Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Best i ostale koji ne znaju (ako takvih ima :nanana:  ):

Crveno je Zvezdina boja, uocljivije je (bezbednije), na radost, na ljubav a (usput budi receno) svojevremeno su se bordo kola najbolje prodavala.

Ono sto ti zoves ralica se u stvari zove spojler, i to se koristi na brzim vozilima. Sto se raonika tice, znam neke koji, da su ga imali, bi mozda bolje kocili. :nanana:    :lol:  :lol:  :lol:

:zdravo:   :zdravo:   :zdravo: 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio.

Panco KV

 

Bilo koji test sport turing guma citas, RS II od 5 ili 6 testiranih guma ne moze bolje od cetvrtog mesta. Jest odlicna ali u tom segmentu ima i boljih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio.

Izvini...stvarno nisam znao, da je forumas Panco prava referenca, a ne grupa profi vozaca, koji testiraju u svim uslovima i sa vise tipova motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Pozdrav svima, u potrazi sam za TDM850. Imam Fejzera 600 98god. Ako je neko zainteresovan za dogovor i zamenu nek mi se javi da mu posaljem slike.

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ja teram Metzeler Z6, drugu godinu, i jako sam zadovoljan. Za moj nacin voznje ( ne teram kao da je R, mada je ovo sport - touring guma ) potpuno odgovara, i njeno ponasanje u voznji a i cena. Ima i boljih i skupljih guma, zavisno od potrebe vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

 

101_3264.jpg
 
Bre, Best, da na poslednjoj slici nije ove trave pored, mislio bi da si slikao crno-belim aparatom... 
:nanana:   :dobar:   :lol:     :zdravo:

 

pozdrav dal imate jos tih kineskih kofera jako su lepi a sigurno i pristupacni ,molim cenu na pp ili ovde kako vec popzdrav janko kisac

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Jeste tesko sa TDM-om. hocu da promenim motor ali nemam ni jedan validan razlog :D

pozdrav evo da ti malo odmognem zamenu motora ili prodaju ...ovako sadasnji tdm mi je prvi -kao tdm inace promenio sam mz-sedov 600vt- susuki gsx 600f- pa kavasaki vulkan-pa ponovo sedov pa virago 535  pa ponovo sedov 750 ---a onda sam uzeo ovaj tdm 3vd  95 imo je 53000mozda sad ima 10hiljada vise prezadovoljan sam ioko sam bio malo skeptican u pocetrku  jednom recju zahvalan --mane ima 3 brzina traza al sam vec naviko pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

joj zaboravio sam da postavim vrlo vazno pitanje dal neko ima prednje diskove da proda oba -krivi su kako su mi rekli i istroseni hvala za tdm 3vd  mislim da su isti i sa novijih modela hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Izvini...stvarno nisam znao, da je forumas Panco prava referenca, a ne grupa profi vozaca, koji testiraju u svim uslovima i sa vise tipova motora.

Gde sam ja vozio i u kojim uslovima ...mislim da mnogi ne bi ni pomislili da krenu kolima a ti nisi ni video na razglednici ...tako da tebi licno mogu biti referenca veoma dobra ...a za ostale forumase sa TDMovima uvek drugarski i prijateljski mogu pomoci u domenu koliko sam siguran 100% a ne rekla kazala...isto tako prihvatiti svaki dobronamerni savrt... ali vi ste drugaciji narod imao sam par prijatelja sa tog zapada podno triglava...ali bre nemaju Srbsko srce i sirinu ...pa mi vise nisu ni poznanici ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Sto se tice guma za motor realno postoje 2 izbora, Michelin i Dunlop, bar je takvo moje misljenje i oba dele prvo mesto.  Ne znam zasto bi roadsmart uopste bila na 4-5 mestu kada je guma vrhunska godinama, a video sam vise ljudi koji to teraju na hajabusi, pa ako je za busu dobra, onda je za TDM-a od jaja, Ja sam licno sa RS1 izgurao 30000+ voznje po svemu i svacemu, pa i po stazi, gume me nikada izdale nisu i imam samo reci hvale. Kao i panco vozio sam po takvim potopima, i kojekakvim vremenskim uslovima pa i snegu i ledu (pazljivo) i nikada problem. Stecenim iskustvom sa istima sam, kad je doslo vreme, pazario RoadSmart 2 i ispade o5 fenomenalna guma, po kisi kada se vozi kao da ista ne postoji, presao 3 zime sa njima i nema problema, drzi djubre k'o mutavo...

 

Panco nemoj da se ljutis na zapadnjake, po putevima kakvi oni imaju mozes da vozis i staklene gume pa ce i one da drze, nisu oni videli pesak na putu, a kamo li blato od traktora koga ovde ima na svakoj krivini, kratere k'o sa meseca necu ni da spominjem ili gov*a od ciganske kocije po putu kao da ih je ganci sejao da niknu pare... Dobar savet se ovde u poslednje vreme obicno uzme za zlo, pa kako god da bilo, test iz nekog tamo casopisa mora, da bi bio iole realan, da bude podosta temeljan i da se ima masinerija i skalamerija za testiranje, plus dobar poligon za testiranje i simulaciju kojekakvih uslova na putu, a ne da se tek tako prenosi neciji licni utisak...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mozda smesno zvuci,izlazim iz krivine i motor se malo gicne leto,vrucina,dobar put a on bezi,razlog-dzanarike pale na drum,Metzeler stoicki podneo i to.

 

Takve uslove sigurno nisu imali na testu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Drugari, 

 

Jel neko menjao rucice-gripove na 4tx, ove koje imam su mi malo potrosene pa bi zamenio novim. Moze neka preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT,yamaha TDM900,BMW R1200RT

Za kolegu koji   je trazio zadnj i amortizer pre neki dan imas na kupujem prodajemoglas od juce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za kolegu koji je trazio zadnj i amortizer pre neki dan imas na kupujem prodajemoglas od juce

Jao hvala ti! Zovem ga ujutru odmah.. Poludecu zbog ovog amortizera, samo da ga kupim vise..
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Malo sam citao o ovim TDM-ovima, i da vam kazem, jako sam iznenadjen da Yamaha ume nesto dobro da napravi, a da nije samo lepo.

 

Sve sto sam citao i upoznao par ljudi koji ih voze, svi samo reci hvale.

 

I svaki od njih obozava svog TDM-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ljudi kad smo već kod guma koliko klasična mishelinka prelazi na ovakvom motoru od 200kg sa 85 ks mislim znam da je 90% do vozača ali u principu verovatno ima neki prosek na koliko se menjaju gume.

Mislim pitam jel mi malo zbunjujuće da kolega Almight kaže da je prešao sa gumama 30000km a to mi deluje baš puno, pa ono kakva su iskustva drugih vozača. Koliko prelaze sa npr zadnjom gumom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja