Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova

Lepo je,i nije problem zamenuti srafove na nekim mestina gde trvdoca srafa nema nekog značaja,al nisam siguran za srafove na diskovima.
Jel imaju ti prohromski srafovi neku oznaku?

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, KTibor je napisao:

Lepo je,i nije problem zamenuti srafove na nekim mestina gde trvdoca srafa nema nekog značaja,al nisam siguran za srafove na diskovima.
Jel imaju ti prohromski srafovi neku oznaku?

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk
 

Srafove na diskovima nisam dirao, tj. menjao. Samo na masini i okolo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Update franšize sa amortizerom... Danas provozao brata i amortizer je opet propišao... :grr: Majstor kontaktiran i sledi povraćaj novaca i moja potraga za drugim polovnim amortizerom. Ovaj je zreo za otpad...

Tako da se susret sa Tiborom iz Temerina i merenje za centralni štender, odlaže dok ne nabavim drugi amort...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer
Update franšize sa amortizerom... Danas provozao brata i amortizer je opet propišao... :grr: Majstor kontaktiran i sledi povraćaj novaca i moja potraga za drugim polovnim amortizerom. Ovaj je zreo za otpad...
Tako da se susret sa Tiborom iz Temerina i merenje za centralni štender, odlaže dok ne nabavim drugi amort...
Auh, brate..

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18

Drugari treba mi savet. Dakle zeza me zadnja kočnica tj levi cilindar ako se tako kaze..ne radi. E sad treba da menjam pločice kao i sve ostalo (ne razumem se) sto treba...gumice, semeninge kako god. Zvao sam 2 najveća dilera u zemlji originalnih delova . Pločice su slična cena oko 7000, u jednoj radnji ide jos seals  kit od 5500 . U drugoj radnji ide seals kit od 2600 i kazu klipovi a pretpostavljam pistons iz naseg Manuala  koji kostaju Jos 7900. Dakle kod njih materijal oko 150 EUR a kod prvih preko 100. Sta da radim, ima li neko "jeftiniji " predlog i dobar savet. P.S. na E bay-u repair kit and pistons 76$ +posta +......

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gumice menjaj svakako, cilindre očisti, videćeš da li su oštećeni.

 

Baš sam danas tražio pastu za kočione cilindre koju nema niko u Smederevu. Klošari, niko ne zna kako se održavaju kočnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, treba mi pomoć... Naime, zna li neko da li amortizer od 3vd-a paše na 4tx? Nigde ne mogu da nadjem amortizer za moj TDM. Samo na jednom mestu ima amort, ali od 3vd-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

A koliko se krece cene polovnih amortizera (3vd, 4tx), cisto da znam sta me ceka jer koliko sam procitao, imaju svoj vek trajanja? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 13 minuta, Pavke_88 je napisao:

A koliko se krece cene polovnih amortizera (3vd, 4tx), cisto da znam sta me ceka jer koliko sam procitao, imaju svoj vek trajanja? :)

Ti li si kolega juce iz Golubca sto smo pricali?:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 35 minuta, Pavke_88 je napisao:

A koliko se krece cene polovnih amortizera (3vd, 4tx), cisto da znam sta me ceka jer koliko sam procitao, imaju svoj vek trajanja? :)

Meni je pre 2 meseca lik iz Horgoša za amort od 4 tx-a tražio 90 evra. Ali sada ih nema jer kaže da je velika potražnja za njima. Na drugom mestu sam našao od 3vd-a za 80 evra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
On 8/6/2018 at 12:08 PM, nikvuksa said:

Imam isto pitanje za srafove na diskovima. Zamenio bih i stavio prohromske jer se javljaju znaci rdje. Mogu li jedan po jedan da menjam da ne skidam tocak? I lepak da se stavlja kao po manualu? 

 

Tebe ako niko ne zadavi zbog tvoje paranoje, ja ću. :oda2: :P Doneću ti sredstvo za to da se malo zanimaš kad izvadiš guzicu iz mora. A ionako se nismo videli dugo. A vala nismo se ni čuli 3 dana, neobično mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, IvanByk je napisao:

Drugari treba mi savet. Dakle zeza me zadnja kočnica tj levi cilindar ako se tako kaze..ne radi. E sad treba da menjam pločice kao i sve ostalo (ne razumem se) sto treba...gumice, semeninge kako god. Zvao sam 2 najveća dilera u zemlji originalnih delova . Pločice su slična cena oko 7000, u jednoj radnji ide jos seals  kit od 5500 . U drugoj radnji ide seals kit od 2600 i kazu klipovi a pretpostavljam pistons iz naseg Manuala  koji kostaju Jos 7900. Dakle kod njih materijal oko 150 EUR a kod prvih preko 100. Sta da radim, ima li neko "jeftiniji " predlog i dobar savet. P.S. na E bay-u repair kit and pistons 76$ +posta +......

Hvala

Gumice uradi u "Sigurnost Zrenjanin".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To sam mu i ja predlozio . Kostace ga smesno. 

@ThePainkiller

Slobodno meci od 3vd-a. Ja vozim ovaj sto sam uzeo od Dalibora i evo vec par godina sljaka tako da ne diram nista dok ne umre. Razlika je  u boji opruge, nije zuta nego crna i opruga je 1mm tanja. Ne primecuje se apsolutno nikakva razlika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
6 hours ago, IvanByk said:

Drugari treba mi savet. Dakle zeza me zadnja kočnica tj levi cilindar ako se tako kaze..ne radi. E sad treba da menjam pločice kao i sve ostalo (ne razumem se) sto treba...gumice, semeninge kako god. Zvao sam 2 najveća dilera u zemlji originalnih delova . Pločice su slična cena oko 7000, u jednoj radnji ide jos seals  kit od 5500 . U drugoj radnji ide seals kit od 2600 i kazu klipovi a pretpostavljam pistons iz naseg Manuala  koji kostaju Jos 7900. Dakle kod njih materijal oko 150 EUR a kod prvih preko 100. Sta da radim, ima li neko "jeftiniji " predlog i dobar savet. P.S. na E bay-u repair kit and pistons 76$ +posta +......

Hvala

Kocione klipove ne menjas ako nemaju rupa po sebi ulegnuca, riseva i slicno. Samo se ispoliraju. Gumice iz Sigurnosti. Sve te izadje sa uljem ispod 3000din. 

Plocice , jbg.. to kosta koliko kosta. Tu nema stednje. Al ovo ostalo ne moras placati po Evropskim cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 3 minuta, Astral je napisao:

To sam mu i ja predlozio . Kostace ga smesno. 

@ThePainkiller

Slobodno meci od 3vd-a. Ja vozim ovaj sto sam uzeo od Dalibora i evo vec par godina sljaka tako da ne diram nista dok ne umre. Razlika je  u boji opruge, nije zuta nego crna i opruga je 1mm tanja. Ne primecuje se apsolutno nikakva razlika. 

Eee nekada su se motori pravili od celika :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre sat vremena, Dudic90 je napisao:

Tebe ako niko ne zadavi zbog tvoje paranoje, ja ću. :oda2: :P Doneću ti sredstvo za to da se malo zanimaš kad izvadiš guzicu iz mora. A ionako se nismo videli dugo. A vala nismo se ni čuli 3 dana, neobično mi.

Ahaha, ispada da ti nedostajem :D:jee:

Pa eto, valjda ćemo se videti uskoro jbg. Da uporedimo malo TDMa sa FJR-om...i da se vratiš u "naš tabor". ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@ws_woolf Eeeee nekad sam ja imao kosu svud po glavi.

 

P.s. zna li ko oznaku lezaja volana? Treba mi za jednog finog momka. 

Sutra bi mogao do Astrida da svratim da mu pogledam imaju li ali ne znam oznaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
pre 2 minuta, Astral je napisao:

@ws_woolf Eeeee nekad sam ja imao kosu svud po glavi.

 

P.s. zna li ko oznaku lezaja volana? Treba mi za jednog finog momka. 

Sutra bi mogao do Astrida da svratim da mu pogledam imaju li ali ne znam oznaku.

Ali si sad stavio kosu od starijeg ( amortizer u ovom slucaju) hteo sam samo reci da sve sto se nekada pravilo je mnogo hvalitetnije nego danas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
Pre 5 sati, ws_woolf je napisao:

Ti li si kolega juce iz Golubca sto smo pricali?:)

Taj kolega, glavom i bradom, inace drago mi je sto smo se upoznali :sampion: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 47 minuta, Astral je napisao:

To sam mu i ja predlozio . Kostace ga smesno. 

@ThePainkiller

Slobodno meci od 3vd-a. Ja vozim ovaj sto sam uzeo od Dalibora i evo vec par godina sljaka tako da ne diram nista dok ne umre. Razlika je  u boji opruge, nije zuta nego crna i opruga je 1mm tanja. Ne primecuje se apsolutno nikakva razlika. 

Ja sam mislio da uzmem taj od 3vd-a pa da ga rastavim i metnem mu oprugu od 4 tx-a koja mi je ostala od mog amorta, vec kad nisu iste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja