Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Free Vs. MZ ETZ ?cc

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Treba mi pomoc, naime, sprema se nesto za sledecu sezonu. Cale se ponudio da mi kupi Piaggio Free, ali ja bih hteo neki MZ ETZ od 150 kuba. Skuter sam vozio samo dva puta u zivotu (sramota me ali nisam imao prilike). Nesto mi govori da je bolje da uzmem Free pa da se ucim nekim osnovnim stvarima pa da kasnije predjem na MZ. Hteo bih bas njega iz razloga jer volim tu klasu. Kasnije bih sigurno jurio Kawasaki ER-5 ili Suzuki Bandit pa mislim da bi MZ bio idealan kao neki prvi stepen ka njima, ali pre njega mozda ipak Free da se naucim osnovama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se MZ-a tice, ovde u " motorima " imas podforum " MZ svet " gde mozes sve da procitas o MZ-u.  Cak se trenutno i prodaje jedan ETZ od 150 ccm. Pogledaj .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

preskoci skuter i ODMAH polazi za A kategoriju dok ne bude kasno

 

Free je dobar samo za kurirske sluzbe i dostavno vozilo ali kad malo bolje razmislis dobar je zato sto je ekstremno jeftin a dosta kvalitetniji od gomile kineza

 

nije free stabilan niti mozes nekoga voziti na njemu(po zakonu) tako da batali :)

 

p.s. uske gume, pada se sa njega kao sa kruske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Bio sam do auto skole. Cena: 6,000 obuka, izlazak na polaganje je 2,000 + lekarski... Imaju njihov Piaggio Liberty 125  :-*

 

Ne mogu drugacije osim da pustim caleta da mi kupi Free, a dok njega vozim da talozim pare za MZ + oprema i polaganje na njemu. Bolje Free nego pesaka :D Ne mogu drugacije, moji se rukama i nogama bore da ne sednem na motor pa sve to mora da se zaradi nekako  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma sta god da te zapadne bice super, ka Mz konkretno ne znam ali Free ti je super kao prevozno sredstvo, bar je moj bio. Jeste da su mu uske gume ali je zato tocak 14`` i nije bas tako nestabilan, tj. jedan je od stabilnijih skutera, nemam pojma sta si mu ti radio ali ja nisam ni jednom pao sa njega a nisam ga bas mazio, i hteo je da povuce(preko 80 na ravnom). Delovi su extra jeftini a i kvalitetni, ni jedan kinez ne moze da mu prismrdi osim po potrosnji(hoce nekad da predje 3,5L mada sam ga ja uvek vozio pod punim gasom ili sam kocio), jedino bi valjalo da stavis Miselin gume umesto onog Pirelija sto je obicno na njemu, bolje drzi na asfaltu, jedino sto se brze trosi. Sad mi dodje zao sto sam ga prodao ali sta ces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

najbolje batali taj skuter, bolje ti jeda uzmes eMZejca ako posle njega planiras da uzmes veci motor jer MZ ima menjac a treba da naucis da saltas brzine i da radis s kvacilom...zato ti je MZ bolja opcija a i jeftinija verovatno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kovacica

Bolje kupi MZ. Bio sam i ja u slicnoj situaciji pocetkom godine, moji su hteli da kupim samo skuter, ali sam uspeo nekako da ih nagovorim i kupio sam Princa, i uopste se ne kajem zbog toga, bolji je od vecine skutera te klase a i lepsi je :). I kao sto je pomenuo Biker-Boy, ako planiras kasnije da kupis veci motor bice ti lakse ako budes ucio na MZ nego na skuteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja