Jump to content

Moto Zajednica

Plavi Golub

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

  Vozili smo se, pravili vazni.Prolazili su kraj nas,mahali nam, urlale su neke besne ptice trkalice, opremljene i nasvirane a Plavi Golub i ja grickali smo put, tanenane.. Posle naplatne rampe Pojate napravismo jos jednu pauzu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

  Od Pojata, duz Morave, Plavi Golub i ja preuzimamo kormilo.Put je nov, a Golub jedva ceka da stigne.Ne pokazujemo umor ni on ni ja. FOTOGRF JE ZAKAZAO!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Tako golube!! Koliko vidim slabo dimi?? Hehehehe. Koja je bila prosecna brzina??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Lepe slike, primecujem da ste ovako poprilicno visoki, te preporucujem da malo podignete guvernale ( upravljac ) lakse ce biti za skretanje. Bas se primecuje kod sina dok vozi koliko su mu nisko laktovi u odnosu na kolena. To ipak malo otezava voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Pa jesam razmisljao. Moram da odem do majstora sa klincem-voli da vozi auto ali slabo se druzi... Neka cudna generacija. Spremamo OPELA za zimu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

E, danas sam , napokon poceo da vracam krila mom Golubu. Kupio sam nov blatobran, korman, fazastere prednje, bela stakla za zmigavac, far...Nadam se da ce, u neko skorije vreme, poleteti u punom sjaju. Ne znam sta da radim sa koferima: jedan je izlupan a drugi podosta ogreban.Vetrobran-tek na prolece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Namontiran korman, fazaster, sajla za obrtomer a blatobran...Daleko bilo, kao od papira. Onaj stari je bio cvrst,jak, ovaj je kao paucina. Neka bude neko vreme, i on ce otici.Danas sam vozio, nesto malo. Sutra idem sa njim na posao.Videcu kako se ponasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Slikaj ga malo da vidimo kakav je sada. Makar te kritične stvari koje bi trebalo uraditi, možda se javi neka ideja, ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

I tako, bila je danas prva voznja. Jutros, u vec poznato vreme,06.30, krenem na posao, polako, prodjem kraj Bolonje, svirnerm kratko i nastavim. Nigde nikoga, samo Golub i ja. Nisam vozio dugo i kao da sam prvi put na njemu. Zapazanje:prednji tocak baca i to se bas oseti, masina ne pokazuje neka iznenadjenja ali se cuje neko lupkanje.Ostalo je, valjda dobro. To ce proveriti Indijanac.

Povratak sa posla je slican jutrosnjoj voznji. Malko vise naroda ali to je to. Slikacu ga, samo da ga operem. Mozda slike budu sutra.

Pozdrav svima a moj najmladji sin je pored, zbunjuje me dok jurim slova po tastaturi. I on pozdravlja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Hvala, nadam se da ce do marta Golub da zasija kao pre.

A sada nesto, za mene, veoma porazavajuce.

Kada sam registrovao motor, platio sam registraciju i sve ostale dazbine kao i kolega koji vozi Eliminator, mladji par godina od Goluba. Sve uredno, sve kako treba. Osiguravajucea kuca Milemijum, poslala je procenitelja i na moje insistiranje da uporedi motor pre i posle udesa, on je samo nehajno predlozio popravku pa da se donesu racuni. Moj advokat je, naravno preduzeo sve da se steta plati adekvatno...

Epilog-Korman-1470.00,blatobran-1550.00,  fazaster-1400.00, gume na njemu-240.00, sajla obrtomera-550.00.To je uradjeno. Prednji kocak-12300.00, koferi, krpljrnje i farbenje-oko 6500.00, vetrobran- oko 8000.00, retrovizori 3000.00. Sta se krije u lupkanju motora reci ce Indijanac.

Placeno je 320 eura,sa obrazlozenjem da je motor STAR. PROSAO JE TEHNICKI, NA NJEMU JE RADILO SVE KAO U GARANCIJI, SVAKI SRAF NA MESTU. ODRZAVAN I VOLJEN.STA ZNACI STAR?

Necu da psujem ali NEKA POGLEDAJU U NEBO. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Na pošten način a postupajući po zakonu, teško je izaći sa njima na kraj. I na tom kraju, osiguravajuća kuća uvek najbolje prolazi. Tvoj je slučaj isti kao kod TS Chopper-a sa Dijanom, on je fotografijama pokušao da dokaže da je vrednost veća od kataloške jer je sam radio na njemu.

 

Dobar pristup njegovog advokata jer ustvari nema za šta drugo da se uhvati sem za uložene radne sate na urađenim poslovima.

 

Jednom prilikom, držao sam seminar za polaznike koji su zaposleni u osiguravajućoj kompaniji. Uglavnom procenitelji ali i njih ima više vrsta, od onih koji ispituju zdravstvene probleme kod životnog osiguranja do onih koji rade samo stakla na kamionima/autobusima.

Seminar je trajao tri dana pa sem radnih ostaje dosta vremena i za slobodne aktivnosti.

 

Pristup kompanijeje ovakav: imaš vozilo koje je određenog godišta i za to godište postoji osnovica od koje se obračunava i vrednost polise i mogućnost nadoknade štete. Ali do te osnovice se došlo ko zna kako jer su tržišne cene nešto sasvim drugačije.

A onda sistem za ''navlačenje'': mogu da ti jeftinije prodaju polisu ali da kod eventualnih šteta imaš pravo naplate na npr. 50% od vrednosti ili čak 25%. Ali opet od te kataloške vrednosti koja je ko zna kakva...

 

Onda sam ja pokušao da izbegnem ''uravnilovku''. Jeste mi motor 89' godište ali na njemu nema nijednog šrafa koji je od tada, sve je novo. Kažu oni nema veze, to je tekuće održavanje, to si morao da radiš, ništa mu to ne podiže vrednost u odnosu na neki drugi motor.

 

E al' onda problem: pikolica. Unikatni rad, prikolica jeste tipska ali je i ona dorađivana, prekrajana, drugo je sedište, točak, osovina... potpuno se razlikuje od originala.

 

Čovek se uhvati za katalog a u njemu nema prikolica za motore. Uh majku mu, problem. Zove šefa, kaže hoće predavač da osigura vozilo ali ja neznam kako da odredim vrednost vozila jer odudara od kataloga.

 

Domunđavaju se njih dvojca pa na kraju pitaju ''pa koliko košta takav motor''? Čim sam video da smo došli do mogućnosti za cenkanjem sve mi je bilo jasno. Ja kažem da neznam koliko košta, meni je moj motor najbolji, to bi trebao neko drugi da odredi. Ali drugog nema, ovo je jedini u Srbiji, šta sad?

 

Ostavljena je njima softverska mogućnost da se pogode oko cene i na kraju smo došli do 1.500 evra. Međutim sa osiguranim slučajevima nema pogodbe, tipski je određeno šta osiguravaš pa uzmi ili ostavi.

 

Meni takve nadoknade štete od 200-300 evra ne trebaju, osigurao bih motor od krađe jer ne bih želeo da ostanem bez njega a te sitne popravke mi ništa ne znače, ionako samo plaćam i ulažem pa sam navikao...

 

Uh tu su se obradovali: ne osiguravamo motore od krađe! I sve srećni što su našli mogućnost da ne rade samnom, eto, viša sila, od krađe nema spasa.

 

Naravno, tu je ruka na mom ramenu, prijateljski ton kako oni kao ljudi imaju razumevanja za moje potrebe ali je politika kompanije takva i da, nezvanično i da niko ne čuje, treba da odem kod konkurencije jer to možda tamo prođe. Jeste da nisu baš u ljubavi sa njima ali poštuju oni konkurentsku kuću, međunarodna je firma, sila je to...

 

I u sebi hoće da crknu od zlobe, šta su im poslali, baš su ih zajebali... ;D

 

Ne osiguravam ništa što po zakonu nije obavezno. To platim sa osećajem istim kao kad plaćam nešto što uopšte ne razumem šta je pa i ne očekujem ništa od njih.

 

Sve bih nekako i progutao ali to ''nameštanje'' sa konkurencijom, ta zloba, taj cinizam, osećanje zadovoljstva da si drugog unesrećio... Strašno kakav svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ovo su igre macke i misa. Osiguranje radi po kataloski utvrdjenoj ceni, a tako radi i uprava prihoda - kad kupujes auto il motor, porez placas po kataloskoj ceni. Nekad su se tu radile procene, vozilo se teralo komisiji. Moju prvu Jawu 350 sam na procenu radi prepisa odgurao u rucnim kolicima samo da bi manje platio porez.

  E sad kad neko dozivi udes za koji nije kriv pa treba da se proceni steta - osiguranje se opet hvata za taj katalog po kome nasi motori vrede oko 300 - 500 evra i osiguranje je srecno zbog toga. Dalje traze racune od popravke i delova , a i oni znaju da se MZ vise ne pravi i da nema ovlascenog uvoznika koji bi prodao delove sa racunom.  Sta mi mozemo da uradimo da bi pokrili stetu i izvukli vise ?   

  Pa za pocetak pozvati slep sluzbu koja ce odneti motocikl sa mesta udesa ( racun ). Motor ne nositi kuci ( jer ga tamo nemate gde tako slupanog ) , vec kod nekog mehanicara ( prijatelja ) koji ce kasnije izdati racun za lezarinu i cuvanje motora ).  Ima tu jos stvari koje se mogu nakarikati, samo se treba setiti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Mnogo je meni drzava uzela nego ovo sada.Neka im je prosto. Ja cu Goluba da sredim, sam, kao i prosli put.Ako Goluba ofarbam  u SMB, je l` to znaci da je posao u vojsku? Nagazio me moj licni Staljin(najstariji sin, Nikola, je rusofil i samim tim malo militantan), da ga ofarbamo, zajedno sa koferima. Zato i pitam za vojsku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ako ga farbas u SMB, obavezno ofarbaj masinu(ili bar vece delove) u crno mat...!

Mnoooogo dobra kombinacija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

E, dosadilo ovo hladno vreme. Sada sam cistio sneg ispred zgrade, kleo kao baba. Ljudi, mrzim ga u svim njegovim, geometrijski pravilnim pahuljama, u svakom kristalu leda... Kako pogledam kroz prozor, sneg, kisobrani, klizave ulice. Da, ulice prvog prioriteta su ociscene a neke sporedne, kao moja, zaledjene. Juce sam video momka iz neke picerije na skuteru. Ide, mukica, Bulevarom, za njim zacudjeni pogledi... Momak je ludji od mene.

Nosim se mislju, da nikada vise ne pomislim da mi letnje vrucine smetaju.Kako da mi smeta +30? Pa to je plavo nebo, kisela voda, kriska limuna...To je voznja, u nedeljno prepodne, kroz zvezdarsku sumu, glas Plavog Goluba i puno srce u meni. To je glancanje motora u hladovini, saputanje da je najlepsi...

Mrzim ovo NIKAKVO vreme!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

cao druze i mene muci isti problem gledam onu moju makinu porivena carsavom uzmem kljuc u ruke bas juce sam je upalio  zadimio celu garazu kleo sve zivo naravno zbog ledene kise snega a motor radi  izadjem iz garaze ... bio sam sam kuci  pa nije bilo komentara....sedem ubacim u prvu pa na ulicu  gledali me ko budalu provozo sam po tom ledu 3,4 km ispunio sam svoju zelju pa sada moram da ga obrisem i izglancam  samo strpljenje i ovo vreme valjda nece dugo pozdrav vidimo se u kisacu na skupu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja