Jump to content

Moto Zajednica

Slajder

Recommended Posts

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Nedaj Boze da zatreba :-\ :-\....evo kako sam ja to resio... 8)

 

1.  telo slajdera....napravljen od sipasa (polimer 6)

2. distanciona caura...prohrom (316, 316 L)

3. osovina slajdera ...prohrom ( 316, 316 L)

4. podloska

5. kotrljajuci lezaj......kuglicni lezaj (najbolje ako se montira za jednosmerna opterecenja, trodelni)

post-2698-1287904099364_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

....ležajevi su zgodni da dok stoji u koloni od dokonosti vrti slajdere ;D...bzzzz...bzzzzz ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Stvarno ne kapiram ovo za lezaj, prvi put cujem za to da se na slajderu stavljaju lezajevi koji tu nemaju nikakvu ulogu ili se ja mozda ipak varam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Stvarno ne kapiram ovo za lezaj, prvi put cujem za to da se na slajderu stavljaju lezajevi koji tu nemaju nikakvu ulogu ili se ja mozda ipak varam?

 

Uloga lezaja je da spreci eventualo poskakivanje motora prilikom klizanja, a i menja pravac kretanja motora prilikom klizanja. Pravolinijsko kretanje se pod uticajem lezaja pretvara u polukruzno...nadam se da ti je jasnije... :D

 

  A i mozes da ih vrtis u koloni od dokonosti... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Hm...

Nisi me baš skroz ubedio, ali ajde...

 

Jedinu korist koju ja vidim je u sledećem slučaju:

 

U slučaju (ne daj Bože- pu pu pu) pada, ako bi se bajk klizao u određenom položaju (npr u pravcu vožnje - samo polegnut na stranu), slajder bi samo jednim delom valjka nalegao na tlo, i ležaj bi mu pomogao da manje opterećenja (momenta) prenese na ram - metodom koju si ti pomenuo.

Ali - ako bi klizao popreko - pitanje je šta bi mogao da prenese, jer bi valjak slajdera nalegao tako da ne može da se okreće...

 

Bilo kako bilo - bolje je imati slajder nego ga nemati...

Bolje je imati ležaj na slajderu nego ga nemati...

Najbolje je ne doći u situaciju da ti zatreba, ali  o tome već ima ko razmišlja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  U pravu si p0peye skroz...meni je slajder odradio posao...ko hoce neka ga stavi...ko nece...ne moraaaaa... :D :D  sa lezajem ili bez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ako hocemo da primenjujemo osnovna pravila fizike, motor kad bi pao ne bi isao polukruzno sigurno jel ga inercija vuce pravo. Jedino sto bi dobio sa time je da bi se motor vrteo u krug prilikom klizanja zato sto jedna strana koci a jedna se slobodno krece. To je neko moje razmisljanje. A za ovo sto se tice momenta sile na ram, p0peye je u pravu stim sto bi sa time jos vise produzio put klizanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

A jel mogu neke slike da se vide kako izgleda na motoru?

 

Moze, slikam danas pa kacim slike danas-sutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Rekao bi da motor ne bi klizao vise zbog lezaja to bi po nekoj logici bilo samo ako bi slajder bio postabljen vertikalno a verovatno ni tako jer ne mozes da znas kako ce da kliza.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Evo covek prodaje slajdere vake! Sad da li treba da imaju lezajeve ili ne nisam siguran ali koncepcija je cini mi se da se umesto metalnih delova motora dere ta plastika koju posle zamenis i to je to..?

post-7545-12879047321139_thumb.jpg

post-7545-12879047321675_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Nego...

Nešto se razmišljam - da li je moguće da će baš svu energiju da "pokupi" slajder?

I baš uopšte neće da se iskrivi ram - makar i samo malo, deo gde se slajder šrafi...

Jel možda neko slikao taj deo motora posle pada?

Zanima me da li se šraf (zavrtanj) krivi? Ili ne daj bože čupa navoj...?

 

P.s. - znam da je mnogo bolje sa nego bez - ali me interesuje da li ipak ima nus pojava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Nego...

Nešto se razmišljam - da li je moguće da će baš svu energiju da "pokupi" slajder?

I baš uopšte neće da se iskrivi ram - makar i samo malo, deo gde se slajder šrafi...

Jel možda neko slikao taj deo motora posle pada?

Zanima me da li se šraf (zavrtanj) krivi? Ili ne daj bože čupa navoj...?

 

P.s. - znam da je mnogo bolje sa nego bez - ali me interesuje da li ipak ima nus pojava...

 

Dobar deo energije ce da "pokupu" slajder. Meni je se desilo da me je udario auto, bocni udarac, direktno u slajder.Iskrivio mi je osovinu slajdera i pukao mi je jedan od dva lezaja. Osovinu sam napravio novu, lezaj zamenio i gotovo. ;D sacuvan mi je i motor a boga mi i stopalo...

Da li ce da pocupa navoje...tesko, ako se  zavrne na "punu" duzinu navoja, to je navoj sa sitnim korakom (kao na glavi motora)  i moze da izdrzi daleko vecu silu nego navoj sa nesto krupnijim korakom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Slajder bi trebao da bude od mekse plastike, da bi popio udarac u sebe sto vise.....

 

Tako da neki fabricki koji su izuzetno tvrdi nisu mi bas najjasniji, verovatno sluze za UKRAS!!!!!

 

Najbolja je kombinacija kad imas na osovinama, ramu (kod jedng cilindira uglavnom NE treba), i tegove na kraju volana....... osloni se na tri tacke, klizne i stane...!!!!

 

Imao sam tu kombinaciju na Husqvarni Sm 610, HONDI XR 650 R, proverno sluzi svrsi.....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

@p0peye...

 

Gustoća 1,13 g/cm3, modul elasticiteta 1600 N/mm2, trajno statičko opterećenje do 12 N/mm2.

SIPAS  je materijal sa odličnim otporom na udarno opterećenje, habanje i izlizivanje. Primjenjuje se za izradu zupčanika, kotrljača, elemenata spojki za ekscentre, brtveće prstenove, vijčane elemente, klizne elemente i ostale elemente izložene udarnom naprezanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja