Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

A i 900tke. Na oglasima, makar vizuelno što je super, drži cenu i te kako. 

Trenutno je i dalje moj motor na prodaju, a potom se nadam da će naići neka 900ka. Da li neka već odavde, ili tek uvežena od Denisa, videćemo već.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8428 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kolege vozaci TDMa, mozda ce nekome od vas biti interesantno, nudim svoju CBR F4 u zamenu za 4tx ili noviji...  Kome je udobnost dozlogrdila, voznja postala monotona i bez adrenalina a hoce lepu i zdravu Hondu evo prilike! Pozdrav Nenad :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Gledam po oglasima, TDM drzi cenu ko lud. 4TX mislim...
Држи, држи.

Зато и стоје по пар месеци на огласима...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Stoje svi .. Tdm se jos i prodaje u odnosu na ostale.. znam za par jako zdravih motocikala koji stoje na oglasima i nista,nista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav pa kako cu ja da dodjem do mojg 4 ...tog tdm kad se bolji motori od moje suzane ne prodaju.. covek uci na greskama imo sam dva  odlicna i jednog skoro odlicnog tdm  i ja to prodo zarad nekog copera,, do proleca sam u vasem drustvu ....a kako neznam al cilj opravdava sredstava tako kazu pametni ljudi ajd  pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Jel ima neko iskustva sa pravljenjem navoja za šraf u aluminijumskom karteru :-D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Stoje svi .. Tdm se jos i prodaje u odnosu na ostale.. znam za par jako zdravih motocikala koji stoje na oglasima i nista,nista. 
Ма продају се ђавола. Друг мој па ако неко прати огласе то сам ја :);)

Стоје сви ти за које се тврди да "држе цену" па власници то схвате здраво за готово.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Evo daću ja svoje mišljenje na kontu cene.
Ja sam jedan od onih koji računaju koliko će "sveobuhvatno" da ih izađe motor u dobrom stanju.
Primera radi:
Nađete u oglasu 4tx za 1500eur
-gume 250eur
-registracija 250eur
-ulje i filteri 50eur
-prednje i zadnje pločice 70eur
-dodatna oprema koju ne bih spominjao koja ume da vredi još dobrih 500eur (moje lično mišljenje) ako je motor klot.

Nisam spominjao još neke skrivene mane koje se mogu desiti.

I onda naleti 4tx u top stanju sa gomilom opreme za 2200-2300 i kažu ljudi mnogo.

Kada se gleda cena motora mora se u obzir uzeti sve, i oprema, i registracija, i gume, i sve ostalo.
Pričam iz ličnog iskustva kada sam bio mlad i zelen :-)
A ne, daj za što manje para da kupim pa ću ja polako da sređujem, a to što ću ove godine da se provozam možda 2 vikenda do Rudnika i nazad, to nema veze.
Motor treba da bude dobar! Neka bude i trojka, ako je motor dobar i srce će biti puno ;-)



Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 9 sati, Nenadbg88 je napisao:

Jel ima neko iskustva sa pravljenjem navoja za šraf u aluminijumskom karteru :-D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

ja :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, Nenadbg88 je napisao:

Evo daću ja svoje mišljenje na kontu cene.
Ja sam jedan od onih koji računaju koliko će "sveobuhvatno" da ih izađe motor u dobrom stanju.
Primera radi:
Nađete u oglasu 4tx za 1500eur
-gume 250eur
-registracija 250eur
-ulje i filteri 50eur
-prednje i zadnje pločice 70eur
-dodatna oprema koju ne bih spominjao koja ume da vredi još dobrih 500eur (moje lično mišljenje) ako je motor klot.

Nisam spominjao još neke skrivene mane koje se mogu desiti.

I onda naleti 4tx u top stanju sa gomilom opreme za 2200-2300 i kažu ljudi mnogo.

Kada se gleda cena motora mora se u obzir uzeti sve, i oprema, i registracija, i gume, i sve ostalo.
Pričam iz ličnog iskustva kada sam bio mlad i zelen :-)
A ne, daj za što manje para da kupim pa ću ja polako da sređujem, a to što ću ove godine da se provozam možda 2 vikenda do Rudnika i nazad, to nema veze.
Motor treba da bude dobar! Neka bude i trojka, ako je motor dobar i srce će biti puno ;-)



Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Da, sve bi to bilo tako kako ti kazes, da u stvarnosti situacija nije malko drugacija... Retko ko ce staviti nove gume, lanac i lancanike, plocice, izmenjati svu tecnost i filtere i registrovati ga pa ga onda dati u oglase. Takav motor gde je sve to uradjeno ces mozda naci samo kod neko dobrog drugara koji ce ti, uz par piva neko dobro druzenje, mozda ponuditi za neke dobre (citaj male) novce. Na oglasima tesko da ima motor u takvom stanju za bilo kakve pare. Uvek, ali UVEK ima nesto da se zameni, sredi, doda ili presteluje na motorima iz oglasa. Ono sto treba uraditi je isfiltrirati oglase, pozvati ljude i kod svakog ponaosob otici i pregledati motor. Tada na licu mesta se sve (ili skoro sve) vidi sta fali (i ako fali) na motoru i uporedi se sa pocetnom cenom i proba se dogovor. Ako vam se racunica (otprilike) isplati vi sklapate dogovor. Ukoliko to nije slucaj, idete kod sledeceg na listi za pregledanje. Do sada sam trgovao jedno 6 motora i svaki sledeci put sam dolazio do sve boljeg i boljeg primerka koristeci upravu ovu tehniku trazenja oglasa i gledanja motora kod prodavca.

Na oglasima ljudi stvarno kace sve i svasta od motora, neki su cak u jedva voznom stanju, a prodavac tvrdi da je top! top! top! stanje. Nista bez selekcije, odabira par komada i onda u pohod kod svakog prodavca licno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

@ThePainkiller Lepo si ti ovo sada rekao, samo što imaš na primer ljude koji uopšte ne znaju da im je motor u predraspad stanju. Ne razumeju se jednostavno, niti se interesuju za mehaniku svog motora. Jednostavno voze dok im takav ne dosadi i to je to. Misle da je i dalje full i onda pričaju svašta.
Imaš naravno i prevaranata, i namazanih i svakakvih, svi smo mi ljudi pa nas iskustvo uvek čini pametnijima.
Ja lično lečim živce čačkajući oko motora. Kad menjam, menjam sve što treba ne krpim. Kad ne znam nešto, zovem ljude i raspitujem se šta i kako. Ako nisam siguran, odem, pa gledam kako ljudi rade da bih znao za sledeći put. Volim da se edukujem.
A vala kad prodajem kažem lepo, imaš to i to da odradiš, ako ja već nisam uradio. Ne posle da me zivka zbog motora svaki čas.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ako je neko u potrazi za gumama, za sada najpovoljniji set Michelin Pilot Road 3, dobio sam od ljubaznih prodavaca u Motoshop-MRG Kula po ceni od 210e, naravno novijeg dota... Porucuju ponedeljkom, a stize petkom... Nadam se da ce nekom posluziti informacija...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

JBG ljudi ja lepo rekao da bih da menjam motor i jedino me je Svaler kontaktirao.
A stavio ove sezone novu zadnju gumu, zamenio lanac i lancanike, zamenjeni svi filteri, pločice, kočiono ulje.....

Naravno da nije sve baš 100%, može tu još da se uradi, ali sve se može i dogovarati uz pivo/kafu.

 

Mislim da je više problem u kupcima! 

 

Ako nekoga interesuje 060-532-32-00

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
 
Posle kazu ne ide TDM
Ja bih ovde promenio naziv u "Kako potrošiti litar ulja za 10 minuta"

Šalu na stranu, baš dobar klip. Put savršen, sa uživanjem sam ga odgledao

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 10 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Ja bih ovde promenio naziv u "Kako potrošiti litar ulja za 10 minuta" emoji38.png

Šalu na stranu, baš dobar klip. Put savršen, sa uživanjem sam ga odgledao emoji106.png

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Zato je on i iseckao klip toliko... To je on izbacio delove gde dosipava ulje... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
On 10/30/2017 at 3:29 PM, Pavke_88 said:

Ako je neko u potrazi za gumama, za sada najpovoljniji set Michelin Pilot Road 3, dobio sam od ljubaznih prodavaca u Motoshop-MRG Kula po ceni od 210e, naravno novijeg dota... Porucuju ponedeljkom, a stize petkom... Nadam se da ce nekom posluziti informacija...

Pozdrav imaju i roadtec 01, međutim nemaju prednju od uvoznika jer je 18ica felna :(

Ima li neko informaciju da li će biti u fabričkim dimenzijama ovaj model guma? Dakle 110/80-18. i 150/70-17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ide Tdm odlicno i ponasa se dosta dobro pri ostroj voznji. Na kada se vile lepo nasteluju,moze se voziti bez bojazni i iznenadjenja. Tdm se ne stidi nicega,nema ni razloga. Izvanredan motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 44 minuta, Ćomi Oluja je napisao:

Pozdrav imaju i roadtec 01, međutim nemaju prednju od uvoznika jer je 18ica felna :(

Ima li neko informaciju da li će biti u fabričkim dimenzijama ovaj model guma? Dakle 110/80-18. i 150/70-17

Muke sa tom prednjom, dosta suzeniji izbor sam primetio da je bas iz razloga te dimenzije 110 80 18, a zasto, nije mi jasno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nasi uvoznici su katastrofa, izbor nikakav po jakim cenama. Gume kupite po Austriji i Nemackoj. Možeš da biraš i manje košta.

 

Inače, TDM900 može da se konvertuje napred na 17 bez prepravki. Ko hoće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Sta se dobija sa 17? Jel bude nesto bolje?

Па буде већи избор гума, и јефтиније су од ретких 18.

Де ћеш боље :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja