Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR1200T ili ti novi Pan European

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Razvoj V4 motora sa 1.200 ccm zapremine došao je pred kraj. Špekuliše se sa 200 KS što će ipak biti rezervisano za novi VFR. Za putnu varijantu vjerije se da će motor biti nešto blažih karakteristika. Tehnička osnova je ista kao sa VFR-om, što znaći da dijele motor, mjenjać, prenos (kardan) i veliki dio rama, dobar dio vješanja, elektroniku, ... Za razliku od VFR-a ovdje će maksimalna pažnja biti posveena udobnosti, dakle drugačiji dizajn oplata i sjedišta.  Sasvim sigurno će biti ponuđena i neka vrsta automatskog prenosa, da li će on biti onoj kao što je na Apralii Mani ili onaj kao što je na Yamahi FJR još se sa sigurnošću ne može reći. Interesantna će biti i mogučnost da vozač može isključiti rad dva cilindra kada nema potrebe za velikom snagom. Dva isključena cilindra se ponovo aktiviraju kada se prešalta u jednu ili dvije brzine naniže i onda ,,odvrne'' gas. Ovom tehnologijom vozač može bitno da smanji potrošnju goriva. Za ime ovog modela špekuliše se da bi mogao da se zove VFR1200T ili bi mogao da ponese poznato ime Pan European 1200.

 

0-VFRTblue-panniers.jpg

 

VFRTburg.jpg

 

Napomena: ovo su informacije koje su ,,procurele'' iz Honde, tako da ovo još nisu zvanične informacije. Ipak, očekuju se zvanične informacije do kraja godine (i za VFR i za Pan European)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Predivno,jos samo da se pojavi.Strasno mi se svidja novi Hondin dizajn.Pokusavju da budu drugaciji.Licno mi se svidjaju i novi Blade i DN-01,a tek ova nova VFR prica mi je odlicna.Bilo kako bilo,dok ne bude oficijalno NE verujem u ovo sto vidim ali mi se mnogo svidja.Sto se tice automatskog prenosa,mozda onaj iz DN-01?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Meni je ovo ruzno do bola...VFR800 je lutka u odnosu na gore prikazanu kreaciju...Makar meni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Neznam dali bi ga okarakterisao kao  ruzno do bola[/b  ali necu ni da kazem da je meni lep , mada ce verovatno u zivo da izgleda bolje ... ( nadajmo se ... )

 

Ovde u Engleskoj imaju nedeljne novine - MCN , neznam dali si cuo za njih , ali oni vole da su pred svima sa novostima , i razpisali su se vec nekoliko puta o tom motoru ... Karakteristike su do ......  bas me zabole kako izgleda ...  Sve u svemu ni moj GS nije lepotan , funkcija je vazna , a ovaj motor obecava mnogo .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Neznam dali bi ga okarakterisao kao   ruzno do bola[/b   ali necu ni da kazem da je meni lep , mada ce verovatno u zivo da izgleda bolje ... ( nadajmo se ... )

 

Ovde u Engleskoj imaju nedeljne novine - MCN , neznam dali si cuo za njih , ali oni vole da su pred svima sa novostima , i razpisali su se vec nekoliko puta o tom motoru ... Karakteristike su do ......  bas me zabole kako izgleda ...  Sve u svemu ni moj GS nije lepotan , funkcija je vazna , a ovaj motor obecava mnogo .

 

 

 

Mi u Srbiji nemamo "MCN",ali to nema veze sa time da su ukusi razliciti,a moj je takav da mi se definitivno ne svidja.Inace,R1200GS je za njega lutka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Dobro , predpostavio sam da u Srbiji nema MCN ... , pitao sam dali si cuo za njih . Iz razloga ne sto oni kazu da je lep ili probaju da promene necij ukus , nego sto su se razpisali o tom motora u vezi toga sta se tehnicki ocekuje da Honda izbaci .

 

Vidis , meni se GS uopste ne svida !! Da je do izgleda , nikad ga nebi kupio ! Ali kad sednes na GS-a , ili tu buducu Hondu , ne vidis njusku , kakva ona god bila , svidala ti se ili ne .

 

Meni se '' cede sline '' od tehnickih karakteristika te Honde , ne od toga kako izgleda ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ups , izvini , nisam znao da je vec otvorena tema , hteo sam samo da kazem da ce da dele motor , kardan i jos po koju sitnicu , a ovaj je ipak slikan u zivo  , makar taj ''test'' mule u pustinji .

 

Sve u  svemu , bolje da se ostavim ovih komentarisanja , kad nisam strucan , izvini  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ma, ništa, tu smo da se raspravljamo pomoću ,,nula'' i ,,jedinica'', što bi vjerovatno i uživo radili, al' uz rashlađeno pivo npr.  ;D

 

Elem, iako se očekivala premijera ovog motocikla na Milanskom sajmu od toga neće biti ništa. Naime, Honda i Yamaha su otkazale učešće na ovom sajmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

 

Bogami, ako je makar 50% od tih nagadjanja tacno, taj dugo ocekivani VFR1200 ce ispuniti visoka ocekivanja... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

 

Bogami, ako je makar 50% od tih nagadjanja tacno, taj dugo ocekivani VFR1200 ce ispuniti visoka ocekivanja... :)

Pravo kazes,ali svidja mi se ideja da V4 bude nesto prepoznatljivio za Hondu (ide prica da ce vecina Hondinih modela imati V4) u neko dogledno vreme,i jedva cekam da vidim taj V4 superbike koji ce zameniti Blade-a,i sudeci po clanku koji je postavio Velimlje i Hondinom V4 concept sajtu nazire se i njegov moguci izgled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Vec je krajnje vreme da Honda uradi neku inovaciju... Kad bolje pogledas, vidis da prakticno osim novog CBR 1000 svi ostali modeli su vec 5-6 godina aktuelni... VFR800 je ovakav od 2002, XX je ovakav od 2001, Varadero 1000 od 2003. I Pan Evropa je pre 2-3 godine dobila osvezenje, ako se ne varam.

 

Prakticno, osim razvoja CBR-a (iz cega je proistekao CBF1000 i manji brat CBF600) - nista. Dobro da, desio se i novi Transalp 700.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ne treba zaboraviti DN-01.Meni je on bio pravo osvezenje,i rado bi posedovao jedan.

Slazem se  ,Honda je vec dugo uspavana ,kao sto si napisao ,i pravo je vreme da se probudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Zaljubljen sam u VFR-ove već godinama,ali ovo je definitivno tranformacija lepotice u odvratnu kučku!!! >:( >:( ??? 

Izvinjavam se onima koji se lože na iste!

 

Verujem da će performanse biti vrhunske ali hondin trend pravljenja ogavnih motora samo da bi bili jedinstveni,jednostavno ne razumem???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja