Jump to content

Moto Zajednica

Honda CX 500 C

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ 750 Seca

Molio bih za pomoc. Naime, mogu dosta povoljno da pazarim CX 500 c iz 82.g. Zanima me da li je neko imao iskustva sa tim modelom - odrzavanje i sl. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

To je prvi ozbiljan Japanski motocik koji sam imao prilike da vozim sa 16 godina daleke 88 godine sam ga dobio na par sati i ostao mi je u prelepom secanju......taj moj prijatelj ga je jako dugo vozio i to je jako izdrzljiv motocikl ako se nevaram ima 50 konja a i ide oko 180km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Jel to dvotaktni motor?

;D ;D ;D ;D ;D Moram pa sta cu..

To je prvi ozbiljan Japanski motocik koji sam imao prilike da vozim sa 16 godina daleke 88 godine sam ga dobio na par sati i ostao mi je u prelepom secanju......taj moj prijatelj ga je jako dugo vozio i to je jako izdrzljiv motocikl ako se nevaram ima 50 konja a i ide oko 180km/h

 

CX 500 C je verzija za Americko trziste, ali se nasla i na Evropskom da bi popunila prazninu izmedju "klasicne" CX 500 A-B i CX 500 E (sport verzija) i za to vrijeme super CX 650 Turbo.Ja sam vozio CX 500 A, znaci izvorni model iz 1982. god. takodje od drugara koji je motor ostavio meni na cuvanje (ja sam tada imao Suzuki GS850G) jer je bio na terenu 6 mjeseci.

Motor je na mene ostavio izvanredan utisak, veoma povozit, a povrh svega udoban za putovanja.Ne trazi posebno odrzavanje iako je vodeno hladjen, a narocito sto ima kardanski prenos.samo redovna zamjena ulja i filtera sa kontrolom tecnosti za rashladjivanje motora."Mana" mu je lanac i spaner na bregastoj osovini,ako se na vrijeme (kada se poce cuti) ne zamjene znaju puci pa naprave rusvaj u masini (klasika).

Prema tome obrati paznju na taj zvuk kada je motocikl hladan.Ja bih i sada da dodjem do dobro ocuvanog primjerka za sitnu lovu kupio CX 500 bez razmisljanja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ 750 Seca

Ovaj koji gledam ima originalnih 14000km. Stanje kao da je sad izasao iz salona. Sa dovozom iz CH plus carina i porez izasao bi mi oko  1300.-evra. Mislim da nije puno. Dvoumim se izmedju ovog CX-a  i jednog Suzukija GS 450l. Jos uvek sam pocetnik , tek sam sisao sa GN 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Uzimaj!!!

Jeftin je, a mnogo dobar za pocetnika. Dobro ce te sluziti, i teska srca ces se odvojiti od njega!!

To je bio i moj pocetnicki motor  ;D  96-e kad sam ga kupio zaljubio sam se na prvi pogled.

Svi su se grbili i trazili pauzu posle 100km, a ja sam se samo smeskao i uzivao. Mnogo je udoban, i nije prejak, ma taaaaaaaaman!

Srecno!

post-2166-1287904705101_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Ovaj koji gledam ima originalnih 14000km.

Mislim da taj agregat moze zgaziti  i do 300 000km,bez problema.Bilo je takvih slucajeva.

...Citao u starijim motorradovima samo hvale za taj motor...

Samo nemoj da te iznenadi potrosnja od jedno 7l.,jbg.Honda je to...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Jbt,ovo k'o novo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Dosta je jeftinija registracija za 500cc, ako je taj motor dobar i bez nekih ulaganja osim u potrosni materijal treba ga kupiti, motor je za izlozbu a ti imas priliku da ga vozis, kupio bih ga bas zato sto je redak, necu se smiriti dok ne nabavim sebi ovakvu jednu klasiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Pogledaj oglase,imaš CB 750 nekoliko komada ,nije prodata ni jedna (bolja je) a cena im je tu negde....za par meseci cene motora padaju-mož da biraš!!!

Nadji nekoliko cx 500c na oglasima koje nemogu da se prodaju....

Domaci oglasi i kupovina starijih motora u Srb.nikako!...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Motor je kao lutka, i sluzice te koliko ti to budes hteo. Za te pare bolje se ne mozes voziti, i ako ga sacuvas za dve tri godine po istoj ceni ces ga prodati. U medjuvremenu samo ces potrositi pare na ulje i gorivo.

I sto je bitno, motor je za pocetnika idealan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

kupuj ,nemoj puno razmisljati,motor je kao nov te pare ces uvek dobiti ako ga budes sacuvao.nek prica svako sta hoce delova ima ,ako ne daj boze bude trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ 750 Seca

...pa sad kako god odlučiš..iskreno motor jeste lep,nije mnogo prešao,dobar je za početnika,para u državi nema a uvezeno je 150.000 motocikla i skutera....švajcarac čisti garažu pa mu taj motor smeta.Moj poznanik uvezo XJ 750 dva komada /Yamaha) ,platio obe 300 Chf,dobio sat na poklon,gume,auspuhe i svašta nešto...ocarinio i imo sreće prodo jednu odma a druga ostala džabe-prodo bi on i drugu al' nema kome....

 

Idi malo na Richardo/ch pa vidi šta ima..i po kmojim cenama..pozdrav i srećno!!

 

Sto se tice CH , poslednjih 8g. sam vise tamo nego ovde, i naslusao sam se tih prica u fazonu da  se tamo kola i motori nalaze za dz. i slicno. Stvarnost je malo ipak drugacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Toliko je dobar za tu lovu, i toliko ces se zaljubiti u njega, da ce ti ostati u garazi kao suvenir ma sta god kupio kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Niko ne kaze da nema jeftinije ali pogledaj ovoj levu rucicu koja nije fabricka u kakvom je stanju, i ono na rezervoaru sa desne strane cepa ili je ostecenje neko malo ili je prljavo. Sigurno ima dosta jeftinijih ali ako je onaj motor zaista fabricko stanje onda vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja