Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 17 sati, Alekre je napisao:

Samo ja izgleda radim nešto ovde :D

 

Vlasnici TDMa su uglavnom pedantni ljudi i čuvaju svoje mašine pa očekujem da se ostali uključe :D

Jbg ja nisam jedan od tih al mnogo volim da vozim. 

 Mislim voleo bih ja da mi motor tako izgleda ali nemam zivaca ja za to. 

 Kuci imam 5 - 6 brusilica i sve otvorene zbog cetkica... pogubljeni delovi, srafovi... odem kupim novu masinu.

  Bojim se ako nesto skinem sa motora bice ista prica a ne mogu da odem i kupim drugi motor 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Trudim se da ne radim više stvari istovremeno. Npr. sad radim plastifikaciju pojedinih delova. Sve delove sortiram i držim ih u ostavi. Kad završim to, onda radim nešto drugo. Doduše sve što radim, radim u celini. Npr. kad sam radio prednje vešanje, bukvalno sam sve izmenjao i proverio. Neko samo zameni semeringe, novo ulje i to je to. Ja sam zamenio sve klizače, osigurače, podloške itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1889 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Trudim se da ne radim više stvari istovremeno. Npr. sad radim plastifikaciju pojedinih delova. Sve delove sortiram i držim ih u ostavi. Kad završim to, onda radim nešto drugo. Doduše sve što radim, radim u celini. Npr. kad sam radio prednje vešanje, bukvalno sam sve izmenjao i proverio. Neko samo zameni semeringe, novo ulje i to je to. Ja sam zamenio sve klizače, osigurače, podloške itd.

I posle,tako održavan motor,svrstavaju u istu cenovnu grupu sa nekim polomotinama.......i uvek kažu,eeeee nerealna cena.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
7 hours ago, goshy said:

Zavidim na normalno smeštenom akomulatoru. Na TDM 850 Akku je tragikomično rešen, ne isplati mi se da rasturam pola motora da bi ga skinuo preko zime...

Pretpostavljam da misliš na smještaj akumulatora na 850 3 VD?

Istina, zakomplicirali su to maksimalno, ali ni kod 4 TX nije puno bolje rješenje :D, koliko god takva pozicija spuštala težište motora.

Na 900 je puno bolje smješten nego na 850, ali prava stvar bi bila tek da nije polegnut.

Ovako automatski otpada opcija "običnog" akumulatora, što se kod zamjene itekako osjeti financijski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 33 minuta, gebee&co je napisao:

I posle,tako održavan motor,svrstavaju u istu cenovnu grupu sa nekim polomotinama.......i uvek kažu,eeeee nerealna cena.

Нажалост али тако је. Од 95% купаца који хоће добар и одржаван мотор са историјим за мале паре, само онај мали део одмах ће препознати и неће цепидлачити око цене…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, gebee&co said:

I posle,tako održavan motor,svrstavaju u istu cenovnu grupu sa nekim polomotinama.......i uvek kažu,eeeee nerealna cena.

Samo propisno održavanje nije jeftino. Remont fabričkog prednjeg ogibljenja sa rukama i delovima iz Yamahe je 250 eur. 

 

Pozadi sam izmenjao sve ležajeve viljuške. Ima šest ležaja čini mi se. Za opremu da ne pišem. Za hyperpro amortizer tek posebna priča. 

 

Imam ja tu još da se zanimam, tipa da stavim ketridže napred, radijalni kočioni cilindar, remap da uradim. O tom po tom samo nek je zdravlja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 5 minuta, Alekre je napisao:

Samo propisno održavanje nije jeftino. Remont fabričkog prednjeg ogibljenja sa rukama i delovima iz Yamahe je 250 eur. 

 

Pozadi sam izmenjao sve ležajeve viljuške. Ima šest ležaja čini mi se. Za opremu da ne pišem. Za hyperpro amortizer tek posebna priča. 

 

Imam ja tu još da se zanimam, tipa da stavim ketridže napred, radijalni kočioni cilindar, remap da uradim. O tom po tom samo nek je zdravlja.

Aлакре, дај бре да идемо да се дрогирамо као сви нормални, ем нам је јефтиније, ем нам је весело. Још кад пресечемо са шљивком ( шљива исправља људе) па нас тера на карате…😂

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8588 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 9 minuta, Alekre je napisao:

Samo propisno održavanje nije jeftino. Remont fabričkog prednjeg ogibljenja sa rukama i delovima iz Yamahe je 250 eur. 

Zamisli sada da to radis svake godine na drugom motoru, plus sto sam za svaki morao i opruge da kupujem zbog svoje tezine...

Vecinom i nece da saslusaju kada prodajem sta sam radio, zacutim odmah i pozelim srecu i uzivanje...

Ja volim da znam i imam sto vise informacija, sa tom pretpostavkom i prema drugima nastupam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tdm 850

Ja evo čitam i neverujem. 

 

Pa jel ima neko mesto gde se okupljate i štafete il svi pojedinačno? 

 

Mene malo mrzi da sam radim, a još grdje je što sam skoro kupio motor pa da ne čačkam sam odmah 😅

 

Kao mladji dok sam učio o kompjuterima spržio sam 2 grafičke 3 peocesora i 1 matičnu ploču. 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 8 minuta, N.F.S. je napisao:

Zamisli sada da to radis svake godine na drugom motoru, plus sto sam za svaki morao i opruge da kupujem zbog svoje tezine...

Vecinom i nece da saslusaju kada prodajem sta sam radio, zacutim odmah i pozelim srecu i uzivanje...

Ja volim da znam i imam sto vise informacija, sa tom pretpostavkom i prema drugima nastupam.

Све нам је свима јасно😀 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajde što košta mnogo da se dovede u neko stanje plus vreme i cimanje da se nabave delovi. Za amortizer sam se nedeljama dopisivao sa švabom. Pa sam maltretirao Gileta da mi kupi, pa da mi pošalje za SRB a ja čekao kombi na autoputu. Ja ne bih to mogao da prolazim ponovo. Sve zato što volim da imam motor skrojen po sebi i spreman naravno. Za remap planiram da odem do Soluna TDMom na remap i dinamometar. Da spalimo rezervoar dok ne napravimo mapu. A pre toga naravno moram da očistim pumpu, dizne, usis i da odradim sinhronizaciju. Naravno tu proveriš i ventile. Nema to cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 21 minuta, Milos_DMM je napisao:

Ja evo čitam i neverujem. 

 

Pa jel ima neko mesto gde se okupljate i štafete il svi pojedinačno? 

 

Mene malo mrzi da sam radim, a još grdje je što sam skoro kupio motor pa da ne čačkam sam odmah 😅

 

Kao mladji dok sam učio o kompjuterima spržio sam 2 grafičke 3 peocesora i 1 matičnu ploču. 🤣

Слободно чачкај, посаветоваћемо те како не треба да радиш😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tdm 850

Pripremam ja polako.

do sada sam nabavio:

- nosace kofera

-centralni kofer

-zmigavce

 

planiram jos crash barove,maglenke

I da zamenim plocice,mali servis,antifriz i kociono ulje.

 

Pa onda lagano da trazim auspuhe i bocne kofere 

 

Upravo shvatam da sam isti kao vi, ne razlikujem se mnogo 😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Nemojte pogresno da me razumete, nije da sam lenj sa radim oko motora nego kad cujem sta sve ljudi rade... 6 lezajeva viljuske... ketridzi... razne stvari za koje nisam znao ni da ima  ni gde stoje... voleo bih sve to da iscackam ali stvarno se nista ne razumem. Meni je zamena plocica bila veliki poduhvat koji je trajao dva dana i mesec dana sam sav ponosan pricao o tome

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd
pre 4 minuta, pronto je napisao:

Kod majstor Bokilića....ima delova za karburatore lopatom da tovariš.

Imas mozda broj telefona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Stigao je vizir i blatobran za montažu. Naravno za blatobran dva nova lepa M6 šrafa i nove žabice. Ove biksne su za klizač lanca, jednu sam izgubio ali ipak nisam mogao da montiram novu jer moram auspuh da skinem. Videću da te šrafove umesto imbusa zamenim sa klasičnim da mogu prići viljuškastim ključem. Kaže tašta letos, što se Aca nervira izgubio šraf nek stavi drugi :D

 

 

20231221-165951.jpg

 

Vizir naravno, plastična podloška obavezno ispod i unakrsno stežem šrafove. Baš malom silom otprilike rukom do kraja pa pola kruga. Šrafovi su fabrički plastični, ovi su alu. Mnogo lepše.


20231221-193639.jpg


20231221-201637.jpg


20231221-201651.jpg

 

Blatobran sam se mislio da ofarbam u sjajno crnu i da izlakiram. Doduše volim da sve bude fabrički. Videću još. Pišite šta mislite.

 


20231221-203217.jpg

 

Njega drže tri žabice i dva šrafa. Umesto fabričkih imam ove sa japanskih auta. Platio sam par stotina dinara kesicu. Neke sam podavao a neke izmenjao kod mene više puta. Inače su fabričke bolje jer se oslobađaju tako što se bocnu po sredini. Ove mora sa strane da se podignu. Tako je malo nezgodno da se oslobi žabica u sredini naspram amortizera. 
20231221-203853.jpg

 

Evo ga, lutka.


20231221-204119.jpg


Čekam da mi Seba popravi nosač centralnog kofera pa onda kačim dalje radove.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 33 minuta, Alekre je napisao:

Blatobran sam se mislio da ofarbam u sjajno crnu i da izlakiram. Doduše volim da sve bude fabrički. Videću još. Pišite šta mislite.

Moje misljenje - mat crna. 

Tako ce biti kompaktan sa gumom, bude li sjajan odudarace, jes' da su ti gume uvek ciste ali ipak... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Drugari, otišla je sijalica za kratko svetlo. Da li mora da se skida leva plastika ili može da se pristupi drugačije?

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja