Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

U pravu si, ja sam gledao neke druge topove ali sve sto je dobro je vise od 5-6k.

 

 

Jel ovo tvoji na slici, koliko si platio top?

 

 

 

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Evo kako mozete da ikoristite stare rosule...(nista nije za bacanje 1oda.gif)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Леп је аполо... надам се да нећеш имати толико проблема као остали што су имали са њим :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Леп је аполо... надам се да нећеш имати толико проблема као остали што су имали са њим :zdravo:

 

 

 

Normalna voznja + redovni pregledi, podmazivanje, stelovanje = nema brige

 

 

 

Pre oko 2 ned bio sam na prvi servis 100km, zamenili su:

 

ulje

filter za ulje

dotegnut lanac

sajla za gas pritegnuta malo, da nema luft

provera gume

provera antifriza

 

 

Rekose mi u servisu da ga nikako ne palim na kurblu, samo dugme...

 

 

Za sad je sve u redu, nadam se da ce tako i biti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Mile M zasto su ti rekli da ga ne palis na kurblu? Ja mog apola vec dve godine kurblam bez prekida :moto3: i nisam primetio da mu nesto fali. Ok je to sto si rekao redovno odrzavanje+pregled i tako dalje, ali desava se da udju patuljci u Apola i kvare ga :neznam:. Po meni najbolji kinez vozim ga evo jos malo pa pet godina!!! Pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Mile M zasto su ti rekli da ga ne palis na kurblu? Ja mog apola vec dve godine kurblam bez prekida :moto3: i nisam primetio da mu nesto fali. Ok je to sto si rekao redovno odrzavanje+pregled i tako dalje, ali desava se da udju patuljci u Apola i kvare ga :neznam:. Po meni najbolji kinez vozim ga evo jos malo pa pet godina!!! Pozdrav :takoje:

 

Kao da ne prezubi 0stabre.gif...

 

 

 

 

 

 

Evo danas sam instalirao mali termometar na volanu:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa tema je malo zamrla?

Evo da pocnem ispocetka sredinom nedelje krenem malo da vozim po njivama ispod kuce, mislim kao Paris-Dakar, Dakar-Paris i srecom ostanem bez goriva a zasto srecom e pa zbog ovoga:

FBB9BDE5-9193-AB4D-AE32-FB4F1B334BB2_thumb.jpg

Nista sta je tu je svima desni meni levi kao da sam glasao za Miru Markovic  ;) krenem da resim problem sa ovim proizvodom:

310C0016-D1B3-714B-9140-579A93FD0F29_thumb.jpg

Za sada drzi vodu pa videcemo za dalje.

Da nesreca neide nikad sama crko mi ventilator nista uzmem rastavim medjutim dal od vode (bio je napolju tokom ovih kisnih dana) zapalio je sve kontakte znaci nema opravka dajem se u potragu i nalazim ovo kao dostojnu zamenu.

454EC050-5097-8A40-B38D-F7ACFDFD86FA_thumb.jpg

Da da oko vas nevara renomiranog proizvodjaca CHIEFTEC dokle ce da traje ostaje da se vidi za sada kakav takav posao radi.300 din.

 

Dajem se u potragu za satom temperature i posle duzeg trazenja, jer bukvalno ni jedan nije reagovao na sondu.

A1664D43-285A-5049-894F-51D5E6A56160_thumb.jpg

Da se razumemo menjao sam i sondu tj. davac proizvodjac je Lampa Italija samo sam njega nasao da moze da se usrafi na mesto fabricke.I onda u prodavnici traktorskih delova nalazim ovo.

F0C74152-365D-FE49-8CFD-EC44243593A5_thumb.jpg

Indija DiTafe pandam nasem imt-eu ovo je kostalo 800 din. E sad montaza je tekla ovako:

 

-Prvo sam skinuo prednju masku sa farom i svezanj u crnoj kesi sto stoji iznad fara sam rasturio nasao kontakt tj. zicu sto vraca struju iz kontakt brave crno-siva mislim nemojte me drzati za rec.Povezao i stavio osigurac cisto da se nadje.

A872D172-8D81-DB4B-8879-519B363C62E6_thumb.jpg

-Planirao sam da uzmem osvetlenje sata sa pozicije ali kako se gasi kad se upali oboreno/dugo svetlo uzeo sam sa kontakta znaci kad dam kontakt pali se i osvetlenje nije najpametnije ali sta je tu je.

-Pusto sam masu do prednjeg lancanika tu dolazi ona sa akomulatora i jedna zica za sondu. I to izgleda ovako.

2216177B-E358-194B-8D7A-D9850385F0C0_thumb.jpg

Umetnicki rad vidi se izdaleka ali jos je u fazi razrade stegnuto sa obicnim selnama, nocu to izgleda ovako:

6151B977-843D-E946-B241-4DD6E438F1CC_thumb.jpg

Ostaje jos da probam orginalni IMT-eov onaj sto pocinje od nule.

Nisam siguran da ovaj pokazuje tacno zato sto kad dam kontakt odmah skoci na 50 C a ventilator pali kad predje ovih 105 Celzijusa, ali  kad ga vozim na otvorenom putu malo predje pola tako da nisam pametan. Termodavac je isti kao kod golfova tj. vw programa samo mislim da treba uzeti onaj kraci posto ima i duzi.

Ako sat tacno pokazuje onda ni u kom slucaju nemojte da vozite Apolla sa vodom mesto antifriza i antifriz bi trebalo da je neki bolji recimo G12 za aluminijumske hladnjake.

I jos da dodam da sam sredio trzanja u voznji, zapravo skoro kad mu dam odjednom pun gas proguta knedlu pa onda povuce kao lud kao da ima turbinu, stelovao sam smesu sraf sto je regulise je blajznuo pa nije bilo efekta okretati ga to sam video 2 put kad sam skidao karburator izgleda da prvi put nisam obratio paznju.

F951C09D-9FC1-8548-886A-0319333875F8_thumb.jpg

 

Kad vec volis da majstorises mogao bi da probas da povezes termometar sa fabrickim davacem i da imas temperaturu motora, samo da te upozorim daje neke lude vrednosti tako da je samo sat od traktora reagovao na davac.........

 

A sto se tice servisa........ najeftinije da ga radis sam ako umes sto je nazalos i najsigurnije da se nevracamo na staru pricu i zameni antifriz ako je fabricki u pumpi se napravi kao zele tako da je pozeljna zamena za G12.

 

A kod slajdera plastika treba da bude starija (slajder) u tvom slucaju tockic od srafa.

 

Od kurblanja nece da prezubi, ali oce da se raspadne frajlauf, ali retko samo da primetim da je kurblanje korisna vestina sto za kilazu sto za neprijatne trenutke kada izda baterija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Dobro si odradio ovo, i ja sam u pocetku mislio da to uradim ali onda mogu da izgubim garanciju tako da sam odustao od toga...

 

 

Znam za tu glupost od antifriza citao sam to u temi, to cu sigurno promeniti posle zime.

 

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Imam problem s apollom.

 

Kad zelim da ga upalim naravno menjac mora da stoji u neutralu.

 

Ja namestim da stoji u neutralu a na displeju nece da upali "N" tek poneki put uspem da ga nateram da upali oznaku i onda kad stisnem dugme za start ono sipak.

 

Ja bih najadije da ukinem tu zastitu da mogu da ga upalim bez obzira u kojoj sam brzini.

Moze pomoc znalaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@culle

 

Pa sve se moze kad se hoce :nanana:

 

Uglavnom ko bude imao istih problema......

 

Prvo proverite masu na ovom srafu.

 

86DE886A-DC92-324B-8384-2DB162BA8E82_thumb.jpg

 

Pod brojem 1. je davac polozaja menjaca, a pod 2. je paljenje tj. vod od magneta do cdia.

 

F9B48981-0C8C-BA47-B23A-802A674187FB_thumb.jpg

 

@tom

 

Pa kad bi nasao neku cvaju od 250-300 ccm drao bi svakog ktm-a, a mislim da bi i 400 bilo prejako, a o 600 da i nepricamo.

 

I treca slika je vod od magneta do cdi-a tj. mesto gde nije bas idealno resen prolaz zica, tu moze doci do problema.....

 

01DD829C-BC45-774B-82AB-B5C9B71AB90E_thumb.jpg

 

 

Nisi pazio na casu ne znam zasto nema prve dve slike, uglavnom kada skines poklopac sa prednjeg lancanika dva srafa u samom dnu imas kapicu zalivenu sa 5-6 iglica to je citac polozaja menjaca verovatno ima los kontak od djubreta sa lanca, nezno ga izvuci i mehanicki odstrani prljavstinu mozes da poprskas sa WD 40 obrises i vratis, vidis dal je bolje ako jeste nezno pokrivis iglice da imaju bolji kontak ili zalepis sa Bizonom sa malom kolicinom......To bi trebalo da je to i druga varijanta je da imas problema sa masom ali ako ti ceo sat radi onda je ova prva stvar.

 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Haha

 

Ma nije strasno neces keca dobiti, da dodam ako nije do toga javi se pa da ti objasnim kako da ga prespojis samo onda ce ti svetleti non-stop N tj. mora da bi motor palio na dugme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Ma sigurno je do ovoga prvog, ljudi ugradjuju pokazivace a ti hoces da ga seces, probaj ako nece onda moras malo da se zabavljas sa tim iglicama da nadjes koja je N zaboravio sam ali nije neka nauka uzmes one sitne buksne sa kompa ili nekog starog televizora i stavis na iglicu i na masu na blok motora i bice non-stop N. Ali vidi ovako sigurno je do prljavstine, ili se malo izvukla iz lezista pa ima los kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Treba mi servce manual(ono na koliko ventili gde sta i sl),a ne korisnicko uputstvo pogotovo ne ovakvo gde pise ,, brzine se mogu menjati i levom nogom" i jos kojekakvih nebuloza.U svakom slucaju hvala na trudu da se pomogne kolegi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Treba mi servce manual(ono na koliko ventili gde sta i sl),a ne korisnicko uputstvo pogotovo ne ovakvo gde pise ,, brzine se mogu menjati i levom nogom" i jos kojekakvih nebuloza.U svakom slucaju hvala na trudu da se pomogne kolegi.

 

To je jedini manual koji sam ja dobio uz motor... Ovaj drugi jedino po samom nazivu motora(agregata) da se nadje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ma sigurno je do ovoga prvog, ljudi ugradjuju pokazivace a ti hoces da ga seces, probaj ako nece onda moras malo da se zabavljas sa tim iglicama da nadjes koja je N zaboravio sam ali nije neka nauka uzmes one sitne buksne sa kompa ili nekog starog televizora i stavis na iglicu i na masu na blok motora i bice non-stop N. Ali vidi ovako sigurno je do prljavstine, ili se malo izvukla iz lezista pa ima los kontakt.

 

Sinoc sam grunfovao..

 

Nasao sam dotični konektor, on je suv i čist ko suza.

Da se ne bih mnogo zezao ja sam crveno-zelenu žicu prespojio na masu i sad sam hepi :lud: !

 

Pali u bilo kojoj brzini a prekidač copave sam odavno izbacio.

Tako da namunjeni sad kreše u svakoj varijanti :jee: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Procitao sam za 4 dana svie 133 strane,jes da sam po neku preskocio sto je i normalno,ali nije mi bilo dosadno da citam,lepo sam se uneo u to citanje,mnogo mi se svidjao apollo a sad uz sve ove opise i putovanja definitivno sam se odlucio da uzmem apolla.

Da li neko od vas zna na kojem sajmu je bio prosle godine?mislim da ga na sajmu automobila u BG nisam video,ako bilo ko mog ao da mi kazekad bi i na kojem bi sajmu mogao da bude u 2014-oj.Planiram da ga kupim kada bude snizenje,to bimi dobro doslo..1hej.gif1oda.gif1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Неверујем да ће бити на неком сајму, тај мотор се не увози још од 2010 године, ако будеш купово у спринту добићеш 10% попуста ако плаћаш у готовини...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Procitao sam za 4 dana svie 133 strane,jes da sam po neku preskocio sto je i normalno,ali nije mi bilo dosadno da citam,lepo sam se uneo u to citanje,mnogo mi se svidjao apollo a sad uz sve ove opise i putovanja definitivno sam se odlucio da uzmem apolla.

Da li neko od vas zna na kojem sajmu je bio prosle godine?mislim da ga na sajmu automobila u BG nisam video,ako bilo ko mog ao da mi kazekad bi i na kojem bi sajmu mogao da bude u 2014-oj.Planiram da ga kupim kada bude snizenje,to bimi dobro doslo..1hej.gif1oda.gif1oda.gif

 

Izgleda da si preskocio sve one postove gde ljudi pricaju o problemima sa ovim motorom :D Neka me neko ispravi ali koliko znam jos se nije pojavio NIJEDAN primerak kom nije crkavao zadnji amortizer i kome nije rocureo hladnjak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

@ Gliga

 

Ma nisam nista propustio,problem sa zadnjim amortom se lako resava,samo ga napumpas na 0,9 i tesko da ce da procuri,pa cak i hladnjak moze da se sredi,mislim ipak je to kinez koji kosta nesto vise od 1200 evrica,kolko para toliko i muzike,ali estetski mi se mnogo svidja,i pre bi uzeo njega nego qingqi-ja,vise mi se svidja sto je vodeno hladjenje i nekako su mi lepse nalepnice,cajger i tako te sitnice.

I to bi mi bio prvi motor preko 80cc tako da bi bio odlican za ucenje i privikavanje na vecu kubikazu1aha.gif

 

 

@ <Vuk>

 

planirao sam da uzmem u kesu tako da je 10 % dobar popust,al sacekacu ipak neki sajam da odem da pogledam mozda ipak bude vece snizenje.

kolko sam citao neko je na sajmu kupio za 118900 din ,ili nesto tako,ispravite me u gresci a negde sam citao na nekom sprintovom sajtu da apollo kosta 1450 evrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja