Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Treba mi dual sport guma, jer se vozim dosta i po asfaltu, a i treba doci do lepih terena. Ako stavim 130 umesto 140, a fabrika je propisala 140, sta se desava, nisam razumeo zasto treba izbegavati asfalt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Treba mi dual sport guma, jer se vozim dosta i po asfaltu, a i treba doci do lepih terena. Ako stavim 130 umesto 140, a fabrika je propisala 140, sta se desava, nisam razumeo zasto treba izbegavati asfalt?

 

Ja na mom KTM imam dual-sport Heidenau K60Scout 140/80-18 jer i ja dosta vozim po asfaltu da bih došao do lepih terena.

 

Treba izbegavati asfalt ako staviš Desert ili neku drugu MX gumu koja je dobra samo na terenu ali nije za vožnju po asfaltu, kratko traje i kliže se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Za klizanje sam shvatio, pogotovu sto je Desert vrlo tvrda guma pravljena za kamenite pustinjske terene (to sam u medjuvremenu saznao). Ali nisam shvatio zasto ako stavim 130 umesto propisanih 140, treba da izbegavam asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

pogresno si razumeo,sa t63 ,Heidenau ili nekom trecom dual sport gumom 130 ili 140 ne moras da izbegavas asfalt,sa mx gumom izbegavaj 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Da ne davim vise, znaci ako stavim 130 umesto 140, nema nikakvih promena u voznji po asfaltu, ili bilo kom drugom terenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Stavljam T63 ;)

Kada nakon 200-300 kilometara motor pocne brujati nemoj mijenjati lezajeve kotaca. Nece pomoci, to zuje T63! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Stavljam T63 ;)

 

Nemoj da te iznenadi kada na uzduznim neravninama na putu ili sinama motor krene da seta levo-desno kao da si probusio gumu ili zaboravio da stegnes tocak. To je normalna pojava za T63 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Molio bih vas za info, ako je ko od vas vlasnik ili je vozio KTM 990 Smr... kakav je za putovanje, jesu li vibracije jake, potrosnja...

 

 

 

Kod nas se u Podgorici prodaje za 5.500 e 2008 godiste , mislim da to nije puno para za ovaj motor.?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

@Desmo

 

Iz mog slabašnog shvatanja upotrebne vrednosti SM ovaj drum gde se gore voze nema blage veze sa SM samo iz jednog razloga jer je prebrz i bezličan za jednocilindričan motor sa 65 KS, 140kg. Motor zapravo nije mogao da pokaže svoje dobre osobine bez obzira na vozača.

To što on može da se tuda kreće to je jedno a to što se SM vozi po mnogo sporijem putu sa mnogo više krivina, promena pravaca, naglih usporenja i ubrzanja to je drugo.

Utisak vožnje SM na ovom putu je iz moje perspektive isto kao da sam se provozao na Vespa PX200, znači skoro ništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

Drugari da nema neko kurblu viska za ktm 400 `94, ali ista je i od 600, 620, 640, 660..... sa leve strane motora... moja od mnogo upotrebe malo rasklimana mada radi jos uvek ali nije zgoreg da se zameni.... hvala unapred na odg....1zdravo.gif

kurbla je ona sa klikom, a ne povratna sa oprugom... ili ako neko zna gde moze nova da se kupi bicu zahvalan na informaciji.... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja