Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Poslusao sam savet i sad je aku na punjacu. LM, imam onaj pametni SAITO i stalno stoji na "erhalten". Prvo pokazao 100%, prosao "test" i sad je u tom modu. U upustvu kaze da bi trebao da udje u onaj mod za razbijanje kristala ali se to ne desava? Zna li neko nesto o tome

imam taj punjac,,,,,,3 godine vec.........i svake kasne jeseni skinem aku i kuci nakacim na punjac .........kad udje u taj mod treba mu otprilike oko pola dana do ceo dan nekad ovisi o stanju akumulatora i starosti istog ,..da pocne raditi u desulfatizacionom modu.......tako da nemoj brinuti nista ..... :moto3:on to radi pulsno i ti to nemozes ni primetiiti i da hoces .

 

Inace najbolja se pokazala kad si vec pitao sta treba obratiti paznju kod samog motora,itd....bas serija 3vd mislim da je isla do 94g nisam bas siguran ,,,,,,davno bese sam imao TDM-a

 

Trosio jeste ulja ali ne zbog predjene kilometraze ogromne vec samo kad se vozi preko 170km\h natovaren ljudski i NA DUZE STAZE.Znaci recimo put klasican do mora i nazad oko 400g ulja ...dok recimo KG do Makedonije sve naravno autoputom e tada proguta skoro 800 do 900g,.ulja,,,,,naravno 170 do 180 km\h vozen .

 

Poenta je da se potrosnja ulja kod njega povecava samo u slucaju kad su velika opterecenja u obrtajima motora .Jednostavno receno takva je koncepcija motora sto i ne cudi jer.....mnogo je slucajeva kod drugih proizvodjaca i pojedinih njihovih modela da su koncepcijski napravljeni da trose ulje,,,to onda zbunjuje vozace jer fabrika nije dala tu informaciju u servisnoj knjizici ili ti korisnickom uputstvu....

 

Hoce da im ode samo hard guma u glavcini zadnjeg tocka i to ne smatram nekim kvarom ali je cinjenica da im brze odlazi nego kod bilo kojeg drugoga Japanskog proizvodjaca i modela ......mislio sam u pocetku da je zbog tereta na motoru medjutim nije ,.,,sem amortizera zadnjeg sajle za kvacilo i te hard gume ta serija nema nikakvog problema drugoga,,,,,,dok kasnija serija 4 mislim 94g ili bese 96g je imala fabricku muku sa drugom brzinom ...reseno od strane fabrike u sledecem modelu.........pozzzzz :zdravo:

 

Po meni ,jedan od retko dobrih putnih motora koji bi svakom preporucio kao ozbiljniji motor za duza putovanja :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Odlicne info, hvala kolega!

 

Danas sam primetio da je ipak usao u onaj mod tako da je i to ok. Malo zbunilo to sto u uputstvu pise da ulazi u taj mod nakon 60 min... No sad je ok.

 

Cim ozari sunce javljam i prve utiske sa nekog kraceg puta. Sad vec znam da cu pred sezonu menjati gume pa polako i o tome pocinjem da se raspitujem.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Evo ja malo da se pohvalim, sad dok je bio ovaj kijamet i zimoca, ja se malo poigrao sa koferom, pa je mali iz pocetka dobio novu instalaciju od motora do kofera, na koferu poziciju, stop svetlo i nova stvar ili ti kuset svetlo u koferu, da vise ne corisem uvece kad nesto trebam da iskopam iz istog,...:lol:

 

75044_10152014712429652_679424714_n.jpg

 

551336_10152014713159652_1258331036_n.jpg

 

1625700_10152014713604652_614770828_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

bravo za entuzijazam........ :Mina:

 

 

 

 

motor se i sredjuje u kasno jesenje i zimsko doba ....a na prolece se samo po pravilu ubada samo kljuc u kontakt bravu i nista vise..

 

Lepo se navozaj u sledecoj sezoni.... :moto3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Definitivno moram da namestim svetlo u koferu! Veoma korisno :takoje:

 

Kako si ga povezao? ... mislim odakle si uzeo +? Led trakica? Prekidac?

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Nemam slike dok je sve bilo rastavljeno, ali ajd ovako, ufotkacu kuda je provucen kabl i objasnicu sam postupak. Nije komplikovano, ali zahteva malo znanja oko struje i MNOGO vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pa ti rasturi pa pocni ispocetka i onda lepo slikas :zvizduk:

 

Ae ovako, ti rasturi i sastavi, a ja cu da fotkam... ::lol:

 

Najlakse mi je bilo da masu za sve izvucem direktno sa stop svetla jer ionako i pozicija i stop idu sa istog. Za kuset svetlo je stavljen rucni prekidac u kofer, varijanta sa automatskim prekidacem kao u kolima je veoma komplikovana za montazu (mora da se pravi nosac) i pitanje je koliko bi izdrzalo... Struja za kuset svetlo ide direktno sa glavnog snopa kablova gde je usrafljen + kabl od akumulatora (naravno stavljen je mali osigurac od 3A).

 

Diode su u trakicama i kupljene su u mikroprincu, ja sam izabrao najjacu=najskuplju varijantu i zato su me diode kostale skoro kao i sam kofer, cirka 80e. Za stop svetlo diode su lepo nalepljene na beloj pozadini ispod macijih ociju od kofera, Za poziciju sam koristio usmerene diode od 5mm, morao sam u parcetu plastike koje ce da nosi diode da izbusim rupe za iste, spojim vezem i eto pozicije. Sve diode koje sam koristio za poziciju i stop svetlo su crvene boje, bele kad sijaju kroz crvenu plastiku daju roze boju, tako da to nije igralo igru. Kasnije sam te bele iskoristio za kuset svetlo sa slika, i one su kostale papreno jer su bile najjace iz ponude. Inace bez termo bidzira ne preporucijem nikome da zapocinje ista slicno, koristio sam termo budzir od 10, 5 i 3mm. Inace da napomenem, zice koje su koriscene za trakice moraju da budu veoma tanke, najbolje su iz USB kabla.

 

1660711_10152012265539652_840649191_n.jpg

 

1460950_10152018936929652_2082033453_n.jpg

 

1606921_10152018936914652_479086483_n.jpg

 

1544975_10152018937029652_1025735575_n.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Svaka cast na strpljenju! :care: Ja,kad mi treba kuset svetlo, stanem ispod bandere, a nosim i 1 malu dzepnu bateriju. :neznam:

Nago, interesujeme dali je neko ugradjivao kod Sebe centralni stender na ovo nase sokocalo. Ja sam stavio auspuh 2 u 1, izbacen je srednji lonac, pa mi se cini da bi mozda i mogao lepo da se namontira ovaj korisni dodatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj900s Diversion

Iskreno, na 5000km ja nisam imao potrosnju ulja a da je to bilo vidljivo na prozorcetu za proveru ili bilo kako drugacije... Jedino sto sam ga ja vozio penzionerskom brzinom i za te dve lepe sezone na TDMu presao 23000km... Ljudi pricaju da je nekima trosio i do litar ulja na 1000km ali kada ga cepas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: BEOGRAD PETLOVO BRDO
  • Motocikl: TDM 900 BMW F800GS

Momci i devojke, jedno pitanje za vas.

Koliko vam ulja trosi tdm 850, tj. sta se smatra normalnom potrosnjom?

 

Na 5000 km oko 400ml... sve preko toga su karike u minusu... inace mislim da su fabricki podaci za zamenu karika na nekih 45000-55000km.... a to je stavljenjo sa razlogom. Karika je malo manje debljine u odnosu na druge motore.. inace ja sam prekaricio motor na 62000 koliko je pisalo na satu a tada je trosio Litar na 3000. Ako sipam motul 5100 posle 2000km ispari i 2 Litre....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Sipao sam zadnjih 5 godina bardhal do prosle godine kad sam uzeo silikoline , ne vidim neku razliku motor mi do 3000 nema neku bitnu potrosnju u druge 3000 potrosi 1 litar neki put mozda malo vise zavisi kako ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 499 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Sta je onda tvoja preporuka - koje ulje sipati?

 

Znajuci tvoj problem, svako drugo samo ne ono sto si ti sipao! :nanana::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vala bas... Kada sam isao po robu uzeo na zapadu Castrol secajuci se onih dana kad se u japance maltene nista drugo nije ni sipalo. Menjac tvrd kao kamen, jedva cekam da promenim ulje na prolece. Kada sam isao sa Best-om da gledamo TDM-ove za njega, probao par komada - na dva su menjaci bili meki kao puter., za razliku od mog. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: BEOGRAD PETLOVO BRDO
  • Motocikl: TDM 900 BMW F800GS

Sta je onda tvoja preporuka - koje ulje sipati?

 

Za pocetak ovo..... 20w50 http://www.belray.com/bel-ray-exl-mineral-4t-engine-oil

 

 

Ali i ono hoce u letnjim uslovima da ispari kako ja kazem... najbolje je resenje i naj jeftinije zameniti karike. Meni je sad brat poslao iz Beca karike za jednu 850cu.. gore kostaju 38e po cilindru... dihtung glave je malo skuplji... nesto oko 60e... i teraj misko.. Poenta price je to uraditi na vreme dok cilindri ne postanu ovalni.. u koiko se to desi onda je igranka bas skupa.. jer hilznovanje izadje na 200e plus klipovi.. ovako zamenis karike i pun gas jos 50000km..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: BEOGRAD PETLOVO BRDO
  • Motocikl: TDM 900 BMW F800GS

Ma meni ne trosi ulje. Samo bi hteo da mi malo lakse ulazi u brzine. Ovako odvalih stopalo vukuci...

 

Proveri koliko je zategnut pogonski lanac. To hoce da se desava kada je lanac los ili labav.. Jer ako nastavis tako pokrivices joj viljuske za saltanje u menjacu...

 

 

 

 

 

Dali se sme samo "kariciti" bez diranja radilice ili letecih lezajeva?

 

 

Moze.. zasto da ne.. ja sam to uradio dosada na jedno 10ak tdmova.. svi rade bez greske.. poenta price je sanirati.. znaci na vreme to uraditi jer posle povlaci i tu akciju uz hilznovanje i nove klipove..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja