Jump to content

Moto Zajednica

Plavi Golub

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisam radio skoro, al čini mi se da delovi izađu od možda nekih 70 do blizu 200 evra , sve zavisi šta je otišlo pa mora da se menja, i koji se delovi kupuju ( original, indiski, tajvanski . . . Nije isto ako ti je otišla klipnjača, pa ako menjaš samo klipnjaču il menjaš celu radilicu - razlika je čini mi se više od 100 evra . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

..indiski, tajvanski . . .

 

Nisam se mnogo bavio kvalitetom delova, za mene je bila dovoljna podela na original i "ostalo" ali iskustveno gledano, onako iz prakse, šta se od ova dva bolje pokazalo?

 

Originali su retki i skupi a od ova dva u većini slučajeva može da se nađe ili jedno ili drugo, retko budu oba u ponudi. Međutim dešava se i to i ako ne postoji određeno pravilo za baš taj deo onda me zanima koji načelni pristup treba koristiti, kako izabrati, Indijski ili Tajvanski?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma ima svega sa raznih strana. Kad su nemci prodali MZ ( dvotaktnu liniju ) turcima, ostala im je neka količina retervnih delova, a valjda su imali i dogovor sa turcima u vezi snabdevanja sa istim. Kod nas je po zakonu bilo da kad neka fabrika prestane sa proizvodnjom nečega - dužna je da obezbeđuje retervne delove za taj proizvod još sedam godina. Valjda je tako bilo i sa MZ-om. Nakon tih sedam godina - nastao je vakum, pa su mnogi počeli da rade delove: klipovi Amnbika - Indiski, Berta - Mađarski; Klipnjače pravi tajlandska firma, ali u svojoj fabrici u indiji, A kolko sam upoznat, klipnjača pasuje valjda i od Vespe PX 150

 

242vn2f.jpg

( treba proveriti ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ko je skoro radio generalku i koliko ga je para kostalo?

PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja