(

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Shiver 750

Postovane kolege za vikend sam ostao kraci za auspuh. Rad profi obavljen, nista slomljeno, cak su mi posteni lopovi ostavili i srafove. Skinut lonac i maska koja stiti suvozaca od toplote. Cena novog je enormnih 47000din ili ti 500e!!! Moj motor sad kosta 2000e, tako da jos ne mogu da svarim ovu cifru. Zamolio bih Vas za predloge, sta bi bila alternativa. Da li postoji neki otpad za Piaggio i koliko je pametno kupiti polovan auspuh?

 

Sta mislite o http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=31010.280? Zvao sam coveka, zvuci jako korektno, jedino mi je cim kako da oteram motor do gore, u moto Davoru su mi rekli da ne smem da ga vozim bez auspuha. Drugo ne razumem se uopste u tematiku, pa mi nije bas najjasnije sta znaci otvoreni auspuh (koliko kapiram nema prigusivace zvuka). Razlika u ceni je visoka 350e, da li zna neko konkretno za Piaggio neki razlog zbog kojeg to cudo toliko kosta?

 

Hvala na pomoci.

 

PS. Ako posteni pronalazac cita ovo, nek mi se javi na pp da se nesto dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Stavi ti taj auspuh iz Ade, em jeftiniji em mnogo bolji od tog originalnog smeca...

 

A to smece je skupo, zato sto je originalni deo, i zato sto im je jedan od najvecih prihoda prodaja rezervnih delova. Sto se same masine tice bolje joj je sa ovim topom nego sa fabrickim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema tih sprava mnogo,a i relativno je skorasnja.Polovno ces tesko naci,zato su verovatno "doticni" i krenuli u takvu nabavku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nesto razmisljam, ako su imali vremena da skinu auspuh (i jos ostave uredno sharafe), onda se mozes smatrati sretnim sto su ti ostavili "ostalo".

Ako je u pitanju samo top, mozes staviti otvoreni, ili izguglati dimenzije pa dati nekome da ti napravi.

Posle samo provjeri da li treba da se nasteli smjesa.

 

sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Shiver 750

Problem je sto su mi skinuli i granu i lonac (pretpostavljam da je to top). Robert moze da uradi top, ali nije siguran za granu i kaze da bi bilo cimanje. Ostaje kao opcija, ali on misli da bi jeftinije prosao ako moze da se nadje na ebay-u ili da nadjem nekoga ko dovozi delove iz inostranstva. Dajte neke predloge, ocajan sam. U Srbiji nema niko polovan auspuh, nov je preskup, a vreme prolazi i moja kravetina stoji. Par ljudi me kontaktiralo na pp, ali jos nista nije dogovoreno. :( Nije moguce da je tako tesko nabaviti auspuh?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nemoj da mislish da te zezam...

 

 

Kako se chuje sa toliko otvorenim izduvom? jel mozesh privremeno neki cevku samo da skarabudzish da mozesh da se vozish?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

meni su ukrali na piaggiu free drljavi auspuh koji sam kupio to vece i namontirao ga da bi mogao sutra da radim jer je stari varen 200 puta

 

znaci, montirao sam ga uvece a ujutru mi je nedostajao onaj top(prigusnica) za auspuh koji kosta 4000 dinara

 

mogu misliti kako si popizdeo zbog ovoga.. i meni su ostavljeni srafovi, skinut natenane sa alatom u savskoj ulici 50 metara od policijske stanice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Shiver 750

Cuje se kao da motor radi pod vodom.  :)

Zvao sam servis i rekli su mi da nikako ne smem da se vozim ovako, necu da napravim jos vece sr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Shiver 750

 

Taj bi valjao. Gledao sam ima ih i novih za 120e, sto mi je skroz ok, samo da smislim kako da ga kupim i dostavim. Ide burazer u subotu u Italiju, pa cu najverovatnije njega da iscimam da to uzme. Ne znam jel ima neko iskustva sa Giannelli auspusima, da ne bude kad uzmem da brzo crkne, ali za sada sam najblizi tome. Kako god bilo najvece sr sto sam min 15 dana jos bez motora. :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Idi ti u Adu i neka ti Robert uradi auspuh, bices zadovoljan sigurno. Kolega RS je imao njegov izduv na Madisonu 250. Cuo se kao nevreme, a tek sto je isao... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Shiver 750

Hvala svima na odgovorima i predlozima.

 

@Zeljkamp Cuo sam se vise puta sa Robertom iz Ade, jako korektan i strpljiv covek. Problem je sto su mi skinuli i granu, a ne samo top, pa mu to predstavlja problem i on mi je ipak preporucio da probam preko ebay-a da nadjem nesto. Kad bi svi majstori bili ovakvi gde bi nam kraj bio.

 

Za sada sam najblizi tome da kupim nov Giannelli u Italiji (brat ide u subotu pa ce mi doneti), to mi je nekako najsigurnija varijanta. Dosta ljudi sam zvao za polovne delove iz inostranstva, ali niko mi nista konkretno nije rekao, a i cene su jake. Sve u svemu, blizi sam resenju problema, jedino sto na zalost moram da cekam, a moja kravetina u standby mode-u. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Nasi dragi uvoznici izgleda i dalje idu sa marzom 100% Evo ti jedna polovan za 124€ i gomila novih  Mivv 225€, Leovince 250€

 

http://ricambi-moto.shop.ebay.it/items/Moto-Ricambi-e-Accessori_Ricambi-e-Accessori-Moto__x8_W0QQCategoriaZScarichiQ2520eQ2520TerminaliQQ_flnZ1QQ_ssovZ1QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em282

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja