Jump to content

Moto Zajednica

Slajder

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Slajder bi trebao da bude od mekse plastike, da bi popio udarac u sebe sto vise.....

 

Tako da neki fabricki koji su izuzetno tvrdi nisu mi bas najjasniji, verovatno sluze za UKRAS!!!!!

 

Najbolja je kombinacija kad imas na osovinama, ramu (kod jedng cilindira uglavnom NE treba), i tegove na kraju volana....... osloni se na tri tacke, klizne i stane...!!!!

 

Imao sam tu kombinaciju na Husqvarni Sm 610, HONDI XR 650 R, proverno sluzi svrsi..... ;D

 

Ova varijanta sa slajderima i na osovinama mi je najlogičnija. Zanima me na koji način se montiraju na osovinu, odnosnp da li i osovinu treba zameniti, staviti širu i koji su tu mogući problemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

Ova varijanta sa slajderima i na osovinama mi je najlogičnija. Zanima me na koji način se montiraju na osovinu, odnosnp da li i osovinu treba zameniti, staviti širu i koji su tu mogući problemi.

U ove šuplje osovine kao na nekim motorima jasno je kako a u pune osovine se ubuše rupe, narežu i na kraju ušrafe slajderi. Prosto ko pasulj i spasava viljušku od oštećenja. Meni ja na SV-u sljuštena skoro do osovine ako padnem na tu stranu još koji put... A Rboban mi napravio slajdere još onomad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ja imam neke iz dva dela. Nosac se usrafi nosacem motora a u njega se drugim srafom srafi pecurka. Pao san dva puta, jednom sa 90 u krivin drugi put sa 50ak na istu stranu. Jos uvek stoji gde je i bio. Video ga je rboban. Nemam sad sliku ali cu sutra da stavim.

 

Ajde kad stigneš stavi slike slajdera. I onih što ih nisi ljuštio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja imam neke iz dva dela. Nosac se usrafi nosacem motora a u njega se drugim srafom srafi pecurka. Pao san dva puta, jednom sa 90 u krivin drugi put sa 50ak na istu stranu. Jos uvek stoji gde je i bio. Video ga je rboban. Nemam sad sliku ali cu sutra da stavim.

 

Ajde kad stigneš stavi slike slajdera. I onih što ih nisi ljuštio.

Ma oljuštio sam viljušku pošto slajdere nisam nikad stavio na istu. SV čuvam pod snegom pa dok se ne otopi nema slikanja. Prosta je stvar, sastoji se od jedne ploče sa dve rupe, kroz jednu prolazi šraf (nosač motora) u ram pa u motor a u drugu se šrafi pečurka. Ako dođe do kidanja pečurke nosač motora ostaje netaknut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Iskustvom si došao do ove varijante ili je eksperiment? Ma svejedno, dobro mi zvuči. Samo ta ploča treba da je dovoljno čvrsta da izdrži pad i klizanje, a da se ne otkine i ne savije previše. Da li je neko imao tu nesreću da je isproba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Iskustvom si došao do ove varijante ili je eksperiment? Ma svejedno, dobro mi zvuči. Samo ta ploča treba da je dovoljno čvrsta da izdrži pad i klizanje, a da se ne otkine i ne savije previše. Da li je neko imao tu nesreću da je isproba?

Pa ja je probao ova dva puta spomenuta u prethodnom postu i posle još jednom na Huji. Sve na isti stranu. Desnu. Valjda što sam levičar. Posle prvog i trećeg sam morao da menjam šraf koji vezuje pečurku za konzolu (ploču). Sve je od aluminiuma a ja sam to u nastupu potrošačkog ludila kupio u radnji. Sad bih sigurno napravio sam. Tri dela su u pitanju, spomenuta ploča, vrat pečurke i glava. U kućnoj izvedbi bih imao samo ploču i klasičan cilndrični slider.

 

 

Da ne bude zabune ovo nema veze sa sliderom na viljušci. To se sastoji samo od slidera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Pricvrstis ga srafom od Al materijala i on pukne prilikom pada i koja je njegova uloga onda? Navrtka kojom je pricvrscen slajder mora da bude dovoljno jak da izdrzi udar, a ujedno i zilavog jezgra, da ne pukne...al to je vec druga tema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja