Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za Suzuki RM 250

Recommended Posts

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Zanima me da li je i kako moguæe postaviti svetla i migavce na Suzuki RM 250 full cross. Sviða mi se motor i voleo bih da me prevozi i po gradu, pa bih da ga prilagodim. Nemam previše iskustva sa cross motorima (vozio sam svojevremeno ATX i CTX), pa me interesuje i da li uopšte može da se koristi kao gradski motor. :lol:

Hvala unapred...

 

Evo i slika:

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

heehe, pitaj Hitmana za tu spravu on ima iskustva, ali defitivno nije za grad. Motor je napravljen za takmièenje i neæe da radi na leru. Znaèi stojiš na semaforu i paaaaaam, paaaaaaam, paaaaaaaaaam, paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa na zadnjem toèku celu Kneza Miloša uzbrdo od semafora kod mup-a do skupštine......... :D:D:D

ili ako te smori neki automobil možeš da predješ preko njega ako hoæeš, (samo trteba toèak na nabaciš da zahvati :D:D:D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
heehe' date=' pitaj Hitmana za tu spravu on ima iskustva, ali defitivno nije za grad. Motor je napravljen za takmièenje i neæe da radi na leru. Znaèi stojiš na semaforu i paaaaaam, paaaaaaam, paaaaaaaaaam, paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa na zadnjem toèku celu Kneza Miloša uzbrdo od semafora kod mup-a do skupštine......... :D:D:D

ili ako te smori neki automobil možeš da predješ preko njega ako hoæeš, (samo trteba toèak na nabaciš da zahvati :D:D:D )[/quote']

 

Pa kako bi drugacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Cope, Pedriic - i sam sam se uverio. To je stvarno èudovište koje ne bih mogao da koristim u gradu. Neverovatno poteže, a brzine nikad kraæe. Mada me privlaèi ono što Cope reèe da bih mogao preko automobila! :D

I dalje polako tragam za novom "spravom", pa vas molim (sve forumaše) da mi date predlog šta da uzmem. Zanima me motor za grad koji bih mogao da koristim i kad siðem sa asfalta, do 350 ccm.

Možda neki KLR 250? :roll:

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
Neverovatno poteže' date=' a brzine nikad kraæe.[/quote']

 

To ti je kao da vozis motornu testeru. :D

Meni je jedino bitno, kad sam trazio motor, bila ta kubikaza i mogu ti reci da ces to naci samo slucajno. Probaj da nadjes nekog ko dovozi motore pa da narucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Oprezno sa kubikazama kad su "cvaje" u pitanju!!! Kros motor od 250ccm je pravi monstrum i nije za pocetnike! Pocetnike u tom svetu, ne mislim da si ti pocetnik!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Problem kod ovog motora je što mu se vek ne meri predjenim kilometrima, veæ radnim satima, relativno je skup za održavanje, i dosta troši kad otvori RC ventil. Da je sex, i te kako je. :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Suzuki RM 250 je Full kros bajk odnosno takmicharac .. to je cwaja koja je naswirana fabrichki na 60 konja :shock: ima jako kratkih 5 brzina,shto mu omogucawa maximalnu brzinu od oko 70 - 80 km/h .. Bajk ima oko 90 kg .. i uzasno je manipulatiwan .. jedini problem je shto mu je radni wek mashine 100 sati otprilike i onda se menjaju klip i karike .. a da ne spominjem da troshi impozantnih 10 - ak litara .. To je bajk koji nikako nije za grad .. i nije street legal .. Ono shto ti hocesh kapiram da bi te odushewio jedan DR 350 ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
Suzuki RM 250 je Full kros bajk odnosno takmicharac .. to je cwaja koja je naswirana fabrichki na 60 konja :shock: ima jako kratkih 5 brzina' date='shto mu omogucawa maximalnu brzinu od oko 70 - 80 km/h .. Bajk ima oko 90 kg .. i uzasno je manipulatiwan .. jedini problem je shto mu je radni wek mashine 100 sati otprilike i onda se menjaju klip i karike .. a da ne spominjem da troshi impozantnih 10 - ak litara .. To je bajk koji nikako nije za grad .. i nije street legal .. Ono shto ti hocesh kapiram da bi te odushewio jedan DR 350 ..[/quote']

 

Znaci, ja ako krenem sa vama sad za vikend mogu samo da vam nosim kantu sa gorivom na mom traktoru? :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure
Suzuki RM 250 je Full kros bajk odnosno takmicharac .. to je cwaja koja je naswirana fabrichki na 60 konja :shock: ima jako kratkih 5 brzina' date='shto mu omogucawa maximalnu brzinu od oko 70 - 80 km/h .. Bajk ima oko 90 kg .. i uzasno je manipulatiwan .. jedini problem je shto mu je radni wek mashine 100 sati otprilike i onda se menjaju klip i karike .. a da ne spominjem da troshi impozantnih 10 - ak litara .. To je bajk koji nikako nije za grad .. i nije street legal .. Ono shto ti hocesh kapiram da bi te odushewio jedan DR 350 ..[/quote']

 

Znaci, ja ako krenem sa vama sad za vikend mogu samo da vam nosim kantu sa gorivom na mom traktoru? :?

 

Pa ne .. mozesh ti da pratish .. ima i wecih i tezih motora koji idu .. nadam se da imash bar malo isqstwa na terenu .. mislim da ne wozish bash 10 na sat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

MOTOCROSS za motokros stazu, ide samo pun gas pogotovo cvaja, nije cak ni za neku zahtevniju ENDURO voznju jer nema klasicnu kratku prvu i snagu na malim obrtajima kao sto imaju HARD ENDURO koja je potrebna za izlacenje iz blata i za extremne uspone itd.... Struje ima samo za napajanje CDI koji sluzi za varnicu, tj. uopste nema namotaja za svetlo. Generalna se radi i na 30 sati PRAVE VOZNJE a svaki pravac duzi od 100m je za njega bolno duuuuug. O potrosnji i da ne govorimo + ulje(MOTUL full sintetika za mesavinu).....

 

HARD ENDURO opet nije za motokros jer je pretezak i ogibljenje je dosta mekse i namenjeno za manje terenske skokove......

 

O gradskoj voznji i da ne pricamo.....

 

Najbolji izbor je grad sa kombinacijom povremene terenske voznje neki laksi SOFT ENDURO sa dobrim gumama.

I jedan savet iz licnog bolnog iskustva na teren i sumu nikad sam i bez telefona.

 

P.S. Znam da ce neki da me demantuju za enduro voznju i takmicarski kros cvaju, i sam sam bio svedok kad se HONDA CR 250 popela na brdo u deliblatskoj pescari na GREBENCU gde su dva cetvorotaktna KTM-a iz drugog puta jedva (SX 450 i SX 525). Ali izuzeci i postoje da bi potvrdili pravilo.... (postavicu slike)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: SOMBOR
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K2

poz brate

mislim da bi bilo bolje da uzmes jos jedan motor a taj ostavis za kidanje po stazi ipak je on za to i napravljen,imam slican motor i veruj mi po gradu ga nije prijatno voziti,motor je jako nervozan i zudi za gasom,al zato je za nazadnjaka kao stvoren,mislim da je to motor na kojem je najlakse nauciti voziti na zadnjem,za ludorije po gradu........hmmm ja licno volim neki super moto

pozzz drug :biker:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

P.S. Znam da ce neki da me demantuju za enduro voznju i takmicarski kros cvaju' date=' i sam sam bio svedok kad se HONDA CR 250 popela na brdo u deliblatskoj pescari na GREBENCU gde su dva cetvorotaktna KTM-a iz drugog puta jedva (SX 450 i SX 525). Ali izuzeci i postoje da bi potvrdili pravilo.... (postavicu slike)[/quote']

 

:fcab: :fcab: :fcab:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure
nema klasicnu kratku prvu i snagu na malim obrtajima kao sto imaju HARD ENDURO koja je potrebna za izlacenje iz blata i za extremne uspone itd....

 

.. iz lichnog isqstwa .. "taj bajk se penje na drwo ..i to wrlo blatnjawo drwo" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

.. iz lichnog isqstwa .. "taj bajk se penje na drwo ..i to wrlo blatnjawo drwo"

 

Naravno sve ovisi KO VOZI. Postovanje....

 

Za sve postoji laksi i tezi nacin. Pricam uposteno sta je prikladno za koji stil voznje. Voze i ERZBERG sa KTM SUPER ENDURO i BMW HP2 ali to su likovi koji bi i viljuskar poterali po terenu.....

 

http://video.google.com/videoplay?docid=9092478970280268972

 

Javite kad imate neku voznjicu enduro ima nas koji bi bas voleli.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja