Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Sad kad staviš novo sedište ima da ga kupim nazad 

Stižu novi koferi, seba treba da mi modifikuje wingrack ovih dana, ijaaaao :-)
Daću bratu krug, ajde nemoj tako
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Nije masa problem već pad napona u žicama i prekidaču, pa kad se to spoji sa sranjem od ksenona nastaje to treptanje.
Inače zna tako da se ugasi i neće sam da upali dok ga ručno na prekidač ne ugasiš i upališ.
Rešenje bi bilo da dodaš rele i posebnu deblju žicu od akumulatora do ksenona.
 
Meni kad se ugasio par puta u vožnji bacio sam to na đubre, ali kad je sijao - kao da je dan.
Treba i obratiti pažnju ako idete u inostranstvo, počeli su da zajebavaju za ksenone.

Pad napona se lako ocitava. Pitanje je zasto dolazi do pada napona na tom delu instalacije kada je prikljucen elektro ventil , pad napona se moze desiti samo usled naglog curenja struje prema masi (kratkog spoja) ,sto dalje opet vodi zakljucku da je el.ventil neispravan ili povezan nepravilno ili da je balast za ksenon u neispravan. Jer balast ima ulogu da multiplicira napon kako bi dostigao vrednost napona koji je potreban da inicijalno upali gas u sijalici (~20 000v) vrednost same struje nije velika .
Meni i dalje smrdi na masu.
Inace , kako sam na mom motoru resio instalaciju za dodatne potrosace. Mozda nekom bude od koristi:
Sa akumulatora sam izveo vod od 4mm² (ziv vod) na relej . Kao pobudu releja sam doveo vod iz osiguracke kutije,nasao sam koji mi osigurac postaje ziv kada dam kontakt,i sa njega sproveo vod do releja. Inace u osigurackoj kutiji ima prostora da se to odradi kao da je fabricki ima viska kontakata. Tako da sad imam rele koji se otvara kad dam kontakt,a gasenjem kontakta relej zatvara i potrosaci ostaju bez napajanja (eliminisano slucajno praznjenje akumulatora u slucaju zaboravljanja potrosaca ili pak kratkog spoja. Na zivi vod sam pre releja stavio osigurac 5A ( vise nego dovoljno za moje potrosace). Sa izlaza releja napravio sam napravio razdelnik na 3 grane za 3 potrosaca,svaka grana je dobila svoj osigurac od 3A koji ce stititi u slucaju kvara na potrosacu ili kratkog spoja na daljoj instalaciji . Sistem mi se u praksi pokazao odlicno,potrosaci rade bez problema,nemam grejanje instalacije,zadovoljan sam. Akumulator je osiguracima zasticen u slucaju kratkospajanja ove instalacije i naglog curenja struje ,celije su bezbedne. A ako neka od 3 grane bude nekada u problemu,znacu tacno koja je jer svaka ima svoj osigurac pa ce se vec pokazati sama.
Pri gasenju kontakta ,sve je mrtvo,poput fabricke instalacije,nema da punjac za mobilni koj je zaboravljen isprazni aku ,sve se gasi kad i motor.
Preporucujem vam da ovako radite vezivanje naknadnih potrosaca. A relej ko relej, on je 10-16A (automobilski) ili tako nesto,moze da istrpi sta ocete..


Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
6 minutes ago, Astral said:

Pad napona se lako ocitava. Pitanje je zasto dolazi do pada napona na tom delu instalacije kada je prikljucen elektro ventil , pad napona se moze desiti samo usled naglog curenja struje prema masi (kratkog spoja) ,sto dalje opet vodi zakljucku da je el.ventil neispravan ili povezan nepravilno ili da je balast za ksenon u neispravan. Jer balast ima ulogu da multiplicira napon kako bi dostigao vrednost napona koji je potreban da inicijalno upali gas u sijalici (~20 000v) vrednost same struje nije velika .
Meni i dalje smrdi na masu.

Nije mi namera da se raspravljam, ali možda je nekome zanimljivo. Par puta sam proverio što na automobilima, što motorima. Ne mora da bude kvar u pitanju, možda je samo stara instalacija. Svaki konektor može da unese neki pad napona (0.1 do 0.2V), pa osigurači, stari kablovi, kontakt brava, prekidač svetla. I sve to kad sabereš bude na kraju 0.5 do 1V. Još ako radi na leru sa sve žmigavcima, svetlom i osrednjim akumulatorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Nije mi namera da se raspravljam, ali možda je nekome zanimljivo. Par puta sam proverio što na automobilima, što motorima. Ne mora da bude kvar u pitanju, možda je samo stara instalacija. Svaki konektor može da unese neki pad napona (0.1 do 0.2V), pa osigurači, stari kablovi, kontakt brava, prekidač svetla. I sve to kad sabereš bude na kraju 0.5 do 1V. Još ako radi na leru sa sve žmigavcima, svetlom i osrednjim akumulatorom...

Ne,naprotiv. Rasprave nema.
Ovako na daljinu ,ni ti, ni ja ne mozemo znati sta se tamo na Boccinoj instalaciji desava.. Tako da
Ali volim da svako iznese neko svoje misljenje i iskustvo,od nas 5 jedan ce mozda biti u pravu i pomoci Bocci.. Pa to je poenta foruma ,zar ne :)
inace u potpunosti se slazem sa ovim sto si napisao.


Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vidjao sam da ljudi u npr. far za sijalicu snage 55w stave sijalicu od 100w ili u umesto 35w stave 55w , sta se onda desi, pa usled prevelike potrosnje sijalice instalacija koja nije projektovana za tu snagu se greje,provodnici se greju i ostecuju. Kontakti takodje,sve to dovodi do povecanja otpora kontakata i provodnika kao sto Mradomir rece . A onda vlasnik kaze,pa to je svetlelo a kako sad nece.. Pa eto, nagoreli vodovi ,sve mora novo..

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ako budete nastavili o struji, vratiće mi se tikovi :D Sreća moja, otkad je bdada poslao bravicu, mislim (tačnije nadam se) da sam konačno završio priču sa strujom na mom TDM-u. Joj bože, šta je sve bilo nakačeno na njega i kako...

 

Elem. Jel neko već naišao na ovu stranicu?

 

https://yamahatdm.wordpress.com/

 

Ne znam da li je neko od vas ili ne, ali vredi pogledati :) Tri dokumenta koja su zakačena za 3VD mi se čini bolja od bilo kojeg koji sam ja prethodno našao i koristio.

 

Danas sam bio papak, pa sam uspeo izgubiti oba (oba!!) šrafa za poklopac rezervoara za kočiono ulje, pa mi je trebala specifikacija da bih znao koji je promer :D Tamo sam naleteo na dokument (katalog rezervnih delova) koji mi je pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Čisto iz radoznalosti - koliko vas koristi moment ključ? :) Za koje stvari ga koristite?

 

Ja ću ga verovatno uzeti sledećeg meseca (ovaj računam da sam već ušao u minus), ali čisto me interesuje da li sam samo ja picajzla oko takvih stvari ili vas ima još :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4803 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bocca moment kljuc koristi i kad sipa gorivo :jee:@Astral tvoja teorija o sijalicama ne pije vode evo ti @Svaler svedok,pre dve godine sam mu mislio uvaliti komplet instalaciju posto je stavio sijalice sa stadiona :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
2 minutes ago, bdada said:

Bocca moment kljuc koristi i kad sipa gorivo :jee:@Astral tvoja teorija o sijalicama ne pije vode evo ti @Svaler svedok,pre dve godine sam mu mislio uvaliti komplet instalaciju posto je stavio sijalice sa stadiona :lol3:

Хахаха, истина жива. Дада мртав озбиљан виче узми требаће ти.  да куцнем у дрво... :lol3::lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Čisto iz radoznalosti - koliko vas koristi moment ključ?  Za koje stvari ga koristite?
 
Ja ću ga verovatno uzeti sledećeg meseca (ovaj računam da sam već ušao u minus), ali čisto me interesuje da li sam samo ja picajzla oko takvih stvari ili vas ima još

Koristim i ja moment kljuc,s tim sto moram kupiti jos jedan. Imam samo onaj od 6-10kg ,a na motoru su ti vecina srafova do 4kg,tako da se spremam za kupovinu jos jednog.. Ako nadjes nesto povoljno ti mi javi..

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Хахаха, истина жива. Дада мртав озбиљан виче узми требаће ти.  да куцнем у дрво... 3:3:

Ako se secas i ja sam te upozoravao , tako da razumem bdadine savete da uzmes tu instalaciju :D ne znam kako ti to radi ,posto po svim pravilima ne bi trebalo.. Al eto , desava se,zdrava instalacija i Tako Dobar Motor.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Много је куме, 21 црвена за 23 године стар мотор.

Колико ви плаћате регистрацију?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
14 minutes ago, Svaler said:

Много је куме, 21 црвена за 23 године стар мотор.

Колико ви плаћате регистрацију?
 

27 crvenih 2005god. sa novom saobracajnom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Previše :( Zato ljudi neće da voze 850cc, ista cena registracije kao za 1050cc... SrbiJo...

 

Kad smo kod ksenona, i meni ponekad prekida, treperi, a tako mi se ne skida kljun... Ali ću očigledno ću morati da pretresem sve.

Inače, potrošnja 6,84l na 100km, uglavnom gradske vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ијао колико сам пута скидао кљун. Ништа специјално, већ је постало рутина :)
Не знам како је на 4TX и 900, али на овом мом стварно није тешко, 16 шрафића :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Kolege. Ako neko ima wingrack givi na svojoj mašini, zamolio bih vas da mi slika gde je tačno nakačen i kako izgledaju nosači.
Moram odraditi nosače, a brat Seba mi traži 50 evrića , što mi je malo mnogo iskreno.
Još bolje ako je neko iz Beograda ili okoline neka se javi, neće mi biti teško da dođem i pogledam sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Naj zajebanije je skinuti gumene tiplove koji drze vizir.. To je seksualno,oce da pukne ona tanka crna plastika oko satova..

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sto se kaze ,pi***n dim ,k'o akumulator !!

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Много је куме, 21 црвена за 23 године стар мотор.

Колико ви плаћате регистрацију?



Meni sa novom saobraćajnom i tablicama 28.600
4tx 2001god

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Naj zajebanije je skinuti gumene tiplove koji drze vizir.. To je seksualno,oce da pukne ona tanka crna plastika oko satova..

Sent from my 6037Y using Tapatalk




Онда није исто пошто ја скидамо све из комада, тј визир остаје заједно са предњом маском и заједно се "свлачи" са мотора :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

nije isto definitivno.. mislim da je na 3vd jednostavnije znatno..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
Pre 6 sati, Svaler said:

Много је куме, 21 црвена за 23 године стар мотор.

Колико ви плаћате регистрацију?
 

Ja platio 24100 registraciju

 

2005 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ајде је дно питање, ко има искуства. Како најлакше скинути резервоар са мотора, тј шта радити са цревима од горива, како испустити гориво најједноставније а да не направим поплаву?

Или којије најлакши начин за замену филтера ваздуха? Пошто бих урадио и то приликом малог сервиса. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja