Jump to content

Moto Zajednica

KING-ov ljubimac MZ 250

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

King, ja bih ovu temu napokon sredio, ti si se malo uhodao pa možeš da se prilagodiš našem uobičajenom radu.

 

U ovoj temi ostavio bih ISKLJUČIVO fotografije tvog motora, da se tu nalaze detalji kako je motor tretiran i kako izgleda.

 

Dileme, saveti, mišljenja, analize... svaka u svoju temu da se ne bi desilo kao sa ovim odmašćivačem.

 

Razmisli i proberi fotografije sa pratećim tekstom pa ostalo da pobrišemo. Da budem iskren, ne bih da mi celina trpi zbog jedne teme, moglo je na kratke staze ali sada kada je faza kupovine motora i međusobnog upoznavanja sa članovima gotova treba sve da se vrati na svoje mesto.

 

Tema je o jednom motoru a ne vlasniku, vlasnici sabijaju redove u svim postojećim temama a nijedan vlasnik nema svoju temu. Ovde smo da bi se okupili a ne da svako sa svakim razgovara preko ''svoje'' teme, ko hoće da priča samnom neka se javi u ''moju temu'' pa se prave klanovi i sl.

 

To je koncept, sve i svi zajedno.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma ne ja bre, TI.

 

Nije o glavu, polako, osmisli stranu svog motora, picni je, sredi je kao i motor pa ćemo lako za brisanje, to bar može uvek...

 

Napravi spisak: ovo treba, ovo ne, ovo ostavljam, ovo je višak...

 

Tema tvog motora je tvoja stvar, ja je samo uklapam u celinu i tehnički ''gumiciram'' šta hoćeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

svaki dan kad pogledam kaj ima novo

 

  E Zmaju, Zmaju,  Pise ti u avataru da si iz Arilja.  Ne bih bas rekao da se ovako govori u Arilju ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ovo je postala naj popularnija tema svaki dan kad pogledam kaj ima novo vi idalje gurate mz-a...  ;D ;D ;)

 

Nažalost ili na sreću guram samo ja. Što se teme tiče treba sve ravnomerno da se razvijaju, struja u struju, menahika u mehaniku a teme o motorima kao galerije.

 

Da je sreće i para, od svega ovde napisanog mogla bi knjiga da se napravi sa preglednim sadržajem i jasnim poglavljima. Ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

svaki dan kad pogledam kaj ima novo

 

  E Zmaju, Zmaju,  Pise ti u avataru da si iz Arilja.  Ne bih bas rekao da se ovako govori u Arilju ???

xaxaxa pa meni ponekad zaglavi slovo/....  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

svaki dan kad pogledam kaj ima novo

 

  E Zmaju, Zmaju,  Pise ti u avataru da si iz Arilja.  Ne bih bas rekao da se ovako govori u Arilju ???

xaxaxa pa meni ponekad zaglavi slovo/....  ;) ;) ;)

 

Offfff, zasta sve ne sluzi Kingova tema??

Ajd i ja da ofujem: Ariljac znas li momka po nadimku Munja, imao plavog ETZ250??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

svaki dan kad pogledam kaj ima novo

 

  E Zmaju, Zmaju,  Pise ti u avataru da si iz Arilja.  Ne bih bas rekao da se ovako govori u Arilju ???

xaxaxa pa meni ponekad zaglavi slovo/....  ;) ;) ;)

 

Offfff, zasta sve ne sluzi Kingova tema??

Ajd i ja da ofujem: Ariljac znas li momka po nadimku Munja, imao plavog ETZ250??

znam ga ali taj mz vise nije plav sada je zelene boje i ima 2 diska napred, prodao ga je pre par godina,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

@ Vujo nemoj da si tako strog :-) ipak ovakve teme vise govore o samim autorima teme nego o ljubimcima..Kad bi sve bilo strogo samo o motorima bilo bi dosadno zar ne? Mi smo njihovi vlasnici, oni nama sluze a ovde smo da se druzimo, salimo ponesto korisno naucimo i pre svega jednog dana jasemo zajedno drumovima u naravno cik-cak formaciji -) A tek u pauzama, da ne kazem kafanama se  bolje upoznajemo..dotad smo svi virtualni i postovi govore o nama..Hvala BJB‑u sto nam to omogucava uprkos ponekim zlim jezikom,teskocama i uvek teskoj finansiskoj situaciji..Mozda pokrenuti dobrovoljnu donaciju? Ipak smo okacili tonu slika i hocemo jos..putopisa druzenja,but&guzova i teragiga-segamega...

A jeli King jesi li sam nadenuo nick il te tako zovu iz milja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma nisam ja strog, samo sprovodim dogovore koje napravimo svi zajedno kada se vidimo...

 

Podforum se razvija u ''enciklopedijskom smislu'', u svakoj temi je samo ono za šta je otvorena, Caffe je za sve i svašta mada je sve i svašta svuda  ::)

To sve radi novih članova jer ljudi obično dođi i imaju neki problem. Za taj problem ponudiš im određeno rešenje a kada to ''hitno'' rešimo onda odemo u Caffe na po koju...

 

Ne mora ovo da se čisti, meni lakše, ali 'ajd sad nađi motor, nađi kakav je, šta je rađeno na njemu...

 

Bilo je na Forumu ružnih iskustava, stvori svako ''svoju''temu, ogradi se u granice opasane zidovima, pa jedni drugima puštaju razne slike, provociraju se...

 

U Caffe svašta ide a pravo da ti kažem i meni je najbolje kad nema nekih pravila...

 

Može i od ove teme svašta da ispadne, poštujem samo ranije dogovore ali ako napravimo nov onda uredu, biće kako se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

@ Vlajko:

A jeli King jesi li sam nadenuo nick il te tako zovu iz milja?

 

Vlajko,sokole,to mi je prvi "username" kad sam kupio računar,dok je internet još fercerao preko externih modema.Inače to je skraćenica od   K(ekini)I(vica)N(ikola)G(ordana),odnosno od članova moje porodice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Dugooooo nije bilo nikakvih vesti u ovoj temi.Sad reših da javim neke novosti.Nisu velike za svet(MZ)  ali za mene su poprilične.

1. Uspeo sam da sredim sedište.Nisam se usudio da ga sam radim kompletno,već sam ja uradio obradu metala i zaštitu od korozije istoga.

Zatim sam pogledao cene i kvalitet "originalnih" navlaka za sedište na buvljaku i to mi se nikako nije svidelo.Potražio sam pomoć na forumu i dobio telefone raznih majstora za tapaciranje.Mnogo telefoniranja i mnogo odgovora.

Meni se najviše svideo razgovor s majstor Bobanom iz Zemuna.Ostalo je samo bilo pitanje KAD možemo da se uskladimo.I napokon su sve kockice složile,rezultat je vidljiv na slikama ispod.

post-6761-12879063441298_thumb.jpg

post-6761-12879063441858_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Lepo odradjeno...

Pretpostavljam da je ovo eko koza (skaj), samo koje je debljine?

I ako nije tajna, koliko je "tesko" ($) sediste  ;D ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

PICASOO,mislim da ne bi trebalo da bude tajni u ovom (MZ) svetu,ovako to izgleda: Popravka i dodavanje sunđera na mestima gde je to bilo potrebno + materijal + rad=3000 dinara.

Negde je verovatno i jeftinije,ali u Bg nikako.Samo "original"navlaka (materijal ovde košta pko 1500 din.Moj rad se ne bi računao ali ja stvarno ne znam da sašijem ovakvo sedište.Z aTomosa sam sam napravio ali no je bilo jednostavno i bez šivenja.Ovo je malo ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sledeća sa spiska je bilo dovršiti legendarnu polugu prednje kočnice.

Naime ona je bila slomljena od naše strane,pa šrafovi na "novoj" zapekli,sve je to promenjeno,ubačeni imbusi a zatim je i crevo hidraulike  promenjeno.Kupljen je i šraf novi za ispuštanje vazduha iz sistema,ali on zamenu čeka kad bude malo toplije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Treća stvar na spisku bilo je uraditi nešto na svojoj zaštiti.

Ruku ne mogu da stavim u oklop da je zaštitim,ali na glavu bi mogao,osim šlemčeta, da stavim nešto malo bolje.

Odluka je pala i dogovoreno je da Deda Mraz meni ispod jelke stavi KACIGU.Jedino je bio problem (osim finansija) naći kacigu za mene.Ispostavilo se da to baš i nije malecki problem.Probao sam svakakve modele,osim Aari,ali nema za glavata Rajka kapa.Ima veličina,ali udara na bradi.HJC se za moju glavu pokazala IDEALNA.U jednoj Beogradskoj radnji je bilo Novogodišnje sniženje i odosmo da vidimo.Ima veličina,dobro stoji,nigde ne "udara" ni ne žulja,odlično.Samo da izaberemo design,Stativa,ima samo crna.No,nemam niš' protiv.DAdoh pare (ustvari dade pare moja sqwo) i sa osmehom na licu izađoh u 'lano veče Beogradsko.Da napomenem prethodno smo čitali komentare vlasnika i svi su je ocenili sa +,sa dodatkom da ne znaju kao će se ponašati kad napolju bude -C.

Mene taj deo priče ne tangira i onda je stvarno ovo bilio pravo : HJC model ZF-9.

Crnu boju će sredimo nekako

post-6761-12879063442638_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sediste ovako lepo iygleda. Ajd ti njega stavi na motor, pa slikaj da vidimo kako se uklapa u celinu . Sto se cena tice, kolko sam upoznat, cena originalne navlake je oko 1000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sledeće je bilo :Kako "ubiti" crnu boju malkice?I kako ne prekršiti novi zakon i ne farbati kacigu?Ideja je bila : Fluorescentna nalepnica crvene boje za kacigu,koja će se zalepiti na poleđinu kacige.

Sad ću ja  za čas posla.Znamo za postojanje Katera,pa će to lako.Cvrc,lako je napraviti nalepnicu,ali niko nema (osim dečka iz Kovina) fluopapir.Bio na par mesta,sa gomilom ljudi razgovarao - NIŠTA.Na kraju nađem firmu na Banjici koja može da mi izađe u susret da mi odradi sve kako ja želim,alikatalog nemaju."Vi nađite motiv i mi ćrmo odraditi",beše odgovor.Šta ću.opet za Internet,ronzaj,traži i ostalo.Nađoh nešto,nije baš kako kako sam ja zamislio.ali...Postoji i Corel,i tako ja pripremih nalepnicu.

post-6761-12879063443341_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

  Sediste ovako lepo iygleda. Ajd ti njega stavi na motor, pa slikaj da vidimo kako se uklapa u celinu . Sto se cena tice, kolko sam upoznat, cena originalne navlake je oko 1000 din.

Lale,u pravu si za cenu.Sad sam video grešku u pisanju.Sorry.Na motor će da čučne pri kraju sitnih radova.Moram prvo da ubacim prekidač za stop svetlo preko poluge zadnje kočnice.MZ mi je dao ideju,samo treba da je realizujem  kad se vreme malo poboljša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja