Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Уређај сличан овоме сам имао на Томосовом Каишару ( за оне мало млађе - Први модели Томос аутоматика су имали пренос снаге са каишем, тј клинастим ременом, до средине мотора, где су биле и педале, а од средине мотора до задњег точка ланац). Ја сам тај уређај скинуо са ланца још 80-тих година, али ако га нађем негде по гаражи ових дана бацићу слику. Веома је прост и може да се направи веома лако. Једини проблем би било погодити корак ланца на том малом зупчанику. Још би и морао да има неки рецимо куглични лежај због трења...

То је нешто што најближе личи задњем мењачу са монти бајка.

 

Али на Аполу има нешто слично ближе предњем зупчанику, што после неби имало никакву функцију, па би можда то могло да се преправи  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Та и не треба ти ланчаник - можеш да прођеш и са ваљчићем са ивицама (да не бега ланац) од оне тврде беле пластике. Пројектујеш дивајс да се постави без варења виљушке, смислиш да л' може да се стави ту неко куглагерче, па одеш код стругара да оправи пар комада. Али има ту којекаквих још, пре бих их назвао "умиривачима" ланца, него "шпанерима", код којих нема ништа да се окреће, већ само некакав клизач, вођица (зову га "Чејн гајд") који умири дрмусави ланац. Иоле нормалнији ендуро га има.

 

41DYNutVxKL._SL500_AA300_.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Evo samo na kratko da skrenem sa trenutne teme o Vodichu lanca...

Zadnjih 10-ak puta sipam benzin Super. I maltene neprimetno je prestao da stuca i da ide sve ravnomernije, do 110kmh na digitalnom cajgeru (u stvarnosti ko zna koliko manje)...I sad, baksuz sipam bezolovni 5 litara jer nije bilo trenutno supera i- vratila se oma stara smarachina  >:(. S obzirom da nemam katalizatore u auspuffu, valjda mi i ne treba bezolovni, zar ne?

I jos nesto, ni jedna jedina kapljica goriva mi nije iscurela otkako sam poceo posle svake voznje da zatvaram slavinicu.

Eto.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

U principu netreba nista da se ukloni vec samo da se doda zatezac na vodjicu i to je to. Problem nastaje kad recimo sedne dvoje od 100+ kg lanac se otegne i dobijes vibracije pri kretanju, ako jedan sidje lanac optimalno zategnut.

 

Po meni otprilike ovako da se resi:

95860096-8E31-F54F-AC96-DBFFCF81550F_thumb.jpg

 

6EDEB76B-E531-0D49-8B4B-21AA91969A08_thumb.jpg

 

Ili (ne)mora biti uopste lager vec nesto ovako:

5AAC4D6D-9BA2-8D46-BB97-47A54A9AA5FC_thumb.jpg

 

Da dopunim Zorgea (valjda nece da se ljuti) plastika se zove Poliamid P6A imam je kuci tako da nije problem inace prodaje se u Josifa Debeljaka u Zarkovu firma Plast-nesto zaboravio sam imaju sajt pa ko hoce nek googla.

 

@Tamanitu

 

Malo vise zagadjujes, ali ako mu vise prija super sipaj ga a katalizator je samo otezavajuca okolnost po pitanju performansi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vezano za zatvaranje slavine, ako je karburator u ispravnom(pravilno podesenom za upotrebu) stanju, nema je potrebe zatvarati.

 

Zatvaranje slavine je samo zastita od loseg karburatora, ali ne i resenje.

 

@Tamantu

Ako bolje ide na olovni, teraj na olovni, posto nemas katalizator sasvim je svejedno.

 

Nije Apollo, ali da prokomentarisem.

 

Na mom motoru sam takodje izvadio katalizator, sipam gorivo na tocilici gde je manji red, ili gde se prvo parkiram.  ;D

Nisam primetio razliku ni u performansama ni u potrosnji (mada ona svakako osciluje u zavisnosti od uslova pa nije ni lako proceniti) izmedju olovnog i bezolovnog. Doduse sipam uvek na istim pumpama, a olovno je sigurnije, jer je manja sansa da ce se u njemu naci "aditivi".

 

Obrazlozenje koje je dato u mom uputstvu, a mozda se ispoljava u slucaju Apolla pa otud stucanje je sledece:

 

Parafraziram:

Sipati bezolovno gorivo zbog manjeg zagadjenja, a u slucaju da se javljaju nezeljene detonacije u agregatu, sipati olovno gorivo, ali ce mozda zbog toga malo krace trajati svecica.

 

Da li je u tome stvar, ili je u pitanju neka neispravnost, to vec ne bih umeo da kazem, mada iz prica o karburatorima pre povezujem sa ovim drugim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Jeste sve je to lepo teraj na super. Šta će kad nestane supera šta da sipamo onda?

 

Tamanitu samo ti sipaj dok ima i ja sam imao isti problem sa gorivom. Kad je sve u najboljem redu čim predješ nekih 6k obrtaja motor trza i guši se i moje rešenje je bilo super sipati u njega. Problem kao da ne postoji. Za moto skup u Staroj Pazovi u Rumi sipam bezolovni na pumpi jer nema super. Posle 3-4 km motor u haosu sve preko 2500 obrtaja guši se i staje. Tako ja doteram do golubinaca 5 na leru 35 na sat i opušteno. Tamo na pumpi izvučem Rumski usrani bezolovni sa "ISIS" petrola i sipam super upalim motor odem do pazove i vratim se u SM taj dan motor nije zatrzao nijednom više išao kao Zmaj.

 

E sad svuda mi kažu da super toče preostale zalihe i da ga više neće biti.... hmmm biće zanimljivo voziti apolla tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Posle zamena bombine, sijalice, svecice... varenja auspuha... ZVERINA je spremana za bajk skup u Sefkerinu, sto mislim da i jeste poenta cele ove price ;D 8)

Ako neko svrati do Sefkerina, nek potrazi dva Apolla jer ja i Dunja07 idemo zajedno, pa da se vidimo i pivo popijemo ;).... prodje cela sezona a nista od okupljanja!! :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Па зар нису прекинули испоируке супера?

 

Moze da se nadje na nekim pumpama. Imaju jos na zalihama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Pozz društvo  :) ja bio malo na odmoru vidim da ste se raspisali za to vreme i da dosta ljudi ima problem koji sam ja imao ili jako sličan vezano za karb.Šta reći meni za sada ide relativno ok osim blagog štucanja ponekad ne nekih 6000ob ali razvija snagu čini mi se ravnomerno i navlači do 8000ob

Jedva čekam sutra da sednem na njega nisam ga vozio skoro metar dana valjda se nije razboleo od stajanja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ajd osedlaj ragu pa da se nađemo najzad negde  ;D

Ja slučajno stigao do 122 kmh po satu, na pravcu kod Zmaja, a nisam forsirao...A štuca nepravilno, nekad oće nekad skoro pa i neće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ajd osedlaj ragu pa da se nađemo najzad negde  ;D

Ja slučajno stigao do 122 kmh po satu, na pravcu kod Zmaja, a nisam forsirao...A štuca nepravilno, nekad oće nekad skoro pa i neće.

 

Identicna stvar sa stucanjem i kod mene,motor mi kod matorih moram da ga uzmem prvo pa definititivno da se vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Počeo je da mi kaplje sa šrafa hladnjaka zeleni antifriz (onog koji ima ventilator iza njega).

Šta da radim? Reparacija u BG? Neki novi da se stavi? Poručiti iz NS isti?

I podpitanje - jel onaj prelivni sud za antifriz treba da je na pola (između min/max)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Počeo je da mi kaplje sa šrafa hladnjaka zeleni antifriz (onog koji ima ventilator iza njega).

Šta da radim? Reparacija u BG? Neki novi da se stavi? Poručiti iz NS isti?

I podpitanje - jel onaj prelivni sud za antifriz treba da je na pola (između min/max)?

BRATE PRODAJ MOTOR!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Evo nekoliko slika iz Sefkerina sa motoskupa.

Ovo je Kinesko, Japansko bratstvo (dva Apolla i Kavasaki svi po 250 kuba)

Taj dan smo prosli po 220 km bez ikakvih problema (da ne kazem kvarova) kretali smo se brzinama od 60 - 110 nijedan od tri motora nije trzao, ni stucao.

Evo da pohvalimo i ova dva Apolla koja su sva naprezanja (zbog piva koje su vozaci konzumirali) izdrzali na svojim tockovima.

Za ljubitelje paljenja gume Apollo je fun bike za takve stvari kao i za dizanje na zadnji tocak i voznju uz betonske nasipe.

Ako je neko voljan za druzenje i voznju javite se.

post-7520-12879094204992_thumb.jpg

post-7520-12879094206411_thumb.jpg

post-7520-12879094208462_thumb.jpg

post-7520-12879094209661_thumb.jpg

post-7520-12879094211402_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је ли Дуња, је л' то не помињеш Опово (од тамо је последња фотка) што се били у стању да се тог дела не сећате или...? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Је ли Дуња, је л' то не помињеш Опово (од тамо је последња фотка) што се били у стању да се тог дела не сећате или...? ;D

ha,ha dobro zapazanje.

Ne posto je ovaj skup u kalendaru pod Sefkerin,zato nije pomenuto Opovo, elem.

1. slika STARCEVO

ostale  OPOVO sa skupa u SEFKERINU,smesno objasnjenje, A?.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Pa vidis da je drustvo opusteno ko zna sta su sve radili zato molimo ko ima konkretne informacije da se javi  ;).

 

Tamanitu pa tebi se bas neda da sastavis koji kilometar, imas vise opcija zavisi kako finansiski stojis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Pa vidis da je drustvo opusteno ko zna sta su sve radili zato molimo ko ima konkretne informacije da se javi  .

Radili smo sve sto rade bajkeri, uzivali u svojim motorima i pustili drugima da komentarisu iste, jer ih cesce vidjamo po raznim forumima nego na asfaltu  8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Jao kako je lepo  voziti motor posle metar dana, ide odlično nije ni štucnuo počeo je malo da se tripuje merač goriva čas je pun čas prazan  :o

kakvo njesra,drugari eve ja se nudim jedan dan da svratim do Pančeva, Opova gde god da se malo pitamo za zdravlje i upoznamo

još ako uspem da se sastavim sa Tamanituom valjda če uspeti da sastavi taj bajk  da šljaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Jao kako je lepo  voziti motor posle metar dana, ide odlično nije ni štucnuo počeo je malo da se tripuje merač goriva čas je pun čas prazan  :o

kakvo njesra,drugari eve ja se nudim jedan dan da svratim do Pančeva, Opova gde god da se malo pitamo za zdravlje i upoznamo

još ako uspem da se sastavim sa Tamanituom valjda če uspeti da sastavi taj bajk  da šljaka.

Dobro nam dosao, kada god pozelis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Šta da radim? Reparacija u BG? Neki novi da se stavi? Poručiti iz NS isti?

BRATE PRODAJ MOTOR!!!

:D Brate, Misli Pozitivno! :D

Kaka crna prodaja sad, nisam poluđo... Pitah za savet.

 

Tamanitu pa tebi se bas neda da sastavis koji kilometar, imas vise opcija zavisi kako finansiski stojis.

Pa nije baš da ne sastavim koji kilometar... Sad će hiljadarka  ;D. A finansije-jbg, kako kad- sad np.r čekam protektore za kolena, da ne dobijem reumu kad zazimi k'o pre neki dan; Handguards stigli treba da se plate; a moram promeniti uljce i filtere što pre.

 

...ako uspem da se sastavim sa Tamanituom valjda če uspeti da sastavi taj bajk  da šljaka.

Što da ne? Ićićemo i do PA. Između redovnog posla, žene, dece koja su krenula u školu, probi, zakazanih svirki, drugara, odmora i još ponekih stvari- Ja sam ZA! Samo da ubodemo termin  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

@Dunja07 Majke ti kako apolla digneš na zadnji ja nisam uspeo? Na kvačilo ili na gas? Ide uzbrdo po 45 stepeni po zemli i čemu oćeš pali gumu isto tako ali kako na zadnjaka..... hmm....ajd podeli to samnom  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja