Jump to content

Moto Zajednica

Lanac, lančanici, proizvođači, kvalitet, preporuka...

Recommended Posts

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima logike ali!
Do sada sam potrosio 20m lanaca, navike svoje nisam menjao, oni su ti koji su sve meksi...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I moje iskustvo sa JT lancem sa o ringom je katastrofalno, trajao mi je 4500km, počele su rolnice da ispadaju na toj kilometraži. Jeste da je motor uglavnom vožen off-road, Ali mi did lanci traju više nego duplo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
4 hours ago, gebee&co said:

Eto kome da se obratite za ono što vam treba.Ja pričam,ali me slabo doživljavate.

Ko kaže? Evo ja se obratio sasa ns 1 i čekam da stigne Enuma 530SRX2  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova
Pre 7 sati, N.F.S. je napisao:

Ima logike ali!
Do sada sam potrosio 20m lanaca, navike svoje nisam menjao, oni su ti koji su sve meksi...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

Naravno, preporuku sam ispisao uopsteno, nevezano za tvoju problematiku(dobro, jesi mi bio okidac jer nikako ne bi mogao da bude 2-3,5cm opseg da nije u startu bio naspanovan najvise na 2cm a to je malo, uprkos manualu).

DID se se kopira kao i motul, castrol ulje i prodaje zvanicno, to niko ne spori :) Ili NGK svecice, pa trazis proverenog dilera za svecice i ulje ko za drogu :D  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nist' ne brigaj, merim blize lancaniku zadnjem, tu mi je lakse, na sredini sam u toleranciji.

Videcu bas kakav ce biti did iz grcke, ista oznaka, manja cena.


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Samo da dodam. O tome sam već jednom detaljno opisivao u nekoj temi vezano za MT 07.

Kroz razgovor sa prijateljima došli smo do zaključka da većina podešava lanac nepravilno, a što jako utiče na vijek trajanja te naravno mjenjač i lakoću ili težinu prebacivanja iz brzine u brzinu.

Radi se o tome da vrlo malo ljudi za novije motore pročita manual. Stariji motori imaju na zadnjoj vilici kod lanca naljepnicu o načinu podešavanja.

Dakle, ja kad svoj podešavam pomično mjerilo u ruke i točno po opisanom postupku.

50 puta sam na YT gledao kako podešavaju lanac na MT 07 i niti 1 nije pravilno napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Пошто нисам задовољан са тренутним ланцем на мотору, а у питању је Афам златни ( монтирано све у Швици)и то пре 6000км узео сам као и за предходни мотор златни ДИД ЗВМХ2 па ми се појављује нека ознака на линковима а раније нисам виђао (BGIVO) , поред ознака ДИД-а и 525ЗВМХ, па да ли зна неко шта значи?

80B6CA8B-B898-45BF-B305-6663817752DB.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki

Samo DID

Nema greske....od jednog starijeg bajkera sam cuo da ako vozis 600cc stavi onaj za 1000cc. Jaci je i trpi vece opterecenje.

Promenio član Kawazzr500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 3 sati, Kawazzr500 je napisao:

Samo DID

Nema greske....od jednog starijeg bajkera sam cuo da ako vozis 600cc stavi onaj za 1000cc. Jaci je i trpi vece opterecenje.

A sta ako voziš 1000 (i preko), koji da staviš onda? :neznam:

To je zato što u većini slučajeva kod nas,

DID je kineska kopija koja stiže u rinfuzu, seče se na meru i pakuje za prodaju.

Lanac uzeti po mogućnosti preko ili od proverenih ljudi, koji donose od preko, kontaktiraj @sasa ns 1

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova
Pre 3 sati, Kawazzr500 je napisao:

Samo DID

Nema greske....od jednog starijeg bajkera sam cuo da ako vozis 600cc stavi onaj za 1000cc. Jaci je i trpi vece opterecenje.

Kako je taj iskusni bajker zamislio da ide taj drugi lanac kad ne odgovaraju lančanici osim na nekim baš starim gde je išao 530 i na slabije i jače motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
pre 8 minuta, BokyBoy je napisao:

A sta ako voziš 1000 (i preko), koji da staviš onda? :neznam:

To je zato što u većini slučajeva kod nas,

DID je kineska kopija koja stiže u rinfuzu, seče se na meru i pakuje za prodaju.

Lanac uzeti po mogućnosti preko ili od proverenih ljudi, koji donose od preko, kontaktiraj @sasa ns 1

To si potpuno u pravu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
pre 1 minut, sasa ns 1 je napisao:

Kako je taj iskusni bajker zamislio da ide taj drugi lanac kad ne odgovaraju lančanici osim na nekim baš starim gde je išao 530 i na slabije i jače motore

Jebem li ga... ja samo reko ono sto on meni... Koja je logika i sta kupiti vec, to je pod znacima navodnicima....

Uglavnom Boki Boy lepo kaze da ima tu i Kineza, najbolje kod proverenih. Slusajuci druge ja ili pogresim ili potrevim.

U eksploataciji vise sam cuo za Did da su ok....

E sad ima iskusnijih od mene i bolje znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja npr. u ovom trenutku za sebe lanac ocekujem... Pisah u temi, u junu sam nov stavio (did) i oba lancanika (jt) evo razvukao se kao 30000 suv da je zgazio :D 

 

Iz louisa, polo-a... Tako odnekle, zazmuris pa koji misem ubodes bice bolji neko top/mega/giga ojacan ovde kupljen. Mi smo kao neka ispostava aliexpresa :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 2 minuta, Kawazzr500 je napisao:

U eksploataciji vise sam cuo za Did da su ok....

 Bili nekada druže, sada ga ne bih uzeo, džaba da mi daju. Npr, ja sam uzeo zlatnu Reginu pre dve godine u Kaću i prezadovoljan sam, dve sezone sam izvozio i nisam ga još dotezao, izgurace i ovu bez ikakvih problema. Nijedan lanac mi nije duže trajao do sada, uz redovno održavanje, naravno. Ima jos dobrih marki, samo da su original, ali to će stručnjak za lance @sasa ns 1 bolje da odgovori. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
pre 2 minuta, BokyBoy je napisao:

 Bili nekada druže, sada ga ne bih uzeo, džaba da mi daju. Npr, ja sam uzeo zlatnu Reginu pre dve godine u Kaću i prezadovoljan sam, dve sezone sam izvozio i nisam ga još dotezao, izgurace i ovu bez ikakvih problema. Nijedan lanac mi nije duže trajao do sada, uz redovno održavanje, naravno. Ima jos dobrih marki, samo da su original, ali to će stručnjak za lance @sasa ns 1 bolje da odgovori. 

Hvala ti druze na ovom podatku... To nisam znao, a ti vec imas iskustvo Reginom, sto kako kazes, da je ona vise izdrzljivija.

U pricipu svima nama odgovaraju  manji troskovi i duge voznje sa jednom vrstom lanca i lacanika. Jesu oni potrosan materijal ali koji ubosti. Sada znam koji iz tvog iskustva, a i hvala ti i za coveka kome se obratiti u vezi toga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Do sad sa AFAM-om presao 23.000 i lanac u savrsenom stanju. Od prvog dana sa podmazivacem i samo podesen posle 1000km. nije dotezan do sad. Pre njega bio RK presao 25.000 nije se isteglio previse ali propale zaptivke pa se pojedini clanci kocili te ja zato zamenjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја сам на Тдм-у ставио такође златни дид , купљен у мото бике Каћ прешао 7000км нити сам га дотезао нити нешто посебно водио рачуна о њему, имам подмазивач па сам га редовно топио уљем, нити се чуо и тако продао… овај који сада имам АФАМ нешто ми не годи, у смислу доста се чује, пошто уље из подмазивача не може толико да ублажи звук као спреј,једноставно шта год да сам му радио пишти као да ћу да полетим, а тако да возим мотор нема шансе. Волим све да је како треба, да само ставим кључ и на крај света, да не размишљам….тако да ће жена бар две недеље бити на Карнекс паштети, али још није обавештена…:jee:

Promenio član Немања

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
pre 10 minuta, Немања je napisao:

тако да ће жена бар две недеље бити на Карнекс паштети, али још није обавештена…

 

 

Moja me je veceras pitala, kada cu ja da dodjem na red?

Rekao sam joj, tek od maja:jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Upravo sada, Kawazzr500 je napisao:

Moja me je veceras pitala, kada cu ja da dodjem na red?

Rekao sam joj, tek od maja:jee:

 

Хахаха, код мене је најскупља ствар 49,90еур, а да ли има нулу иза о томе нећемо…:lol3: Озбиљно размишљам да кренем да се дрогирам, некако ми јефтиније, а има клиника за скидање. За овај наш хоби нема лека…:) Сезона није ни кренула како треба, а већ наручено Рукка Горетекс одело, комлет, навигација Том Ридер 550, брембо кочионе плочице итд итд. Пита она мене колико је све то, ма џаба, шта ти је, могли смо на зимовање и летовање, опуштено. Испала јој фијока, :staa3:има слике нема тона, само трепће……мук… после пар секунди креће рафална паљба:moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije strašno ako kupiš nešto od opreme i čuvaš. Problem je kad počneš opremu da menjaš drugom opremom. Recimo kao ja na primer, da imaš gradske kofere i putne kofere. Gradski su stalno na TDM-u a putni kad se ide negde na duže. Kad imaš Scottoiler, pa kupiš Cobrru i tako dalje. Kad imaš dva seta retrovizora, dva vizira, itd. :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
pre 4 minuta, Немања je napisao:

Хахаха, код мене је најскупља ствар 49,90еур, а да ли има нулу иза о томе нећемо…:lol3: Озбиљно размишљам да кренем да се дрогирам, некако ми јефтиније, а има клиника за скидање. За овај наш хоби нема лека…:) Сезона није ни кренула како треба, а већ наручено Рукка Горетекс одело, комлет, навигација Том Ридер 550, брембо кочионе плочице итд итд. Пита она мене колико је све то, ма џаба, шта ти је, могли смо на зимовање и летовање, опуштено. Испала јој фијока, :staa3:има слике нема тона, само трепће……мук… после пар секунди креће рафална паљба:moto3:

Ja za sad malo ovako malo onako. Moram nekako prvo nju da zadovoljim pa onda ja okinem sve sto mogu.

A sreca ne razume se mnogo da'l to stvarno treba ili ne xaxaxa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja