Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Pozdrav ljudi. Treba mi mala pomoc. Posto planiram krajem sezone da sednem na jednu 850 zanima me sledece Koja je REALNA cena motora u stanju da nemoram da diram agregat (a tu racunam i lanac bregaste). Sad gume, kocnice, lanac i lancanici, ulje i filteri, kao i plastike to bi imao vremena da sredim preko zime. jako bitna stvar je da je motor u balansu a to se podrazumeva nadam se. Kad sam pitao za realnu cenu tu mislim na cenu po kojoj se prodaje a ne koje se kace na oglase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Pozdrav ljudi. Treba mi mala pomoc. Posto planiram krajem sezone da sednem na jednu 850 zanima me sledece Koja je REALNA cena motora u stanju da nemoram da diram agregat (a tu racunam i lanac bregaste). Sad gume, kocnice, lanac i lancanici, ulje i filteri, kao i plastike to bi imao vremena da sredim preko zime. jako bitna stvar je da je motor u balansu a to se podrazumeva nadam se. Kad sam pitao za realnu cenu tu mislim na cenu po kojoj se prodaje a ne koje se kace na oglase.

 

Na koje godiste si mislio? 850 imas od 91 do 2002.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Ja sam prodao pre 3 god 94 za 1700e. stanje extra, a 75000 na satu. covek video, rekao ok sto je prava km i izvadio pare.

e sad: pravila nema. Mozes naci krsa za 2000e 97, a i extra 95 za istu lovu. Ne gledaj godiste.

Kod tdm uglavnom su agregati dobri. Ode spaner cesce nego lanac bregaste. Al moze dugo da se vozi i tako. A na cenu ti najvise utice bas to sto bi ti menjao preko zime: lanac, lancanici, estetika, gume,....

Ja bih pre kupio 4tx nego 3vd. Ovaj noviji ima tps i manje trosi. A ako imas love kupi 900. Mnogo bolji motor.

To sve mozes da procitas na predhodnim stranama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Pozdrav ljudi. Treba mi mala pomoc. Posto planiram krajem sezone da sednem na jednu 850 zanima me sledece Koja je REALNA cena motora u stanju da nemoram da diram agregat (a tu racunam i lanac bregaste). Sad gume, kocnice, lanac i lancanici, ulje i filteri, kao i plastike to bi imao vremena da sredim preko zime. jako bitna stvar je da je motor u balansu a to se podrazumeva nadam se. Kad sam pitao za realnu cenu tu mislim na cenu po kojoj se prodaje a ne koje se kace na oglase.

 

 

Evo ti linka ne znam jel bi Milenko (drilling Itd) prodao svov. Extra stanje..... Jos mnogo toga ima novog na njemu.... To su stare slike jos dok je bio kod mene.....

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/86834-yamaha-tdm850/page__p__1393735#entry1393735

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Sada izgleda ovako

 

207474_626748074005196_1910465167_n.jpg

 

+ Givi Maxia sa rasvetom + Joškin gedžet + morski regler = maximalna brzina bez dodatnog vizira 205kmh

 

 

A selotep traka na prednjem levom zigavcu ako nije menjana onda je jos iz davne 2009 i to iz Mostara. Tad je bio fino spusten na zemlju.

Blagi nagib na putu, svo troje sto smo isli smo stali i poceli da se smejemo prvom sto je krenuo da pada tj. nije mogao da ga zadrzi i polako ga spustao na put onda od silnoh smeha i drmanja i nas dvoje smo za njim poceli polako da se spustamo na asfalt a pumpadzija sto je video nije mogao da veruje kad nas video. Tri motora na putu i mi se smejemo ispod njih ko budale. E tad je stradao samo zmigavac.

Inace nebi doslo do toga da na prvom motoru nije bila navigacija koja nas je u toj turi jedno 1000 puta odvela u pogresnom smeru. Sreca pa sam uvek verovao znakovima na putu inace ko zna gde bi nas lepa djevuska odvela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi imam jedno pitanje cisto nije mi jasno vidim da su u oglasima uglavnom tdm 91-96 uglavnom uvezeni sa 29kw 39ks da je smanjena snaga u Svajcarskoj pa me interesuje jel oni stvarno raspolazu sa toliko nage? i da li se ta blokada ovde skida ili se vozi tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ljudi imam jedno pitanje cisto nije mi jasno vidim da su u oglasima uglavnom tdm 91-96 uglavnom uvezeni sa 29kw 39ks da je smanjena snaga u Svajcarskoj pa me interesuje jel oni stvarno raspolazu sa toliko nage? i da li se ta blokada ovde skida ili se vozi tako?

 

Zimus sam i ja kupio u Švajcarskoj takav motor (godina proizv. 1996. dakle 4TX) sa snagom redukovanom na 25 kW. Redukcija snage je bila urađena tako, što je iznad šibera karburatora bio umetnut graničnik hoda, na spoju karburatora i glave su bile čelične blende sa znatno smanjenim otvorima, a takva blenda je bila i na spoju glave i izduvnih grana. Sve to se lako uklanja i motor dobiva punu snagu od 60 kW. Na nekim CH motorima su već tamošnji vlasnici (po njihovim propisima ilegalno) uklonili ove redukcije i voze punom snagom. Smanjenje snage kod njih se radi iz dva razloga. Prvi je da se mlađima od 21 g. ograničava snaga motora koju mogu voziti, a drugi je oporezivanje, odn. troškovi registracije. Da li je neki motor redukovan ili ne, možeš ustanoviti i probnom vožnjom. Naime motor sa 25 kW ne može brže od 140 km/h, dok "otvorena" mašina može preko 200 km/h.

Kod nas cena registracije nema veze sa snagom.

Nadam se da sam ti pomogao. Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Čačak, Srbija
  • Motocikl: Fz6s

Treba mi pomoc , dal neko ima na prodaju , slajdere (crash pads ) za TDM '93 , ili zna gde nabaviti po korektnoj ceni. hvala unapred KOLEGAMA :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha XJ650 '81., Yamaha TDM850 '99.

Pozdrav!

Trebala bi mi mala pomoc. Imam TDM 850 '99. Imali smo malu nesrecu pre neki dan, tako da je motor u neispravnom stanju. Trenutak nepaznje, naglo kocenje kola ispred mene i eto nas tu gde jesmo. Zeni i meni nije nista, motor je srecno doputovao kuci kao i mi, ali bi mi sad trebali neki delovi pa ako znate gde bih mogao da ih nabavim pomagajte. Nabio sam se tako da su mi se od udarca stapovi iskrivili, guma se nabila na ivicu felne i pocepala(mada sadmoj felni nije nista), prednji blatobran se raspao i tocak je nabio lule auspuha. Kako je motor pao na levu stranu napukla je dekla i iscurelo je ulje. To je otprilike to, sto znaci da ako znate kako bih mogao te neke stvari da nadjem kod nas a ne da dovlacim preko e-baya bio bi jaaaako zahvalan. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja