Jump to content

Moto Zajednica

motociklista poginuo na gazeli (27.07.2009)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja se bavim padobranstvom iako znam da postoji sansa da poginem svaki put kad iskocim ja I dalje skacem!

Moj zivot - moj izbor

Pustite ostale da naprave njihov

 

Pa ima tu još onih koji su skakali padobranom... i ja sam padobranac. Leteo sam glajderom, skakao bandži.... ma svašta sam probao. Obožavam te adrenalinske stvari. Međutim! Ako skočiš, pa ti se rezerva upetlja u glavni i ti omastiš o beton, ti jesi napravio svoj izbor. Ali NISI NIKOGA VIŠE UGROZIO! O tome se radi.

Ako neko vidi svoj adrenalinski momenat u brzoj vožnji, nema tu ništa loše. Pravac neka pista koja je sagrađena za te namene, pa juri brate do mile volje... Svako ko je došao da vozi trke na pisti je svestan rizika u koji samovoljno ulazi. TAMO je mesto za, nazovimo je,  neprimerenu vožnju motora. NE na ulici u saobraćaju...

Nadam se da si shvatio šta sam želeo da kažem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

tjah, meni, eto, vizir na kacigi pomogne da pri iole vecoj brzini bolje procenim udaljenosti i uslove puta i nekako uspem da nabodem poprilicno pravilno te krivine...ne znam, sad kad citam pojedince, zakljucujem da sam ja nesto ispao iz stosa za ovih par decenija na dva tocka jer ocigledno ne kapiram sta su to pravi izbori. Zakon kaze da nisi dovoljno zreo sa 17 godina, ali citam da zakon morabiti da gresi jer sa 17 valjda umes da citas novine ili gledas vesti. U ovom istom slucaju ne vidim da je i par godina vise pokazalo zrelost, ali devojcica je kriva svakako. njoj je, valjda, sudbina da pogine od kasikare ili od suludog R-dzije, svejedno, po defaultu je kriva, ali taj sto je mogao da je ubije, ne. Taj je napravio izbor....

 

Dobro kod ovih foruma je sto uvek mozes da procitas i kasnije sta si to jednom napisao.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2835 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Dokle god bude bitnije koliko ima konja ,a ne kakve ima kočnice ginuće se bez obzira na godine kako vozača tako u i suvozača.

Žao mi momka još više devojke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da je ON kriv a ne ona

ja samo kazem ko je nju terao da seda sa njim ako je znala kako vozi ili jos gore ako ga nije znala uopste?

bila je svesna mogucih posledica i prihvatila rizik

 

a njemu bi pomogli jedino stitovi iz ratova zvezda nikakva kaciga ga spasila ne bi..

 

Ja licno ne idem nigde bez kagice jer mi je neprijatno i nebezbedno tako da vozim i savetujem drugima da je nose ali preterasmo malo sa pricom o tome!

 

ok jeste bezbednije sa kacigom ali hajde onda da zakonom uvedemo da svaki pesak koji hoce da predje ulicu (a da nije u pitanju podzemni prolaz ili nadvonjak) mora da nosi kacigu

 

To je logicno zar ne?

Nece sigurno da te neko zgazi kolima na klupici na parku vec na ulici pa kad vec rizikujes dok je prelazis hajde da povecamo nezbednost sa kacigom na glavi jbg i pesak je u tom trenutku ucesnik u saobracaju cim je na kolovozu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

Jel se svi vi vezujete u kolima kao sto zakon kaze???

 

 

 

 

Uvek! Chak mi je neprijatno kad sednem u kola koja ih fabrichki nemaju. U nekim kolima su krajnje besmisleni (fica, peglica,trabant) jer sa njima ako zuknesh u zid sa 60 na sat poginucesh kako god al se opet VEZEM. Jebiga ZDRAVA NAVIKA.

 

 

 

 

Ja se bavim padobranstvom iako znam da postoji sansa da poginem svaki put kad iskocim ja I dalje skacem!

 

Poshtovanje!

 

 

Moj zivot - moj izbor

Pustite ostale da naprave njihov

 

 

Jeli? A da je umesto u bankinu, sleteo i udario trudnu zenu ili majku sa bebecim kolicima? Jel bi i onda bilo njegov zivot njegov izbor.

 

Kolko puta da se ponovi... Ako svojim ponashanjem (voznjom) ugrozava samo sebe, da izvinete na izrazu ZABOLE ME. Ali prebrzom voznjom u gradu ugrozava i druge... To je druga stvar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd/Palilula
  • Motocikl: CB1000R

Mozda nije pametno bas ovde poceti svoju karijeru na forumu ali negde mora ...

 

Sedim sa drugom pre neko vece i bas pricamo kako se od ove tuzne teme napravila sprdnja u najmanju ruku ... i bas komentarisemo kako je bezveze uopste spominjati kacigu i opremu pri takvom udarcu i brzini ... i kaze meni drugar ako to napises neko ce reci da je mogo da skrene i zgazi zenu, dete i verovatno celo odeljenje osnovaca koji su u 4 ujutru tuda zurili u skolu ... a ja mu nisam verovao.

Ja nemam nekog iskustva na motoru, a i kola vozim kao penzioner ... a opet nekad u 4 ujutru i bez alkohola preko sajma volim da razvucem auto da vidim koliko moze ... nemojte mi reci da se to radi na pisti ... posto pistu nemamo ... a ako postoji pravo vreme za to onda je to 4-5 ujutru kad nema nikog. Sta se decku tacno desilo nikad necemo saznati, da oprema treba da se nosi ... treba, ja sam je danas nosio na +40 ali nije svaka tema u crnoj hronici povod da se kritikuju ljudi koji ne nose opremu. Bas ova tema se razvukla toliko a tako malo znamo sta se decku tacno desilo ... ili mozda neko zna ... bilo bi lepo da prvo analiziramo sta je on tacno uradio da mu se desio takav pad, da sutra kad ja razvucem motor umesto kola u 4 ujutru znam sta ne treba da uradim i kako treba da reagujem ... to je valjda cilj ovog foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Nisam siguran da ovi sa R-ovima citaju ovaj forum. Danas sam isao u Belu Crkvu na jezero da se okupam i ovi sa brzinkama su me obilazili kao da stojim a vozio sam oko 120. Nebi to nista cudno bilo da opet nisam video puno devojaka bez kacige. Popodne odem do centra da popijem kaficu kad poce divljanje sa R ovima, sto turiranje u prazno sto voznja vecom brzinom od normalne za centar varosice. Na kraju jedan sa Ron nabode od pozadi svog druga takodje na R u i ovaj odpozadi padne i polupa motor a ovaj napred nije ni pao.  Ovaj sto je pao nije se ni ogrebao i eto ti ga PANDUR da im trazi dokumenta. Tako su ga napusili i ispickarali da je mene sramota bilo i da gledam, oba pandura savise glavu i odose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

To sto u 4, 5 ujutru "nikog nema" je razlog sto su nesrece u to doba takve da ih malo ko prezivi. Upravo to i jeste problem. Lazna sigurnost, lazna samouverenost, meni niko nista ne moze, ja mogu sve i sta meni ima ko da prica. To sto decko i devojka nisu imali kacige i sto ih ne bi i spasle /bar njega, kako se prica/, govori o nacinu /ne/razmisljanja, o ni na cemu realnom zasnovanoj samouverenosti. To sto se olupao pri tolikoj brzini, govori o tome da nije bo u stanju da kontrolise /bezbedno/ motor, da je precenio sebe i potcenio brzinu i ulice, a da si ga pitao, siguran sam da ne bi priznao da to NJEMU moze da se desi.

 

A da je tema otisla u sprdnju, mislim da debelo gresis. I mi znamo da vecina onih koji ce sutra, prekosutra da se nadju u crnoj hronici zbog slicnog slucaja ovo ne citaju, da misle da su ovo gluposti, da ironisu oko toga sto pisemo o necemu na sta se oni pisaju, da misle da su oni najpametniji, ali, ako cela ova rubrika spase bar jedan zivot, citava ova prica ima smisla. Nece ova prica spasti nekog mamlaza sto ce sa dve glave da se zabije u zid, njemu ni bog ne moze da pomogne, nego nekog ko ce staviti kacigu i obuci opremu, pomisliti zbog ove i ovakvih tema da ipak, mozda ipak, moze nesto slicno i njemu da se desi i pri manjoj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd/Palilula
  • Motocikl: CB1000R

OK ... Kapiram ja da je za razmenu iskustva mnogo prikladnija rubrika na drumu posto tu ljudi iz licnog iskustva mogu da kazu gde su pogresili. Nekako mi se cini da je crna hronika vise deo foruma gde mladi momci a i devojke shvate sta je voznja i zivot iz tudjih kobnih gresaka ... ali ne mislim da cete to postici tako sto cete pricati lose o momcima i devojkama sa kojima su se oni druzili. Mnogo losih stvari je receno ovde o momku koga vecina nas i ne poznaje. I zato kazem da je krenulo u losem pravcu ... mnogo losem. Uredu je da iznesemo misljenje ali ako je to misljenje tipa vidis sta se desilo sto ne nosi opremu i to koristite i tamo gde to nije primenjivo ... mislim da to nece edukovati mlade nego ce samo nas pretvoriti u nekog koga mladi ne slusaju zbog stalnog pridikovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

mislim da to nece edukovati mlade nego ce samo nas pretvoriti u nekog koga mladi ne slusaju zbog stalnog pridikovanja.

 

Uh, ovde moram da priznam da si u pravu :-X

 

Jebiga takav smo narod. Samo kontriraj i pobedio si  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Moj zivot - moj izbor

Pustite ostale da naprave njihov

 

 

Jeli? A da je umesto u bankinu, sleteo i udario trudnu zenu ili majku sa bebecim kolicima? Jel bi i onda bilo njegov zivot njegov izbor.

 

A sta da je imao registrovan motor,kategoriju i full opremu a vozio po ogranicenjima i tad da je (mu pukne guma,lanac,infarkt) sleteo i udario trudnu zenu ili majku sa bebecim kolicima?

sta bi mu onda uputio kao kritiku??

I sta ako neki ludak namerno odluci da ubije neku trudnu zenu motorom? kako ces njega da sprecis u nameri?? tako sto ces da ga kritikujes na forumu?  :(

 

ZIVOT NE DAJE GARANCIJE cak iako uradis sve najbolje to ti samo povecava sanse za sto bolji ishod ali ne znaci da ce tako na kraju i biti

 

Ako neko vozi kao manijak ubice se i sa i bez opreme, a u ovom slucaju (kao i u skoro svakom drugom) nije bio problem u opremi vec u brzini !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

A sta da je imao registrovan motor,kategoriju i full opremu a vozio po ogranicenjima i tad da je (mu pukne guma,lanac,infarkt) sleteo i udario trudnu zenu ili majku sa bebecim kolicima?

sta bi mu onda uputio kao kritiku??

 

sto da ga kritikuje? to je nesretan slucaj.

 

 

I sta ako neki ludak namerno odluci da ubije neku trudnu zenu motorom? kako ces njega da sprecis u nameri?? tako sto ces da ga kritikujes na forumu?  :(

 

 

njega bi vec kritikovali na sudu jer to spada pod ubistva.

 

@uff, malo izvrces stvari.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

izvrce mnogo stvari, ne malo...nedavno je covek umro od infarkta na motoru, nikog nije ubio pritom, ne znam da se desio iti jedan takav slucaj. Meni svakodnevno moze da se ponovi infarkt ali za to uglavnom postoji najava, tako da je za te price blago receno da se malo zivrcu stvari.

 

Ja da opet ponovim, svojim pricama na forumu smo zasigurno do izvesne granice doprineli da imamo toliko beznacajnu tragicnu statistiku forumasa u odnosu na opstu crnu statistiku motorista. Te fore sa nekim namernim zaletanjem su krajnje nepotrebne, obican SF sistemom tek da se nesto kaze. To je uradio jedan poremecen covek pre par godina na autoputu i sada to treba da sluzi kao argumentacija?

Eh...

 

Naravno da nema garancija, ali je sansa da se udavis prelazeci reku preko mosta daleko manja od sanse da se udavis plivajuci preko reke. Rizik se smanjuje primenom iskustava onih koji vise ne mogu da ih primene ili pak jos uvek imaju tu privilegiju a ne pricama da svako bira sebi zivot, i to na temi gde je vise nego jasno da je ugrozio i tudji zivot usput, bas jedan od tih sto biraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da nema garancija, ali je sansa da se udavis prelazeci reku preko mosta daleko manja od sanse da se udavis plivajuci preko reke.

Slazem se potpuno.

Aj sad da napisemo peticiju da i pesaci koji prelaze ulicu nose kacigu pa ako neko slucajno bude udaren da ne pogine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Naravno da nema garancija, ali je sansa da se udavis prelazeci reku preko mosta daleko manja od sanse da se udavis plivajuci preko reke.

Slazem se potpuno.

Aj sad da napisemo peticiju da i pesaci koji prelaze ulicu nose kacigu pa ako neko slucajno bude udaren da ne pogine

 

Isključivo full face... kačketići i vangle bez homologacije ne dolaze u obzir  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

filozofija je korisna samo ako ima neku upotrebljivu osnovu i jasan cilj. Verovatnoca da motociklista pogine u Zapadnoj Evropi (podatak je statisticki za to podrucje, za nase nemam statistiku) je oko 80 puta veca nego vozac/suvozac kola. Ta statistika se meri poredjenjem broja registrovanih vozila, pa zatim taj odnos unesen u formulu sa brojem predjenih kilometara/vremena provedenog u saobracaju (zavisno od onoga sto treba da iskaze statistika), i onda sve to uzmes u smrtnu statistiku kao podatak za proracun rizika. Tako dobijes rizicnost. Cista matematika, visa doduse ako radis i verovatnocu ali to je to. Empirijski kada pokusas isto to da dokazes za pesake i vreme koje provedu u saobracaju, dobijes sasvim drugaciju verovatnocu i rizik. Rizici se svode na odredjena mesta, vremena, dane i slicno pa se preventiraju najefikasnije moguce, postavljanjem signalizacije ili pesackih prelaza na ta mesta, postavljanjem policajaca za regulisanje saobracaja u odredjena vremena i slicnim aktivnostima, bas zato sto se rizici javljaju selektivno. Slicno je i sa povredama glave u automobilima, pa otud samo na trkama vozaci kola nose kacige a u redovnom saobracaju imas obavezan pojas a ne i kacigu.

 

Sad, ako Te zamaram sa ovim, izvini.....samo pokazujem bezmisao poredjenja, eto. Nije to toliko tesko za shvatiti, ne moras biti visokoobrazovan da bi shvatio logiku proracuna, za sam proracun bi moralo i neko znanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

... To je uradio jedan poremecen covek pre par godina na autoputu i sada to treba da sluzi kao argumentacija?

Eh...

 

Sale,

ono u sta nisi upucen stvarno ne bih trebao da komentarises. Bilo je reci o ovom slucaju i ovde na forumu. Raspitaj se malo.

Na stranu sto "poremecenog" coveka neverujem ni da si poznavao... a jos manje bio sa njim dan pre nesrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

jeste Urose, u pravu si, malo mi je bilo lose u doba dok sam pisao pa sam nastojao da skratim post i napisao ono sto nisam mislio. Trebalo je da napisem da pomenuti profesor nije bio pri sebi potpuno u tom momentu, ovako sam glupo i ruzno skratio misao na skroz pogresan kolosek. Hvala na intervenciji da jos od sveg truda ne nablatim pogresno nesto drugo.

 

Poenta je samo bila u tome da to nece uraditi covek koji je pri sebi u tom momentu, a kamoli u inat, na sta sam se nadovezao. Kod nesrecnog profesora nije bio u pitanju samo dan pre nesrece vec i sat pre nesrece, slozena situacija sa tragicnim krajem, ali u svakom slucaju jedina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

zao mi je i decka, sto je tako mlad izgubio zivot, i devojke (nadam se najboljem oporavku)

 

uvek osudjujem bajkere kojim makar kacigu ne nose radi licne sigurnosti...

 

porictao sam temu od pocetka i nisam primetio da je neko pomenuo sledecu stvar:

 

decko je verovatno dobro vozio jer bi inace takvom voznjom i pre nastradao, i recimo da je imao iskustva u takvoj voznji... mene interesuje kako nije pomislio da se pri takvoj voznji sa suvozacem kojeg ne poznaje i prvi put mu je na motoru moze vrlo lako desiti to sto se na kraju i desilo?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Juce se vozim bez obzira na temperaturu u full opremi....isao sam na Avalu...nije daleko ali se nekako sigurnije osecam...u startu kada sam kretao gledaju me drugovi iz kraja sa podsmehom....misle valda da sam budala sto sam se "oklopio" na 36 stepeni...malo mi je falilo da sidjem i da im skinem kez neznam po koji put sa lica ....ali iskuliram...idem preko slavije...autokomande.....trosarine i svi me i dalje cudno gledaju....medjutim "zabole me"...no u tom sam trenutku razmisljao ????da li mozda takva reakcija okoline utice na mladje ljude i da nenose opremu "da se nebi blamirali"?????

Pomislim tada i na mog sina koji nije kupovao kacigu po njenim specifikacijama...vec da mu se slazu  boje...itd.....

Nadam se da ce prestati tako da razmisljaju a onda ce sigurno biti mnogo manje ovako tragicnih nesreca...a alkohol i motor....to netreba ni u mislima spajati.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Charuga, mislim da si u pravu, od 20 motora koje sretnem po gradu, daj boze da ih 5 im akacigu. Grozna statistika.

 

Sinoc idem Maksima gorkog, oko 11 uvece, kad pred mene ulece na skuteru klinac iz juznog bulevara, i skrece uz maksima gorkog ka kalenicu. Maica i bermude, na glavi slemic kaciga, vezana oko vrata i zavaljena skroz na vrat, kao marama. Ja ne verujem. Kad, prestize me njegov drugar sa skuterom, isto prosavsi na crveno, samo se udenuo iza mene, i staje paralelno sa njim i krecu d apricaju. Ja moram da spustim u prvu koliko sporo idu, svirnem im, oni svirnu meni, ja ne verujem!

 

Dolazim na semaforu gore na vrhu pred kalenicem pored njih, dizem flip up i pitam ih sta izigravaju. Pitam malog sa kacigom oko vrata sta izvodi, zasto je prosao kroz crveno, on kaze Ne znam! Zasto nosis to sranje oko vrata, stavi na glavu, jel ne citas koliko ljudi gine, on zbunje. Koliko imas godina pitam. Kaze: 14!!! Jbt ko su bre ti roditelji!!!!

 

Kazem im ja kad se upalilo zeleno, ajde paljba i pamet u glavu. Odose, stizem ih kod kalenica, malom zvoni mob, on smanjuje na 5 km/h i javlja se, ja pored njega, sad vec popizdeo skroz, reko: Je l ti mene zahebavas ili sta???? On i dalje zbunjen, kao pa sta sam sad uradio? Odmahnem glavom i zapalim svojim putem, bezveze se trudim.

 

Ocajan sam, njemu ce cale kupiti GSX-R za par godina, i desavace se sta se desava svakodnevno i mi se pitamo "Zasto"?

 

E pa ZATO!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja