Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Hvala 1oda.gif

i mozes li me podsetiti sta je na kraju bilo sa tvojim apolom-jesi ga prodao?ili je jos uvek kod tebe?i koliko si presao sa njim dok ga nisi prodao?1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1811 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja svog prodao sa nepunih 8500 km ako se dobro secam, i nepunih godinu dana. Ukratko: dva zadnja amortizera (jedan skroz pukao, srecom u gradu), hladnjak, par puta prekinuti kablovi od prekidaca bocne nogare (ka se pokidaju motor ne moze da se upali niti da radi). Od izvrtanja u mestu pukla 2 retrovizora, iskrivljen korman, polomljen zmigavac i prekidaci na desnoj strani upravljaca. Pokazivac polozaja menjaca poceo da brljavi u neko doba (nije pomagalo ni ciscenje senzora niti bilo sta). Semering na jednom od stapova prednje viljuske poceo da curi. Istopljen zadnji zmigavac zbog idiotski postavljenog auspuha. Isti taj auspuh poceo da propada, nakon svake duze voznje (par stotina kilometara) sam mogao primetiti promenu u zvuku. Oba tocka pokrivljena od ne bas duboke rupe. Pukla sajla kvacila. OD starta je imao luft u lezaju upravljaca koji nije mogao da se otkloni. Lanac nejednako istrosen vrlo brzo, za njim otisao i prednji lancanik, akumulator morao na punjenje na svakih 10-ak dana vec posle prve zime. Sto vise vremena provodim kucajuci post ovaj spisak raste, mozda je bolje da prestanem :D :D

 

To je ono sto mogu odmah da se setim a verovatno je bilo jos sitnica 1neznam.gif Ima ljudi koji misle da nece imati problema jer ce malo voziti ali to prosto nije nikakvo merilo. Ne mogu sad da trazim papir na kom sam pisao sta je sve odlazilo i na kojoj kilometrazi ali u prvih par hiljada km se tu svakako vec nasao amortizer i oni prekinuti kablovi (srecom pa sam prvi put uocio problem pre zvanja slep sluzbe i imao sam pribor da ga saniram).

 

 

Ljudima su pucali ramovi, lomili se zupcanici u menjacu, ispadaju srafovi koji drze masinu (meni je samo jednom jedan sraf ispao sa motora i to neki sto drzi bocnu plastiku. Bar sa tim nisam imao problema :) )

 

Ja tim motorom nikada nisam divljao odnosno nisam ga koristio za ono cemu je SM namenjen pa je opet bio problematican. Nikada mi nije ulivao poverenje, obavezan deo opreme je bio spisak Sprint servisa i prodavnica u okruzenju (za ovo se ne zezam).

 

Kada sam ja kupovao Apola on se tek pojavio kod nas, nisu postojala ikustva korisnika. Ti sada imas prednost sto mozes procitati sva iskustva (a cini mi se da je dosta ljudi zadnjih godinu-dve prestalo da se javlja u temi) a malo je onih bez problema. Mislim da je naivno ocekivati da ces proci bolje od 90% vlasnika. Jednostavno je uvezena skart serija.

 

E da, setio sam se jednog korisnika koji se nije zalio na probleme a vozio je Apola kako treba. Ne mogu sad' da se setim nick-a, momak je iz Zagreba gde je kupio sledecu generaciju Apola koja sa ovom koja se kod nas prodaje ocito nema dodirnih tacaka :)

 

 

Dakle: Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Кад ти немаш стрпљења честито да прочиташ тему о мотору који купујеш, нећеш имати стрпљења ни живаца да га поправљаш... 1hmm.gif

 

Ја кад сам бирао између пулсера и апола два пута сам прочитао обе теме и на основу искуства других направио свој избор.

 

И још да додам, сулудо је сад куповати кинеза по већој цени наспрам оне цене која је била кад се појавио у Србији, а поготово што се не увози још од 2010, а сад је 2014 па ти види. А успут се и Мастехник распада, ко зна дал имају делова за тог апола и дал ће уопште увозити делове за њега... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Prelistao sam opet malo detaljnije stranice sa problemima,i sad stvarno ne znam sta da radim,ja se nadam da ce da uvezu onaj noviji mode sto se zove orion apolo sa onim farom sto nije okrugao http://www.apolloveh...BW250M_327.html ovaj,jer mislim da njemu nema takvih problema tjvaljda su ih sanirali posle 4 godine.za sada necu nista da radim,skapirao sam da je quingqi bolji i kvalitetniji od apola kao i pulser,meni se apolo vise svidjao samo zbog hladnjaka,ali hvala na ovim savetima,puno su mi posluzili,DOBRO cu da razmislim pre nego sto ista kupim,a mozda cu da sacekam i sledecu sezonu,ovu jos mogu da izdrzim sa yamasakijem. 0takoje.gif

 

A od polovnih kineza bezim,jer nikad se ne zna ko mu je bio vlasnik i kako ga je vozio pogotovu kako ga je razradio,ionako su kinezi slabi,a ako ga nije razradio kako treba tj cim mu je stigo motor on d pun gas da vidi kolko moze da razvije onda to ne valja ni malo.1jok.gif

 

Vuce po tvom misljenju bi trebao da kupim Sprint pulser 2 200cc ili quingqi 200 gy?

koji je tvoj i kolko kubika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па кажем ти они апола не увозе још од 2010, а баш од те године се прави тај нови модел... Иначе увозник се распада, не увозе ништа нити ће увозити, боље гледај неки други модел...

 

Жао ми је што је тако, и мени се више свиђао аполо, поготово тај нови модел, ал џабе кад више не увозе. 0plac.gif

 

Edit: Па пулсер и ћинђи су исти мотори, разлика је само у пластикама, а пошто се ћинђи више не увози мораћеш купити пулсера, мој је 200сс.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Jel ima taj pulser neki model koji ima pozadi disk kocnicu,ili sam primoran da kupim sa dobosem? nekako mi se ne svidja dobos malo glupo izgleda,i losije koci,al ako ima disk bicu prezadovoljan,a kako stoje stvari sa delovima za pulsera jel ima ili se cekaju po 2 meseca ko za apola amortizer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Jel ima taj pulser neki model koji ima pozadi disk kocnicu,ili sam primoran da kupim sa dobosem? nekako mi se ne svidja dobos malo glupo izgleda,i losije koci,al ako ima disk bicu prezadovoljan,a kako stoje stvari sa delovima za pulsera jel ima ili se cekaju po 2 meseca ko za apola amortizer?

 

За делове не знам, а пулсер има диск и напред и назад

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

pa kako tto imas taj motor a ne znas za delove,al to jedobro sto ima disk,sad samo cekam neki popust i dace bog da se obnovim novim vozilom.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па не знам за делове, ја сам га купио летос, до сад ми није био потребан ни један део.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ma odlican motor i ja sam se razmisljao izmedju ali sam se odlucio za Apolla i uzeo ga novog. Za sad je odlican po svemu, samo redovna provera i podmazivanje.

 

Kako ga vozite i cuvate takav ce i da bude motor.

 

 

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

@MileM

 

Па колико си км прешао са њим? На сату од мог пулсера стоји 1015км данас погледо :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ja kad sam kupio mog yamasakija stavio mu kit 80cc i evo vozim ga do sada sam presao 7600km i nista sa motorom,menjam ulje na 1500km i to sipam neki mobil 1 mineralno 15w40 i jedino sto je do sad crklo je fabricki akumulator i regler,a akumulator sam stavio neki gelski koji umesto kiseline ima gel il se kiselina pretvori u gel nesto tako i ne moze da procuri i evo 2 godine pali na zub i leti i zimi nisam ga punio.. :D tako da sam zadovoljan sa njim,nov bih kupio samo sbog vece kubikaze inace ovom nista ne fali.

 

@ MileM

 

koliko si presao sa njim?jesi imao problema sa zadnjim amortizerom?jel ti cureo hladnjak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ako si citao temu sigurno si primetio da sam ga skoro uzeo, tek sam mu odradio prvi servis mozda ima 150-200km da sam preso. Nisam ga nigde na duze vozio posto nemam reg. to cu uzeti tek kad krene sezona...

 

Sve je u redu nemam nikakve probleme sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav ljudi.

Ja imam dosta problema, kao i svi, sa apolom, ali uz sitre prepravke generalno sam zadovoljan.

 

Sada moram da resim jos jedan problem, a to je paljenje. Kako se steluje paljenje kod njega, da li na onom "srafu" na levoj dekli, mislim na onaj bocni veliki sa prorezom, ili moram da rasturam komplet sve da bih doso unutra do namotaja i iznutra ih prestelovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Pa nije mi prvi motor da ne znam koji su simptomi. Cuje se kako preskoci jednom i pukne na auspuh, nemiran rad i td. Samo ne znam da li se steluje okretanjem onog bocnog srafa ili mora da se skine dekli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Upravo, elektronsko je paljenje na konusu i nema sta da se steluje, vidi ti prvo kabal od bobine do kape pa posle i samu bobinu.

 

Drugim recima nema sta da se steluje na paljenju, ili ima ili nema varnicu, najverovatnije je kao sto rekoh na relaciji bobina-kabal-kapa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Ali ako je bilo sta od toga onda ne bi imalo ovako pravilno stucanje, tacno se vidi redosled kada ce da preskoci varnica, osim bobine.

Isto sam primetio kada vozim na oko 5000rpm mi stucne kao da nema bas snagu a kada nagazim preko toga ide lagano do 8500rpm i vuce super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Koliko ti je preso moped kakva mu je svecica filter goriva vazdusni filter detaljno pregledaj i kablove kapica i tako neke sitnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa onda ce biti da je problem u karburatoru, jer kad skines levu deklu namotaji nemaju mogucnost stelovanja kao ni pick-up imas konus sa zarezom na radilici i to je to.

 

Ako dobro razumem kada radi na leru kao da se zagrcne pa onda nastavi dalje, to je po svoj prilici karburator, a u voznji po tvom opisu nije nesto u redu sa smesom, skini karb. i lepo ga ocisti i proveri plovak, isto tako proveri usisnik da nevuce negde fals vazduh usisna guma dal je cela, velika verovatnoca da nije do struje uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Pozdrav ljudi.

Ja imam dosta problema, kao i svi, sa apolom, ali uz sitre prepravke generalno sam zadovoljan.

 

Sada moram da resim jos jedan problem, a to je paljenje. Kako se steluje paljenje kod njega, da li na onom "srafu" na levoj dekli, mislim na onaj bocni veliki sa prorezom, ili moram da rasturam komplet sve da bih doso unutra do namotaja i iznutra ih prestelovao?

CDI paljenje (Capacitive Discharge Ignition)

nema stelovanja!!! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja