Jump to content

Moto Zajednica

Pokusao me covek zgaziti automobilom i izgurati iz trake.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Veceras oko 22h se krecem ulicom Slobodana Jovanovica od Telepa prema Novom Naselju.

Vozio sam znaci u levoj traci jer je bus bio na stanici nekih 100-nak metara napred.

Da napomenem da sam vozio devojku pozadi, i dok sam se kretao oko 50km/h (i dalje ubrzavao ) lik iza mene ulece meni napola metra od levog kolena i kolima skrece ka meni sa namerom da me polomi.

Ja ga primetim, reagujem, pomerim se u desno i kocim kako bi taj idiot prosao jer je iza mene bilo vozilo koje se ukljucilo u Slobodana Jovanovica.Da sam presao desno , ili bi se ovaj iza zabio u mene, ili bi se ja zabio u bus.

Stanem na semaforu i pitam ga da li je svestan sta je uradio, on se nasmeje i kaze da ga boli k****, sto se nisam sklonio.Ja ga pitam sta mu treba da ga prjavim, a on ce...."Ma boli me k...... prijavi me".

Ovo samo prepricavam da biste imali uvid u intelekt i mentalno stanje ove ocigledno poremecene osobe.

Nisam siguran koji je tip automobila (opel,ford itd) jer verujte mi adrenalin mi radio ali sam zapamtio broj registarskih tablica.

 

Ovo je za sve motoriste da kada vide ove tablice da znaju da imju posla sa poremecenom osobom koja ce vas pokusati opusteno pogaziti automobilom.

E sada,svakako sutra idem u policiju da ga prijavim, za pokusaj gazenja , pa me interesuje sta je najbolje da sada uradim...

Zvao sam veceras telefonom, ali kazu da moram ici na Detelinaru koja je zaduzena i za Naselje.

Koja je dalja procedura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Prijatelju ja se iskreno nadam da ce te saslusati i da ce kazniti kretena, al kakav je zakon rekao bi da nema nista od toga.  >:( Na zalost ne smem da pisem zbog kog dogadjaja jel bi mogao da i ja upadnem u sr...e, a ne volim da se kacim sa budalama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

koliko mi je poznato, ugrožavanje po život je prekršaj.....pretnja po život je kazneno delo...između tih dviju stvari je velika razlika u kaznama a i reau reagovanju policije (na ovo drugomora odmah reagovati i pisati kaznenu prijavu....)kako češ stvari predstaviti policiji zavisi od tebe....

PS: na tvom mestu bih slobodno ubacio i pretnju po život.....pa nek se lik onda zamisli....znam da nije fer,ali ko je rekao da je život fer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ako nista ne urade, barem znas koja su kola ;)

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

koliko mi je poznato, ugrožavanje po život je prekršaj.....pretnja po život je kazneno delo...između tih dviju stvari je velika razlika u kaznama a i reau reagovanju policije (na ovo drugomora odmah reagovati i pisati kaznenu prijavu....)kako češ stvari predstaviti policiji zavisi od tebe....

PS: na tvom mestu bih slobodno ubacio i pretnju po život.....pa nek se lik onda zamisli....znam da nije fer,ali ko je rekao da je život fer?

Pa da me hteo polomiti definitivno to definitivno jeste jer je skretao na mene direktno.

Ja sam bio sa devojkom i ne pada mi na pamet da se upustam u neke rizicne manevre dok nju vozim, niti mi kubikaza to dozvoljava.Znaci ovo nije subjektivno mishljenje, pa da se meni sada tako ucinilo.

Najveci problem je sto kada se podnese prijava , onda cu sve troskove sudjenja ja snositi, a sve to zbog jedne budale.Zatim treba da cimam devojku da se i ona vuce samnom kao svedok , da sebi i njoj oduzimam vreme umesto da samo na poslu i tako dalje.A ti troskovi nisu mali....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi sad trenutno zbog posla vozim scoter i automatik je super leva ruka slobodna.

A sad cu sigurno da fasujem kritiku!

Pre neki dan me isece taksi ja sa zenom na motoru izbegnem i onda zakljucim da bi mi jedna pracka sa klikerom dobro dosla na motoru.I sad stvarno razmisljam da je instaliram na levom retrovizoru i po koj stakleni kliker.Pa nek seku kome mosa a kome sitno staklo.

Krajem 80-tih na uscu kod restorana zajebe me taksista i jos popijem dandaru od istog ,ali kako pamtim neke gluposti tako zapamtim nalepnicu i privezak na retrovizoru.Posle jedno mesec dana ukacim auto parkiran pa uredno mu operem soferku i malo mu dodam boje ili redizain.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Posle jedno mesec dana ukacim auto parkiran pa uredno mu operem soferku i malo mu dodam boje ili redizain.

 

Moj covek  ;D osveta je najsladja kad se sluzi hladna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

iskreno ja bih sisao sa motora, poslao bi devojku kuci i tuko bi ga kao vola ali bukvalno... sto kaze kolega ako panduri nista ne urade znas mu tablice pa ga nadji i udri sa palicom po soferci ;)

citam sta pises i digo si mi pritisak na 1000 :) uzas...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

a i cuo sam za ns od sestrica da vozaci kola ne jebu ni 2 posto bajkere, pogotovo taxisti, kaze mi mali da dok se provlaci da ne ceka oni otvaraju vrata da ne mozes da prodjes! zamisli to, katastrofa... ja bi popizdeo tamo

srecno i pazljivo i gledaj da uzmes jaci motor da te ne seku majmuni sa 70 a ti npr max 65... uvek je lakse kad mozes da pobegnes...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

nisam procitao pola teme ali taj lik je garant rekao da ga boli k**** sa polu osmehom na licu....i sada koliko god mi bili civilizovani i pokusavali popraviti sliku o nama kao delu saobracaja ja bi ga fino pratio i kada bi stao izvukao bi ga iz kola i onda bi fino "popricao sa njim"...

ja se izvinjavam ako krsim pravila foruma ali takvim likovima nista ne vredi sem batina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

koliko mi je poznato, ugrožavanje po život je prekršaj.....pretnja po život je kazneno delo...između tih dviju stvari je velika razlika u kaznama a i reau reagovanju policije (na ovo drugomora odmah reagovati i pisati kaznenu prijavu....)kako češ stvari predstaviti policiji zavisi od tebe....

PS: na tvom mestu bih slobodno ubacio i pretnju po život.....pa nek se lik onda zamisli....znam da nije fer,ali ko je rekao da je život fer?

 

 

Tacno tako ako moze da se dokaze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

ta tuzba je uzaludan posao,ako nije bilo nikakvog kontakta,u najboljem sluchaju moze da dobije kaznu za saobracajni prekrshaj..u zemlji gde se ljudi izvlache za mnogo gore stvari,to ti je sizifov posao..ovde se obrati paznja na neki problem tek kad neko pogine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

koliko mi je poznato, ugrožavanje po život je prekršaj.....pretnja po život je kazneno delo...između tih dviju stvari je velika razlika u kaznama a i reau reagovanju policije (na ovo drugomora odmah reagovati i pisati kaznenu prijavu....)kako češ stvari predstaviti policiji zavisi od tebe....

PS: na tvom mestu bih slobodno ubacio i pretnju po život.....pa nek se lik onda zamisli....znam da nije fer,ali ko je rekao da je život fer?

 

 

Tacno tako ako moze da se dokaze!

 

fazona je u tome, da je dovoljna samo prijava pretnje po život i policija mora da reaguje....a koji češ lepši dokaz ako obojica sa devojkom tvrde da je bila pretnja po život (pazi pretnja mora da bude direktna i izravna......)

troškova sa sudom nema, jer policija to mora da goni po pravilu službe....a za izguravanje je samo zapisnik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

koliko mi je poznato, ugrožavanje po život je prekršaj.....pretnja po život je kazneno delo...između tih dviju stvari je velika razlika u kaznama a i reau reagovanju policije (na ovo drugomora odmah reagovati i pisati kaznenu prijavu....)kako češ stvari predstaviti policiji zavisi od tebe....

PS: na tvom mestu bih slobodno ubacio i pretnju po život.....pa nek se lik onda zamisli....znam da nije fer,ali ko je rekao da je život fer?

 

 

Tacno tako ako moze da se dokaze!

 

fazona je u tome, da je dovoljna samo prijava pretnje po život i policija mora da reaguje....a koji češ lepši dokaz ako obojica sa devojkom tvrde da je bila pretnja po život (pazi pretnja mora da bude direktna i izravna......)

troškova sa sudom nema, jer policija to mora da goni po pravilu službe....a za izguravanje je samo zapisnik

 

Pitanje je jeli taj kreten bio sam u kolima ili jos sa nekim,ako ih je bilo 3-4 nista od toga! Takve stvari su inace tesko dokazive na sudu bez materijalnih dokaza  tipa video snimak,fotografija,i sl.!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ljudi, ne pisite sve i svasta

El Muerte,

postuj proceduru jer samo tako mozes nesto da uradis.

Procedura je vrlo jednostavna: odes u policiju i podneses prijavu protiv tog vozaca. Tvoja djevojka je svjedok. Opisi sve kako je bilo, nista ne oduzimaj, ali nemoj ni da dodajes.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ljudi, ne pisite sve i svasta

El Muerte,

postuj proceduru jer samo tako mozes nesto da uradis.

Procedura je vrlo jednostavna: odes u policiju i podneses prijavu protiv tog vozaca. Tvoja djevojka je svjedok. Opisi sve kako je bilo, nista ne oduzimaj, ali nemoj ni da dodajes.

 

 

 

Druze niko nije rekao da proceduru treba zanemariti ili raditi na svoju ruku vec da je ta stvar na sudu tesko dokaziva i da to moze da traje i kosta,dugo i skupo! Samo to nista vise!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Od prijave nema nista. Drzava je takva. Mogao te je i ubiti i "dokazati" da nije kriv. Pamti tablice i face. Sve dodje na svoje. Pre ili kasnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Boze, pa da li je to stvarno zaista tako!?

 

jbt, toliku sam imao želju da naučim da vozim motor, naučio, položio, i sad treba da me bude strah da izađem napolje!?

 

A inače juče kad sam položio, pravo sa motorom u autoškolu, i kad sam se sa tom nekom potvrdom vraćao, neki deda me malo isekao i izgurao (ja skretao levo), ali nisam pridodao neku veću važnost tome, samo sam se okrenuo i dao mu mrk ubilački pogled kad sam ga prešišao :):) mada mislim da me nije ni video, lud zbunjen :)

 

ne znam šta da vam kažem ljudi...

 

zzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

idi i prijavi ga. Meni bi dovoljno zadovoljstvo bilo da mu vidim facu kada mumurija dodje na vrata da ga samo pitaju u vezi toga. izvucice se nekaznjeno, ali par minuta ce bulja da mu zvace gace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja