Jump to content

Moto Zajednica

Ulje ne cirkulise, znalci pomozite

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Radio sam komplet servis na mom XT600, skidao ceo cilindar, kvacilo, alternator itd itd.

 

Danas sam sipao ulje u uljni rezervoar (suvi karter), stalo je nesto manje od 2L. Upalio sam masinu iz prve ali ulje nece da pocne da cirkulise! Na srafu kod uljnog filtera gde se to proverava ne izlazi nista i ulje ne stigne ni do filtera.  >:(

 

Prilikom servisa sam skidao uljnu pumpu i sipao u nju ulje ali posle toga sam dosta pomerao agregat, moguce da je ulje iscurelo iz kanala i da je usao vazduh (pumpa radi, probao sam pre sklapanja).

 

Ima li neka fora da ga nateram "da povuce"?  Bas bi mi bedak bio da opet rasturam sve do pumpe i da opet sipam ulje u kanale

 

Inace ulje je 20W50, neke srednje gustine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

moralo bi da cirkulise jer si skidao poklopac za stelovanje ventila jel ulje stize do glave skini taj poklopac pa proveri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pod pretpostvkom da si dobro namontirao pumpu , da dobro dihtuje, da nisi zaboravio neku gumicu , moze biti da je nesto upalo u ulni kanal od pumpe na dalje i zapusilo je. Probaj da ulijes ulje ( nekim spricem) u rupu od tog srafa kod filtera da ulje sidje u pumpu , ako ni tad ne krene ulje , ne gine ti ponovo rasturanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Filter je papirni, nauljio sam ga pre montaze. Probacu da ulivam odozgo od srafa ali mislim da ne moze tako jer u deklu postoji uljna linija i jednosmerni ventil u njoj.  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sreca pa nemas gliko lezaj,,,upali ga i pusti 1 minut da radi,mozda i povuce ulje,,naravno prvo naulji sve moguce kanale treba bi sama da povuce,ali dobro,dekli kvacila se lako skida,,kakvi su ti zupcanici izmedju pumpe  i pogona,kod nje behuse plasticni,da nije neki oblajznuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Radio je sigurno preko minuta i nista.  :(

 

Oborio sam ga na levu stranu jutros, napunio uljem posudicu gde je filter, probao opet i nista. Zupcanici su dobri, plasticni ali celi. Obarao sam ga koliko moze i levo i desno dok radi, sve sam se nadao da ce da se slije ali nikako.

 

Grr, moracu da rasturam. Kako bese ono - sto se mora .....  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Predpostavljam da nije nista strasno..posto ti je sve radilo pre a i dok je bilo rastavljeno...seti se dali si nekom krpom zasticivao nesto dok si sklapao da ti ne upadne u motor...pre tri dana je moj drugar sklopio moto guzzija ali je zaboravio na krpu koju je stavio uz klipnjacu da mu ne upadne neki seger ili sajbna dok stavi klip i cilindar...upalio..radi al ulje ne cirkulise ..imao je srece...verovatno je i tebi neka glupost samo sto moras ponovo da otvaras...jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bolje rasturi i proveri sve ponovo. Nije zdravo da ti tako motor radi po minut bez podmazivanja i to vise puta zbog isprobavanja. Ako je sve kako treba, trebala bi da povuce ulje odmah, cim ne vuce nesto nije dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Kopao sam po netu i nasao sam iskustvo kolege na jednom drugom forumu, isto sa xt600. Covek je doziveo potpuno istu situaciju kao i ja. Gledao sam dijagrame preseka motora i koliko vidim u uljnoj liniji prema pumpi postoji jedan deo gde ulje treba par santimetara da ide "uzbrdo" pre nego sto stigne do pumpe. Kad se potpuno rastura masina tu ulje iscuri, udje vazduh a uzbrdo se ni go*no ne kotrlja.  ::)

 

Siguran sam da mi nije nista upalo i da sam dobro sklopio jer sam pedantno radio. Koliko vidim ovaj problem je donekle poznat u xt svetu i nisam prvi kome se desava. Evo bizarnog resenja kako je covek otklonio: Uzeo je pumpu (verovatno za bajs) i cep od neke boce. Izbusio je rupicu na cepu i navio ga na uljni rezervoar. Posle je pumpom forsirao ulje da sidje.

 

Skinuo je svecicu i okretao motor rucno sve tako pumpajuci dok ulje nije izbilo na filtru. Kaze - uspeh!

 

Ovo cu jos da probam pre nego sto rasturim masinu ponovo. Javljam vam sta sam uradio!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Kopao sam po netu i nasao sam iskustvo kolege na jednom drugom forumu, isto sa xt600. Covek je doziveo potpuno istu situaciju kao i ja. Gledao sam dijagrame preseka motora i koliko vidim u uljnoj liniji prema pumpi postoji jedan deo gde ulje treba par santimetara da ide "uzbrdo" pre nego sto stigne do pumpe. Kad se potpuno rastura masina tu ulje iscuri, udje vazduh a uzbrdo se ni go*no ne kotrlja.  ::)

 

Siguran sam da mi nije nista upalo i da sam dobro sklopio jer sam pedantno radio. Koliko vidim ovaj problem je donekle poznat u xt svetu i nisam prvi kome se desava. Evo bizarnog resenja kako je covek otklonio: Uzeo je pumpu (verovatno za bajs) i cep od neke boce. Izbusio je rupicu na cepu i navio ga na uljni rezervoar. Posle je pumpom forsirao ulje da sidje.

 

Skinuo je svecicu i okretao motor rucno sve tako pumpajuci dok ulje nije izbilo na filtru. Kaze - uspeh!

 

Ovo cu jos da probam pre nego sto rasturim masinu ponovo. Javljam vam sta sam uradio!

 

 

ako je taj deo gde ulje ide uzbrdo svega par centimetara , evo ti jos bizarnijeg resenja. Naspi jos ulja , preko maksimuma, kolko da stigne do pumpe pa vrti ili guraj motor dok povuce  pa isprazni visak. Nemoj da preterujes sa radom bez podmazivanja , sje..ces bregastu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Povuce malisa ulje!  ;D ;D ;D Poterao sam ga u pumpu sa rucnom pumpom od bajsa i kurblanjem. Sad je popio 2.5L ko od sale  :o

 

Tacno se cuo zvuk kad je ulje poteklo kroz masinu, sad zvuci bas kako treba. Doduse, nesto ga ne vraca nazad u rezervoar, videcu jos to. Mozda samo treba da dospem jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja