Jump to content

Moto Zajednica

Honda CX 500 C

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

  Ako ćeš da ga čuvaš u garaži kao suvenir onda OK ,ako misliš da ga voziš svaki dan a nemaš vremena da ga lickaš za godinu dana će to biti starudija koja više nema vrednost....

Starudija je i nalickan i ne nalickan, ali to ne znaci da ne moze lepo da se vozi sa njim. Ja isto tako uzeo jednu Hondu XL, takodje starudija, 83 god. za neke male pare. Lupaju ventili (na to ne obracam paznju), trosi ulje kao sumanuta (kupujem ulje za auto i dolevam) i moje voznje tim motorom su 90% gas u patos samo offroad. I eno ga pali uvek na prvu, slatko se vozim. Mogu da zamislim kakav bi bio tek kad bi hteo da ulozim neki dinar u njega, moze to sasvim lepo da se sredi. A predjena kilometraza, ko to uopste vise gleda i ko tome veruje, moj XL je kao presao 25.000, a verovatno je jos 100.000 preko toga i to mi opet ne smeta da se lepo vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Masinu vec otvarao da vidim sta lupa, sad znam sta lupa i vozim se bezbrizno. Ako nameracim da je sredim posle toga nema prodaje, nece se isplatiti sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Molio bih za pomoc. Naime, mogu dosta povoljno da pazarim CX 500 c iz 82.g. Zanima me da li je neko imao iskustva sa tim modelom - odrzavanje i sl. Hvala unapred.

 

E sad ja. Nemoj da ti bude zao sto ga nisi kupio. Inace motor je zaista udoban (barem osnovna verzija), a ovo C u nazivu je oznaka za Custom. Ove godine bio sam i u Kosovskoj Mitrovici i naravno vratio se kuci ziv i zdrav. To je put od oko 1100km za dva dana. Potrosnja mu je bila oko 5 litara. I ja sam veoma zadovoljan. Slabe tacke su mu: tzv pakung za vodenoj pumpi, ali kad se promjeni nema potrebe dugo da se dira. Spaner mi je ok, a presla je oko 70000km. Motor za malo para, veoma vozan, a i dijelova ima. E sad ono sto slijedi. Kad budes pozelio da je prodas, to ce biti potesko. Niko ne zeli ovoliko star motor. A poprilicno grijese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Video sam prelep primerak cx 500 motora, ali imam nekih dilema. Gledao sam po Internetu i kažu da na tom motoru crkavaju vodena pumpa i "CDI box" (šta god ovo bilo, shvatam otprilike čemu služi ali ne znam kako izgleda  :-\). Zna li neko gde ima (ovih) delova za taj motor?

 

Takođe, pretpostavljam da su svi gumeni delovi na motoru dotrajali. Da li su dihtunzi i ostale gumice na motoru standardni i mogu li se kupiti u Srbistanu?

 

Ne bih voleo kupiti motor koji neću moći da popravim, inače mi izgleda kao savršen motor za mene kao početnika u klasi preko 125 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Evo ovako. Imam ovu Hondu vec 3 godine i zaista sam zadovoljan njom. Za ove tri godine promjenio sam skoro sve. I radilicu i letece lezajeve i mjenjac i sve dihtunge i gumice i stator. Ali nikada i to bas nikada CDI box.

Veoma ih je malo na nasim terenima, ali ih ipak ima. Sve dijelove sam ipak nabavljao izvana i imaju sve, ali je poskupo. Npr. pakung za vodenu pumpu je oko 25 Evrica, komplet dihtunga oko 50 Evrica, stator oko 100 Evrica ...

Motor je inace jedan od najvecih u klasi (po gabaritima) i poprilicno udoban. Ja sam do sada na njemu prosao oko 20 000 km i uvijek me je vratila kuci.

 

Mane: losa, odnosno nikakva zastita od vjetra - ali to tek pocinje da smeta preko 130 km/h, relativno mala konacna brzina, poprilicno troma, ali s obzirom na kardanski prenos i nije lose, s obzirom na to koje gume se montiraju, losa ponuda (veoma se tesko nalaze potrebne dimenzije a i osim Metzeler-a skoro ni jedan proizvodjac vise) i ne drze kao one na R-ovima, izlozenost glava cilindara ostecenjima pri eventualnim padovima, prilikom voznje u defileu ili lagane voznje kroz grad ima tendenciju da dize temperaturu (ventilator rashladne tekucine direktno spojen tako da zavisi od broja okretaja motora).

 

Dobre strane: kardan - to volim i bas joj stoji, koferi (ako ih nemas lako se dodje do njih- nisu skupi), potrosnja goriva oko 5 L/100 km - po mom misljenju dobra strana, motor koji i pocetnicima dozvoljava da isprave pogreske, centralne nogare, dobra i jaka svjetla, veoma vidljivi pokazivaci pravca i stop svjetlo, prijatan polozaj tijela u voznji (ne bole ruke ni sa suvozacem), lagan pristup svjecicama, filteru vazduha i ulja, toliko neobican i "ruzan" da moras biti zapazen.... ima jos ...

 

U svakom slucaju motor koji se moze dugo voziti, ako ga prije tebe nije vozio neko kome nije bas bio drag. U mom okruzenju imaju 3 ove honde. Moja je bila u najgorem stanju. Kupio sam je sa ostecenim mjenjacem, radilicom i pakungom vodene pumpe. Svi semerinzi se mogu kupiti kod nas i to za male pare. Samo je taj pakung bio iz uvoza. Ostale dvije su kao "singerice". Za mene licno je ljepsi zvuk kad su postavljena dva topa, a ne kao kod mene 2 u 1.

 

Ah da. Zamalo da zaboravim. Znaci svaki put kad sam je sklopio upalila je "na prvi zub".

 

Eto toliko od mene i to iskreno. Ako ti jos sta bude trebalo - tu sam. Pozdrav i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja