Jump to content

Moto Zajednica

BJB Vikend vožnja, Zapadna Srbija, Mačkov Kamen 11. i 12. Jul 2009

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ne razumem zasto su ljudi poitali da se sto pre vrate u Sivgrad, umesto da ostanemo jos koji dan  :o :o :o :o

post-6140-12879041416408_thumb.jpg

post-6140-12879041417172_thumb.jpg

post-6140-12879041417727_thumb.jpg

post-6140-12879041418062_thumb.jpg

post-6140-12879041418346_thumb.jpg

post-6140-1287904141879_thumb.jpg

post-6140-12879041419219_thumb.jpg

post-6140-12879041419506_thumb.jpg

post-6140-12879041419928_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

E sad ste videli sta ste propustili Vi koji niste isli zbog malo kise ;) :'(

post-6140-1287904142016_thumb.jpg

post-6140-12879041421063_thumb.jpg

post-6140-12879041421765_thumb.jpg

post-6140-12879041422057_thumb.jpg

post-6140-12879041422415_thumb.jpg

post-6140-12879041422716_thumb.jpg

post-6140-12879041423084_thumb.jpg

post-6140-12879041423442_thumb.jpg

post-6140-1287904142374_thumb.jpg

post-6140-12879041424071_thumb.jpg

post-6140-12879041424969_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Heh, jedan dobro potrosen vikend! ;D ;D okrepljuje telo i duh! Svaka cast organizatorima....docicemo opet!

 

 

 p.s.    samo da mi je znati gde je bio Kum Rale oko 18.00 h....sajla je opet pukla!!! :( :( :( ali, dobrodusnoscu lokalnih stanovnika i uz pomoc mojih drugara...napravismo nesto da radi!!! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Da, zaista - bilo je super. Prava nagrada za odbijanje da se odustane usled kise.

 

Inace, neki od nas (da se zabelezi;)) su forsirali Soko grad, Drinu i Ljuboviju (sa sve regatom) jos u subotu, po kisi i blatu. Ako se kivuz organizuje ;), imamo i slike kao dokaz.

 

Inace, nas 3 motora smo se posle rucka vratili preko Valjeva, pa putem Valjevo-Sabac (hteli da probamo taj hvaljen put - odlicno, samo mnogo slicno auto-putu) i svratismo u manastir Kaona. Ljudi moji, kakav raj na zemlji ('ajde kivuz, salji te slike;).

 

I na kraju - moram i ja da uputim veliko HVALA organizatorima. Gostoprimstvo, ambijent, gulash, logorska vatra, sir i kajmak ;) i sve drugo su i najzahtevnije ostavili bez materijala za zalbe. A mene licno je najvise impresionirala ta zelja da gosti ponesu dobar utisak o jednom projektu (etno sela) koji je ocigledno zivotni projekat i san jedne cele porodice. Ja cu ljudi da vas preporucujem svima i u svakoj prilici...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ovako, biću iskren. Ja ne vozim moto. Nemam vozačku niti za auto a kamoli za motor.Iz smirenog života u Ljubljani sam za vikend došao do Zakarusa koji me već neko vreme nagovara da kupim neki enduro. I eto ovaj vikend je bila odlična prilika da vidim malo to o čemu on toliko priča.

Šta reći osim KUPUJEM MOTOR:)

Ja ne znam da li je svaki put ovako samo meni je ovo bilo totalno dobro. Ajde domaćini prijatni ljudi, društvo što se kaže za orden, adrenalin za sledećih 20 godina, alkohola za sledećih 30 (to malo preterujem) ma sve u svemu bruka.Imam slike i neke sljimke samo moram još da dođem do Ljubljane pa da jih dam na comp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Evo da se oglasim i ja, pogrešan čovek i "krivac" za nečije eventualno nezadovoljstvo

 

izvod iz itinerera za vožnju Mačkov kamen, 11. i 12. jul 2009.

 

"drugi dan, nedelja, 12. jul

 

15:00 polazak ka Beogradu

Oko 16:30 stižemo u Šabac. Redari će uputiti kolonu ka starom putu za Beograd."

 

možda je bila greška što sam poštovao satnicu. Ako je tako, obećavam da se to više neće desiti.

 

Hvala svima koji su učestvovali u ovoj vožnji, bili ste u svemu naj! Zaista je zadovoljstvo voziti sa tako uljudnim vozačima i želim da ovakvih vožnji bude što više, naravno sa pravim ljudima koji donose odluke o poštovanju satnice.

 

Domaćinima skidam kapu i to više puta. Ne verujem da ćemo još negde doživeti takav doček. Trud domaćina je toliki i takav da se svi nedostaci lako prebole, naročito zato što ih, bar kod ovih ljudi, sledeći put sigurno neće biti. Ljudi su rešili da se ozbiljno bave ovim poslom i želim im svaku sreću i uspeh u tome.

 

Još jednom se zahvaljujem učesnicima u ovoj vožnji i želim da svaka sledeća vožnja bude bolja od prethodne jer će tako svaki put više ljudi biti zadovoljno organizacijom. Nadam se da će biti zadovoljni i oni koji se drže dogovora i satnice.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Dodjoh do kompa...

 

Sta reci, bilo je nezaboravno. Ne mogu da uporedim docek koji smo imali, paznju i ljubav sa kojom su se ophodili domacini prema nama, osim sa uspomenama kad se vratim sa puta i mama me doceka, pazi da ne budem gladan, zedan, da se ni ne namrstim. Ljudi, mnogo vam hvala na svemu. Po meni, nikakvog propusta nije bilo, svaka zamerka sa moje strane bi bila neumesna.

 

Svima nam je jasno da je nadoknada /novcana/ bila zaista simbolicna za sve ono sto nam je pruzeno i zaista mi je zao sto su neki "zaboravili" da je daju. To govori o njima i njihovoj casti, obrazu i jos ponecemu.

 

Svakako cemo doci ponovo, ako smete da nas pozovete ;D ;D ;D

 

Ovim se izvinjavam i Zorici sto mi je skuvala kaficu, a ja otisao u Soko Grad. Hvala, kao da sam je popio, prevarili me mangupi da podjem sa njima ;D.

 

Povratak je bio sjajan, Koca, Jozef i ja smo isli putem pored Drine, pa onda preko Le[nice do Tekerisa, gde smo se nasli sa Arakisom, Joskom i Zuzom, Jegerom, Vlajkom, Petrom i Melindom, Viktorijom u kafani sa odlicnom klopm /sto ste vec citali/. Do Bg smo odlicno putovali, sa kracim/duzim posetama kafanicama ;D.

 

Motor je stigao u garazu sa predjenih 513,3 km od subote ujutru, negde oko 23:45.

 

Dva dana za nezaborav.

 

Hvala domacnima na prvom mestu, a hvala i ostalima koji su ucinili da ova BJB voznja bude sjajna, bezbedna, bez incidenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Nedelja, 12. jul negde oko 14,30 h, polako se spremam za polazak, nije da prisluskujem, ali tako se namestilo. Elem, blizu mene dva policajca koja cekaju pokret motorista, kako bi nas ispratili za Krupanj razgovaraju, te jedan kaze drugome: ''Ovi su bre milina, organizovani, normalni, nema bre nikakvog izivljavanja, dokazivanja, ovo mi dodje kao  mali godisnji odmor''......

Bese mi nekako milo,,,,,,,,,,, ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Evo slika i od mene !

 

Polazak !

 

404.jpg

 

gpYEJ_img0165r.jpg

 

404.jpg

 

s03FP_img0171x.jpg

 

404.jpg

 

Susret sa ostatkom BJB ekipe...

 

3QTX2_img0190i.jpg

 

cXp5Y_img0195x.jpg

 

0WMBG_img0199c.jpg

 

Majstor Kvarisha

 

23aad_img0217s.jpg

 

Popodnevna dremka u shatoru  ;D ;D ;D

 

SCwGy_img0221itb.jpg

 

Rapti lozach  ;D ;D ;D

 

IPyJb_img0224.jpg

 

qvRMF_img0225uhs.jpg

 

Hm5Tw_img0228.jpg

 

;D ;D ;D

 

98OSR_img0229l.jpg

 

Dechica se igrala s vatrom  ;D

 

bLits_img0235.jpg

 

cQZMD_img0237ngh.jpg

 

wH5ik_img0238vhy.jpg

 

iB5P1_img0241k.jpg

 

:)

 

W3HNi_img0246cwq.jpg

 

I mi nastavili dalje, ka Vishegradu pa Romaniji....

 

Sp928_img0250d.jpg

 

J4BQz_img0254yhw.jpg

 

mWJvu_img0265ogo.jpg

 

yHnQm_img0268ile.jpg

 

oBk5E_img0277zoa.jpg

 

8urjY_img0278n.jpg

 

P6vwz_img0283esz.jpg

 

Raptors chisti...  ;D ;D ;D

 

OKbub_img0287rkh.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

 

 

Povratak je bio sjajan, Koca, Jozef i ja smo isli putem pored Drine, pa onda preko Le[nice do Tekerisa, gde smo se nasli sa Arakisom, Joskom i Zuzom, Jegerom, Vlajkom, Petrom i Melindom, Viktorijom u kafani sa odlicnom klopm /sto ste vec citali/. Do Bg smo odlicno putovali, sa kracim/duzim posetama kafanicama ;D.

 

 

Huh, dobro je da je redar samo zaboravio da nas vidi u kafanici. Goca, Goga, abby i ja bili i tamo  ;D

 

Inače moram hvaliti redare II grupe Mišu i Arakisa, na samom putu su nas ušuškano u kolonu dovezli do cilja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Evo, malo se pribrah posle vrlo malo spavanja i radnog ponedeljka !"@##!@@!!

Ovo je naša druga BJB vožnja i po mnogo čemu se razlikovala od prve, bar što se tiče samog putovanja i stanja "asfalta" :D  Jedino što je bilo isto je mnogo dobrog zezanja, predobra atmosfera i upoznavanje novih, meni posle prvog sustreta veoma dragih ljudi.

Subotičane bije maler da za svaku BJB vožnju moraju da uteraju +400km u svoje konje u odnosu na ostatak ekipe koja kreće iz Beograda i okoline. Pa šta, reći će neko, i ja ću se sa time složiti. Ovako bar imamo duplu kilometražu u odnosu na ostale i "produženi boravak" na motorima ;D

Što se samog Mačkovog kamena tiče, nemam reči. Ostao sam bez teksta neverovatnom ljubaznošću domaćina. Pa ovako nas nisu dočekali NIGDE, a verujem da je izuzetno teško prevazići ih. Na nekom sledećem skupu, domaćini će morati doooooobro da se potrude da nadmaše "Mačkovce" ;D

Prvi dan je prošao u pešačenju po okolini i tovarenju ogromih količina fantastične hrane. Nije preterivanje ukoliko vam budem rekao da sam na Mačkovom kamenu jeo najbolji gulaš u svom životu! Pa ono se rečima ne može opisati. A ni slikom, bogami. To se mora jesti da bi mogli poverovati!

Večeru sam samo pogledao i malo probao (ipak, morao sam :) )

Akcenat na uspešnom danu je, bar za mene, ipak bila nedelja. Arakise, beskrajno hvala što si nas pozvao na "malu vožnju od 3-4 km makadama" ;D

Da nisi, propustio bih ubedljivo najbolju vožnju u mom skromnom vozačkom stažu. Mala ekipa, predvođena Arakisom, Mišom-pei i ostalima se uputila ka Soko gradu. OK, put je bio mnogo duži nego što nam je to "informisani" policajac preneo, ali je u svakom slučaju bio NEZABORAVAN. Pogotovo deo vožnje prastarim dajcom. Ko nije bio, pogrešio je ;)

Vratili smo se po stvari u kamp, ostali bez ručka i pastrmki pošto smo baš okasnili, a i iskreno nije mi ni žao. Proveli smo nezaboravne trenutke uz nove prijatelje, a nedostatak ručka nadomestili PRAGNJETOM u nekoj od usputnih malih kafanica.

Putovali smo zajedno do rumske petlje, a posle se razdvojili, uz obećanje da se vidimo na sledećoj vožnji ;)

Sa ekipom iz Temerina smo išli dalje do Novog Sada, a aby, katerina, goga i ja smo dalje nastavili autoputem. Ipak je bila noć, a mi poprilično umorni da bi se upuštali u 100km dugačku vožnju po starim putevima.

Sve u svemu, veoma sam sretan što sam upoznao nove ljude i stekao neka nova prijateljstva. Na rastanku je bilo kao da se znamo 100 godina...

Jedino mi je žao što sam upoznao dosta ljudi kojima ne znam koji je nick na forumu. I sad su mi, i dalje, bar ovde na forumu, stranci :(

Bilo je reči o deljenju pločica sa odštampanim nickom sa foruma, pa da znamo bar sa kime se "live" srećemo. Jako mi je žao što to nije realizovano, ali verujem da će biti, na sledećem skupu. Predlažem da to bude i obaveza ubuduće. Ko dođe, a ima pločicu, da je ponese i nosi, a ko dolazi prvi put da je dobije (kupi, kako god...). Takođe nije bilo ni obećanih BJB prsluka, ali šta je tu je ;) Ne može sve da bude idealno. Organizacija je u svakom slučaju bila OK. Mali propusti se tolerišu.

Odoh da "resizujem" slike sa fotoaparata, pa da vas zaspem istima ;) A ima ih....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja