Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Зорге, mozes li ukratko da prepricas kakvi su im utisci u testu. Ja ovo nista ne razumem  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Imao je dosta sitnica koje su ga nervirale. Otkacio mu se spoj karburatora i filtera vazduha pa je tu gubio na snazi. Podesavao je amortizer, naduvao ga je na 10 bara, ali je onda skontao da mu to puno pa vratio na 7. Falio mu je merac temperature, isto tako kaze da obrtaljka laze, tj. kao da su zaboravili da stave da masina ima 4 takta, a ne 2. Nije bio zadovoljan kocnicom koja je lako blokirala i svetlom. Pozitivno je sto se motor nije pregrevao, lako upravljiv, dobro pregledna tabla. Ukratko je to to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па каже човек да је са моторином упознао прво преко таблице са техничким подацима и да су га је изненадило само осамнаест коња из 250 кубова, водено 'лађење и ланац 530. Пре продаје мало су грунфовали ауспух. Тестирали су га летос, по врућини и ђорили којекуде.

 

Седиште је новинару високо, али опет ниже него што пише у таблици. Добро се смештају ноге на фузастерима, дефлектори хладњака не жуљају колена. Изненађен је да се она шугава сивкаста напепница по читавом мотору није изгребала за прва два дана. Жали што полуга мењача и папучица задње кочнице немају никакву заштиту нити се преклапају па му се ова прва чак искривила.

 

Ручице на гуверналу су му мало далеко, квачило је зезало док га није подмазао. Вибрације мотора на преко 4000 о/мин се преносе на седиште. Чини му се да обртомер добро лаже, а постоје мерач нивоа гоприва и волтметар који показује да са укљућеним фаром даје 13,5 волти, за шта мисли да је разлог што халогена сијалица не сија како би могла. Недопстајоа му је мерач расхладне течности, мада има некакав сензор на хладњаку. Алнасер добро вергла, али је пар пута зезао контакт, па је стартован киком. После је и провлачуио каблове алнасера даље од издувне гране.

 

Први утисак је да је мотор тврд, да убрзава лењо - "као да има варијатор" и да више урла него што вуче. Приметио је да гума између филтера и карба није навучена, а то шта је на мотору не одговара, па су грунфовали. Тада је приметио да је мотор неприступачан за чачкање и треба скидање пластика да би се допрло унутра. Обрнута виљушка није отпорна на прљавштину као класична, али примећује да је то тренд. Подешавање није лако јер су вијци неприступачни.

 

Задњи амортизер је са 7 допумпао на 10 бара и попустио истезање опруга напред и позади јер човек има 70 кила. За напред каже да је најбоље да се држи притисак од 7 бара.

 

Чини му се да је грунфовање ауспуха повећало снагу на 20-22 коња, а да је вожња до 110 комфорна, а онда крену вибрације. Мотор је еластичан и повлачи равно од 1800 до 4500 о/мин; идеално за почетнике.

 

Разочарале су га кочнице. Задња је и са расклиматаном плочицом радила ОК, лепо се дозирала, али предњу је требало притискати својски. Не искључује могућност да че се разрадити предњи диск, па да ће бити боље. Думе су ОК. Каже да су на точковима већ постављени оне "папуче" које држе гуму и када се смањи притисак. Мотоцикл солидно извлачи узбрдице, прескачће трупце, али за ђир кроз блато и слично сметају незаштићене ножне команде и хладњаци. Смета му и то што нема за ендуро стандардни пактрегер који служи да доватиш мотор и занесеш.

 

То је то - најкраће.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

@Uketic

 

Evo oznaka ležaja: SW 1512

 

Proizvođač INA Germany ali ovo je nebitno ona oznaka je i na starom a on je marke HW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@Uketic

 

Evo oznaka ležaja: SW 1512

 

Proizvođač INA Germany ali ovo je nebitno ona oznaka je i na starom a on je marke HW

 

Hvala prijatelju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

 

@uketicu

 

Jesi u kompp-u uzimao ulje?

Jesi sa mobila presao na njega?

I kilko para litar?

 

E lima jzma u kompu sam uzeo ulje bardahl xtc 15-50 a nisam nikad sipao mobil uvek bardahl od 1000km na ovamo i pokazao mi se odlično,menjač je super ai mašina lepo radi, košta 890din.

Filter sam kupio u ADJ na čukaričkoj padini i on je 590 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Uketicu nema na čemu  ;)

Nego možeš ti meni ovih dana kupiti taj filter i poslati u SM ima samo u tom servisu a to znači čekanje sto godina da stigne iz Novog Sada a ne želim ja da zovem Masstechnik. Pa ako imaš vremena ja ti dam broj ti mi pustiš neki br računa kad dobiješ pare odeš kupiš i baciš na AKS nije to hitno sad ali za nekoliko dana. Za ujle nije frka toga mogu naći gde hoću.

 

E mali3maju to što u sprintu kažu da treba to ulje možeš okačiti mačku o rep ja iz mog iskustva sam video da su to pacijenti koji pojma nemaju tako da se trebaš više pouzdati u sebe ili eventualno probati neki savet ako misliš da će biti bolje tako. Ja dosad što uradih na svoju ruku na motoru se pokazalo kao mnogo bolje rešenje ili eventualno je ostalo isto nikad gore nego kad mi servis radi nešto tako da šta reći dalje. Moj savet je ako je motul 1500 probaj neko drugo ja ću isto probati taj bardahl ako Uketic kaze da se lepo pokazao  8)

 

15102010916.jpg

 

Moram da ponovim ovu sliku (glupo da citiram sebe  ;D) Našao sam adekvatnu zamenu. Crna žica je plus sa kontakt ključa a zelena je minus to mi je crklo i displej ne radi ako još nekome se desi neka ne paniči rešenje košta 200 kinti i neka sića. U svakom slučaju ako ste dali na pivo zadnjih 200 kinti samo prespojiti direktno boju na boju i radiće  ;D jer je displej ispravan. To su dve zavojnice imaju isto u paru da se kupe u Mikro Princu a verovatno i u Radio Klubu ali nisam gledao nađe ga iz prve kod ovih. Sutra ću da pustim sliku kako izgleda.

 

Još nešto  :P znam da sam dosadan nađem tamo i mali rele 12V Omron za 100 kinti koji će da posluži u nameštanju da Apollo radi samo u neutralu sa spuštenom stopicom. Ne znam za ostale ali mene opasno iritira kad treba 4-5 min da sedim na njemu da se zagreje uffff grr!"!#$"$%#! Kinezi ako su na ovome uštedeli e svaka im dala....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG
Još nešto  znam da sam dosadan nađem tamo i mali rele 12V Omron za 100 kinti koji će da posluži u nameštanju da Apollo radi samo u neutralu sa spuštenom stopicom. Ne znam za ostale ali mene opasno iritira kad treba 4-5 min da sedim na njemu da se zagreje uffff grr!"!#$"$%#! Kinezi ako su na ovome uštedeli e svaka im dala....

Ako sam dobro razumeo, ti hoćeš da ti sa spuštenom Ćopom radi motor u leru? E pa za to ti treba samo šrafcigerče, odvrni 2 šrafa koja drže onaj automatić na samoj nožici na kojoj je sa donje strane prekidač koji nožica aktivira- i okreni ga na drugu stranu. Jednostavno i odlično.

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Silen(t) blokovi, to jest gumeni nosači motora...- ja ih nemam, mašina je direktno zašrafljena za ram...Jel to treba tako il su negde zaboravili da vrate nazad? Ima suviše vibracija (na koje sam navikao), a neki kažu da to mora imati. Šta kažete?

MORA DA IMA.

 

@Tamanitu

Trebalo bi da ima

NEMA. Moj nema a kažu da je to tako, Apollo nema. Ajd proverite ljudi, nemoguće da sam jedini a? Mašina se direktno kači na ram, a takođe i nogostupi. I zato tolike vibracije, jer je navodno i predviđen da bude kruta veza da bi moglo da se stoji na nogostupima u vožnji.

 

E sad ostade mi problem sa karburatorom skinut očišćen (već je bio čist ali ajde..) odem da se provozam čim pređem 6000 obrtaja posle 15-20 sekundi počne da se guši da trza i kraj. Posle toga sledi kad stanem prelivanje karba. Ostaje mi još samo da probam da štelujem smesu jer sam filter vazduha skidao i utegao ga da ne vuče nigde vazduh sa strane stoji kao zaliven sad.Ko ima predloge za karburator i sat slobodno neka izloži!

Eh da, to je to. Svaki put isto. A sad se setih da je pre mene bivši vlasnik već zamenio kompletan karburator zbog problema, u garanciji...Da li je fabrički loš, falš serija il tako nešto? Ili, mora da postoji neko vrlo jednostavno rešenje?

 

Opet koincidencija-skoro je počeo da cvilka kad se napne sedište na dole, kad ono Furian da rešenje sa ležajem donjeg dela amortizera...Mislim da je to to.

Idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislim da je za vodeno hladjenje daleko bolje 10w40 ulje od 15w50. Za vazdusare se je odlicno pokazalo malo gusce, pogotovu na nejakog Princa koji se dosta zagreje leti pod opterecenjem. Vodeno hladjenje ne dozvoljava da se motor pregreje i rade na nesto nizim temperaturama od vazdusara. Inace sve preporuke za Belray. Ja ga kupujem u kanticama od 4L, najisplatljivije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@furian nema potrebe da mi saljes lovu za filter uzecu ga ako imaju posto sam uzeo poslednji.ako uzmem saljem ti aksom.

 

 @Tamanitu sto se tice silena napred ih nema ide sraf direktno na ram a caura kroz koju prolazi je oblozena nekom tankom gumom  .zvao sam ns da pitam i rekli su mi da ide sraf direktno nema silena zato sto je meni ispao jedan zbog divljanja na stepenicama  ;D onaj donji pa sam ih zvao da pitam  kako to treba da bude.Postoji i centalni neznam dal tu ima nekih silena verovatno ima to je onaj veliki ide ključ 14.

 

 

 

Sto se ulja tice ja sam se konsultovao vise puta i definitivno je najbolja gradacija 15w40ili 15w50 zbog kineskih tolerancija u samom agregatu i staromodne koncepcije izrade istog...uostalom motor stvarno perfektno radi sa njim tako da necu menjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Nemoj da se ljutite ja opet moram kilometarski post  ;D

 

E ovako zamena za onaj deo (induktivni filter od kilometar sata koji mi je crkao) je ovaj deo na sledećem linku:

 

http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=D60&pid=14636

 

Sve isto kao originalni deo samo ne izgleda isto jednu žicu na kontakte 1-2 drugu na 3-4. Obratite pažnju ko bude morao da menja ako pogrešite raspored neće raditi.

 

Druga tema je rad na ćopavoj ali samo u neutralu. Neko mi reče da odvrnem mirkoprekidač od ćopave i to je to. E pa dragi moji nije to tako jednostavno, tako će motor uvek moći da zavergla čak i kad je u brzini. Ja pričam da radi kao ostali motori samo neutral a kad stisnete kvačilo i onog trenutka kad ubacite u brzinu ugasiće se pre nego pustite kvačilo. Znači nema vožnje sa spuštenom ćopavom  ;D

 

Za to vam treba ovaj deo samo skup je pazite

 

http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=F3020&pid=16218

 

Evo i PDF dela tj njegove karakteristike

 

http://www.mikroprinc.com/assets/pdf/g5le.pdf

 

Sad ide povezivanje  :P poslužila Gligina elektro šema ima izmena na njoj pa obratite pažnju!

 

Struja%20apollo%20prerada.JPG

 

Kao što vidite na slici deo koji je dodat između stop prekidača i nogare je naš rele. Gornji + i - su špulna relea. Te krajeve relea treba spojiti na drugi plus i minus u crtežu. Krajevi idu na crnu žicu koja ide do sata to je plus koji se dobija na kontakt ključu a minus ide na crveno-zelenu žicu koja isto ide ka kilometar satu. Ovo je najbolje da presečete žicu negde između konektora i da onda sva tri kraja povežete i zalemite a potom i dobro izolirate trakom.

 

Sad "K" je radni (normalno otvoren)  kontakt relea. Presecite negde bilo koju zicu od prekidača na čopavoj (gde vam zgodno  8))  i jedan kraj ide na jednu stranu kontakta a drugi na... jelte logično drugu stranu...  ::) Ove žice nije bitno kako okrenete. Sve to na kraju proverite i izolirajte dobro i nemate brige.

 

Evo i kako to radi: Kada je u bilo kojoj brzini rele je neaktivan i kontakt je zatvoren tj one dve žice su spojene i prekidač ćopave radi kao i dosad podignuta motor radi, spuštena neradi. Ona plus strana relea čim date kontakt ima plus ali ne i minus sve dok ne ubacite u neutral. Kad ubacite u neutral rele dobije minus upali se i otvori kontakt tj prekine zicu od prekidača ćopave i on više nema funciju. Znači da je tad svejedno da li je podignuta ili spuštena ćopava motor ostaje upaljen.  

 

Jedini problem koji može ovo da upropasti je ako ovaj rele bude brzo izgorevao mada je kvalitetna to roba made in Japan  ;D ;D ;D  ali postoji ta opcija jer kod mene na leru ima 13.8V-14V a kad ocepim po gasu ide i preko 15V. Sad rele je aktivan samo u neutralu kad vozite nema veze koliki je napon on je isključen pa se nadam da do toga neće doći. Naravoučenije ne turirajte u mestu mnogo ako ovo namestite na svoj motor. Nadam se da će ovo nekome da pomogne ja montiram to čim dobijem delove i prezdravim malo pa vam javljam utiske.

 

@Uketic Jel možeš da mi pustiš neki broj telefona na pp da se čujemo oko toga nije to meni hitno mogu ja sačekati 4-5 pa i 10 dana. A i pitao bih te par stvari oko tog ulja ništa tu meni nije jasno  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

@furian

 

Pa lakse je da skines parce metala sto spaja zice i resio si problem, ali kapiram sta hoces da napravis sofisticiran uredjaj plus sto meni moze da se desi da zaorem ako krenem sa spustenom copavom.

 

Sto se ulja tice svaki ciga svoga konja hvali bice ili Belray ili Bardahl. Total i Motul su bas bezobrazno skupi.

 

@Tamanitu

 

Daj neku sliku sta se stekas necemo da te kopiramo  :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Furian, bravo za odgovor.

 

Na ovaj nacin se moze resiti problem i za druge motore, pa mozda jos nekom bude od koristi.

 

Total sam smatrao za niskobudzetnije ulje, pa me cudi ta cena, osim ako je bas neka nabudzena sintetika, koja kao takva i nema sta da trazi u Apollu, kad su mineralno ili polusintetika propisani, ako se ne varam.

 

Motul je uvek imao ozbiljnu cenu, ja trenutno vozim na Bardahl i u odnosu na Motul se za nijansu bolje ponasa, uz prednost u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Hehehe  ;D Hvala Blackbite

 

Da može se primeniti na svaki motor koji ima indikaciju neutrala a mislim da ima svaki. Elem u ovom slučaju plus se uzima sa kontakta a minus dolazi sa neutrala tj kad ubacite u neutral ova žica se poveže na masui rele dobije napajanje. U slučaju da na nekim motorima indikacija neutrala daje plus onda treba vezati to na plus kontakt špulne relea a minus direkno na masu. Možda će trebati i mala dioda između minusa špulne relea i neutrala da se doda tako da kad se ubaci u brzinu rele ne bi slučajno plivao sa naponom. Mada i tad neće praviti problem radu motora samo može se desiti da se pali često sam od sebe što može skratiti radni vek relea. Te detalje ćete dobiti kad ozdravim i ugradim to (prokleta prehlada)  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Evo kažu meteorolozi da će biti sunčano narednih par dana, pa ću tamani voziti i slikati. Danas baš 'ladno a juče kiša stalno bedačila.

 

@Furian

meni i dalje nije jasno šta hoćeš da uradiš sa ćopavom- jel hoćeš da upališ motor dok se opremaš a da on radi u N na nožici? Ako je to, slikaću ti, al kao što rekoh samo odšrafi taj automat sa dugmićem kod ćopave, i okreni ga na gore i zašrafi. NIšta lakše.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Pa hoce u principu isto sto i mi imamo samo napredni sistem.

 

Ti i kad ubacis u 1 brzinu sa spustenom copavom tebi motor i dalje radi a njemu ce se ugasiti tj. samo kad mu je u N ce raditi sa spustenom copavom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

To sa gasenjem motora i ćopom je baš čudno na mom apolu. Neće da vergla ako nije podignuta nogara, ali kad ga upalim mogu da je spustim i on će nastaviti da radi.  ???

Tako da mogu da ga ostavim da se ugreje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Poz društvo dal je neko menjao sijalicu na apollu i koja ide .Ja mislim da je H7 ali nisam siguran ako je neko menjao neka podeli sa mnom to zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

HS1, kuciste je kao H4, ali je sijalica 35w.

 

Hvala Black,ta oznaka HS1malo neuobičajena za naše podneblje ali valjda ću je naći <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja