Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
14 minutes ago, Svaler said:

Ајде је дно питање, ко има искуства. Како најлакше скинути резервоар са мотора, тј шта радити са цревима од горива, како испустити гориво најједноставније а да не направим поплаву?

Или којије најлакши начин за замену филтера ваздуха? Пошто бих урадио и то приликом малог сервиса. :)

Kad skineš bočne plastike i masku, rezervoar skidaš zajedno sa slavinom. Zavrneš slavinu na off, skineš crevo sa slavine što ide ka pumpi, odvrneš dva šarafa koja drže slavinu za ram i zajedno sa rezervoarom skineš sve. Filter vazduha je 2400 din za njega. Ja imam kući polovan u dobrom stanju, ako ti treba daću ti ga, pa da ne kupuješ, ako je tvoj u lošem stanju, ovaj moj može još dosta da ide. Ja sam ga menjao kada sam tražio onaj famozni kvar trzanja motora u pojedinim obrtajima, pa sam menjao filter, a realno nije trebao da se menja. Evo slika kako izgleda filter:

PtEapNU.jpg

nQonsQx.jpg

gY7rvI3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne mora skidati rezervoar,samo podigne prednji deo a slavini odvrnuti dva srafica sto je drze da se moze malo podici gore ako creva nemaju duzinu,jednom rukom drzis rezervoar a drugom odvrnes tri krstaka i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Inace imam lose iskustvo sa Hiflo filterom,propusta puno vazduha pa dobije knedlu,resava se lepljenjem tankog filca oko filtera da smanji protok. Zato je i kostao oko 1500 dindzi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
20 minutes ago, thepainkiller said:

Ja sam ga menjao kada sam tražio onaj famozni kvar trzanja motora u pojedinim obrtajima.

Trzanja motora u pojedinim obrtajima kažeš? Joj, reci mi još samo da je to uglavnom bilo na niskim obrtajima u prvoj i drugoj brzini, odmah nakon što dodaš gas :D Jer to mene muči :( Samo što je sranje što ne radi to uvek. Tad kad mu se to dešava, onda i na leru čujem kao da se zakašljava.

 

Šta je bilo u tvom slučaju?

 

Zanimljiva statistika je i to da recimo potrošnja van grada kaže da motor ide kao bomba (4.5l/100km dedskom vožnjom sam sad odvezao 200 km). Ali gradska je iznad 7! Što se poklapa sa tim da mu se to dešava pri manjim brzinama i manjim obrtajima u prvoj i drugoj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@Astral Reci ti meni prvo gde si našao i taj što imaš :D Jer ja odavno tražim i niđe. Zvao danas Woby i Uradi Sam, ali kažu nema. To su mi rekli i pre godinu dana. I da nazovem da proverim za koji mesec :P Jebote, stvarno smo šupak kosmosa. Ne možeš naći alat u prodavnici alata.

 

@bocca_bastard , gde si ti pazario svoj?

 

P. S. Sad sam svećice zamenuo i zavrnuo "na osećaj". Znači neću moću da spavam noćas :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
1 minute ago, Zloboleon said:

Trzanja motora u pojedinim obrtajima kažeš? Joj, reci mi još samo da je to uglavnom bilo na niskim obrtajima u prvoj i drugoj brzini, odmah nakon što dodaš gas :D Jer to mene muči :( Samo što je sranje što ne radi to uvek. Tad kad mu se to dešava, onda i na leru čujem kao da se zakašljava.

 

Šta je bilo u tvom slučaju?

 

Zanimljiva statistika je i to da recimo potrošnja van grada kaže da motor ide kao bomba (4.5 litre dedskom vožnjom sam sad odvezao 200 km). Ali gradska je iznad 7! Što se poklapa sa tim da mu se to dešava pri manjim brzinama i manjim obrtajima u prvoj i drugoj. 

Kod mene nije bilo problema u niskim obrtajima, samo preko 100 na sat kad vozim u 5. brzini počne da trza i da puca na auspuh. Problem je bio u karbovima jer nisu bili naštelovani kako treba i diht gumice na glavnim diznama su bile potrošene pa je vukao puno benzina. Mučio sam muku nekih godinu dana sa tim, kada sam najzad to rešio-prodao sam TDM-a...:D

Inače moj je trošio oko 5 litara mešovite vožnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
8 minutes ago, bdada said:

Inace imam lose iskustvo sa Hiflo filterom,propusta puno vazduha pa dobije knedlu,resava se lepljenjem tankog filca oko filtera da smanji protok. Zato je i kostao oko 1500 dindzi. 

Ja sam novi platio 2400 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
[mention=34454]Astral[/mention] Reci ti meni prvo gde si našao i taj što imaš  Jer ja odavno tražim i niđe. Zvao danas Woby i Uradi Sam, ali kažu nema. To su mi rekli i pre godinu dana. I da nazovem da proverim za koji mesec  Jebote, stvarno smo šupak kosmosa. Ne možeš naći alat u prodavnici alata.
 
[mention=20649]bocca_bastard[/mention] , gde si ti pazario svoj?
 
P. S. Sad sam svećice zamenuo i zavrnuo "na osećaj". Znači neću moću da spavam noćas

da me ubijes ne secam se koliko je placen,kupio sam u nekoj radnji za vulkanizersku opremu na Julinom brdu platio 30-50€ ne secam se..

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Gledam ovaj dijagram i gledam moje svećice i sad jebi me ako znam gde bi ih svrstao :D Jel bi neki od doktora postavio i obrazložio dijagnozu?

plug-problem-matrix.jpg

stare_svecice.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mislim da treba da pocnes da planiras jednu duuuuzu turu. I da se manes gluposti,samp pun gas.
Ja odo za Rumuniju ovo leto. Ako neko oce jos..

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Mislim da treba da pocnes da planiras jednu duuuuzu turu. I da se manes gluposti,samp pun gas.
Ja odo za Rumuniju ovo leto. Ako neko oce jos..

Sent from my 6037Y using Tapatalk



Ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam baš zagrejan za Transalpinu. Pritom mogu da se obiđu dva jako lepa grada usput. Ne treba nešto specijalno puno para, i nije toliko daleka destinacija. (Pročitao sam svaki pasus sa foruma o tome )
No, prepustio bih starijima i iskusnijima da vode glavnu reč o tome . Ja samo da kažem odmah da sam za, da se najavi par nedelja ranije, i da bude vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@Astral Samo da se rešim tog problema sa cimanjem u prvoj i drugoj i ne brini, odem ja nadalekepute :)

 

Što se Rumunije tiče, ja na žalost ove godine ću da preskočim letovanje, jer sam morao promeniti posao (ergo nema godišnjeg). Tako da jedino vikend ture dolaze u obzir. Kad se draga vrati iz Kanadu za koju neđelju, ima da pičimo na Plitvice :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja cu obavestiti ovde kad se ja spremam na put. Pa ko moze da se uklopi to bi bilo super. Uvek je bolje kada ide vise motora. Ako nista drugo iz prakticnih razloga. A visestruko je zanimljivije.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Kad skineš bočne plastike i masku, rezervoar skidaš zajedno sa slavinom. Zavrneš slavinu na off, skineš crevo sa slavine što ide ka pumpi, odvrneš dva šarafa koja drže slavinu za ram i zajedno sa rezervoarom skineš sve. Filter vazduha je 2400 din za njega. Ja imam kući polovan u dobrom stanju, ako ti treba daću ti ga, pa da ne kupuješ, ako je tvoj u lošem stanju, ovaj moj može još dosta da ide. Ja sam ga menjao kada sam tražio onaj famozni kvar trzanja motora u pojedinim obrtajima, pa sam menjao filter, a realno nije trebao da se menja. Evo slika kako izgleda filter:
PtEapNU.jpg
nQonsQx.jpg
gY7rvI3.jpg


Искрено немам појма у каквом је стању мој, јер ме мрзео тај процес скидања свега, али реко ајде сад да се наканем и урадим све живо одједном пред сезону док још немам времена за вожњу од факса.
Кад рече да је 2400 нов сад ми се још мање скида :) има да ме мали сервис изађе скупље него ћалета за Аудија.

Али ако си баш решен да даш ја бих био захвалан и одужио се првом приликом неким пићем :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
10 minutes ago, Svaler said:

 


Искрено немам појма у каквом је стању мој, јер ме мрзео тај процес скидања свега, али реко ајде сад да се наканем и урадим све живо одједном пред сезону док још немам времена за вожњу од факса.
Кад рече да је 2400 нов сад ми се још мање скида :) има да ме мали сервис изађе скупље него ћалета за Аудија.

Али ако си баш решен да даш ја бих био захвалан и одужио се првом приликом неким пићем :);)

 

Pa meni stoji i sigurno mi skoro neće trebati (ne mislim skoro da se rastajem od VFR-a)... ;) Trebalo bi u petak da idem za Zrenjanin na moto skup i ići ću preko Temerina pa se možemo naći, ako ti odgovara, da ti ga donesem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
53 minutes ago, Zloboleon said:

Gledam ovaj dijagram i gledam moje svećice i sad jebi me ako znam gde bi ih svrstao :D Jel bi neki od doktora postavio i obrazložio dijagnozu?

plug-problem-matrix.jpg

stare_svecice.jpg

Ovo spada u sasvim korektno stanje, možda malko siromašna smesa, ali generalno ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
49 minutes ago, thepainkiller said:

Ovo spada u sasvim korektno stanje, možda malko siromašna smesa, ali generalno ok...

Jos malo bih "zagaravio" narocito desnu,pretpostavljam da su skinute posle rada na leru ili nekih malih obrtaja,lepsi je prelaz iz rezima pilot dizne koja je zaduzena za 1/4 gasa a ova masina se udlavnom tako vozi. 

Znaci levoj svecici (po slici) dodaj 1/4kruga a desnoj pola pa probaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 3/14/2016 at 19:03, mradomir said:

Bilo mi loše danas, registracije za TDM-a 2001. god. - sa tablicom 28.000 din. :grr:

Za auto sam platio oko 20.000.

Pre vise od godinu dana je ovo bilo  ali cifra, tu je negde. Ako je tablica, dozvola i nalepnica oko 4000, ostatak je oko 24000. mozda manje ili vise u zavisnosti od opstine i zone rizika osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prigusena verzija (CM, CN) oko 21.000, puna snaga oko 24000, sa tablicom itd 28000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@bocca_bastard Moment ključ :) Važnije od koliko si ga platio je - gde si ga nabavio? :D Pošto ja nikako ne mogu da ga nađem negde :stabre:

 

E da. Ja sam regu platio 25k prošle godine. Rečeno mi je da očekuju da će ove biti 21k. Moj je "neprigrušen" pretpostaljvam (55kw/77hp)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
[mention=38655]Zloboleon[/mention] 
 
Inace i moj konj trosi 7-8 po gradu, trza u drugoj samo i ima Hiflo filter. Majku mu. To li je znaci


Moj motor je uzasno prljav, ne trza nikada, u gradu trosi do 5L ,na otvorenom 5-6L zavisi koliko sam brz i ja sam alkoholicar

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja