Jump to content

Moto Zajednica

Plavi Golub

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Neka dobri Gospod da lepog vremena i zdravlja. Nadam sa da cu do tada savatati dobru volju majstora. Prokleta neka je -O i sve ispod nje. Proklete da su sve padavine osim padavine eura.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Svaka čast Kataran.

I ja sam video juče isto momka iz picerije na motoru i srce mi se sledilo.Ne bi se menjao s njim ni za kakve pare.Volim motor,ali volim i sebe.Kad temperatura dostigne +12C,onda ću da se vozam i uživam.Do tad-TEŠKO. Jedino ako nije neka nužda ili plemeniti cilj.To pravilo je važilo dok sam imao Tomosa,valjda jeisto i za MZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Evo nekoliko pitanjca za iskusnije i upucenije: na malom gasu(leru,pred semaforom), migavci jako lenjo trepere. Kada je svetlo upaljeno, takodje na leru, Golub mi se gasi. I jos eno pitanjce:dogadja mi se da kurbla,neki put prokliza,samo se sruci nizbrdo... Saveta, sta mu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nisam Saveta al' da probam  ;D

Dopuni akumulaciju (sto kaze MZ)...

Desava se da kurbla prokliza kada ne "potrefis" zub...Ne bi valjalo da cesto proklizava, al' ponekad nije problem i kod mene se to desava!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

''Akumulacija'' je sigurno ali bih ja preventivno razmišljao i o Joškinom regleru, treba to staviti bez obzira kakav je postojeći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Zahvaljujem se...Kada je jako hladno, prokliza ali je poceo i kada nije hladno...Dali da tipujem na onaj veeeeeliki zupcanik? Sto se Joskinog reglera tice, ja sam cuo i za nesto besplatinsko...Ne zamerite mi, termonologija me zbunjuje.. FALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Zahvaljujem se...Kada je jako hladno, prokliza ali je poceo i kada nije hladno...Dali da tipujem na onaj veeeeeliki zupcanik? Sto se Joskinog reglera tice, ja sam cuo i za nesto besplatinsko...Ne zamerite mi, termonologija me zbunjuje.. FALA

Bezplatinsko je paljenje koje takodje Joska pravi, a elektronski regler je posebna prica, najbolje je imati oba, naravno, mada mogu i zasebno da se ugrade...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

evo ovaj veliki

to je nemoguce, ako bi taj zupcanik stradao nebi mogao da ga vozis trecom brzinom....(ispadao bi iz brzine) mozda je do zupcanika kurble.

ja imam obadva porucio prosle godine bezveze, mislio sam da su mi stradali.....  ::) posle ako nadjem slliku da ti pokazem..  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ja kolko znam i kak je bilo kod kolegae na 251: treca brzina iskace zbog potrosene vilice trece brzine

kod mene bilo zbog tanjirastog zupcanika....  ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo nekoliko pitanjca za iskusnije i upucenije: na malom gasu(leru,pred semaforom), migavci jako lenjo trepere. Kada je svetlo upaljeno, takodje na leru, Golub mi se gasi. I jos eno pitanjce:dogadja mi se da kurbla,neki put prokliza,samo se sruci nizbrdo... Saveta, sta mu je

 

  Ako kurbla proklizava na MZ 250, mozda je problem u onom limenom prstenu sto stoji na osovini kurble sa unutrasnje strane dekle. ( mozda se pokrivio, ukosio, il je lose namesten - to se retko desava, al se desava ) .

  Takodje moze da bude da ti je pretegnuta sajla kvacila, i jos ako je lose provucena, a ti okrenes volan tako da se zategne - da prokliza u kvacilu ( proveri ).

  Najgora opcija - da je pocelo celo kvacilo da ti kliza na konusu radilice .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

evo ovaj veliki

to je nemoguce, ako bi taj zupcanik stradao nebi mogao da ga vozis trecom brzinom....(ispadao bi iz brzine) mozda je do zupcanika kurble.

ja imam obadva porucio prosle godine bezveze, mislio sam da su mi stradali.....  ::) posle ako nadjem slliku da ti pokazem..  ;) ;)

Da je stradao ovaj veliki (zamajac) ne bi mogao da vozi uopste a ne samo u trecoj...On je glavna veza radilice i menjaca!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Svaka čast za današnju HRABRU vožnju po vrloooo nestabilnom vremenu i po ovom duvanju vetra.

Ja sam konačno nabavio feder za ćopavu kao i legendarne nosače prednjih migavaca.Nisu baš nešto naročito kvalitetni i jaki,ali šta je tu je.

Sutra bi trebalo promeniti zatezače lanca (nabavljeni) i ubaciti ćopavu.I onda sam valjda spreman za sezonu.

Jipi,jeeeee.

Pozdrav  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Pre mnogo, mnogo godina, jedan covek, koga sam neizmerno voleo, je nosio iste takve...Neko vreme ga nema medju nama...I eto, tako, malko...Kao mladic, vozio je " Panoniju"...Nazalost, nemam ni jednu fotografiju iz tog vremena.Prosle godine, smo trebali da vozimo MZ. On nije docekao...

post-5767-12879066611784_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nekad me obuzme osećanje nepravde kada pogledam bez koga sam ostao a sa kim sam sve prinuđen da živim.

 

A veliku sam školu naučio u Hilandaru:

 

Upokoio se Iguman, njegov dobri prijatelj koji je samnom došao u manastir kada je video grob hteo je i on da umre. Nije verovao da do toga može da dođe bez obzira na godine, poneo je rakiju da popiju zajedno, nije ni znao šta se desilo, niko nije javio ...

 

To osećanje očaja i iskrene neobuzdane tuge stvarno retko može da se vidi.

 

Pored njega na grobu stoje monasi i smeju se. Raduju se.

 

Mi okolo, ''turisti hodočasnici'' gledamo šta se dešava sa potpuno pomešanim osećanjima, Iguman je umro a njegovi najbliži se raduju.

 

Onda nam oni objasne: spasio se čovek, ceo život je želeo da se Bogu približi i njegovo ostvarenje snova se desilo.

 

''I Bogu trebaju dobri ljudi''.

 

Sada razmišljam na sledeći način: čovek sa fotografije je dočekao da TI imaš MZ-a pa su se i njegovi snovi ostvarili. Sada učiš njegovu školu a on vozi ko zna šta po Rajskim terenima i cveta od zadovoljstva što je svako dobio ono što je želeo.

 

Kao vernik, siguran sam da nas čeka bar jedan kafanski astal i prilika u kojoj ćemo moći da završimo sve započete razgovore sa svima sa kojima to nismo do sada uspeli.

 

Pa nemože to tako, da ostane na ovome, one najvažnije stvari nisu rečene, sve su se kao podrazumevale a pričalo se mahom o sporednim preokupacijama.

 

Svako ima pravo izbora. Ja verujem, biće vožnji po Rajskim vrtovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nekad me obuzme osećanje nepravde kada pogledam bez koga sam ostao a sa kim sam sve prinuđen da živim.

 

...

 

Ova ti je Vujo prava "Njegosevska"...bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

E, a sada, nesto veselo... U, dalekoj, Kanadi, rodio se Petar. Unuk moga brata, sa gornje slike, moj unuk i jedan od desetorice velicanstvenih...Zivot ima neki tok a nama, obicnim ljudima to se cini misticno.

post-5767-12879066667548_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja