Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro 250 kubika

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

zavisi za sta ti treba, da li 2t ili 4t, da li "hard" ili "soft" enduro... moj je isto 250cc enduro, ali nije bas za neko izivljavanje i nije za skokove... imas jos KLX u toj klasi 250-300...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

vise hard enduro 4T ali neki stariji.......postavio sam ovu temu da vdidim da nekako suzim izbor koji ce mi biti sledeci motor  :) DR 350 je skup,TT350 neznam koja je cena al nema nigde da se nadje......Gledam neki koji moze da se kupi za 1000 do 1500 evrica.......opet kazem neki stariji tipa 1989,1990,1991 na nadalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Defintivno Yamaha WR 250 X. Jeste da je supermoto ali velika mi je razlika izmedju enduro i supermoto kad je u pitanju nesto sto je .... Ali je skup sacuvaj boze... Ako se ne varam ima oko 35 konja i to je 4T... Svakako pravi izbor u 250cc klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Defintivno Yamaha WR 250 X. Jeste da je supermoto ali velika mi je razlika izmedju enduro i supermoto kad je u pitanju nesto sto je .... Ali je skup sacuvaj boze... Ako se ne varam ima oko 35 konja i to je 4T... Svakako pravi izbor u 250cc klasi.

[/q

uote]

 

 

Slazem se sa gore navedenim, ali je u pitanju cifra od 1000 - 1500 evrova, kolko sam ja razumeo. XL 250, XT 350, TT 350 ces jako tesko naci na nasem trzistu . Od Kavasakija u toj kubikazi bezi ko djavo od krsta - redak je ocuvan primerak i u svetu a kamoli kod nas. Fokusiraj se na XT600, XL600, XR600,TT600. A ako ti je briga za registraciju ( sto je u sustini velika stavka) probaj da nadjes XR 400 mada su retki, ili starije god XL i XT ima ih u varjantama do 500 ccm ( znaci od 1985 - 1991 ) Najveci izbor dobrih primeraka na nasem trzistu imas XT600 , ali gledaj da bude model 3AJ. U krajnem slucaju ako si navalio bas na manju kubikazu imas par Cagiva 350 na moto-berzi Dobar motor, ali italijan i ako je lose odrzavan moze da bude tezak krs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

500 i 600 kubika nikako....

Prvo registracija,Drugo ja imam 70 kila ko ce da digne tu grdosiju kad padne ili nedaj boze treba da je guram znaci tezina i Trece moji mi ne bi dali,posebno kad je cele za sebe mislio da uzme 600 kubika.....

Znaci neka laka al dobra 250-tica ili 350-tica 4T.....tako nesto.......video sam da su retki al ponekad izleti neki....

Video sam onu Cagivu ona je 1500 evra......sve je to lepo al dajte ja prvo da vidim koji mi je motor najbolje da uzmem pa posle da gledam ponude  :)

lako cemo za kupovinu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ali tad kad se pojavi neki nemora da znaci da je dobar. A vi koji navalite onda ni negledate kako treba, samo da ga ne propustite. Potrazi temu Ras iz Soko Banje, i on je tako 125, 125, 125... 4t pa kupio jedini na nasem trzistu pa... ( procitaj, sve ce ti biti jasno ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

I ja sam se tako opekao al ne vise....sad gledam da uzmem neki motor ali 100 posto ispravan da ne moram da radim na njemu ili tako nesto.....znaci sipas i vozis....

Jel ima neko na forumu da vozi 250 350 kubika pa da me malo blize uputi u taj sve??

video sam da su retki ovakvi motori,ali bicu uporan pa cemo videti sta ce biti....ali sigurno je da necu uzeti prvi koji mi naleti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ja sam pre vozio XT 350 dve sezone. Bila je 1992 god. i jako me je dobro sluzila. Vazdusnjak, ali nikad nije pokazala znake pregrevanja ( iako sam joj svasta radio - i lagano penjanje po brdima i u mestu radila po 10 - 15 min)  Samo joj je bilo bitno kvalitetno ulje - ne skupo, ali original i odgovarajuce gradacije i menjanje na 3000km max. Prijalo joj je da kad se upali hladan da odradi u mestu 4,5 min. pa prvih 2,3 km samo do pola gasa, nezno, a  onda joj radi sta god pozelis. Potrosnja 3 - 4,5 lit. Lako i jeftino odrzavanje, odlicne kocnice iako je nazad bio dobos. 27 ks ali jako dobar obrtni momenat pri niskim ob. Oko 140 kg. Kostala me 1700 a nakon dve godine ode za 1800 evra i to bas zato sto je redak a poznavaoci ga visoko kotiraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Ili se strpi malo dok ne skupis jos 500-1000e, pa kupis Dr250/350, XR250/400, XLR250/300/400, a ne da zavrsis sa krsem starim 20 godina u koji ulazes gomilu para, a ne vozis ga jer uvek nesto ne radi... Ako pocnes da skupljas pare sad, taman ces ih imati dok nadjes motor, jer to nije ni malo naivan ili lak poduhvat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

lako je tebi Mladene da kazes ti vozis dr 350  ;D salim se.....

Svakako je tvoja prica tacna,ja vec razmisljam da uzmem nesto ozbiljnije ali ne i matorije pa da moram da svaki dan lezim ispod motora i da mi vise stoji nego sto ga vozim......lepo da se vozim ko covek a da u garazi imam da raduckam i cackam nesto.....video sam temu gde se predlaze da sa 125 kubika predjes na 600..to jednostavno nije za mene iako je isplativija stavka.....

trenutno imam da prodam svoje magarence,dodam jos neku svoju kintu i uzmem nesto.....nadam se dobro  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

600ccm motor mozes da nadjes jeftinije od neke manje kubikaze npr. 350-400 i u boljem stanju. Manje kubikaze dosta manje trose, registracija je jeftinija i zato su na ceni. A do 100km/h idu kao 600ccm i dosta su agresivniji. Naravno, ovde ne govorim o EXC-ovima i slicnim trkackim i super moto azdajama  ::)

 

Veliki enduro motori mogu da se provuku preko normalnog terena, ali po tezem terenu su neupotrebljivi. Mozes ti na 600-tku da stavis kramponke i da ga vozis po terencini, ali vrlo uskoro nece biti vise u "tako dobrom stanju", jer ce ti svaki cas ispadati, a kramponi ce nestati vrlo brzo po asfaltu, na tako teskom motoru  :o , Zato ih skoro niko nije vozio na taj nacin i zato su i ocuvani i ima ih koliko hoces.

 

Sa druge strane, malo ko ce kupiti DR350, XR400 ili neki KLX da bi sa njim putovao...

 

Problem je naci ocuvan manji motor, po mogucstvu neki koji nije vozen off road, mada je i to relativna stvar. Neko ne odrzava dobro svoj asfaltni motor, puca po skupovima, pa produva relativno brzo, a sa druge strane postoji gomila primera ljudi koji dobro odrzavaju i muski voze, pa motor traje 20 godina. 

 

BTW, ja sam svoj DR platio 2K evrica...registrovan...1996...

 

Kad bi najurio neki dobar DR250, XR250, hmmm, bog da te vidi... Nije to tako tesko, samo postani psiho po pitanju svog buduceg bajka, skupljaj pare kao manijak, razmisljaj o tome non-stop i do proleca ces da zujis na svom novom motoru  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ali tad kad se pojavi neki nemora da znaci da je dobar. A vi koji navalite onda ni negledate kako treba, samo da ga ne propustite. Potrazi temu Ras iz Soko Banje, i on je tako 125, 125, 125... 4t pa kupio jedini na nasem trzistu pa... ( procitaj, sve ce ti biti jasno ) 

 

Ti si mi prvi savetovao da ne čekam ništa , da motor ne ode ! To je bilo za onu xlr 125 iz Kragujevca ... pa sam poslao zeta da je pogleda i nisam je uzeo ...u ostalom, pročitaće čovek ...

 

A za ovu xl125 što sam uzeo iz Jagodine se u opšte ne kajem ... uzeo sam tačno ono što sam i hteo ... i tačno sam znao šta uzimam ! Nije mi čovek džabe spustio cenu ... tačno koliko će mi trebati da je sredim ...

 

@ biške  I ja imam iste argumente kao i ti u korist manje kubikaže (registracija i što sam lagan) i još jedan pride, nemam  vremena za duže relacije...

 

Moje skromno mišljenje je da bi ti najviše odgovarala xr 250 , meni će ona verovatno biti sledeći motor ,pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

PA to je ta prica.......zanimljiviji su mi 250 ili 350 kubika nego 600kubika koje nemogu da savladam....

Koja je razlika izmedju DR 250 i 350 ili XR?

Taj motor koji traje 20 godina je moja yamaha,zar ne mladene  ;D

Vidjeo sam XT 350 na oglasima ali za 2100 evra.......jbg to je ipak malo mnogo.....

Ali mi se isto tako svideo DR 350 1998 kupljen kod nas za 2400.....al opet kazem mnogoo para.....

A jel mi se isplati da nadjem nekog od preko(u dobrom stanju)pa preteram ovde i odradim sve ostalo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

PA to je ta prica.......zanimljiviji su mi 250 ili 350 kubika nego 600kubika koje nemogu da savladam....

Koja je razlika izmedju DR 250 i 350 ili XR?

Taj motor koji traje 20 godina je moja yamaha,zar ne mladene  ;D

Vidjeo sam XT 350 na oglasima ali za 2100 evra.......jbg to je ipak malo mnogo.....

Ali mi se isto tako svideo DR 350 1998 kupljen kod nas za 2400.....al opet kazem mnogoo para.....

A jel mi se isplati da nadjem nekog od preko(u dobrom stanju)pa preteram ovde i odradim sve ostalo??

 

Razlika izmedju 250 i 350 je samo u konjazi, 350 ima 23KS, a 250 ima 17ks, tezina im je ista. A XR je sruga prica, tu sve zavisi od godista, modela i kubikaze, ali to je to slicno. Kucaj u Google: dr350 vs xr 400, pa kombinuj modele i kubikaze sam...

 

A sto se tog DR-a iz '98> to sigurno nije konacna cena i ako bi ga lik spustio na 2200, to je to, isplati se kupiti ga apsolutno. Naravno za te pare mozes da kupis odlicnu 600-tku, ali nije to za dzabe tako...  Ionako ces tu razliku u novcu vratiti posle godinu dana voznje samo od ustede benzina...

 

Za uvoz motora pretrazi forum, ima ljudi koji su se cimali s tim, pa odluci sam. Do sada sam vise motora hteo da kupim na taj nacin, ali nisam nasao nikoga ko to radi ozbiljno. Nigde ne mozes da narucis motor kakav hoces i da ti on stigne po manje-vise normalnoj ceni. Jedino sto mozes je da imas pare cvrsto u ruci i mesecima pratis oglase dok ne naleti neki dobar uvozni bajk, pa da ga pazaris na brzaka dok ne ode... Prati BJB oglasnik i forum, i moto berzu... Ako se ipak odlucis za 600-tku, savetujem ti Gojka sa foruma. Vise desetina nas je preko njega kupovalo motore i svi su bili ludilo, a Gojko je postenjacina na kvadrat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

ne,ne ne samo 250 ili 350 kubika.....da znas i da samo te oglase i gledam,neznam zasto to mi je postala navika.....

Sto se ti sad nevozis????lep je dan,1 sat prosao,pravo vreme..... :)

Sta XR je druga prica u odnosu na dr??

 

Hoplite..a kod gore navedenog XR??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Ban.Novo Selo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Video sam ovaj drugi italijanski sajt.....iam bas velika ponuda.....Honda je skupa do jaja,Suzuki DR 350 ima da se nadje korektan oko 1000 eur koliko sam ja mogao da prevedem  :) ali mi je privuklo paznju YAmaha TT 350....ima ih i nisu skupe....

Sta mislite,ako im je cena do 1000 evrica,jel su krs kojeg zabari hoce da se ratosiljaju ili mozda dobar motor???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Lepi motori nema sta, ali da li postoji neki covek od poverenja koji uvozi motore npr. iz Italije? Dzaba nama da fantaziramo kad ne mozes da dodjes do tog motora. Sad sam racunao: ako kupim npr. XR250 za 2000e, meni treba jos 200 da dodjem do tamo, jos 100 za zivot ovo-ono, jos 100 minimum za papire, jos oko 300 za carinu i porez, jos 100 za registraciju i to ispadne 2800e  :o , a da vec imam shengen u pasosu...

 

...to nije normalno...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Ban.Novo Selo

Moze da bude i jedno i drugo moras da obratis paznju i ti i onaj koji ti dovozi. I trebalo bi da nadjes neke koji se nalaze na severu Italije posto tamo dole ti je skup uvoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja