Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ma ne mora da bude jak udar,dovoljno je da pogodi pravo mesto.. jednostavno tdm nije pogodan za kacenje crash barova ,fali mu jedna tacka i to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ja sam dokaz da ce pre da pukne blok od srafa i cevi. Astral je u pravu. I ja kad sam video rekao sam ili negde drugde ili skidaj

Ti nisi ni imao crash bar na motoru kada je pukao blok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Sto se tice kacenja, slicno je kao za stari model, samo na donje usice ne ide sraf i matica 6*50 nego brezon od cca pola metra koji prolazi celom duzinom kroz usice i srafi samo sa spoljne strane. Ne daj Boze, ako dodje do pada, prvo se deformise brezon, pa flah kod usice i tek onda crash bar. Mislim da je  seba veoma lukavo resio ovaj put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Naravno da je bio crash bar a pukao je zbog skid plate-a. Prenela se sila sa lima i nosaca na blok i gotovo. Nista nije puklo osim bloka tj kartera posto je iz jednog dela. Nije meni nego prethodnom vlasniku. Ozbiljan pad ali je moglo da prodje i bez toga. Bez tog nosaca je pravio vibracije a sada je skinut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4841 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@astral je u pravu,za crash bar su potrebne tri tacke kacenja za funkcionalnost 100% ili bar dve a TDM ima jednu a druga je na bloku tj nosacu skid plate.

Moje resenje nije nesto estetski ali sam donju cev stavio pod uglom da blok nebi trpio (i flah obavezno) i napravio sam prevashodno zbog pada u mestu da zastitim plastike,posle jednog glupavog klizanja desne noge po kamencicima. Na slici se vide ogrebotine na desnoj bocnoj plastici kada sam uspeo da ga spustim,bolje reci podmetnem korman.

post-24684-0-07634800-1441777732.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovo je motor koji je bio u vlasnistvu forumasa al se kao i zeka ne secam nika.. Lepo izgleda nema sta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Preneo sam ga na svoje ime sa NS tabli. Imao je nalepnice MC Srem i otud ovaj JOKER uradjen airbrush-om na bocnim plastikama. Ako ga predjasnji vlasnik KOJI GA JE STVARNO VOZIO vidi neka mi se javi. Napisao sam velikim slovima zato sto je prica malo komplikovana: Zika vozio jednu sezonu pa ga dao Miki i doplatio za TDM 900, Mika ga nije ni vozio vec ga je prodao Peri koji je samnom napravio menjazu za VFR 800... Srpska posla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ma koji ce ti bivsi vlasnik, samo da se nerviras kad ti kaze kako je bio totalno havarisan i da je preso 100 i kusur iljada  :P  :P  :P

 

Salim se naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne bih da skrecem temu al 100 strana TDM-a zahvaljujuci bivsim i sadasnjim vlasnicima ove masine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Ma koji ce ti bivsi vlasnik, samo da se nerviras kad ti kaze kako je bio totalno havarisan i da je preso 100 i kusur iljada  :P  :P  :P

 

Salim se naravno

 

Uvek me je zanimalo, kada kupujem polovan motor (neko bi pomislio da sam kupovao i nove motore  8) ) , sta je na njemu radjeno i kako je odrzavan. Nisam od onih koji zagledaju motor da vide da nema neku tackicu ili ogrebotinu posle desetak i vise godina voznje ali zato servisna istorija puno govori. Predpostavljam da neko nema razloga da prikriva istinu kada je motor vec preveden i kada cela transakcija nema nikakve veze sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Koliko ja vidim potrebna su I dobrodosla misljenja onih koji su imali padove, u mestu ili voznji sa crash bar zastitom.

Mislim izes neku zastitu za plastiku ako mi pukne blok motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 

Ma koji ce ti bivsi vlasnik, samo da se nerviras kad ti kaze kako je bio totalno havarisan i da je preso 100 i kusur iljada  :P  :P  :P

 

Salim se naravno

 

Uvek me je zanimalo, kada kupujem polovan motor (neko bi pomislio da sam kupovao i nove motore  8) ) , sta je na njemu radjeno i kako je odrzavan. Nisam od onih koji zagledaju motor da vide da nema neku tackicu ili ogrebotinu posle desetak i vise godina voznje ali zato servisna istorija puno govori. Predpostavljam da neko nema razloga da prikriva istinu kada je motor vec preveden i kada cela transakcija nema nikakve veze sa njim.

 

Kad sam ja isao da gledam moj u Selevac, ex vlasnik Srdjan ga je drzao u stali pokrivenog ceradom I nevozenog I neodrzavanog jedno dve godine.

Nije imao para, sta ces. Zato ga I prodao.

Ja sam dobro zavrnuo rukave I ispraznio novcanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Realno mi nije problem da kupim motor koji je presao i zilion kilometara od coveka koji je presao sa njim zadnjih pola ziliona kilometara. Lik u Engleskoj kupio TDM-a sa predjenih 60 000 od coveka koji ga je kupio novog i sam napravio tu kilometrazu. Sada na TDM-u pise 180 000 km ( stoosamdesethiljada kilometara ). Izmenjao se on lanaca, lancanika, kocionih paknova, diskova ali agregat i dalje prede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Na temu kreš bara, ovaj mi zapao za oko... Nisam vidjao ranije. Motor je inače na oglasu, uvoz iz Švice, tako da sam siguran da nije pravljen ovde.

Ovo izvodjenje mi se dopada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Preneo sam ga na svoje ime sa NS tabli. Imao je nalepnice MC Srem i otud ovaj JOKER uradjen airbrush-om na bocnim plastikama. Ako ga predjasnji vlasnik KOJI GA JE STVARNO VOZIO vidi neka mi se javi. Napisao sam velikim slovima zato sto je prica malo komplikovana: Zika vozio jednu sezonu pa ga dao Miki i doplatio za TDM 900, Mika ga nije ni vozio vec ga je prodao Peri koji je samnom napravio menjazu za VFR 800... Srpska posla!

Нисам га возио, али могу ти дати једну инфорнацију. Мотор је био у власништву председника мото клуба Joker из Чуруга.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja