Jump to content

Moto Zajednica

kako sam kupio motor u americi!

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: beograd, gornji milanovac

odlucim ja da mi treba neki ozbiljni motor, jer se palim na putovanja, a vespa piaggio iz 1989 godine i nije bas mnogo udobna i prakticna, jer sam cesto putovao iz gornjeg milanovca do beograda i natrag!  :)

imao sam neku kintu ali nije bilo dovoljno, a vespa mi prirasla za srce i žao mi da je prodam i lepo prosle godine ja zapalim u ameriku na studentski program work and travel!

dobijem posao na recepciji u kampu na ostrvu cape cod država masacusets!

snimim na netu unapred servise, dilere, polovne motore, oglase na ebay, criagslist....

i naletim na jedan servis koji i preprodaje motore u gradu hajanis nadomak north trura gde sam dobio posao!

posle dva meseca rada i snimanja motora odlucim se za virago 535, 2000 godiste, 2500$!

odem kod lika pljusnem kes i naravno trazim popust jer placam kesom, i on mi pokloni kacigu, kozne rukavice i da mi popust na koznu jaknu  ;D! srpska posla!

medjutim ne mogu da uzmem motor jer nemam polozeno, a medjunarodnu nasu ne priznaju, a ako nemam polozeno ne mogu da uzmem osiguranje za motor, a osiguranje da bih dobio treba mi americka vozacka za motor, smorim se, al nema veze idemo dalje....

raspitam se kod nekih prijatelja srba po americi, naravno dobijem nogu u dupe piiiiiip nema psovanja  ;), ide prica kako ja kao student ne mogu nista da uradim tamo, ni da polzem, ni da kupim motor, ni da sredim papirologiju, a o slanju motora za beograd da ni ne pomisljam!

vidim ja da moram sve sam i na svoju ruku, pa sta bude!

odem da se prijavim da polazem voznju, medjutim tamo nema prijavljivanja, samo ti trebaju 4 dokumenta koji dokazuju tvoj identitet i potpis, a to su j1 viza, pasos, ds obrazac koji dobijamo mi studenti, i od poslodavca neka nebuloza da ja tamo radim i stanujem, i za 7 dana dana ja odem da polazem!

dam 40$ prvi put padnem, ali mogu istog dana opet da polazem  ;D, opala idemo opet, prva 4 pitanja ista, na kompu samo klikces, od 20 pitanja na 14 mora da se odgovori, i polozim naravno  :D, odmah uzmem papir, platim taxe za motor i po osiguranje! za osiguranje opet 4 papira ista ta i za 120$ uzmem 6 meseci osiguranje, i zovem taxi i pravo u servis po motor!!!!!

uzimam ga, vec imam opremu i palim masinu i ne verujem sta mi se desava!  :o

posle toga sam radio jos 3 meseca i na svakoj pauzi i slobodnom danu bio na yamahi virago 535, presao sam cape cod uzduz i popreko, goivo jeftino, na ostrvu lepo vreme.....a onda boston, road island, new york, prowidence, brockton.... istocna obala sve!

bilo je extra  8)

onda je doslo vreme da se motor salje u srbiju i oktobar mesec, naravno svi mi govore kako je to ne izvodljivo, i srbi i ameri, medjutim nadjem agenciju na netu pitam koliko je shipping iliti transport iz nyc do bg i 575$!

i lepo zapalim iz north trura do new jersyja grad elizabeth, nesto manje od 1000km (o tome cu u putopisima)do hangara gde ostavljam motor i cekam da se srede papiri! posaljem title i us custom, da bih odjavio motor i sacekam oa mi se vrati papir i da idem za beograd!

pri tom i dobijem cek od osiguranja da mi se vraca nekih 87$ za ostalih par meseci jer motor napusta drzasvu!

papir od kastma ili odjava mi je nesto kasnio, a ja morao za srbiju i gazda mi ga posalje postom!

stigne papir, krene yamaha brodom i posle nove godine zovu sa carine da pokupim masinu!

tu krenu raznorazne peripetije oko podizanja motora, traze neke gluposti da se plate oko 150e i podignem ga lepo iza neke zice na zeleznici i cao!

posle dodju na red carina i pdv i spedicija i na kraju me motor izadje kao da sam ga kupio ovde, ali to je to, nisam imao dovoljno love za kupovinu ovde, pa sam odradio u americi!

na kraju evo masine, sad sam se vratio sa relija kroz srbiju, bilo je vrhunski u sivoj i najboljoj grupi na celu sa misom  ;D!

eto narode, ako nekoga zanimaju imena agencije, sajtova, bilo kakav savet, neka se obrati na mail ili telefon!

mihailo vulovic

apsolvent geodezije

;)

evo par slicica

malo iz amerike, a malo i odavde!

post-2607-12879037728834_thumb.jpg

post-2607-128790377293_thumb.jpg

post-2607-12879037729544_thumb.jpg

post-2607-12879037729914_thumb.jpg

post-2607-12879037730171_thumb.jpg

post-2607-12879037730418_thumb.jpg

post-2607-12879037730682_thumb.jpg

post-2607-12879037730924_thumb.jpg

post-2607-12879037731185_thumb.jpg

post-2607-12879037731639_thumb.jpg

post-2607-12879037731881_thumb.jpg

post-2607-12879037732136_thumb.jpg

post-2607-12879037732575_thumb.jpg

post-2607-12879037732917_thumb.jpg

post-2607-12879037733171_thumb.jpg

post-2607-12879037733436_thumb.jpg

post-2607-12879037733689_thumb.jpg

post-2607-12879037733935_thumb.jpg

post-2607-12879037734174_thumb.jpg

post-2607-12879037734705_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Druže svaka ti čast!

Sa (pretpostavljam) 20tak godina si uspeo ono što je većina nas sanjala da uradi.

I žaliće do kraja života što nije.

 

p.s. - ne mislim pri tom "odlazak u obećanu zemlju" ili "kupovina čopera" - mislim na taj avanturistički duh i lutanje koje si ti uspeo da "materijalizuješ"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

SVAKA CAST!

Ovo je pravi avanturisticki duh u simbiozi sa ljubavi prema motorima! nemam reci.. Em si kupio motor, em radio i zaradio za isti, obisao USA malo, upoznao se sa carima uvoza motora iz USA ;D ...

 

u zdravlju da ga vozis i bezbroj bezbednih km! ;)

 

vidimo se na drumu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Da, i ja cu reci svaka cast :D. Zbog toga sto imas tu crtu: ako nesto zelis i zacrtas da uradis...nema prepreke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ti si car Vule, mogu da zamislim kako ti je bilo dobro kad si odradio akciju ''pljus keš na sto'', kupiš motor laganeze!  A reci mi, kakvo je polaganje za dozvolu tamo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: beograd, gornji milanovac

Ti si car Vule, mogu da zamislim kako ti je bilo dobro kad si odradio akciju ''pljus keš na sto'', kupiš motor laganeze!  A reci mi, kakvo je polaganje za dozvolu tamo?

ima deo teksta treba ti 4 papira, i samo dobijes knjigu i za par dana odes, nema zakazivanja, i od 20 pitanja moras da das tacnih 14 odgovora na kompu, placa se 40$, i ako padnes opet posle 3 minuta mozes da polazes, naravno das jos 40$  ;D!

i kad polozis dobijas privremenu dozvolu, i posle par dana ima road test, voznja na putu, to mora da se zakazuje! poligon i voznja do raskrsnice i nazad, i dobijes vozacku!

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Svaka cast! Nesto si voleo,to i zaradio,ostvario zacrtani cilj.To se ceni  ;)...

 

P.S. A maja ti je do 00  ;D!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: O_bre_novac

Ovo za dozvolu oko kupovine sad pvi put cujem od tebe.Moj drug je isao kao student i jos par likova,kupovali su motore i nisu imali dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: beograd, gornji milanovac

Ovo za dozvolu oko kupovine sad pvi put cujem od tebe.Moj drug je isao kao student i jos par likova,kupovali su motore i nisu imali dozvole.

to ti zavisi od drzave do drzave, negde priznaju medjunarodnu, a negde ne, konkretno u ilinoisu, ti cak daju odmah americku, ako imas srpsku, dok u masacusecu ne priznaju nista sem americke, ne nekih evropskih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Eto vidis... 4 dana se druzismo a ti ne isprica ovako fantasticnu pricu. Svaka cast i sve pohvale za trud i snalazljivost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2886 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nemoj da žališ što ti je motor isti izašao. Imao si kao pride sjajno putovanje po Americi, video si sveta, a ovde bi dao kintu za motor i nista ne bi video. A za dovitljivost, čista 10+.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lepo!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka

Mastam da odem na Cape Code! Pored motora volim i camce pa sam zadnjih 8 godina sam pravio camac koji je poreklom bas odande! Catboat! Ti si ih sigurno video! Bas ti zavidim! Odlutao sam od teme ali kada sam procitao nisam mogao da ne prokomentarisem!

LiEa2_19571631.th.jpg

Pq1Qb3y0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nemoj da žališ što ti je motor isti izašao. Imao si kao pride sjajno putovanje po Americi, video si sveta, a ovde bi dao kintu za motor i nista ne bi video. A za dovitljivost, čista 10+.

 

Bas tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja