Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa sa cevkama,vidis koliko cevki su napred naguzvali.. Mada je poprilicna glupost staviti turbo punjac na agregat koji ima cilindre ovolike zapremine i velikog hoda kao sto tdm ima. Tdm upravo zbog toga i ima obrtni momenat ,zbog zapremine i duzine hoda po cilindru,ali to ga ne kvalifikuje bas kao ljubitelja visokih obrtaja pa bas i ne vidim poentu t.punjaca,takodje,poznata mana t.punjaca je to sto preseca tok izduvnih gasova i kvari zvuk atmosferskog agregata. Al vidim da se oni izgleda loze vise na siktavi zvuk blow off ventila . Sve je to lepo,al ja ne bih ovakvog tdm-a. Fazera 1000 sa turbom i blow off-om bih,tdm bas i ne. Turbo punjaci su mama na agregatima sa 4 i vise cilindara,jer onda zabava,nikada ne prestaje :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

A su čim, sa Wingrack-om ili šipketinama? :)

 

Ako se ovo odnosi na moj komentar: " I ja bi jedan crni", onda mogu reci bRez icega sto si pitao. Posto ja volim da vozim motocikl,a ne kamion. :moto3:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Koje su dimenzije srafova za bocne plastike? Fali mi jedna gumica sa maticom sto ide na rezervoar. Gledam na Aliju, spominje se m5 16mm. Nesto mi se to meleno cini!

Tacnije meni ovo, al mi nesto mnogo za jednu gumicu.

http://m.ebay.com/itm/121691247873?_mwBanner=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ljudi ima li neko info gde imaju da se kupe štitnici za ruke od Suzukija v-stroma. I koliko od prilike koštaju.

Moram neke da nabudzim a oni mi deluju naj ozbiljnije.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ako dolazis u na sajam ili u Bgd ja video u MotoLendu nisam pitao ali izgledaju super

Nisam narednih 3 meseca u Srbiji pa neću moći na sajam a ovde gde sam sad bi me koštali oko 70e pa kontam dali da nosim ili su tamo isto toliko :) .

Prošle god sam hteo da kupim jaknu ovde u Canadi dodjem kući ona kod nas jeftinija :) .

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2099 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 

Ako dolazis u na sajam ili u Bgd ja video u MotoLendu nisam pitao ali izgledaju super

Nisam narednih 3 meseca u Srbiji pa neću moći na sajam a ovde gde sam sad bi me koštali oko 70e pa kontam dali da nosim ili su tamo isto toliko :) .

Prošle god sam hteo da kupim jaknu ovde u Canadi dodjem kući ona kod nas jeftinija :) .

Ajde pitam pa javim

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Stigao je i drugi menjac i to od 4tx modela, sto bi trebao da bude malo bolji nego od 3vd modela.

U ponedeljak stizu i dihtunzi i onda ide sve kod Bokilica na sklapanje...najzad...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stigao je i drugi menjac i to od 4tx modela, sto bi trebao da bude malo bolji nego od 3vd modela.

U ponedeljak stizu i dihtunzi i onda ide sve kod Bokilica na sklapanje...najzad... :)

 

To je dobitna kombinacija,Urban Cruiser je stavio takav menjac i evo njegovog zakljucka

 

"Medjutim, skoro sam stavio menjac 4tx u moj 3vd i uvideo da se i u tome razlikuju. Menjac 4tx ima drugaciji broj zubaca pa je na naizim stepenima prenosa "kraci" a na visim "duzi" prenos. To sve utice na smanjenje potrosnje i vecu fleksibilnost agregata."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

To su i meni rekli...i bas sam sretan zbog toga sto sam naleteo na jako dobar primerak menjaca od 4tx-a, a ujedno i to sto je taj menjac kvalitetnije napravljen nego ovaj od 3vd-a...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево како ТДМ сада изгледа

 

04172357246bab7168288f5957ac7d0d.jpg

aa0eadb5c7a1af77a6319a955b2e35c5.jpg

 

Пуно поздрава за Лакија где су данас купљени бочни кофери. :)

 

И не види се баш најбоље Bjbiker рам за таблице :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево да обавестим између осталих и Лакија који је јуче покушао да помогне о проблему који сам објаснио овде, оно штеловање амортизера из S у H.

 

Пошто није хтео да налегне скроз у H, у помоћ су прискочили WD40 спреј и гумени чекић и решено је. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ево да обавестим између осталих и Лакија који је јуче покушао да помогне о проблему који сам објаснио овде, оно штеловање амортизера из S у H.

 

Пошто није хтео да налегне скроз у H, у помоћ су прискочили WD40 спреј и гумени чекић и решено је. :)

I ja sam imao slican problem i nisam mogao da prebacim u H. Kada sam skinuo masinu i olaksao zadnju viljusku, uzeo rukom onako bzvz da okrenem i bez problema ode na H...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ево да обавестим између осталих и Лакија који је јуче покушао да помогне о проблему који сам објаснио овде, оно штеловање амортизера из S у H.

 

Пошто није хтео да налегне скроз у H, у помоћ су прискочили WD40 спреј и гумени чекић и решено је. :)

 

Za prebacivanje iz soft u hard zadnjeg ovjesa postoji u originalnom TDM alatu kljuc za tu namjenu, medjutim rijetko ko dobije originalnu garnituru alata uz motor. ;)  Medjutim kod mene je drugi "problem" sto taj prebacivac kod mene ide iz S u H rukom bez ikakovog otpora. :neznam:

 

tdm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Ево да обавестим између осталих и Лакија који је јуче покушао да помогне о проблему који сам објаснио овде, оно штеловање амортизера из S у H.

 

Пошто није хтео да налегне скроз у H, у помоћ су прискочили WD40 спреј и гумени чекић и решено је. :)

I ja sam imao slican problem i nisam mogao da prebacim u H. Kada sam skinuo masinu i olaksao zadnju viljusku, uzeo rukom onako bzvz da okrenem i bez problema ode na H...

 

 

Obzirom da je masina dole skini ceo amortizer i ocisti ga da i posle lako prebacuje a dobro je i podmazati donju cauru na amortizeru,meni je pocela da skripuce(izludjujuce skripanje,kao taljige),ispere voda sve a posebno ako se keserom pere,skidao sam sa masinom na ramu pa je bilo malo muke zato bolje odradi sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Ево да обавестим између осталих и Лакија који је јуче покушао да помогне о проблему који сам објаснио овде, оно штеловање амортизера из S у H.

 

Пошто није хтео да налегне скроз у H, у помоћ су прискочили WD40 спреј и гумени чекић и решено је. :)

 

Za prebacivanje iz soft u hard zadnjeg ovjesa postoji u originalnom TDM alatu kljuc za tu namjenu, medjutim rijetko ko dobije originalnu garnituru alata uz motor. ;)  Medjutim kod mene je drugi "problem" sto taj prebacivac kod mene ide iz S u H rukom bez ikakovog otpora. :neznam:

 

Ja imam originalan alat sa sve kljucem za podesavanje opruge!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Шта виде?

 

Овај црвени је, рекао бих, од колеге Bocca_bastard

Исто тако бих рекао да је плави Astral-oв

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja